Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Mogę się mylić, ale skoro nowy region to nowe karty to być może zadanie potem powróci w patchu i jako wszystkie będzie uwzględniać też karty z dodatku? Bo innego uzasadnienia nagłego zniknięcia nie widzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, itachiv1 napisał:

Ściągnął mi się dodatek na PS4 wszystko cacy póki Save nie wczytałem, a chodzi o to że zadanie z zebraniem wszystkich kart gwinta zostało mi unieważnione. Niby nic, ale to dla mnie na minus. Miał ktoś podobnie?

 

To związane z nowym patchem, od którego gdy przegapiłeś szansę na zdobycie wszystkich kart (bodajże nie wziąłeś swojego czasu trzech kart od Zoltana czy coś), to zadanie Ci się anuluje. W moim dzienniku te zadanie zostało, Ty pewnie i tak nie mogłeś już go wykonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, deZoo napisał:

U mnie wszystko działa poprawnie, żadnych problemów technicznych jak na razie. GOG Galaxy wgrał mi w sumie 17 giga. Zajęło to trzy godziny.

Z wad: jedna jest naprawdę mocno denerwująca, występuje zarówno w podstawce jak i dodatkach. Mam na myśli niekończące się sekwencje filmowe i brak przez wiele minut możliwości zapisu lub przerwania gry. Co więcej, zdarza się ze po ważnej a przegranej walce trzeba przeklikać sporo kwestii zanim będzie możliwość wgrania zapisu.

Z pozytywów: Dużo lepsza fabuła niż w Sercu z kamienia, stabilna pogoda. Ale to moje odczucia i nie każdy musi się zgodzić.

Edit: Zaklinacz również jest na swoim miejscu.

Przepraszam, ale zapomniałem o opcji teleportu do starej mapy/krainy, a szukałem NPC w nowym dodatku, więc wystarczyło tylko się teleportować i wszystko gra.

 

Gram na przed ostatnim poziomie trudności, zaznaczyłem opcję podwyższenie poziomów u przeciwników, ale i tak czasem nie którzy mają po 1lvl czy 2lvl, czyli jakiś bug.

Mając 41lvl, zazwyczaj spotykam 42-43lvl przeciwników, bardzo fajne są te nowe mobki, które dodane są w tym dodatku. Wydaje mi się, że lepiej działa dodatek, podobają mi się te zmiany, a jeszcze ta nowość odnośnie Geralta, po uaktywnieniu już jednej opcji, praktycznie wróg sam się zabija.. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wróciłem do gry, niedługo przyjdą do mnie dodatki, wiec będę w nie grał, obecnie sobie eksploruję. I chyba w ten sposób odkryłem największą wadę tej gry - jest za długa! Pamiętam, jak męczyło mnie łażenie po Skellige, zbieranie itemów... A teraz sprawia mi to samą przyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograłem już trochę dodatek i muszę powiedzieć, że jest na ten moment znacznie lepszy od poprzedniego.... a może nawet jest lepszy od podstawki. Na razie jest fajne zawiązanie fabuły i.... dużo fajnych questów pobocznych. Nasza winnica również została świetnie zrobiona. Jest użytecznym dodatkiem (gdy się ją rozwinie, ale to nic skomplikowanego i głupiego), a nie integralną częścią gry jak "forteca" w Fallout 4.

Bardzo mnie ucieszyło ograniczenie tych natrętnych nawiązań do współczesności, literatury czy filmów (choć parę jest to nie przytłaczają jak poprzednio), a zastąpienie ich nawiązaniami do sagi i opowiadań wiedźmińskich przynosi o wiele lepsze wrażenie. W poprzednim dodatku i czasem w podstawce miałem wrażenie, że gra niemal całkowicie ignoruje istnienie pierwszej części Wiedźmina i książek, co ostatecznie wyglądało nieciekawie (parę postaci z sagi, kilka questów i tyle).

Ten dodatek to świetne zakończenie całej trylogii wiedźmińskiej. 

Wiedźmin 3 to niemal doskonałe udoskonalenie pomysłów innych (nie oszukujmy się. Większość rzeczy tworzących Wieśka stworzono czasem dość dawno temu - nawet wiedźmińska impreza miała swojego prekursora z innego znanego RPG, choć w innej postaci) i doszlifowanie elementów z poprzednich części, które dobrze działały.
Cyberpunk 2077 to nowy start, ale na pewno ekipa skorzysta z doświadczenia zdobytego podczas prac nad Wiedźminem. Pozostaje czekać na jakiekolwiek informacje, bo na ten moment nie wiadomo nawet jak ta gra ma w ogóle wyglądać (połączenie Deus Ex i Wiedźmina? Dlaczego by nie).

@Sachees

Za długa? Ja na podstawce nabiłem 95 godzin, a nawet gwinta nie ruszałem. Pomimo tego nie nudziłem się. Nie wiem jak będzie przy drugim razie, ale niestety wiele nie mogę oczekiwać, bo ta gra jest jak bardzo dobra książka. Świetnie się ją czyta, ale nie mamy zbyt wielkiego wpływu na większość wydarzeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scorpix ja nie wiem, ile nabiłem, bo część grałem grając na steamie jako gra spoza steam, a część normalnie na GOGu, ale gra pokazywała około 150h. Wydawało mi się, że to za dużo, ale w sumie to chyba tak było. No cóż, mam naturę kolekcjonera i jeśli wiem, że coś jest w moim zasięgu to staram się to zdobyć. Odkryłem całą główną mapę(kontynent, nie Skellige), zrobiłem większość zadań pobocznych. Niedługo wracam do dodatków i ciekawe, ile wtedy czasu mi upłynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AdiShepard napisał:

Czy mi się wydaje, czy w nowym patchu w końcu zlikwidowano ten idiotyczny podział zadań na szare/czerwone/zielone? Teraz w dzienniku wszystkie mam szare i jedynie te, dla których mam zbyt niski poziom mają sugerowany poziom zaznaczony na żółto.

 

U mnie jest to samo, wszystkie są jednokolorowo szare. A ogólnie dodatek jest strasznie wciągający i te +/- 80 pytajników do zwiedzenia i obozy bandytów ... he he.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mój jedyny kontakt z tą talią to przeciwnicy jej używający. Wydaje się ok, trochę jak potwory, bo jest trochę kart wyrzucających na stół inne ze swojej "grupy", trochę jak Królestwa, bo ma boostery itp.

I tak jest dla mnie bez znaczenia, bo potrzebuję jej tylko do turnieju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem już z kilkoma przeciwnikami posługującymi się talią Skellige i na razie żaden mnie nie ograł.

@TheDarkSoul, myślę podobnie. Sama Cerys potrafi wyciągnąć na stół trzy dodatkowe karty, które mają "moc" braterstwa i jednym ruchem przeciwnik kładzie około 52 pkt. Wtedy tylko pas bo szkoda jednostek, atakowałem w kolejnej rundzie. Trzeba będzie skompletować talię i wtedy dokładnie się zobaczy. Ja całą grę walczyłem Królestwami Północy ze względu na szpiegów i Komandosów. Poprawka Rogiem Dowódcy i w jednej linii było ponad 200 pkt.

 

A swoją drogą, jakie macie rekordy w jednej rundzie? Ja kiedyś ułożyłem 303 pkt. Widziałem na YT jeszcze lepsze wyniki, ale mi się to nie udało.

 

Ech... I kolejny bug? Czy tak miało być? Ani w karczmie Jaskra, ani w Kaer Morhen nie ma skrzynek z moimi rupieciami. Zrobiłem zbroję nowego cechu, słabsza jest niż kocia, ale chciałem ją zachować i nie mogę. Trzeba będzie się z nią tarabanić :/

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawce tylko jechałem na talii Królestw Północy, balisty, medyk, kukły, szpiedzy i umiejętność podwajania dla oblężniczych. 

Ahh tak w ogóle to Gwint był mistrzowski, ogrywałeś mistrza za 1 razem, a zwykłego chłopa za kilkakrotnym podejściem :D 

Ale i tak mniej losowy niż kościany poker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku pykam sobie w dodatek KiW do W3 i jestem zachwycony tym dodatkiem.

Po pierwsze (w moim przypadku bardzo ważna rzecz) fps-y skoczyły mi do przeważających 28, a w jaskini pod Corvo Bianco miałem nawet 36 i jestem bardzo zadowolony. Cały czas gram na wysokich tylko sobie gęstość traf i cienie zminimalizowałem.

Bestie wyglądają bardzo fajnie, bardzo też zmienił się skolopendromorf od czasu podstawki, widać że jego ewolucja poszła bardzo do przodu. Bruxa za to, jest za bardzo ludzka chodzi mi głównie o to, jak jest w formie człowieka jej skóra za mało biała powinna być bledsza, reszta atutów jest ok.

Oprawa graficzna jest całkiem inna od tej, do której przyzwyczaiłem się w podstawce ale i tak mi pasuję to taka odskocznia.

Ogólnie zrobiłem może jakieś 10% dodatku pod względem głównego wątku i pobocznych, najpierw wolę sobie zrobić rekonesans.

Co do zadań to polecam zrobić Klient ma zawsze racje, jest bardzo śmieszne. Znalazłem sporo easter eggów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sachees napisał:

Gdzie można kupić książkę od gwinta? Słyszałem, że u kupca koło Mostu Św. Grzegorza, ale u mnie żaden nie chce handlować, jedynie mówią "zapraszam, zapraszam!"

W tym filmiku masz pokazane gdzie, co i jak.

Spoiler

 

 

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przechodzę sobie W3 po raz drugi, z dodatkami na najwyższym poziomie trudności, niestety, straciłem save po zakończeniu poprzedniej rozgrywki i nie mogłem zacząć NG+. Mam następujace pytanie: czy DLC (oba) lepiej ogrywać w trakcie trwania głównego wątku fabularnego (zaraz po wbicu rekomendowanego poziomu) czy po przejściu? Ma to jakiekolwiek znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dodatek łyknę po sesji. Obawiam się, że mam za mało siły woli żeby pozwolić sobie na zakup teraz :P Mam tylko pytanie do tych, którzy kupili wersje pudełkowe, jak wygląda sprawa z kartami? Te z Serc z Kamienia niestety były słabo zbalansowane (potwory srogo łoiły scoia'tael). Ciekaw jestem jak wygląda sytuacja z tymi dwiema, no i gra starymi przeciw nowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 godzin:

- ukończony główny wątek oraz dodatki w 100%
- odkryte większość schematów i przepisów
- sprawdzone wszystkie znaki zapytania

oraz nie ruszony w ogóle Gwent.

Zakończenie dodatku jest o wiele lepsze niż to SzK.

Spoiler

Takie trochę gorzkie, bo w mojej wersji Dettlaf zginął, siostry przebaczyły sobie (chyba), a Regis został uznany za zdrajcę rodu. Żal mi było strasznie Dettlafa, bo w gruncie rzeczy jest w miarę miłą i honorową osobą, ale został oszukany i ukazał tą swoją o wiele gorszą stronę, której nie jest w stanie do końca kontrolować.
Ze świata bajek to Wilk na kacu i dziewczynka z zapałkami, która zmieniła branżę byli najlepsi, choć inne rzeczy, które tam można było spotkać też były niezłe.

Cóż pora na ostateczne podsumowanie

Wiedźmin 3: 9+/10
Serce z Kamienia: 8+/10
Krew i Wino 10/10

Ogólna ocena Wiedźmina 3 to dla mnie 9+. Byłoby 10, ale SzK nieco rozczarowało, ale słabe nie było.

I jeszcze jedna ocena:

OCENA CAŁEJ TRYLOGII: 9/10
Seria cały czas się rozwijała. Od słabej 1, która miała dobrą fabułę, ale targały nią wiele problemów natury technicznej oraz złe rozwiązania po bardzo dobrą 2, której zabrakło ostatecznego szlifu oraz dawała za mało wolności graczowi, do niemal perfekcyjnej 3, która ciągle boryka się z różnymi bugami.
Pierwsza część dostałaby ode mnie 8/10, a druga 9/10.

CDP Red zaczął od mocnego uderzenia. Oby utrzymał formę w przypadku Cyberpunku 2077, który wyjdzie za 2-4 lata.

Edytowano przez Scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...