Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Może mi ktoś użyczyć sejwa z przed walki z Golemem (II akt, quest ,,Strażnik'').

Przez dwie godziny męczyłem się z aktywacją wszystkich obelisków, dochodzę do walki z Golemem i mnie Dead'nął :/

Myślę sobie - no nic, wczytam sejwa i spróbuję ponownie, a tu... ostatni save - Grobla, godzina 16:36.

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę Wiedźmin 2 (w jedynkę nie grałem) więc napiszę co o niej sądzę.

Na początek warto wspomnieć, że była to bardzo długa gra (zakładając, że grasz pierwszy raz w Wiedźmina i wykonujesz wszystkie zadania, odwiedzasz wszystkie miejsca).

Nie wiem ile dokładnie zajęło mi jej przejście, ale na pewno ponad 60 godzin gdyż sprawdzałem skutki różnych wyborów i odpowiedzi (chociażby misje z Vernonem jak i Iorwethem).

Ogólnie oceniając tą grę muszę przyznać, że to najlepsza polska produkcja i jedna z najlepszych gier na świecie. Wizualnie jest rewelacyjna, muzyka ma świetny klimat, a teksty mówione przez bohaterów chwilami naprawdę potrafią rozbawić.

Jedyna wada grafiki to brak w pełni okrągłych kształtów (trochę psuje scenki ero), ale to niestety dotyczy wszystkich gier komputerowych.

Fabularnie gra była bardzo wciągająca od początku do końca, a zakończeń jest bardzo dużo choć żadnego w pełni szczęśliwego.

Walki w grze były zbyt łatwe, a szczególnie zawiodła mnie ta ze smokiem na końcu. Tak naprawdę jedynym prawdziwym bosem był Keiran. Grając miałem nadzieję, że jeszcze będą co najmniej 2-3.

Co do tego seksu w Wiedźminie 2 to dobre były tylko 3 scenki.

To znaczy we Flotsam z Triss, w II akcie z Ves (ścieżka Vernona) i lesbijska scena z Filiipą i jej uczennicą w II akcie (przy ścieżce Iorwetha).

Były jeszcze inne (choćby z Sukkubem i ocaloną Elfką), ale nic tam nie pokazali oprócz piersi i są niesamowicie krótkie więc nie warte uwagi. Sceny z dziwkami także nic nie warte bo te dziwki są obrzydliwe (już brzydszych nie mogli zrobić).

Niestety również bardzo mi się nie spodobało to, że nie było scenki erotycznej z Saskią, a szkoda gdyż to najładniejsza dziewczyna w Wiedźminie 2. To jakaś głupota twórców gdyż grając byłem prawie pewien, że będzie taka możliwość.

Ciekawe co Saskia miała na myśli pytając się na końcu Geralta czy w zamian za ocalenie powinna mu oddać swój skarb ?

Geralt odmówił.

Zalety:

- piękna grafika wysokiej jakości

- klimatyczna muzyka

- świetne teksty i humor

- bardzo ciekawa fabuła

- niektóre świetne scenki erotyczne

- wiele misji pobocznych (nie mających wpływu na fabułę) było również świetnych jak na przykład ta z pięknym Sukkubem

Wady:

- obrzydliwe wizualnie prostytutki (nie warte pieniędzy i czasu)

- brak scenki erotycznej z najładniejszą dziewczyną

- głupie i powtarzane teksty (często obraźliwe) przy klikaniu na różne postacie, które nie zmieniają się z upływem gry (bez względu na to co dla nich robię zachowują się tak samo)

- postacie śpią z otwartymi oczami i nie zmieniają ubrań do snu

- brak możliwości zabicia irytujących postaci (tych co mnie obrażały jak chciałem do nich grzecznie zagadać)

- spoilery w grze

(przy misji z Vernonem nie było ani słowa, że Saskia to smok, a Jaskier o tym napisał)

- gra jest niedokończona, ale może będzie Wiedźmin 3

- zbyt łatwe walki (jedyny fajny bos to Keiran)

Oceniam ją 9/10 gdyż sądzę, że na tyle zasługuje. Lepiej mi się w nią grało niż chociażby w Dead Island

Szanuj spoilery, a one ciebie szanować będą! - Rankin

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie rozbawiłeś rozumiem że każdy może wyrazić swoje zdanie ale wymieniłeś w wadach brak scenki erotycznej z Saskią a co to jest RPG Wiedzmiń czy gra pt"Zalicz panienkę" te sceny erotyczne to jest mały dodatek a nie mus pozatym jak ktoś nie chcę to w żadnej nie musi brać udziału.Tak samo z tym że postacie się nie przebierają do snu no bez przesady przeciesz to nie Simsy.I to w wadach że gra jest niedokończona.Chyba logiczne że będzie kolejna część.Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady:

[...]

- zbyt łatwe walki (jedyny fajny bos to Keiran)

Rozumiem, że grałeś na poziomie ŁATWY? Na jakimkolwiek innym, walka już wcale nie jest taka łatwa, no chyba, że jest się urodzonym szermierzem... ;)

Z tym niedokończeniem, to CD Projekt RED zostawiło sobie po prostu otwartą furtkę dla trzeciej cześci i prawdopodobnie ostatniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mishiu

Jakaś obsesja na punkcie seksu? xD Nie mówię to w jakikolwiek sposób by Cię obrazić. Po prostu mnie to dziwi. Osobiście traktuję te scenki jako dodatek. Ot, są i może ich tak naprawdę w ogóle nie być, bo jest możliwość, by Geralt nie chędożył.

Niestety również bardzo mi się nie spodobało to, że nie było scenki erotycznej z Saskią, a szkoda gdyż to najładniejsza dziewczyna w Wiedźminie 2. To jakaś głupota twórców gdyż grając byłem prawie pewien, że będzie taka możliwość.

E tam. I tak dużo treści seksualnych jest jak na grę. Właśnie, grę. Szczerze mówiąc, nie widziałem gry, gdzie sceny erotyczne są tak przedstawione. Są przypadki: "są cycki?! kupuję!". Znam takie przypadki kupna Wieśka 2, czy też piractwa :/ Ale mniejsza. Patrząc fabularnie i porównując to z Sagą, to te scenki mają prawo bytu. W Sadze, Geralt miał romans z Yennefer i miał pewne "skoki w bok", w grze również one występują.

Ciekawe co Saskia miała na myśli pytając się na końcu Geralta czy w zamian za ocalenie powinna mu oddać swój skarb ?

Geralt odmówił.

Chodziło konkretnie o skarb. Złoto, klejnoty itp. Raczej nie o cnotę :)

Zaraza, patrząc na ten post to jest on jakiś dziwny. Ale dotyczy gry :P Mam nadzieję, że osta za nic nie dostanę ;)

EDIT:

Odnośnie walk to przechodząc grę na mrocznym poziomie trudności walka jest trudna tylko w pierwszym akcie. Później jest łatwo, chociaż są trudniejsze walki. Np. walka z chmarą harpii w drugim akcie, a konkretniej w kopalni (po stronie Iorwetha).

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z takiego założenia, że mogli nie zrobić żadnej scenki erotycznej i również Wiedźmin 2 było by świetną grą. Tyle, że skoro już są te scenki to mogli się bardziej postarać i właśnie o tym pisałem (nie tylko ja jestem zawiedziony brakiem scenki z Saskią).

Poza tym chyba nie trudno się domyślić, że te wady traktuję jako szczegóły (niestety nie ma idealnych gier). Jakby miały dla mnie istotne znaczenie to gry bym nie ocenił 9/10 tylko na przykład 6-7/10. :D

Jeśli chodzi o poziom trudności to zawsze pierwszy raz gram na łatwym. Tylko, że nie przechodzę gier więcej niż raz. :)

Chociaż zdarzają się wyjątki jak American McGee's Alice, która nawet na poziomie koszmar była dosyć łatwa do przejścia.

Chodziło konkretnie o skarb. Złoto, klejnoty itp. Raczej nie o cnotę :)

Ale tylko raczej. :)

PS:

Czy to prawda, że w Wiedźminie 1 nie ma normalnie pokazanego seksu czyli nawet piersi nie pokazują ?

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, różnych pozach... i wyglądach.

Choćby Triss - na pierwszej karcie (możemy zdobyć dwie karty z czarodziejką) ma mocno ciemniejszą skórę, niż na następnej. Ale co tam, przez dwa akty jej karnacja mogła się zmienić. Merigold na żadnej z kart nie ma rudych włosów! Na kartach jest... brunetką :pokerglass:

Nie mówię już o Abigail, której włosy ledwo sięgają za barki, a na karcie seksu wydłużyły się aż do końca piersi. Nie wspominając o tym, że jest moooocna brudna.

KONIEC ZAWIŁEJ OPOWIEŚCI O WYGLĄDZIE KOBIET GERALTA W REALU I NA KARTACH :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, różnych pozach... i wyglądach.

Choćby Triss - na pierwszej karcie (możemy zdobyć dwie karty z czarodziejką) ma mocno ciemniejszą skórę, niż na następnej. Ale co tam, przez dwa akty jej karnacja mogła się zmienić.

Może w cieniu była, albo ją Yennefer przypiekła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy faktycznie w grze wydarzy się to co napisano o Filippie ? Można ten opis traktować jak spoilery czy raczej w grze mogą całkiem zmienić historię Filippy ?

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Filippa_Eilhart

Zawsze byłem po stronie czarodziejek (mają prawo do własnego państwa) więc mam nadzieję, że będzie można zniszczyć Nilfgaard i zabić wszystkich co nie lubią czarodziejek.

Zresztą dziwne, że w Wiedźminie silniejsi mają gorzej (zawsze jest odwrotnie) choć może da się to jakoś usprawiedliwić ilością.

PS:

Przeczytałem, że czarodziejki były bezpłodne. Już naprawdę w "Wiedźminie" większych głupot nie mogli wymyślić. :)

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam Sapkowski napisał, że czarodziejki są sterylne. Są pewne wyjątki, ale to rzadkość. Czarodziejki też na swój sposób przechodzą "mutacje". Stają się piękniejsze, np. Yennefer - zanim była piękna, była grubaską. Używał różnych medykamentów. To nie jest głupota. Tak to opisał AS i tego się trzymają REDzi.

Zawsze byłem po stronie czarodziejek (mają prawo do własnego państwa) więc mam nadzieję, że będzie można zniszczyć Nilfgaard i zabić wszystkich co nie lubią czarodziejek.

Cóż, ja nie lubię czarodziejek. Ciągle tylko knują i kombinują jak by tu się nachapać i zarobić. Wolne państwo czarodziejek? To by im nie wystarczyło.

Filippę bardzo dobrze podsumował w grze Yarpen Zigrin :) Przytoczyłbym te zdanie, ale jest one wulgarne, więc się wstrzymam :P

Co do opcjonalnej śmierci Filippy, to nie wiemy, w którym roku ta śmierć może nastąpić. Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarodziejki też na swój sposób przechodzą "mutacje". Stają się piękniejsze, np. Yennefer - zanim była piękna, była grubaską.

Długo nie mogłem przestać się śmiać po przeczytaniu tegoż stwierdzenia :icon_lol:. Yennefer była garbuską, Elessharze drogi :).

Cóż, ja nie lubię czarodziejek. Ciągle tylko knują i kombinują jak by tu się nachapać i zarobić. Wolne państwo czarodziejek? To by im nie wystarczyło.

Filippę bardzo dobrze podsumował w grze Yarpen Zigrin :) Przytoczyłbym te zdanie, ale jest one wulgarne, więc się wstrzymam :P

Co do opcjonalnej śmierci Filippy, to nie wiemy, w którym roku ta śmierć może nastąpić. Zobaczymy.

Z czarodziejkami jest tak, że one chcą dobrze, ale sposób, w jaki idą do celu zawsze budzi emocje. Jednak mają możliwości, więc z nich korzystają w sposób, który wydaje się im odpowiedni.

Też ich nie lubię, ale ich punkt widzenia jest bardzo ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najwięcej zła w Wiedźminie wyrządzają zwykli ludzie (głównie wojskowi) i królowie (władcy). Nieludzie w tym świecie mają zazwyczaj dużo gorzej.

Czarodziejek jest również dosyć żal (dlatego mają prawo do własnego państwa) więc jeśli mam kogoś lubić to już raczej nieludzi i czarodziejki chociaż wśród nich było również wielu morderców i nie tylko.

Co do opcjonalnej śmierci Filippy, to nie wiemy, w którym roku ta śmierć może nastąpić. Zobaczymy.

Chciałbym żeby w grze to zmienili. Obecnie jest dobrze gdyż przecież wzrok może sobie uleczyć.

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki świat nakreślił Sapkowski. Rasizm itp. Tak samo z Geraltem. Dla ludzi wszystko co jest nieludzkie, wydaje im się potworne. Dzięki temu, sami nie wydają się sobie potworami. Jeśli nie czytałeś Sagi, to przeczytaj. Będziesz miał większe pojęcie o tym świecie i więcej spraw będzie dla Ciebie jasnych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiedźmińska wiki jest wszystko, a nawet więcej.

Chociażby o tak ważnej postaci jak

Ciri w Wiedźminie 2 nie było prawie nic więc można przeczytać całą jej historię na tej stronie.

Co ciekawe potrafiła nawet podróżować w czasoprzestrzeni (jak elfy Dzikiego Gonu).

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Ciri

Zresztą jeśli tak ogólnie spojrzeć na Wiedźmina 2 to muszę przyznać, że fabuła niewiele się posunęła do przodu.

Jeszcze odnośnie końcówki Wiedźmina 2 to jak się pójdzie uratować Triss to Iorweth zostanie prawie zabity przez Filippę. To chyba była ona ? Jak jestem z Iorwethem to nic mu się nie stało mimo tego, że użyła na nim magii.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mishiu

Wiedźmińska wiki jest skupiskiem informacji z książek, gier. Nie tylko z samej gry. Przeczytaj Sagę, będziesz znał jeszcze lepiej historię Ciri. Dla mnie osobiście dziwnym jest czytanie wszystkiego na wiki, zamiast samemu sięgnąć po książkę. W książkach jest naprawdę sporo zwrotów np. dotyczących cesarza Nilfgaardu.

Co do fabuły, to ona dużo się posunęła do przodu względem książek. Między ostatnim tomem, a grą "Wiedźmin" była różnica pięciu lat.

Jeszcze odnośnie końcówki Wiedźmina 2 to jak się pójdzie uratować Triss to Iorweth zostanie prawie zabity przez Filippę. To chyba była ona ? Jak jestem z Iorwethem to nic mu się nie stało mimo tego, że użyła na nim magii.

To jest konsekwencja wyboru gracza. Znajdujemy

Iorwetha, ledwo żywego i Triss musi go teleportować.

Czy zraniła go Filippa? Z tego co pamiętam, to próbował zdobyć ten sztylet dla Saskii i w czasie walki dostał porządnie. Oczywiście mogę się mylić, bo dawno akurat tej decyzji nie podejmowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym, że fabuła od początku do końca gry Wiedźmin 2 posunęła się raczej niewiele do przodu.

Nie wiem jak w pierwszej części gry jest z fabułą. Może jednak w nią zagram.

Gra Wiedźmin 2 była długa (w porównaniu z jakąś FPP) głównie z powodu tych pobocznych misji i możliwości różnych wyborów gdyż jak pisałem sprawdzałem wszystkie opcje (czyli raz się na coś zgadzałem, a raz nie). :smile:

Odnośnie Ciri to już chyba nie pojawi się w grze.

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jakis 80% jestem pewny ze jej nie znajdzie :P

Skoro już na końcu Wiedźmina 2 wie gdzie jest to w trójce ją znajdzie lecz ja mam nadzieję, że w grze będzie o wiele więcej odnośnie fabuły.

Ciekawe czy będzie to ostatnia część gry. Wiadomo, że jak się chce to można sztucznie przedłużać fabułę i spowalniać grę (wprowadzając na przykład dużo pobocznych misji). Chciałbym żeby w Wiedźminie 3 ostatecznie zakończyli wszystko odnośnie fabuły.

Oglądać ktoś film o Wiedźminie ? Czytałem, że to była kompletna klapa gdyż nawet poniesione koszta się nie zwróciły czyli film był na minusie.

Naprawdę jest aż taki zły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...