Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Odnośnie czasu gry - pamiętajcie, że gra jest projektowana z myślą o wielokrotnym przejściu (co najmniej dwukrotnym, ze względu na drugi akt).

Gdyby CDPR dorzucił gdzieś do menu "licznik przejścia", to nikt by słówkiem nie pisnął, że skończył jedną linię fabularną w 20, czy 25 godzin, bo widziałby, że "ukończył grę w 30%". A tak, to są płacze i jęki (choć nawet jeszcze nie pograliście choćby 10 minut).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w zależności od tego jakie decyzje podejmiemy w prologu i akcie I, różnie będzie wyglądał świat w akcie II - inne mapy, wydarzenia, postacie i zadania poboczne. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Edytowano przez kneelingwizard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HanPL:

Jeśli zamieszczasz kilka obrazków, to aby nie obciążać serwera niepotrzebnie, zamieszczaj linki odsyłające. Szczególnie, jeśli owe obrazki rozciągają twój post.

@kraven2000:

Spoilery. To też już jakaś informacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć nowy temat, ale skoro ten jest odnośnie całej serii to napiszę tutaj. Mnie właśnie przyszła edycja kolekcjonerska do domu. Powiem szczerze, że jest bardzo ładnie wykonana. Wszystko estetycznie zrobione na najwyższym poziomie. Ciekawe jak sama gra, po recenzji w cd-action napaliłem się na nią jeszcze bardziej. Aczkolwiek dziwi mnie to, że recenzowali ją nie na patchu finalnym. Tylko po to aby powiedzieć, że znowu są pierwsi na świecie? ;) Szkoda tylko, że odpalę ją dopiero 16, ale niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba.

Ps. Komuś jeszcze przyszła? Jak wrażenia?

Ja właśnie czekam na kuriera, który już dzwonił, że jedzie :) Kolekcjonerka 'Wiedźmina 2' to dla mnie rzecz obowiązkowa. Wydać te parę złotych więcej (które bym pewnie szybko rozpuścił na szarą codzienność) na bogatą edycję, której później nie będzie w sprzedaży - nad czym tutaj się zastanawiać? Ponadto chcę wyrazić swoją aprobatę zarówno dla dobrych polskich gier, jak i dla bogatych wydań kolekcjonerskich, które są w głębokim odwrocie. 10-15 lat temu nie do pomyślenia było wydawać grę w skromnym DVD Boxie...

Są gry, które robią różnicę i właśnie taki jest 'Drugi Wiesław'. Zresztą dla mnie bogate wydanie jest równie ważne jak sama gra. Nakręcam się na to jak mało kto i mam później z tego czystą radochę :) Hype jak widać trwa w najlepsze - i dobrze, bo życie jest jakieś takie pełniejsze :P

Nawiązując jeszcze do wypowiedzi Xav'a - CDPR odwalili niepotrzebnego focha nie dając CDA wersji pre-retail do recenzji te 2-3 tygodnie wcześniej, tylko kazali bezsensownie jechać do ich siedziby i tam ogrywać grę. Bali się, że giercz wycieknie? Nie przesadzajmy z nadmierną celebracją już i tak dobrej gry i nie róbmy z niej towaru Top Secret. Przez to na bank recenzenci nie ograli się na tyle, ile by chcieli, granie w 'domowym zaciszu' to zupełnie inne przeżywanie. Do tego dochodzi brak możliwej 10-tki, bo redakcja nie mogła otoczyć grającego wianuszkiem i wyrazić swojego zdania. Minusów jest więcej, chociażby niemożność sporządzenia testów wydajności, ale nie ciągnijmy tego tematu dalej. Źle się stało i tyle. Polska gra, w ukochanym dla Polaków uniwersum i najważniejsze pismo dla graczy w Polsce nie mogło być potraktowane z przywilejami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już swoją EK w łapach;) Pocelowałem w fajny numer 6900, (nie)stety wszystko jest w porządku więc nie możemy liczyć na jakieś zadośćuczynienie:P mimo to całość prezentuje się genialnie i szkoda że przez złodziei dzięki którym mamy takie zabezpieczenia jakie mamy nie mogę ocenić najważniejszej części zestawu-gry...no ale szykuje się ostry poniedziałek;p

pytanie do innych szczęśliwych posiadaczy kolekcjonerki-jaką macie dodatkową postać do złożenia oprócz Geralta i Drauga?mi się trafił Nekker

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpakowałem EK. Nie będę nic pisał szczegółowo, bowiem odkrywanie samemu co jest w środku to ogromna frajda.

Powiem tylko, że jeszcze żadna kolekcjonerka jaką miałem okazję kupić nie była tak świetnie przygotowana i w takiej jakości! Pełen podziw dla CDP Red za znakomite przygotowanie materiałów.

Głowa Geralta już patrzy na mnie z biurka :)

Ci co nie kupili EK - niech żałują, naprawdę warto jak rzadko było wydać te 229 zł!

@Hit477

Jak zamawiałeś na gram.pl EK, bo tylko tam się dało kupić, to przecież masz możliwość śledzenia gdzie Twoja paczka aktualnie jest. Wchodzisz na gram.pl ---> sklep ---> moje zamówienia ---> klikasz w zamówienie Wiedźmina, a potem tam w nim znajdziesz link do numeru paczki UPS z Twoją grą.

EDIT: nr 7776 :)

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2463 już jest moje :D Dostałem dzisiaj sms'a i czym prędzej do punktu odbioru. A tam na miejscu, już wiedzieli, że po Wiedźmina 2. Ludzie przede mną i za mną też po to tylko byli :D Ogólnie to wszystko się świetnie prezentuje. Popiersie też, tylko moje było trochę przykurzone :D Teraz tylko czekać do poniedziałku, a ja biorę się za składanie postaci :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiersie też, tylko moje było trochę przykurzone :D

podobnie jak moje:) to już chyba wszyscy mają takiego ,,bonusa,, ale jakbyśmy mieli mieć tylko takie problemy byłoby pięknie:P

BTW,po instalacji gdy chcę włączyć pojawia mi się okienko żeby wprowadzić klucz aktywacyjny-mam tu wrzucić ten do secuROMa(wyżej na instrukcji) czy ,,klucz rejestracji elektronicznej CDP,,(niżej) ?:P wpisywałem ten i ten a po chwili okienko znikało...wiem,wiem że nie włączę gry wcześniej ale chciałem już dzisiaj wszystkie formalności dokończyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać dobrze, dopiero o 00:01 w poniedziałek ;) Tak musi być, że znika. Jest niby jakiś piracki patch do Wieśka, ale nie dział z tego co można przeczytać na forum gram.pl

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się spodziewałem,ale który klucz trzeba wpisać?:P

Mam nadzieję że te 50mb uda się ściągnąć wszystkim bezproblemowo,oby serwery dały rade...nie chciałbym czekać tylko dlatego że głupia maszyna nawali przez głupich złodziei dzięki którym mamy taka jazdę:)

A w międzyczasie muszę gdzieś schować artbooka i poradnik żeby nie psuć sobie radości z samodzielnego odkrywania gry.

Chyba sobie poskładam te figurki i postawie koło łba Geralta;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam Diex, jak gra jest dobra to i pęknie granica 6 godzin dziennie, mając na uwadze fakt, że człowiek ma wiele spraw na głowie, które przez to leżą i kwiczą. Wiem z doświadczenia ^^

Właśnie przez wzgląd na te leżące i kwiczące sprawy ja wolę wstrzymać się z kupnem aż do czerwca :wink:.

Sprawa, która mnie najbardziej dotknęła to te sławetne '24 godziny'. Teraz, na zimno, ustosunkuje się do tego: jestem osobnikiem, który stosunkowo wolno przechodzi gry. Mam nadzieję, że uda mi się spędzić udane chwile przy grze w liczbowej wartości 30 godzin. Taka liczba mnie już w pełni satysfakcjonuje, chociaż na tle takiego 'Dragon Age' (w moim przypadku 60 godzin) wygląda biednie, ale to nie czas na bezpośrednie porównania tych produkcji, które mają sporo różnic w mechanice rozgrywki.

Biorąc pod uwagę fakt, że grę można (z tego, co mówi nam recenzja) ze sporą dozą przyjemności odkrywać "na nowo" przy drugim podejściu, +/- 24h aż nadto mi wystarcza. Człowiek gra trochę mniej niż dawniej, a świetnych gier do zaliczenia zamiast ubywać tylko przybywa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Han, dostaniesz ostrzeżenie, jak nic :)

Odebrałem mój egzemplarz ze 2 godziny temu- jest przecudny. Głowa bardzo ładna, to samo z resztą, bardzo starannie wykonane. Pudełko z grą grube i bogate. Nie ma co pisać więcej- EK nie ma minusów. Bardzo rozsądny stosunek ceny do ilości i jakości. Mój numer to 3234.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że piractwo to zło i w ogóle, ale jeśli ktoś kupuje oryginalną grę to ściągnięcie cracka jak dla mnie nie jest piractwem. Tak tak, oczywiście, to tylko moje zdanie, zapewne niedozwolone :rolleyes:

Co do Wieśka to kupuję w dniu premiery w Tesco za mniejszą cenę. :tongue: Oby był.

A tym co już mają (bo zamówili EK) mogę tylko pozazdrościć. Mi szkoda kasy na EK, ale wasza kasa, możecie robić co chcecie w końcu. :icon_wink:

A ja póki co wracam do kończenia Wieśka jedyneczki, żeby wyrobić się z sejwem do 17, miesiąca bierzącego :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warn Warnem wnerwia mnie poprostu świadomość że ja jako student od grudnia ciułałem na EK a tutaj nagle w pare godzin po otrzymaniu gry pojawia się jakiś patch ktory umożliwia (ponoć ) włączenie gry.

I hulaj dusza dla piratów :dry:

Edit : Temat tego patcha został poruszony już w oficialnym temacie Wieśka 2 na Gram.pl..

"

Z tego co czytałem patch ten zawiera to co powinno wystarczyć do uruchomienia, ale chyba nikomu się nie udało odpalić, ze względu na problemy z bibliotekami."

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xavion Użycie cracka do odpalenia własnego kupionego oryginału jest wytłumaczalne po premierze bo np. zgubiłeś płytę. Ale użycie nielegalnego programu do odpalenia gry przed premierą jest już po prostu piractwem. Po to twórcy rozesłali EK wcześniej żeby wszyscy którzy kupili mogli zacząć grę w momencie premiery i żeby nie było przypadku że komuś gra przyjdzie po premierze przez co będzie poszkodowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragonrider01 - mylisz się. Piractwem można nazwać tylko kradzież gry. Jeśli On ją kupił, to jedyne co zrobił, to złamał licencje. A to różnica. Bardzo duża.

To normalne, że ta płyta od Wieśka 2 jest od dołu taka biaława? Bo moja taka jest, ale gra zainstalowała się normalnie. Tylko pytam dla świętego spokoju :)

-------------------------------------------

Ja czegoś nie umiem zrozumieć. Gra mogła wyciec - oki. Płytki mogą się zapodziać itd. Ale jak do jasnej cholery, może wypłynąć patch z serwera firmy?

PS: Niestety, ale z nieoficjalnych informacji gra.....działa.

Edytowano przez Graczdari91
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up zgadzam się

I takie małe pytanko mam, ma ktoś może instrukcje lub coś podobnego jak złożyć te papierowe figurki/kę (?)

Bo ja nie mam do tego nerwów żeby samemu kilkanaście razy kombinować co, gdzie, jak :P

poczekaj, niedługo na jutubie będzie filmik z tym :) Mnie też szlag trafia, niby jest, że element oznaczony numerem 1 włożyć w otwór z tym samym numerem itd... tylko że... albo nie będę rzucał mięsem :)

Dobrze, że głowy Geralta nie kazali sklejać samemu ;)

EDIT:

Dla tych co mają problem z numerkami /który gdzie/, "Klucz rejestracyjny SecureROM...." wpisujemy przy instalacji do gry.

Z kolei drugi, "klucz rejestracji elektronicznej CD Projekt" wrzucamy na http://www.cdprojekt.pl/registration, tylko trzeba się pierw zalogować/stworzyć konto.

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem z rejestracją

Gre na stronce CDP zarejestrowałem beż żadnych problemów (+100pkt )

Lecz gdy odpalam "Register " z folderu z grą pojawia się problem.

Logowanie itp ok > wprowadzam klucz i za kazdym razem pojawia się bład ze niepoprawny klucz :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 00:01 w poniedziałek tak będzie. Trzeba poczekać.

Tak sobie przeglądam artbooka i lokacje są niesamowite. Nie mogę się doczekać, aż je pozwiedzam :) Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że jutro będzie premierowy trailer. Nie jest to pewne info, ale tak wyczytałem na forum Wieśka. Mam nadzieję, że będzie w polskie wersji językowej :) Aha, tutaj osoby, które dubbingują swoje postacie:

* Jacek Rozenek ? Geralt

* Agnieszka Kunikowska ? Triss Merigold

* Jacek Kopczyński ? Jaskier

* Paweł Szczesny ? Zoltan Chivay

* Adam Bauman ? Foltest

* Tomasz Borkowski - Iorveth

* Wojciech Majchrzak - Vernon Roche

* Włodzimierz Matuszak - Shilard

* Mirosław Zbrojewicz - Królobójca

Ciekawi mnie, jak Zbrojewicz wypadnie w roli Królobójcy i jak zabrzmi Iorweth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...