Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

Ale znów dali ciała z premierą :/ masa ludzi zgłasza błędy odczytu płyt przy instalacji. Ja też należę do tego grona. Mało tego - ludzie zgłaszają, że przy próbie instalacji z GOG, wywala im błąd niewłaściwego klucza. JA TEŻ NALEŻĘ DO TEGO GRONA. Tak więc bardzo mi miło, kolekcjonerka piękna- naprawdę jestem zachwycony, no ale dziś raczej nie pogram...

Nom, ja jeszcze próbuję skopiować uszkodzony plik z płytki za pomocą Recovery Toolbox. A o co chodzi z tym problemem z GoGa? Bo jak na razie pliki się ściągają. Ale same pliki, bez instalowania. Klucz przypisał się do konta bez problemów.

Mój napęd w laptopie nie działa więc muszę ściągać wszystko. W nocy się nie udało (tylko jakieś 11 GB), więc sobie myślę wezmę laptopa do pracy i tam ściągnę w ciągu 8 godzin. Udało się pobrać kolejne 2 GB (prędkość szałowa 70-80 KB/s).

Czy do północy ściągnę resztę?

Marzenie ściętej głowy. Patrzę na pudełko i płaczę ;__; Jeszcze tym bardziej mi się chce drzeć koty jak widzę tę pożal się boże instrukcję i Wiedźmińskie Kompendium.

Moja płyta działa jak trzeba. Chociaż raz mam farta - a już mi się parę felernych zakupów na steama zdarzyło.

Z tego co pograłem to optymalizacja na pececie jest bardzo dobra, dzisiaj nvidia puściła nowe sterowniki dla swoich kart i chyba one sporo pomogły. W każdym razie w pierwszej dużej lokacji (podobno późniejsze są większe i jest trochę gorzej) mam 60 klatek na Uber (ograniczyłem tylko włosy nvidii do samego wiedźmina) z rzadkimi dropami do 40 podczas przerywników filmowych - gram na mocnym i5, ósemce ramu i GTX970. Ale to może być kwestia tego, że jak w Dragon Age po prostu nie renderowali ich w lepszej jakości...

Gra jest dość ładna na pececie, o wiele lepiej to wygląda po uruchomieniu pełnej wersji, niż na youtubie. Trochę przeszkadzają mi tylko miejscami zbyt wesołe kolory, ale na szczęście wszystko jest matowe, więc aż tak nie wali po oczach jak w błyszczącej się dwójce. Obecna wersja ma też spore kłopoty z post processami - zdarza się na przykład, że w trakcie jednej scenki co chwila przeskakuje cieniowanie do różnych ustawień, jakby gra nie mogła się zdecydować na konkretne ustawienie dla sceny. Gdyby pojawiały się po prostu z opóźnieniem to bym zwalił na procesor, ale że po prostu przeskakują - coś musi nie grać w kodzie. Ale to chyba pikuś do spatchowania.

Na razie nie podoba mi się też sterowanie trochę. Układ jest niby fajny, ale ktoś ewidentnie przegiął z czułością chodzenia. Wkurza to okropnie jak trzeba się delikatnie zbliżyć do drabiny, bo nie można wejść z nią w interakcję i delikatne muśnięcie klawisza sprawia, że Geralt robi ten krok za dużo i spada. A w tej grze upadek z 2 metrów to utrata 1/3 paska życia. Łatwiej na razie zginąć w ten sposób, niż walcząc. Na najtrudniejszym utopce są mniej zabójcze od drabin.

Niemniej jak na razie gra zachwyca...

A o co chodzi z tym problemem z GoGa?

No np. ludzie, którzy kupili grę przez GreenManGaming, mają informację "invalid code" przy próbie aktywacji gry, o czym info łatwo można znaleźć w sieci. Ja popróbowałem, popróbowałem i w końcu dało radę. No ale 25GB to za dużo na mój internet, by grać jeszcze dziś... Dobrze, że chociaż da się to pobierać na raty.

Falstart. Chyba dziś nie pogram. Trzeba ściągnąć patcha 1.01, żeby odpalić grę. Patch niby niewielki, 300MB, ale ściąga się w zabójczym tempie ok. 10kB/s. Serwery nie dały rady...

Hmm, mam pytanie: na początku gry można wybrać opcję: symulacja wyborów z gry wiedźmin 2" - czy zostawić to włączone ? To znaczy czy gra sam wybierze na chybił trafił wybory z W2, czy mogę sam wybrać ? Odznaczyłem to, ale nie jestem daleko, więc zacznę jak coś od nowa.

Z cyklu informacje o sprzęcie:

AMD Phenom 9600 2.2 x 4

GF 440 gt 1ghz

4 giga ramu

I gra chodzi na minimalnych rozdziałce 1024 x 768 smile_prosty.gif

Wielkie brawa za optymalizację, śmieć twierdzić, że jest to najlepiej zoptymalizowana gra w dniu premiery w tym roku. Zresztą co tam w tym roku, Watch Dogs do tej pory piszczy, że o Unity nie wspomnę...

Aha, wersja pudełkowa, teraz podszedłem do Neonetu i zakupiłem za 120 złotych. Czyli miałem farta :)

Edited by rumbur

Ja też kupiłem za 119 zł tyle, że w Saturnie podczas Nocnej Premiery w Krakowie. Oprócz selfie z Geraltem, Triss i Yen byłem świadkiem iście dramatycznych scen w momencie otworzenia sklepu :D

No ja jestem po pierwszych (około) dwóch godzinach. Obecnie latam po Białym Sadzie.

Na moim kompie (sygnaturka) to nawet łapie po 45 klatek.

Brak twardych przycięć, czy zwiech.

Gram w rozdziałce 1360 na 768 na niskich.

Dobrze zrobili optymalizację.

Ja kupiłem preordera na cdp.pl. Trochę uwalona płyta nr 3 - musiałem skopiować jej zawartość na dysk (transfer "aż" 3 MB/s). Patch 1.01 pobrał się przed chwilą pełną prędkością łącza. O co chodzi z tymi płytami? Można reklamować w przypadku preordera?

Ja kupiłem w Tesco, normalna cena 119, ale załatwiłem sobie zniżkę 10% i wyszło 107 zł.

Na szczęście żadnych problemów z płytami, czy GOG. Śmiga na uber detalach, jestem zachwycony :D

@Sonne - nie znam się zbytnio, ale i tak wypowiem o swoich gdybaniach. Jak to na obywatela RP przystało.

Podejrzewam, że o ile masz np. fakturę czy inny dowód zakupu, to możesz na spokojnie zgłosić usterki do sklepu w którym złożyłeś zamówienie, a oni albo wymienią towar, albo zwrócą pieniądze. Powinni traktować preordery jak normalne zamówienia.

@down - piszesz do supportu/pomocy technicznej sklepu. Zapewne mają gdzieś biuro czy magazyn, na adres którego możesz podesłać wadliwą płytę.

Edited by Ylthin
  • Upvote 1

Super, ale powiedzcie: odznaczaliście opcję odnośnie "symulacji wyborów W2" ?

@up - dobra, ale jak kupował preoreder przez sklep internetowy, to jak ma ją zwrócić ? Ze sklepem, co ma też działalność stacjonarną to pół biedy, ale w przypadku Muve ? Albo CDP.pl ? Chociaż w tym drugim przydatku to nie wiem, czy mają edycje pudełkowe w sprzedaży.

Edited by rumbur

Kurdę, byłem przekonany że nowy Wiedźmin mi nie pójdzie, ale z tego co widzę w sieci to ludzie grają na sprzęcie zbliżonym do mojego w stałych 30fps, co byłoby dla mnie opcją całkiem zadowalającą. Phenom X4, 8GB RAM i GTX 650 Ti Boost, może ruszy w średnich. Jak tylko uda mi się opchnąć niepotrzebne gierki na PS3 to pomyślę :)

Mi gra dziala bardzo plynnie a gram na srednich ustawieniach w rozdzialce 1600x900 (laptop Lenovo Y50-70) i gra wyglada bardzo ladnie, na razie 2h za mna wiec ciezko cos wiecej napisac, w koncu to sandbox na wieeele godzin wiec fabule ocenie pozniej.

Sama walka mi sie podoba, gram na 3 poziomie trudnosci (z 4) i moj pierwszo poziomowy Geralt ma klopoty z grupka trzecio poziomowych utopcow, ale to moze wina tego, ze kiepski jestem :P Zachwyca mnie roznorodnosc postaci jak na razie.

Co do instalacji to musialem pobrac (paczka do domu przyszla, a ja na studiach) i pobieralem cala gre ok 2h bez najmiejszych klopotow - ok, po wlaczeniu gry mialem rozne kwiatki, ale aktualizacja sterownikow pomogla. Na razie zaczynam ta przygode, ale cos czuje, ze bede zachwycony jak fan Sapkowskiego i Geralta ;)

Mi tam na PS4 śmiga jak ta lala. tongue_prosty.gif Owszem są spadki przy cut scenkach, ale tylko chwilowe i całkowicie nie przeszkadzają. Narazie jakieś 40 min pograłem i cud, miód, malina. Ale też jest ten problem z bardzo wrażliwym sterowanie i tymi drabinami... wink_prosty.gif

I jeszcze odnośnie pytania, które zadał kolega wyżej:

Super, ale powiedzcie: odznaczaliście opcję odnośnie "symulacji wyborów W2" ?

Nie grałem w W2. W jedynkę tylko chwilę. Wiem, przepraszam, obiecuję nadrobienie zaległości. Ale zaznaczyłem aby decyzje podjęte w W2 miały wpływ na dalszą grę, jakoś tak się klikło, a nie chciało mi się zaczynać jeszcze raz. wink_prosty.gif Ma to sens? Czy zacząć od początku, bo coś się zmieni?

edyta: czy poziom trudności można zmienić w trakcie gry?

Edited by Outsid3r

Dla ciekawych: Gra działa nieźle na sprzęcie w mojej sygnaturce w Full HD. Tak jak myślałem- jak przystało na RPG, gra nie jest bardzo zależna od procesora. To nie GTA gdzie dookoła są przechodnie, ruch uliczny itp. A więc Wiedźmin 3 działa lepiej od GTA V mimo że GTA miało podane niższe minimalne wymagania.

Gra sama ustawiła detale średnio-wysokie, bardziej w stronę wysokich. I tak się da grać, ale i tak obniżę do średnich dla lepszej płynności.

Mam pytanie, w którym momencie wybiera się swoje wybory z poprzedniej części? Nie wiem czy coś źle zaznaczyłem przy rozpoczęciu gry czy może muszę jeszcze trochę pograć. Rozumiem że zaczynając grę trzeba wybrać symulację wyborów, tak?

Edited by Pewker

Jeśli chodzi o optymalizacje to jest świetnie. Na i7 4770 @3.8 Ghz, gtx 770 msi gaming 4 Gb VRAM i 8 Gb RAM, na wysokich i bardzo wysokich mam stałe 60 fps bez spadków. Musze zaznaczyć, iż efekty post mam niektóre wyłączone, gdyż ich nie lubię. Włączony jest antyaliasing, smugi światła, i pare innych bajerów, a wyłączone są wszelkie rozmycia czy efekt bloom. Jeśli chodzi o mnie to od strony technicznej śmiga wszystko bardzo fajnie.

Odpalone, troszkę pograne, wydaje się być ok :) Xeon E3-1230V3, 8GB RAM, Radek HD7770 1GB - średnie detale, 1440x900, przez większość czasu jest stabilne 30-40 fps.

A z jakiej tłoczni są płyty? Dalej GM Records?

Nie wiem, ale na pudełku podpisało się CDP a kto komu co i jak robi to już inna historia.

Z tyłu płyty jest informacja o tłoczni (przynajmniej powinna być, tak jak w każdym innym przypadku).

Jeśli chodzi o optymalizację, to faktycznie wygląda to nieźle:

http://pclab.pl/art63116.html

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych

Edited by 2real4game

Ciekawe, jak będzie chodziło u mnie (Geforce 760 GTX i procesor i5 4590), choć słyszałem, że będzie dobrze, Śledzę forum na Steam i opisują różne przypadki. Ale z MK X też ponoć było dużo problemów, ale mi chodził płynnie i bez problemów. Liczę na co najmniej średnie.

Niestety nie dowiem się teraz, bo dostałem nauczkę.

POCZTA POLSKA to najgorszy dostawca w historii tego kraju. Zgubić paczkę z grą, o której mówi cały świat to chyba tylko oni potrafią. Jeśli ktoś ma jakieś porady co z tym zrobić to niech napisze. Na razie wysłałem list do sklepu cdp.pl, gdzie zamówiłem grę (nadawca jest osobą poszkodowaną). Po prostu parodia, zgubić coś na co jest tracking.

Edited by Scorpix

Się dziwisz. W Poczcie Polskiej też pracują ludzie, którzy są fanami gier komputerowych i którzy oczekiwali na Wiedźmina 3. Nie chciało im się iść do sklepu, to zwinęli jedną grę :D

Jak wrażenia z gry? Ze współlokatorem zastanawiamy się, czy i jak pójdzie nam na naszych lapkach- jeden to Asus G551JM (Intel Core i7-4710HQ, NVIDIA GeForce GTX 860M, 8 GB RAM), drugi to Lenowo Y510P (Intel I5-4200, 4 GB RAM, GeForce 755GT). Może ktoś odpalił na takich modelach? smile_prosty.gif

Ja odpaliłem na ASUS N551JM i troszkę się musiałem poboksować z ustawieniami i wypracowałem taki kompromis: 1920x1080, postprocessing off, cienie i teren średnie, tekstury wysokie, reszta low lub off. efekt: 35-40 fps, podczas nagrywania ShadowPlayem od nvidii.

Ale znów dali ciała z premierą confused_prosty.gif masa ludzi zgłasza błędy odczytu płyt przy instalacji. Ja też należę do tego grona.

Ja również się załapałem do grona szczęśliwców. wink_prosty.gif

Na szczęście dodali klucz na GOGa i instalacja z GOGa wydaje się iść szybciej niż z płyt (u mnie instalator odpadł na końcu drugiej płyty).

Tylko wymagania są dziwne. Z jednej strony gra poprawnie działa na starych kartach, a miewa problemy na kartach z poprzedniej generacji. Kumpel na GTX 750M musiał bardzo mocno ściąć ustawienia graficzne i rozdzielczość, żeby gra mu w ogóle ruszyła (a i tak klatkuje), a sporo ludzi na GeForce'ach z serii 6xx, czy nawet Radeonach HD 5xxx nie ma najmniejszych problemów w FullHD. W ogóle gra wydaje się mieć dziwne problemy z GTXami 7xx i diabli wiedzą dlaczego.

Mam to samo we Wrocku.Powoli ciśnienie rosnie.

Do mnie we Wrocku EK doszła wczoraj późnym wieczorem. Odebrałem dzisiaj, bo po 23 do paczkomatu mi się iść nie chciało.

Znacie jakiś sklep, który sprzedaje klucz na steama z wiedźminem 3 i będzie tańszy niż na steam?

Musi być Steam? GOG wychodzi zdecydowanie taniej. Na Steama z pewnych źródeł jest w sumie tylko Steam.

Tak swoją drogą, to jeśli ktoś ma mało FPSów, to Windows 10 daje całkiem niezłego kopa na Radeonach i starszych kartach nVidii.

Edited by Sevard

Do wszystkich co się pytają o podejmowanie wyborów z dwójki. Jak gra wykryje sejva z dwójki to po prostu modyfikuje odpowiednie rzeczy na bazie zapisu. Jak nie macie sejva i zaznaczycie, że chcecie decydować to ma to wpływ na grę. Pojawi się w niej dodatkowy dialog, w którym odtwarza się wybory z dwójki wybierając odpowiednie opcje dialogowe. Ale spokojnie, trzeba ukończyć questy fabularne w białym sadzie - wybory podejmuje się w kolejnej lokacji (zamek). Dialog tak zrobiony, że nie da się go przegapić.

Edited by Otton
  • Upvote 1