Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Dobra przemyślałem wszystko. Ale Geralt łamię wiedźmiński kodeks. Miał bronić ludzi, a nie ich zabijać. To tak jakby policjant zwalczał dilerów, a sam sprzedaje dragi, bo on uważa że one nie szkodzą, a nawet pomagają (tylko jego portfelowi) waszym dzieciom lub wam. Chodzi już tylko o kodeks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Geralt po wydarzeniach z sagi przestał być 100% wiedźminem, tak sam twierdził, stał się bardziej "człowiekiem". Sam mówił, że ryzykowanie życia żeby zabić potwora, nawet za kasę to głupota. Po drugie, nigdy nie miał żadnego "odgónego"kodeksu, sam wyznaczał sobie zasady. Faktem jest, że w grze Wiedźmin 2 trochę zbyt mocno miesza się w politykę, ale ma amnezję, więc powiedzmy, że zapomniał o swej neutralności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znów wcinam się Wam w pogawędki o tym kim był Gerart, ale mam nadzieje, że moje pytanie mimo wszystko nie przeszkodzi wam w dalszej rozmowie. Mianowicie chodzi mi o wymagania W2. Ogólne wymagania spełniam, ale gram na laptopie, a z tego co słyszałem, laptop nie równa się stacjonarnemu :)

- Asus K52J Windows 7 Home Premium x64

- Intel Core i3 350M 2.26 GHz

- Pamięć RAM 3GB

- Grafika: RADEON HD6370M 1GB

Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto się na tym zna :)

Grając w jedynkę na ~średnich bywały momenty, że gra lekko ścinała, zwłaszcza w czasie walki, deszczu, lub Wyzimie Handlowej) (piszę tu ponieważ tu dostane odp w ciagu kilku godzin)

PS: Nie zależy mi by grać na high, wystarczy, żeby gra działała w miare płynnych, grafika się dla mnie nie liczy :P Od tego zależy czy kupie gre czy nie :)

Dziękują za odpowiedź i przepraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ spidymaster:

Bullshit totalny. Jak mógł zapomnieć o neutralności, skoro w W1 już można było wybrać bezstronną ścieżkę i nie mieszać się do sporu pomiedzy Zakonem a nieludźmi? Co, pomiędzy W1 a W2 znowu amnezja mu się przytrafiła? Trochę logicznego myślenia nie zaszkodzi.

To, że wiedźmini nie byli predestynowani do politykowania nie oznacza, że się do niej nie mieszali. To zdanie podsumowuje Wasze wywody o wiedźmińskiej apolityczności i neutralności. Nie zawsze można chyłkiem się wycofać, bywa, że trzeba się coś wmieszać by dojść do celu.

@SanSebastian:

Nie znam się zbytnio na laptopach, ale jeśli W1 Ci trochę ścinało, to W2 mocno będzie pewnie chrupać. Ja spełniam niemalże wymagania zalecane i mam mało klatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ spidymaster:

Bullshit totalny. Jak mógł zapomnieć o neutralności, skoro w W1 już można było wybrać bezstronną ścieżkę i nie mieszać się do sporu pomiedzy Zakonem a nieludźmi? Co, pomiędzy W1 a W2 znowu amnezja mu się przytrafiła? Trochę logicznego myślenia nie zaszkodzi.

Czy

Przyjęcie zlecenia i zabicie Wielkiego Mistrza, a przez co zakończenie powstania w Wyzimie

naprawdę jest neutralnością? W W1 konflikt wiewiórki/zakon nie jest potrzebny do wykonania głównego zadania. W W2 Wiedźmin musi użyć zasobów albo jednej albo drugiej strony. To nie jest kwestia amnezji tylko sytuacji w której się znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wciąż nie przypomniał sobie wszystkich wydarzeń z książek, a więc tego, że postanowił ogólnie się nie mieszać. O to mi chodziło. A poza tym to napisałem: "powiedzmy" co oznacza, że nie jestem pewien do końca jak sobie tłumaczyć ten brak neutralności. I teorytycznie miał możliwość nie mieszania się w konflikt

Roche-Iorweth, mógł po prostu ruszyć samemu za Letho.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teorytycznie miał możliwość nie mieszania się w konflikt

Roche-Iorweth, mógł po prostu ruszyć samemu za Letho.

Teoretycznie mógł zostać zabity przez

Letho

z ukrycia, tak po prostu :trollface: . Ruszył razem z

Rochem lub Iorwethem, bo ktoś musiał go zabrać z tego zapomnianego przez Boga Flotsam

. Cała gra i seria książek opiera się właśnie na tym, że Geralt chcąc pozostać neutralnym i tak zawsze się wplącze w intrygę, nie rozumiem więc narzekań na brak neutralności.

Gdyby miała istnieć prawdziwa neutralność to gra powinna zakończyć się zaraz po ucieczce z więzienia. Geralt ucieka i ma gdzieś problemy świata i królobójców - pełna neutralność.

Nie ma kodeksu? A co z tym jak w serialu na Geralta został wysłany członek służb specjalnych do zabijanie renegatów z Kear Morhen??

A serial nie był czasem kompletną bzdurą opartą jedynie na samym tytule książki i nazwisku Sapkowskiego? Nie chciałem męczyć swoich oczu tym czymś więc nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial opiera się luźno na sadze. Wiele rzeczy zmieniono lub wymyślono (np. Vesemir jest kapłanem, czy

ranę w szyję, którą w sadze otrzymuje od strzygi, tu otrzymuje od jakiegoś potwora na bagnach

), a wiedźminów jest całkiem dużo mimo, że w sadze wspomnianych była ich garstka.

Edytowano przez terminator1996
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 dla mnie jest grą świetną, ale trzecią ścieżką, bym nie pogardził. A co do serialu: nie wiem bo nie oglądałem, widziałem jednak film i był kompletnie pomieszany.

Z tego co wiem to po masakrze wiedźminów ubyło, a za czasów Geralta, jakiego znamy w książkach, byli oni "na wymarciu". Było ich nieco więcej niż Ci wspomnieni, ale z powodu, tego że nikt nie potrafił przeprowadzać mutacji, nie można było tworzyć nowych wiedźminów.

Edytowano przez spidymaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial nie tyle luźno opiera się na sadze, co według niektórych wręcz ją profanuje kompletnie przekręcając podstawowe zasady rządzące tym uniwersum. Ja serial oglądałem z ciekawości, po książkach i grze, więc nie było problemu, ale czasem miałem wrażenie że twórcy specjalnie i na złość wprowadzają lub zmieniają niektóre elementy, także proszę nie sugerować się tym, co nasza produkcja z Żebrowskim nam pokazała.

Oglądał ktoś tą konferencje CD-Projektu? Co jest tą tajemniczą niespodzianką? Czyżby marna kopia Wiedźmina 2 na GOG-u była Main Eventem?

@Update - Dzięki chłopaki, na szczęście dali też newsa na głównej, a obawiałem się, że go nie będzie. Liczyłem na coś lepszego z tej konferencji, a Patch ma mieć 10 GB, to chyba spóźniony żart na 1 kwietnia :E, przy moim 1Mb/s to będzie się ściągać wieki.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co wymieniłeś niespodzianką jest edycja Wiedźmina na MACa, interaktywny komiks na IOS, no i darmowy Fallout do przypisania do swojego konta na GOG przez 48 h.

Chciałbym zobaczyć kiedyś Wieśka na PS3...

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak:

- dostaniemy interaktywny komiks

- dostaniemy darmową KOPIĘ Wieśka 2 na GoG-u

- w 2013 W2 zostanie wydany na Mac'a

- 10 GB patch'a na PC będziemy mogli pobrać 11 kwietnia

To chyba najważniejsze, co było na konferencji. REDzi dadzą cały materiał w HD na YT.

@UP: jestem wolniejszy :wink:

Edytowano przez matrix312
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację przyznaję przedmówcy - trailer kapitalny. Cuchnie wiedźmińskim klimatem na 100 łokci ;). Co do Płotki - konie już raz mogliśmy obejrzeć w jednym z trailerów, a Płotek jak wiemy było kilka. Również czekam na Edycję Rozszerzoną - będę miał wtedy okazję wypróbować Dark Mode oraz wszystko to, co zostanie dodane 17 kwietnia. No i Mroczna Edycja już niebawem u mnie zagości ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie możliwość downloadu przez Launchera, to zapewne będzie tak jak w przypadku pozostałych patchy, tzn. jeśli w czasie downloadu zamkniesz launchera, a później go włączysz to download rozpocznie się od momentu w którym był gdy wyłączałeś launcher.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabardziej logiczne wydaje się pobieranie poprzez aktualizator w launcherze, jeśli RED-zi zdecydowaliby się na umieszczenie patcha na swojej stronie to ta zaraz by padła, poza tym kto lubi pobierać przez przeglądarkę?

Acha, na oficjalnej stronie Wiedźmina 2 pojawiło się pytanie, czy już dziś w nocy będzie można zacząć pobierać 95% łatki, jak na razie zostało zbyte milczeniem, więc można się spodziewać, że dopiero jutro zostanie udostępniona Edycja Rozszerzona.

Ja bardzo czekam, bo w końcu pogram sobie na Dark Modzie, zwłaszcza, że w nowym uaktualnieniu znacznie osłabiono znak Quen, co oznacza, że nie będzie tak łatwo jak kiedyś - Quen i do przodu :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, Quen i do przodu :)/ Jeśli się dużo łapie expa i robi wszystkie zadania, to mozna wymaksować Quen i drzewko szermierki, co czyni Cię mega kozakiem ;).

Dodając przyzwoite odzienie i umiejętne korzystanie z pułapek/potek nie ma bata, żeby Cię ktoś zagiął. No, może smok, jeśli nie wyczujesz sposobu walki z tą gadziną. No i Letho, który również bierze Quena i do przodu :P w dodatku paruje bardzo dużo ciosów, spamuje petardami i jest wy3mały.

Bardzo ciekawe, od kiedy będzie można zacząć pobierać update. Sam bym juz sobie pociupał, ale mam jeszcze trochę czasu, więc skończę Dragon Age'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o filmie. Należę do tych, którym się podobał, zarówno serial jak i film. Nie rozumiem narzekań na "gumowego smoka", gorsze grzechy w niezłych filmach bywają.

Co mi się podobało? Muzyka (podobno ostatnia praca Ciechowskiego), naprawdę bardzo dobra i ciekawa. Dobór plenerów i aktorów. Żebrowski był trafiony podobnie jak inni zresztą.

Film wydaje się być zrobiony przy pomocy bardo prostych środków (nie byłem przy produkcji więc nie wiem na pewno), ale dla mnie to atut, odnosiłem podczas oglądania wrażenie "realności" tego nierealnego świata. Ok są także scenografia i kostiumy. Uważam że zachował klimat książki.

Może jest za mało dynamiczny ale mnie to nie przeszkadza. W moim odbiorze jest dużo bardziej "wiedźmiński" niż druga część gry, która z wiedźminem ma tylko nazwę wspólną.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...