Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Znacie jakiś sklep, który sprzedaje klucz na steama z wiedźminem 3 i będzie tańszy niż na steam?

jak kupisz grę na STEAMIE to nie dodasz jej do katalogu GOGa, brak klucza produktu, poprzednie części bez problemu dodawało się do biblioteki gog

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś jak to będzie z tymi sejwami ? :D Zamierzam kupić Wieśka na PC ,ale nie mam sejwów z poprzednich części , ponieważ w poprzednie części grałem na starym kompie , i zapomniałem zapisać sejwów... Ma być jakaś scenka o naszych wyborach na początku gry czy jak ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo wadliwych płyt wypuścili. Mnie udało się wymienic ale to duże niedopatrzenie i wpadka firmy.

Gram na:

i5 4690k

8 Gb Ramu

Gigabyte gtx 770

Ustawiłem na średnie żobacze jak będzie. Poprzedni komputer wyrobił we mnie lęk przed zbyt wysokimi ustawieniami, strasznie się karta grzała na niektórych grach. Zeraz zawsze wolę miec niżej. Taki uraz.

Strasznie jestem ciekawy klimatu gry. Nie liczę na powtórkę z jedynki ale mam nadzieję że będzie znacznie lepiej niż w dwójce.

Na razie przedłużam sobie perwersyjnie przyjemność rozpoczecia gry smile_prosty.gif

Ustawiłem wysokie (1920x1080) i ładnie idzie póki co. Około 45 - 55 fps.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z gry? Ze współlokatorem zastanawiamy się, czy i jak pójdzie nam na naszych lapkach- jeden to Asus G551JM (Intel Core i7-4710HQ, NVIDIA GeForce GTX 860M, 8 GB RAM), drugi to Lenowo Y510P (Intel I5-4200, 4 GB RAM, GeForce 755GT). Może ktoś odpalił na takich modelach? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo, ~3 GHz

2048 MB RAM

AMD Radeon HD 7700 Series

Oświadczam, że gram na minimalnych i idzie przeżyć, bo ścinek nie widzę. Ale ja mam wadę wzroku i grywam na konsoli, więc dla przedstawiciela PC Master Race może być niewyobrażalne tak grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadka firmy jak firmy. Na pewno nie CDP.

A z jakiej tłoczni są płyty? Dalej GM Records?

Nie wiem, ale na pudełku podpisało się CDP a kto komu co i jak robi to już inna historia.

W sumie niby nic (pod warunkiem że da sie płytę wymienić) ale denerewujące po tak długim oczekiwaniu dostać grę, która nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie tak zjada, ale na moim konfigu mam najniższy fps aktualnie w gospodzie tj 27 klatek.a większość czasu ponad 30fps a nawet 40+.

A mam dwie opcje z nazwą Blur wyłączone, bo nie lubię rozmazania, a reszta na full prawo, jedynie roślinność na Wysoki, Cienie Medium i bez włosów.

Sterowniki mam 344.75, są z listopada zeszłego roku, te nowe ponoć zaniżają wydajność, nawet jest odpowiedni temat na forum Nvidii, ktoś cofnął sterowniki do starszej wersji i dostał boosta 20%

@down

Gram na Hardzie, na razie jako tako, bo mam problemy ze sterowaniem M+K i tak ustawiłem po swojemu, więc kwestia ogrania.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać. Wracając z uczelni wdepnąłem do empiku i się zaopatrzyłem w swoją kopię. Właśnie się instaluje. No ciekawe, jak mój dziadziuś HD7770 sobie poradzi. Bo o 8 wątków intela raczej się nie martwię, o 8GB RAM też, tylko ta karta - jedna wielka niewiadoma. Zbudowałem kompa do ciężkiej roboty, a mniej do grania. Jak będzie słabo, to najwyżej sprzedam. Czujecie to? Mogę sprzedać grę. Ot tak po prostu, jak gdyby nigdy nic. Żadnych Steamów, Originów, Uplayów i innego dziadostwa. Coś pięknego.

Edytowano przez Nitrox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znów dali ciała z premierą :/ masa ludzi zgłasza błędy odczytu płyt przy instalacji. Ja też należę do tego grona. Mało tego - ludzie zgłaszają, że przy próbie instalacji z GOG, wywala im błąd niewłaściwego klucza. JA TEŻ NALEŻĘ DO TEGO GRONA. Tak więc bardzo mi miło, kolekcjonerka piękna- naprawdę jestem zachwycony, no ale dziś raczej nie pogram...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, ja jeszcze próbuję skopiować uszkodzony plik z płytki za pomocą Recovery Toolbox. A o co chodzi z tym problemem z GoGa? Bo jak na razie pliki się ściągają. Ale same pliki, bez instalowania. Klucz przypisał się do konta bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój napęd w laptopie nie działa więc muszę ściągać wszystko. W nocy się nie udało (tylko jakieś 11 GB), więc sobie myślę wezmę laptopa do pracy i tam ściągnę w ciągu 8 godzin. Udało się pobrać kolejne 2 GB (prędkość szałowa 70-80 KB/s).

Czy do północy ściągnę resztę?

Marzenie ściętej głowy. Patrzę na pudełko i płaczę ;__; Jeszcze tym bardziej mi się chce drzeć koty jak widzę tę pożal się boże instrukcję i Wiedźmińskie Kompendium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta działa jak trzeba. Chociaż raz mam farta - a już mi się parę felernych zakupów na steama zdarzyło.

Z tego co pograłem to optymalizacja na pececie jest bardzo dobra, dzisiaj nvidia puściła nowe sterowniki dla swoich kart i chyba one sporo pomogły. W każdym razie w pierwszej dużej lokacji (podobno późniejsze są większe i jest trochę gorzej) mam 60 klatek na Uber (ograniczyłem tylko włosy nvidii do samego wiedźmina) z rzadkimi dropami do 40 podczas przerywników filmowych - gram na mocnym i5, ósemce ramu i GTX970. Ale to może być kwestia tego, że jak w Dragon Age po prostu nie renderowali ich w lepszej jakości...

Gra jest dość ładna na pececie, o wiele lepiej to wygląda po uruchomieniu pełnej wersji, niż na youtubie. Trochę przeszkadzają mi tylko miejscami zbyt wesołe kolory, ale na szczęście wszystko jest matowe, więc aż tak nie wali po oczach jak w błyszczącej się dwójce. Obecna wersja ma też spore kłopoty z post processami - zdarza się na przykład, że w trakcie jednej scenki co chwila przeskakuje cieniowanie do różnych ustawień, jakby gra nie mogła się zdecydować na konkretne ustawienie dla sceny. Gdyby pojawiały się po prostu z opóźnieniem to bym zwalił na procesor, ale że po prostu przeskakują - coś musi nie grać w kodzie. Ale to chyba pikuś do spatchowania.

Na razie nie podoba mi się też sterowanie trochę. Układ jest niby fajny, ale ktoś ewidentnie przegiął z czułością chodzenia. Wkurza to okropnie jak trzeba się delikatnie zbliżyć do drabiny, bo nie można wejść z nią w interakcję i delikatne muśnięcie klawisza sprawia, że Geralt robi ten krok za dużo i spada. A w tej grze upadek z 2 metrów to utrata 1/3 paska życia. Łatwiej na razie zginąć w ten sposób, niż walcząc. Na najtrudniejszym utopce są mniej zabójcze od drabin.

Niemniej jak na razie gra zachwyca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym problemem z GoGa?

No np. ludzie, którzy kupili grę przez GreenManGaming, mają informację "invalid code" przy próbie aktywacji gry, o czym info łatwo można znaleźć w sieci. Ja popróbowałem, popróbowałem i w końcu dało radę. No ale 25GB to za dużo na mój internet, by grać jeszcze dziś... Dobrze, że chociaż da się to pobierać na raty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam pytanie: na początku gry można wybrać opcję: symulacja wyborów z gry wiedźmin 2" - czy zostawić to włączone ? To znaczy czy gra sam wybierze na chybił trafił wybory z W2, czy mogę sam wybrać ? Odznaczyłem to, ale nie jestem daleko, więc zacznę jak coś od nowa.

Z cyklu informacje o sprzęcie:

AMD Phenom 9600 2.2 x 4

GF 440 gt 1ghz

4 giga ramu

I gra chodzi na minimalnych rozdziałce 1024 x 768 smile_prosty.gif

Wielkie brawa za optymalizację, śmieć twierdzić, że jest to najlepiej zoptymalizowana gra w dniu premiery w tym roku. Zresztą co tam w tym roku, Watch Dogs do tej pory piszczy, że o Unity nie wspomnę...

Aha, wersja pudełkowa, teraz podszedłem do Neonetu i zakupiłem za 120 złotych. Czyli miałem farta :)

Edytowano przez rumbur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem po pierwszych (około) dwóch godzinach. Obecnie latam po Białym Sadzie.

Na moim kompie (sygnaturka) to nawet łapie po 45 klatek.

Brak twardych przycięć, czy zwiech.

Gram w rozdziałce 1360 na 768 na niskich.

Dobrze zrobili optymalizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem preordera na cdp.pl. Trochę uwalona płyta nr 3 - musiałem skopiować jej zawartość na dysk (transfer "aż" 3 MB/s). Patch 1.01 pobrał się przed chwilą pełną prędkością łącza. O co chodzi z tymi płytami? Można reklamować w przypadku preordera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonne - nie znam się zbytnio, ale i tak wypowiem o swoich gdybaniach. Jak to na obywatela RP przystało.

Podejrzewam, że o ile masz np. fakturę czy inny dowód zakupu, to możesz na spokojnie zgłosić usterki do sklepu w którym złożyłeś zamówienie, a oni albo wymienią towar, albo zwrócą pieniądze. Powinni traktować preordery jak normalne zamówienia.

@down - piszesz do supportu/pomocy technicznej sklepu. Zapewne mają gdzieś biuro czy magazyn, na adres którego możesz podesłać wadliwą płytę.

Edytowano przez Ylthin
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale powiedzcie: odznaczaliście opcję odnośnie "symulacji wyborów W2" ?

@up - dobra, ale jak kupował preoreder przez sklep internetowy, to jak ma ją zwrócić ? Ze sklepem, co ma też działalność stacjonarną to pół biedy, ale w przypadku Muve ? Albo CDP.pl ? Chociaż w tym drugim przydatku to nie wiem, czy mają edycje pudełkowe w sprzedaży.

Edytowano przez rumbur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...