Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Bardzo ciekawe wydanie, sam się nad nim zastanawiam, chociaż posiadam obie części Wiedźmina. No, zobaczy się. Najbardziej cieszy mnie to, że niebawem Redania powie coś więcej o kolejnych dodatkach do W2, bardzo możliwe, że będą one uzupełniały niektóre wątki z końcówki gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pochwalę się wam, że w zeszłym roku trafiłem na empikowskie "wietrzenie magazynów" i udało mi się kupić edycję rozszerzoną z figurką Geralta. ;)

Co do licytacji która część jest lepsza, to po namyśle stwierdzam, że dwójka i to zdecydowanie. Jest zwyczajnie bardziej dopracowana. Jedynka faktycznie posiada więcej "książkowego" klimatu, ale dwójka również nie jest go całkowicie pozbawiona. Obie części mają swoje słabe i silne strony, powiedziałbym, że uzupełniają się nawzajem. Jeśli trójka odziedziczy ich najlepsze cechy, w końcu dostaniemy idealną grę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie części mają swoje słabe i silne strony, powiedziałbym, że uzupełniają się nawzajem. Jeśli trójka odziedziczy ich najlepsze cechy, w końcu dostaniemy idealną grę. ;)

Jeśli twórcy ustrzegą się błędów technicznych, w co niezbyt chce mi się wierzyć, to owszem, gra idealna może powstać. Szkoda tylko, że szanse na to są bliskie zeru ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej "okazji za 160 zł" to Media Markt jest pakiet Wiedźmin ER + Wiedźmin 2 za 100 zł, więc 60 zł za kilka audiobooków to nie jest dobry deal. Jestem ciekaw, czy gry będą w jakiś nowych edycjach - wtedy mogło by to być coś interesującego.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą cenę znajdziesz pewnie na allegro. Radzę kupić premierową edycję rozszerzoną, gdyż jest w niej mnóstwo dodatków - Soundtrack, Materiały dodatkowe, mapa, naklejki, opowiadanie i poradnik, a w PK masz tylko, z tego co się orientuję grę i poradnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankamilek

Skad wiesz o dodatkach?

Poza tym wole jedynke. Mimoz, ze obie gry sa niesamowite, wicagajace itd, to jedynka jest duzo dluzsza i generalnie roznice w klimacie ja, jako fan Sapkowego klimatu odczulem. Mam nadzieje, tak samo jak ktos przedtem powiedzial, ze czesc 3 polaczy najlepsze cechy 2 i 1. Kiedy wyjdzie bede chyba koczowal pod empikiem, zeby kupic pierwszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą cenę znajdziesz pewnie na allegro. Radzę kupić premierową edycję rozszerzoną, gdyż jest w niej mnóstwo dodatków - Soundtrack, Materiały dodatkowe, mapa, naklejki, opowiadanie i poradnik, a w PK masz tylko, z tego co się orientuję grę i poradnik.

To wszystko jest tylko, że w formie cyfrowej na płycie. No może poza naklejkami.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Platyny i edycji premierowej, to o wiele lepsze są namacalne dodatki niż takie cyfrowe.

A co do sklepu sprawdzałem wirtusa, 3kropki, gram i Muve - nie było, znalazłem jedynie coś takiego, i zważając na obrazek powinna być to premierówka, ale nigdzie nie jest to zaznaczone.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GunsNroses

Na Dniu Inwestora w CDP, była prezentacja, gdzie było zaznaczone, że w pierwszym i czwartym kwartale 2012 roku będzie "wydarzenie IK" - czyli, inne wydarzenie konsumenckie, czyli podobne do Wiedźmina Edycji Rozszerzonej i podobne do Wieśka 2 2.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepściutki ten dwupak... Jak już większość panów wyżej wspomniała, taniej można dostać obie, zupełnie nowe, w edycjach premierowych. A te audiobooki? Phew, może i są coś warte, ale osobiście nie lubię książek w wersji audio. Co nie zmienia faktu, że niektórym taki bajer mógłby się podobać, jednak nadal jest to tylko pięć opowiadań, czyli (o ile pamiętam) niepełne Ostatnie Życzenie - wątpię, żeby był tam też Głos Rozsądku.

Edytowano przez Mr.ALFik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie mnie znowu do W1, chyba zakupię ER, choć mam już platynę, ot dla dodatków. Wiedźmin jest w moich wspomnieniach najlepszym doświadczeniem RPG i chętnie się przekonam, czy gra dzisiaj również daje radę - pewnie tak, bo fabuła i postacie są świetne, i Wyzima ;)

Mam nadzieję, że na premierę wersji x360 wydadzą jakiś dodatek fabularny bądź duże DLC, albo parę takich DLC ;)

---

Edit: Tylko nówka zafoliowana wchodzi w grę ;P

Edytowano przez kol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

W takim razie zagraj w dwojke - IMO lepsza fabula, lepsze postacie i jeszcze lepsze teksty. W dodatku zmienili to, co najbardziej mnie irytowalo w pierwszym Wiedzminie, czyli system walki. Ten w dwojce nie jest idealny (z odpowiednimi talentami w szermierce Wiesiek praktycznie sam "tanczy z mieczem" i skacze od jednego przeciwnika do drugiego, a gracz musi tylko wyklikiwac ciosy, co jest zbyt latwe moim zdaniem), ale i tak lepszy niz w czesci pierwszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, dzieła CD Projectu, można już w chwili obecnej, określić jako kultowe. I nie jest to bynajmniej spowodowane tym, że pochodzą one z polskiej "stajni". Zarówno Wiedźmin, jak i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, to gry absolutnie genialne, wyróżniające się na tle innych produkcji, i to nie tylko RPG. Mają wszystko, co jest potrzebne dobremu tytułowi: klimat (szczególnie jedynka), grafikę (szczególnie dwójka xD), pełnokrwiste postacie, żywe dialogi, obszerny, bogaty świat i - co najistotniejsze - fabułę. "Jedynkę" przeszedłem już kilkakrotnie, na wszystkie możliwe sposoby (Scoia'tael - Neutralność - Zakon Płonącej Róży), z "dwójką" zapoznałem się dopiero niedawno i muszę przyznać, że jestem tak samo zachwycony, jak "Wiedźminem" pierwszym :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, sprawa wygląda następująco: "jedynka" ma lepszy klimat, także z uwagi na fakt, że zachwyt nią w Polsce, poczucie dumy z polskich twórców gry, euforia fanów i doskonałe spełnienie przez CDP Red oczekiwań polskich graczy to zjawiska niepowtarzalne. Była to bowiem pierwsza tak doskonała polska gra.

Druga część jest moim zdaniem słabsza pod względem trzymania klimatu,n ale równie mocno grywalna, silnie wciągająca, no i stanowi popis możliwości graficznych autorskiego silnika CDP Red - a o to prawdopodobnie twórcom najbardziej chodziło, dlatego też tak podkreślają, że to ich własny silnik i są, słusznie, bardzo z niego dumni. Jednak fabuła nadal stoi na bardzo wysokim, prawie doskonałym poziomie, choć brakuje wątków detektywistycznych śledztw - klimat słabszy od poprzednika, poza tym jest bardzo dobrze. Gra jest świetna i godna polecenia.

Niekorzystny dla Wieśka drugiego jest fakt, że w roku jego premiery, wszedł na rynek też Skyrim, który z pewnością zgarnie mu sprzed nosa wszystkie możliwe nagrody dla najlepszego erpega 2011 r. Pamiętajmy, że pierwszy Wiedźmin dostał mnóstwo tego typu nagród, ale nie miał tak silnego rywala w 2007 roku. Ale przegrać z grą z legendarnej serii The Elder Scrolls to żaden wstyd dla studia, które zrobiło dopiero swoją drugą grę i ma kilkakrotnie mniejsze doświadczenie od Bethesdy. To znaczy, że CDP Red coraz szybciej goni weteranów gatunku, a to dobrze wróży na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że dla mnie 1>2. uważam, że była lepsza fabularnie, dłuższa, miała większe, fajniejsze lokacje. system walki był w 2 trochę dla mnie za trudny, a w 1 za łatwy ;/ 2 za to wygrywa graficznie o klasę, bo co prawda nie to się liczy, ale jakaś super ładna 1 nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...