Jump to content
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Recommended Posts

To by chyba znaczyło, że minimalne są trochę przesadzone ?

Może na mojej gt 730m (po OC ma podobną wydajność do gtx 660m) jakoś pogram :)

W Unity na niskich w 720p mam 30fps a wątpie, żeby tu było gorzej.

Z testów przeprowadzonych przez nvidia, niby do ustawień Ultra w 4k wystarczy jeden Titan X w co nie chce mi się wierzyć nawet przy procesorze i7-5960X i 16 GB RAM-u typu DDR4, jedna taka karta nie da 60 FPSów przy 4k. Do Ultra w 1080 p ma wystarczyć GTX 980 ale do testów został użyty ten sam procesor i taka sama liczba pamięci RAM więc nie wiadomo jak to będzie wyglądało w praktyce tym bardziej że Wiedźmin ma wykorzystywać do końca procesor. Do Ultra bez GameWorks ma starczyć 970, a do ustawień wysokich 960, a do ustawień wysokich 770 w 30 FPSach jestem ciekawy czy wszystkie karty były testowane na tej samej konfiguracji sprzętowej. No cóż już niedługo się przekonamy jak gra będzie chodziła na różnych ustawieniach sprzętowych i jak się sprawdza na konsolach. Liczyłem że może gra już dzisiaj przyjdzie do mnie ale jednak się przeliczyłem, a niektórzy już na konsolach grają.

Edited by NieMy

@MojSkuter wiem o tym doskonale ale tak wynika z testów nvidia zresztą nie było podane w ilu fpsach radzi sobie 960. Zła wiadomość patch już wyciekł i piraci grają bez problemów ;/ jak zwykle uczciwi gracze mają pod górkę.

Edited by NieMy

Czyli wiadomo już jak, mniej więcej, działa gra na różnych konfiguracjach? Mam kartę GeForce 960 i procesor i5-4460 3.2 podkręcony do 3.4 i właśnie co do procesora mam pewne obawy. Nie to, żebym martwił się o grafikę. Kiedyś grałem w Wiedźmina 2 na najniższych ustawieniach i w 800x600. wink_prosty.gif Mimo to lepiej mnieć jak najładniejszą grafikę.

Jeśli chodzi o samą grę, to nie podoba mi się jedna, zupełnie marginalna, sprawa. Mianowicie, że Geralt będzie mógł golić się tylko u balwierzy, którzy to, jak słyszałm, nie będą obecni we wszystkich wioskach. Tak jakby zabójca potworów nie potrafił ogolić się sam, a wolę Geralta bez brody. wink_prosty.gif

Mam nadzieję zagrać w grę jeszcze w tym miesiącu, dlatego później wypowiem się na temat bardziej znaczących mechanik rozgrywki.

Edited by Kirrin

Jeśli chodzi o samą grę, to nie podoba mi się jedna, zupełnie marginalna, sprawa. Mianowicie, że Geralt będzie mógł golić się tylko u balwierzy, którzy to, jak słyszałm, nie będą obecni we wszystkich wioskach. Tak jakby zabójca potworów nie potrafił ogolić się sam, a wolę Geralta bez brody. wink_prosty.gif

Geralt golący się srebrnym mieczem. Byłoby to bardzo ciekawe :D Poza tym wątpię, żeby ogolenie pooranej bliznami twarzy było rzeczą prostą. Maszynką do golenia byłoby to skomplikowane, a co dopiero nożem, czy brzytwą

Nowy newsik dotyczący wielkości łatki i przenoszenia wyborów z W2

Co do stanów zapisu, to zawiera dużo spoilerów więc UWAGA.

Sama łatka jest malutka (moim zdaniem0 zaledwie i około 500mega. UFFFFFFFFFF :)

http://www.witchersi...iedzmina-2.html

Edited by darkdarius
  • Upvote 2

500 MB? Świetnie. Bałem się, że po instalacji gry czeka mnie jeszcze pobieranie kilku gigabajtów, co przy mojej szybkości pobierania byłoby katorgą.

Co do wyborów - mam nadzieję, że będą one miały większe znaczenie dla fabuły/rozgrywki niż jedynie kilka smaczków jak w przypadku dwójki. Może jakieś dodatkowe questy poboczne?

Ja bym się jednak nie nastawiał na nie wiadomo co w kwestii przenoszenia save'ów i wyborów. Obstawiam, że jeśli np. kogoś nie zabiliśmy w dwójce to po prostu będzie o nim wzmianka albo raz w jakimś queście zamienimy z nim zdanie w Dzikim Gonie. Ucieszyłbym się, jak bym się pomylił, ale generalnie wątpię w to. Ewentualnie to jeszcze przeniesie nam oręż z dwójki do trójki, tak jak miało to analogicznie miejsce z importem save'ów z części pierwszej do drugiej (a później pierwszy lepszy napotkany miecz/pancerz okazuje się lepszy od posiadanego) :P

A 500MB łatka ważyła na konsolach, więc można domniemywać, że tyle też może mieć na PCtach ;)

Cóż, w kwestii przenoszenia wyborów to raczej długo nikt nie dorówna Efektowi Masy. Także nawet małe smaczki będą w przypadku Wieśka mile widziane (np troll z dwójeczki).

Jeśli chodzi o łatkę, to premierowa może mieć te ~500MB. Jednak później PCtowców czeka ściąganie najnowszych sterowników do grafy, dociąganie łatek naprawiających działanie gry na niektórych kombinacjach sprzętu oraz eliminując mniej i bardziej upierdliwe bugi. Taka natura piecy.

Edited by 2real4game

a później pierwszy lepszy napotkany miecz/pancerz okazuje się lepszy od posiadanego

No bez przesady. Ja ze Zbroi Kruka korzystałem przez cały pierwszy akt - wiem, że zbroja z Kejrana była lepsza, ale nie znoszę widoku Geralta w kapturze. icon_eek.gif

Ja jednak chciałbym mieć swoją zbroję Vranów w Dzikim Gonie :3 Nie po to się tyle namęczyłem przez całą grę szukając skrzyń, żeby teraz gra nie przeniosła mi takiego fajnego pancerza :/ Podobnie miecze- stalowy Caerne i srebrny Addan Deith (ulepszony)..

• Upvote 3

Oh wow. Na PSNprofiles jest juz lista trofeów W3, na którą tylko rzuciłem okiem i już chyba sobie zaspoilowałem parę rzeczy. Jak można w 2015 dalej zawierać spoilery w opisach osiągnięć? Nie jestem zdania, że spoilery jakoś psują doświadczenia płynące z gry, ale takich rzeczy się nie robi. Come on.

@MasterThief, również mam nadzieję na przeniesienie tego pancerza. Zwłaszcza, że chodziłem w nim tylko przez jakieś 2 godziny, od stworzenia, do końca gry. confused_prosty.gif

Edited by Kirrin
  • Upvote 1

@do panów od zbroi Vranów: też bym chciał, aby była ona ze mną, wraz z zestawem zbroi Bratobójcy, który mamy na Mrocznym poziomie trudności w W2. Poczułbym się jak Assasyn na starcie w ostatniej części przygód Geralta :D

Edited by Hrabia93

Ja wszystkie seiwy mam na mrocznym poziomie, miecze, zbroję cały dobytek i złoto (oreny). To nie jest ok.

NIEEEEEEEE :(

To tera oby była paczka jutro :D Bo już nawet jak wchodzę, by sprawdzić wysyłkę paczki, to jakiś numer przy DPD mi się wyświetla ( a wcześniej było Paczka w Ruchu ), więc strzelam, że jutro już EK będzie w moich rękach.

^Nie wiem czy wiesz kolego ale 770 jest wydajniejsza od 960

Jest i nie jest. Gra korzysta z GameWorks, a to są zamknięte biblioteki optymalizowane pod ostatnie karty nVidii. W miejscach, w których wykorzystywane są te bibiloteki (czyli w Wiedźminie 3 np. HairWorks używane przy generowaniu włosów, futra itd.) przewagę będzie miała 960-tka. GameWorks jest takim sprytnym sposobem na zmuszenia ludzi do wymieniania karty co generację, nawet jeśli nie ma to większego sensu. wink_prosty.gif

Zresztą ciut o HairWorks w kontekście Wiedźmina 3.

Edited by Sevard

premiera W3 juz za 2 dni a ja mam problem. Gram juz 3 raz w wiedzmin 2 i chcialbym wybrac jak najlepsze decyzje w grze dla krolestw polnocy. Gram po stronie Iorweta i nie wiem czy lepsze bedzie oddanie stenisa pod samosad czy tez go zostawic. Chcialbym go zostawic by mogl on rzadzic Aedirn ale nie wiem czy cos to zmieni w wojnie z czarnymi poniewaz na koniec gry widzimy jak Aedirn zostaje pochoniete. Moze wypowiecie sie na ten temat