Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

Minęły 24 godziny od releasu Wiedźmina 3. A mi nadal nie udało się pograć w tę grę. Pobrałem ją na dobrych kilka dni przed premierą. Użyłem do pobrania instalki GOG Galaxy, a później już bez tego (bo po co mi kolejny launcher?) zainstalowałem samą grę. Wszystko miało pójść z płatka, bo tylko brakowało jakiegoś małego pliczku. Prawda? PRAWDA?!

Koło 1 w nocy, godzinę po premierze okazało się, że trzeba pobrać Day 1 Patch i dodatkowo... polską wersję językową. -,- Która zajmuje grubo ponad dwa giga. Serio, CD Projekt RED? Nie dało się tego wcześniej udostępnić?

Potem próbuję uruchomić - lipa. Aplikacja wykrzacza się przy uruchamianiu. Aktualizuję sterowniki, uruchamiam ponownie kompa. Nadal lipa. Postanowiłem się z tym przespać. Po tym jak wstałem, na wszelki wypadek instaluję GOG Galaxy, uznając że kłopoty mogą wynikać z tego, że tej appki brak. A Galaxy co robi po zainstalowaniu? Pobiera od nowa prawie 30gb gry...

Oto więc co robię - wywalam zainstalowaną grę, wywalam zawartość katalogu tymczasowego Galaxy i samą aplikację. Instaluję od nowa - na czysto. GOG Galaxy, a stamtąd grę. Po ściągnięciu i zainstalowaniu szukam polskiej wersji. Pierwsze co przychodzi mi na myśl - wybranie "Get backup & extras". Wchodzę i patrzę - dopiero po zmianie języka z english na polish pojawiły się paczki z lokalizacją gry. Łącznie ponad 2,5 giga.

Pobieram, instaluję, odpalam... A tu nadal po angielsku. Jeszcze raz wchodzę do GOG Galaxy i odkrywam... że powinienem był wejść w "configure" i tam wybrać wersję polską. Wybrałem. Ponownie pobiera ponad 2,5 giga. Przy okazji się reflektuję, że brakuje darmowych DLC. Nie, nie są automatycznie przypisywane. Trzeba je odnaleźć w sklepie GOG i wrzucić do koszyka, a następnie sfinalizować transakcję za 0 ?.

OK, mam już wsio zainstalowane, czas na rekonfigurację. Najpierw ustawienia graficzne. Odpalam grę, i zaraz wychodzę by w GeForce Experience wybrało mi najlepsze ustawienia do posiadanego sprzętu (i7 4770k + GeForce GTX 770 + 16 gb ramu). Wchodzę do gry, a tu komunikat o zainstalowanym patchu i zresetowaniu ustawień. Wychodzę, ustawiam ponownie w GE opcje, wchodzę do gry - znowu reset ustawień graficznych. ARGH! Musiałem ręcznie wszystko ustawiać w grze, jak GE mi zalecał.

Potem przez parę godzin walczę z systemem sterowania. Kto u licha wpadł na "pomysł", by nie dało się zrekonfigurować WSADu?! Przecież to jest jakaś paranoja!

Od lat gram w gry w taki sposób, że używam SAD plus prawy przycisk myszy do chodzenia (zamiast W). Za nic nie daje się tego zmienić. Szukałem pomocy na forach Steam, reddicie, na forum Wiedźmina... Próbowałem edytować pliki input.settings oraz input.xml - bez rezultatu.

Dlaczego tak PODSTAWOWA rzecz jak poruszanie się, nie jest w ogóle dostępna w opcjach do skonfigurowania? Pominę już milczeniem blokady (kłódeczki) przy niektórych klawiszach.

Olałem to. Próbuję rozpocząć rozgrywkę poprzez wczytanie stanu gry z Wiedźmina 2. Oczywiście nie da się. Próbuję raz za razem, nadal się nie da. Szybki research - trójka cierpi na tę samą przypadłość co Rockstar Social Club i GTA V. Gdy w Windowsie 7/8 nazwa użytkownika zawiera znaki specjalne (jak ą, ę, ć, ł, ń, etc.) to nie da się wczytać save'a z Wiedźmina 2. Pomimo, że same te pliki widzi w katalogu docelowym bez problemu. Musiałem specjalnie wyjść z gry, stworzyć w Windows nowy profil użytkownika o nazwie postaci bez polskich znaków specjalnych, spod tego profilu uruchomić W3 i zrobić pierwszy zapis, a następnie przekopiować go do folderu właściwego. Paranoja!

Jestem póki co mocno rozczarowany. Kupiłem pre-order w pierwszym dniu, gdy tylko była taka możliwość. A chyba mogłem poczekać na edycję rozszerzoną, przynajmniej dopracowaną...

PS. Z GTA V w 90% takich problemów nie miałem...

Ok czas się wypowiedzieć po 13h przegranych w W3.

1. Klimat - dużo lepszy niż w W2, bardzo słowiański, podobny do klimatu z Podgrodzia i Aktu 4 W1. Tu redzi odwalili kawał dobrej roboty

2. Grafika - gram na sprzęcie który był lepszy niż minimalne ale znacznie gorszy niż zalecane na ustawieniach Wysokie z post procesami pod AMD i rozdzielczością full HD i choć graficznie nie jest to może fotorealizm ze zwiastunów ale wygląda zacnie. Jak ktoś grał w W2 na uber to może sobie grafikę z W3 porównać do niej tyle że z lepszymi efektami graficznymi.

3. Optymalizacja - bardzo dobra, grafika z 2 GB VRAM styka do gry na wysokich, nie odnotowałem żadnych crashy czy spadków FPS ale mam 12 GB RAM więc może coś z tej pamięci trzyma mi stałe FPSy

4. Gameplay - na początku ciężko się przyzwyczaić do nowego sterowania klawiaturą ale kiedy już się wgramy jest fajnie, praktycznie nie korzystam z uników chyba że atakuje mnie chmara wrogów lub walczę z bossami (są trudni ale bez przesady). Na normalnym poziomie trudności nie zginąłem, fajnie że wystarczy zrobić raz eliksir czy petardę by odnawiała się co medytację, na początku myślałem, że to minus ale później doceniłem ten model.

5. Świat - duży ale nie monstrualny jak to zapowiadali twórcy. Dziś poza Kaer Morhen zaliczyłem wszystkie questy w Białym sadzie i zrobiłem każdy znak ? oraz szwendałem się po Velen dochodząc może do 9 % tego co mi oferuje gra (grałem ze 13 h). Trzeba jednak przyznać, że w grze jest co robić i zaliczając każdy q oraz każdy nieodkryty punkt te 100 h nie wydaja się przesadzone

6. Fabuła - główny wątek wciąga jak bagno i nie można się doczekać co dalej. Zlecenia wiedzmińskie też są fajnie przemyślane, misje poboczne raz lepiej raz gorzej choć zdecydowanie nie ma mowy by przeważało to drugie i cieszy wiele odniesień do naszej kultury i mitologii. Dużo radości będą mieli fani maksowania mapy - choć dużo jest powtarzających się zdarzeń jak gniazda potworów, obozy bandytów czy ukryte skarby to nie są one zmuszające za to często gęsto dają kozacki sprzęt

7. Crating i przedmioty - idzie się pogubić w interfejsie, tworzenie przedmiotów jest podobne do tego z W2 tym że przedmiotów do tworzenia jest zatrzęsienie a a loot to poprostu kalka Diablo co jest akurat dla mnie zaletą:D

Ogólnie jestem grą zachwycony, nie jest to może ideał ale zasługuje na mocne 9/10.

Ps. A i loadingi trwają chwilę, nie czekałem na załadowanie się mapy dłużej niż kilka sekund

• Upvote 1

Optymalizacja solidna, trochę bawiłem się opcjami i tylko Nvidia hairworks zżera mi okropnie fpsy, więc dałem sobie z tym spokój. Reszta opcji prawie na maks i nie spada poniżej 58 klatek - miłe zaskoczenie.

Mam lekkie zastrzeżenia do sterowania, ale nie jest źle. Klawisz uników koniecznie zmienić z lewego ALT, bo w nowym Wieśku turlanie się jest mniej użyteczne i opanowaniu uników to podstawa skutecznej walki.

Mam nadzieję, że to nie spoiler: na południce używajcie znaku Yrden. Gdy wejdą w krąg, dostają z 10x więcej obrażeń, więc olej na upiory (+10%) może się schować.

Dodam jeszcze moje "przygody" z instalacją, bo widzę, że sporo osób narzeka na płytki i GOGa.

Aktywacja kodu w GOGu - kilka chwil roboty.

Pobrałem GOG Galaxy - bo czemu nie?

Wstępne pobieranie - ok. 27 giga, szybko i bez problemów.

W dniu premiery - patch 300 mega, pobrany ekspresowo. Następnie zmiana języka gry - 3 giga do pobrania. Poszedłem zrobić herbatę, jak wróciłem, gra była gotowa.

Dziwię się, że komuś chce się w dzisiejszych czasach jeszcze bawić z płytkami i wersjami pudełkowymi.

Edited by SniperV

Każdy zachwycony optymalizacją ale niestety u mnie wypada to trochę słabiej. Grafika owszem ładna, nawet bardzo ładna ale nie jest to absolutnie żaden przełom, wyznaczający standardy. Biorąc pod uwagę fakt, że lokacje są podzielone na mniejsze i gra działa mi na wysokich/bardzo wysokich w 30 klatkach jest raczej średnio. Co do gameplayu to bardzo przyjemnie i widzę, że twórcy uczą się na błędach bo świat gry jest wreszcie otwarty, nie jesteśmy już więzieni w korytarzach ;] Walka również przyjemna i łatwa do opanowania. Fabularnie początek dość lekki i małymi kroczkami wprowadza w historię, co jest fajne ale zobaczymy jak będzie dalej. Tak czy inaczej jest to pierwszy grywalny Wiedźmin ;] Żałuję tylko że nie wybrałem wersji steam tylko gog..

Gram na PS4. Wczoraj ok. 3 godzin. Jedyne co mogę napisać to: KUPUJTA! Gra jest naprawdę niesamowita. Klimat książkowej sagi i pierwszej części wylewa się wręcz z ekranu. Nigdy bym nie powiedział, że tak świetnie to RED-zi zrobią. System walki w końcu jest porządny, animacje ruchu Geralta podczas walki genialne. Gram na najwyższym poziomie trudności i lekko nie ma. Fabuła zapowiada się bardzo ciekawie. Świat żyje własnym życiem. Po prostu bomba. Grafika też robi wrażenie. Jestem absolutnie zachwycony i oczarowany, W3 jest tym wszystkim, czym nie był W2 i dodaje chyba wszystkie zalety W1 - powstał wiedźmiński majstersztyk!

• Upvote 1

Jest juz gdzies temat o problemie z plyta nr2 w wersji na pc ?Coraz wiecej osob o tym pisze i ja sam mam "przyjemnosc" miec wadliwa sztuke i zamiast grac moge sie bawic w niekonczace sie instalacje.

Testowalem na 5 napedach i wszedzie to samo blad "-10".

Z tego co pisza na forum cdprojektred jest to jakis "globalny" problem z wadliwymi plytami.

Polecam wszystkim wstrzymac sie z kupnem pudelkowej wersji gry na PC.

Edited by dune2

@dune2 @Attack2K

http://forums.cdproj...-błąd-10/page38

Tutaj na oficjalnym forum, temat dotyczący płytki.

Widzę że dune już o tym pisał, ząb mnie boli i nie doczytałem przepraszam.

@SniperV

Akurat przy tym wypadku jest dosyć bogate pudełko, nie to co np przy grze Mass Effect 3, gdzie był świstek papieru z kodem.

Do tego w moim przypadku internet mobilny... tu nie chodzi o prędkość ściągania, a o limit który uniemożliwi mi ściąganie.

Więc się nie dziw, czemu nie którzy mogą się męczyć z płytami.

Edited by RedEvil

Zastanawiam się jak wygląda skala downgrade'u. Jak ktoś ma wątpliwości czy to w ogóle istotne:

http://forums.guru3d...postcount=2003

Post pochodzi z tej strony wątku: http://forums.guru3d...=373417&page=81

No i te efekty Nvidii,

których połowę ponoć brak biggrin_prosty.gif

Więcej ich widać także tutaj:

Najbardziej szkoda tej palety kolorów z pierwszego trailera z 2013, pomijając ilość NPC, LOD itp. itd.

Oczywiście pojawiło się już wiele screenów, które po tweakach w configu i SweetFX prezentują grę znacznie lepiej niż te kontrowersyjne filmiki z wersji na PS4 także kwestia tylko czy wersja premierowa po np. filtrach zmieniających barwy jak w SweetFX może się zbliżyć do materiału z 2013.

Edited by krisu22

Pytania o to, czy Wiedźmin pójdzie na X sprzęcie proszę kierować do tematu "Czy pójdzie?" w dziale Ogólnie o Grach.

Wybory dokonuje się

po zabiciu gryfa i ukończeniu prologu w Białym Sadzie, przed audiencją u cysorza.

Mam pytanie odnoszące się do jednej sceny z trailera:

czy scena w stylu krwawego 2 girls 1 cup jest w misji głównej czy jakiejś pobocznej, tylko proszę bez szczegółów jakby co :D

i w jaki sposób korzystać z juków.

najlepsze jest to że zostaje 4mb do skopiowania pliku bin3 i tu przerywa jak by celowo ktoś to zrobił

bin4 skopiował się bez problemu.

Część (całkiem spora) płyt jest walnięta. Najprostsze obejście do ściągnięcie gry z GOGa. Można również wymienić płytę na sprawną. Niestety tu CDP się nie popisało.

I kolejna sztuczka, która powinna poprawić wydajność na kartach AMD przy włączonym HairWorks - wystarczy za pomocą CCC zmniejszyć poziom tesselacji do x8 lub x4. Procedura jest opisana np. tu[.

Niewykluczone, że podobny motyw można zrobić na kartach nVidii, ale dawno nie bawiłem się ustawieniami dla ich kart, więc nie jestem tego pewien.

Jeszcze trochę się pobawię i mi się uda wyciągnąć ustawienia Ultra na FullHD z sensownymi FPSami na moim Radeonie R9 280X. ;)

Gdzie mozna wymiec plyte na sprawna ? U mnie wyglada na to ze walnieta jest tylko plyta nr 2 i udalo mi sie ja zgrac tylko na jednym napedzie z szesciu na ktorych probowalem.Wolalbym jednak ja wymienic by posiadac taka ktora normalnie dziala.

Hmm... ja instalowałem z płytek kolekcjonerki, bez żadnych problemów, od razu w języku polskim, bez żadnego pobierania dodatkowych polskich paczek, które owszem są na gog galaxy. Samo gogg łyknęło kod kolekcjonerki i gra się bez problemu aktywowała na moim koncie. Z tego co zrozumiałem to na tę chwilę tylko 2 DLC z darmowych 16tu są dostępne, kolejne będą się pojawiać z czasem...

Gram na lapku MSI GT70, z i5 4200M oraz gtx 770M na pokładzie. Ustawienia średnio wysokie, postprocess włączony, tekstury wysoko, hairworks wyłączony, cienie średnie, roślinność średnia, LOD wysoki. Około 30 - 40 klatek spokojnie trzyma na FullHD więc generalnie jestem zadowolony. Komp się grzeje mniej niż na WoT... Trochę nie chce mi się grzebać w ustawieniach bo wolę grać...

Faktycznie gra jak na razie jest bliżej klimatem do W1, moich ulubionych aktów "wiejskich". W Białym Sadzie zrobiłem już wszystko, poza jednym sidequestem, którego triggera nie zauważyłem. Gram na najwyższym poziomie trudności, jak dla mnie jest w sam raz, trzeba trochę uważać, ale generalnie da się żyć...wink_prosty.gif Niestety ciągle cierpię na brak kasy;) ale to z uwagi na chomikowanie wszystkiego po kieszeniach;)

Edited by komandor_Tarkin

Każdy zachwycony optymalizacją ale niestety u mnie wypada to trochę słabiej. Grafika owszem ładna, nawet bardzo ładna ale nie jest to absolutnie żaden przełom, wyznaczający standardy. Biorąc pod uwagę fakt, że lokacje są podzielone na mniejsze i gra działa mi na wysokich/bardzo wysokich w 30 klatkach jest raczej średnio. Co do gameplayu to bardzo przyjemnie i widzę, że twórcy uczą się na błędach bo świat gry jest wreszcie otwarty, nie jesteśmy już więzieni w korytarzach ;] Walka również przyjemna i łatwa do opanowania. Fabularnie początek dość lekki i małymi kroczkami wprowadza w historię, co jest fajne ale zobaczymy jak będzie dalej. Tak czy inaczej jest to pierwszy grywalny Wiedźmin ;] Żałuję tylko że nie wybrałem wersji steam tylko gog..

Nie wiem, czego się spodziewałes po grafice, jeśli ledwo spełniasz minimalne wymagania.

Nie wiem, czego się spodziewałes po grafice, jeśli ledwo spełniasz minimalne wymagania.

Ten komputer z profilu nieaktualny jest już. Zresztą nie tylko ja mam problemy z optymalizacją, znajomi również narzekają zwłaszcza posiadacze wersji gry na ps4.

Edited by ElTabasco

@up

Zdecydowana większość grających na PieCach pieje z zachwytu nad optymalizacją. Faktycznie z PS4 sprawa wygląda trochę gorzej, ale czepianie się optymalizacji na kompy to rzadkość. W wypadku premier wielu dużych gier jest tak, że nielicznym szczęściarzom gra działa prawie idealnie. Tu jest odwrotnie. Nielicznym nie działa jak powinna.

Halo! Halo koledzy! Widzę, że i to forum zaczyna dotykać melancholia za grafiką ala VGX ad 2013. Polecam sprawdzić ten temat: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13706243&N=1 + Sweetfx i można zdziałać cuda. Grafika nie jest dokładnie taka sama jak na wcześniejszych trailerach, ponieważ niektóre assety zostały wycięte, jednak można zmienić kierunek artystyczny oprawy bawiąc się wyostrzaniem i kolorami. Naprawdę warto!

Co do samej gry to spełniła ona moje oczekiwania, a nawet je przerosła. Nawet gdybym nie był fanem serii i twórczości Sapkowskiego, stwierdziłbym że to jak do tej pory GOTY 2015.

Gram na lapku MSI GT70, z i5 4200M oraz gtx 770M na pokładzie. Ustawienia średnio wysokie, postprocess włączony, tekstury wysoko, hairworks wyłączony, cienie średnie, roślinność średnia, LOD wysoki. Około 30 - 40 klatek spokojnie trzyma na FullHD więc generalnie jestem zadowolony. Komp się grzeje mniej niż na WoT... Trochę nie chce mi się grzebać w ustawieniach bo wolę grać...

Zainstalowałem gog galaxy na drugim kompie, skopiowałem W3 - gogg ma fajny tryb do importu i instalacji gier które są zainstalowane na innym kompie lub zostały po np. reinstalacji systemu na HDD - co prawda w rozdzielczości 1680 x 1050 - czy jakoś tak bo taki mam monitor - chodzi płynnie na ultra bez hairworksów, karta Radeon 9790 proc i5 3570K, 16 GB RAM... Jak na paroletnie pudło całkiem miło...

Edited by komandor_Tarkin

Dzięki podanemu tutaj sposobowi mam hairoworksy na Radeonie...bez spadku płynności :) Ogólnie spodziewałem się, że będzie gorzej (jak przy W2) a tu miłe zaskoczenie :)

Ja się zaliczam do obozu zadowolonych z jakości gry. Pamiętając premierę dwóch poprzednich Wiedźminów (zwłaszcza dwójki) spodziewałem się najgorszego, a się okazało że na moim podstarzałym sprzęcie gra działa na medium-high w 30-50 klatkach na sekundę. Po zablokowaniu klatek gra utrzymuje stałe 30 z prawie wszystkim na ultra (bez hairworksów i efektów typu bloom/blur, które wyłączyłem bo ich nie lubię). A że jestem w połowie konsolowcem to stałe 30 mi kompletnie nie przeszkadza. A to dopiero wersja 1.02, z czasem pewnie poprawią to i owo.

Sama gra jak na razie na plus. Nie doszedłem jakoś specjalnie daleko, ale wygląda na to że twórcy pozbyli się wielu elementów które irytowały mnie w dwójce, chociażby walki przypominającej rollfest (teraz mamy faktyczną walkę z unikami) czy miliona niewidzialnych ścian. Nie żałuję wydanych pieniędzy.

Póki co mam dwa dylematy.

1. Polska wersja językowa vs angielska wersja językowa? Znam angielski na dobrym poziomie i nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem zdecydowanej większości kwestii (a i tak są napisy) więc to jedynie wybór względem jakości. W dwa poprzednie wiedźminy grałem po polsku, ale tym razem jakość angielskiego dubbingu robi na mnie ogromne wrażenie. No i Charles Dance..

2. 30 fps i ultra ustawienia czy 60 fps i najniższe ustawienia? U mnie gra chodzi w stałych 30 fps na ultra ustawieniach, natomiast bardzo ciężko jest uzyskać 60 fps i trzeba ostro zaniżyć ustawienia grafiki. Jestem gorącym zwolennikiem 60 fpsów, ale w tym przypadku trzeba chyba poświecić zbyt wiele jeśli chodzi o grafikę.. Może da się przyzwyczaić? Bo generalnie we wszytko gram w 60 fpsach i jest to dla mnie zawsze dużo lepsza opcja.

Co myślicie?

Edited by Takuim

A co mamy myśleć? Graj tak żeby było ci wygodnie, nikt ci nic nie doradzi. Ja tam wolę stałe 30fps przy ładniejszej oprawie niż paszteta w 60 klatkach, inni przeciwnie, wyborą bardzo płynną rozgrywkę kosztem grafiki. Ustaw tak żeby było ci wygodnie i graj.

Ech właśnie przybyłem do trzeciej lokacji właściwie to drugiej nie licząc Kaer Morhen ;] I tu zaczyna się duży (przynajmniej dla mnie) problem, zostałem zasypany milionem nazwisk, miejsc oraz przeróżnych wydarzeń i nijak się nie mogę w tym odnaleźć ;/ Nie czytałem książek, w pierwszą część grałem tylko chwilę, drugą przeszedłem ale nie podobała mi się i niewiele pamiętam. I tu mam prośbę mógłby mi ktoś w kilku zdaniach streścić co się tu dzieje? Kto z kim prowadzi wojnę i kto wygrywa a także, kto jest zły a kto dobry :F

Generalnie w Wiedźminach z jednej strony walczy każdy z każdym (jak to w polityce). Raz jeden jest w sojuszu z drugim i walczą razem z trzecim, a później pierwszy sprzymierza się z drugim przeciwko trzeciemu. Krótko mówiąc pomieszanie z poplątaniem nie mniejsze niż w Pieśni Lodu i Ognia. Poza tym jest jeszcze Nilfgaard i cesarz Emhyr. Królowie swoje, czarownicy swoje, kupcy swoje, wiewiórki swoje, a Geralt próbuje zachować neutralność. Wychodzi mu to tak, że raz pomaga jednemu, później drugiemu, następnie jeszcze komuś innemu. Krótko mówiąc każdy myśli o sobie. Wątpię żeby w trójce było inaczej.

Kto jest zły, a kto dobry, to zależy od tego po której stronie się jest. To tak jakbyś zapytał czy dobry jest Komorowski, czy Duda :)

W W3 miał być leksykon, także jeśli jest to warto się z nim zapoznać, bo pokrótce opisać się wszystkiego nie da.

Edited by 2real4game
  • Upvote 1

Wojnę prowadzą królestwa Północy i położone na Południu Cesarstwo Nilfgaardu. Wygrywa Nilfgaard, przegrywa Północ. Złych i dobrych na ogół nie ma, Wiedźmin operuje raczej w sławetnych "odcieniach szarości" - łatwiej jest stwierdzić, że ktoś jest większym skur...czysynem niż inny. Wszyscy skaczą sobie do gardeł, każdy przejmuje się własnym interesem i zyskiem, wszędzie mącą czarodzieje, po okolicach szaleje nieludzia partyzantka Wiewiórek...

Książki mimo wszystko warto przeczytać - chociaż fabuła gier nie jest kanoniczna (czyli CDPR tworzy drogie w uj fanfiki), to często odwołuje się do wydarzeń z opowiadań i pięcioksiągu wiedźmińskiego. Przykładowo: choć czytałam Wieśki parę ładnych lat temu, natychmiast wyłapałam niekonsekwencję w pierwszych sekwencjach gry: w trakcie szkolenia Ciri w Kaer Morhen przebywała Triss (która po Sodden nigdy nie pokazałaby się z dekoltem, nie mówiąc o siedzeniu nago), nie Yennefer - ta ostatnia miała do Geralta straszliwe pretensje, że wezwał inną czarodziejkę i poznała Cirillę dopiero w świątyni Melitele. Wśród wiedźminów zabrakło również Coena, który według "Krwi Elfów" w wiedźmińskim siedliszczu jak najbardziej wówczas przebywał i kaputnęło mu się dopiero w "Pani Jeziora".

@down - wiem, że to był sen, oglądałam gameplay znajomego do karczmy w Białym Sadzie włącznie.

Edited by Ylthin