Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

@UP:

Wujek google się kłania. Weźta Wy ludzie ruszcie czasem głową, to naprawdę nie boli! Fakt, że w tym buszu informacji o nowym Wiedźminie może być ciężko znaleźć interesujący nas szczegół, ale nie jest to niemożliwe.

Jeśli ktoś oglądał trailery z newsa na stronie głównej, to spróbujcie znaleźć ukryty przekaz od twórców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie mogli, skoro obiecali, że niedługo po premierze wyjdzie patch to o co się ciskać? I to Twoja odpowiedź zakrawa o ironię, bo CD Projekt RED to jedno z nielicznych studiów, które udostępnia DLC do gry za darmo. Już we wtorek pojawi się premierowy dodatek.

Skoro "zaraz po premierze" będą mogli, to równie dobrze mogliby "zaraz przed premierą" naprawić ten błąd. I jest "o co się ciskać", bo jako osoba z XP i monitorem 1080p mógłbym czuć się nabity w butelkę, gdybym wydał 230 zł na kolekcjonerką - co planowałem zrobić, na szczęście tego nie zrobiłem.

Dlaczego nie zauważasz oczywistych faktów, które mówią jasno i dobitnie o tym, jak RED-om zależy na graczach?

Wskaż mi inną grę za 80 zł w podobnym chociażby wydaniu.

Taa... Zauważam "jasno i dobitnie" fakt, że Wiedźmin 2 kierowany jest tylko do osób jednocześnie z: a) Windowsem Vista/7, b) z monitorami 16:9. Nie ma co... Oczywisty fakt, że zależy im na graczach. A w związku co do okazałości wydania, to brawa należą się CD Projekt'owi (wydawcy gry) - nie RED'om. CDP zawsze uważałem za solidną firmę i bardzo ich lubię, m.in. właśnie za takie bogate wydania jak w przypadku pierwszego, bądź drugiego Wiedźmina.

Wskaż mi jeszcze dewelopera, który do swojego nowo wydawanego rodzynka wypuszcza darmowe DLC? TO wielcy powinni się uczyć od RED-ów.

Taa... Tylko, że DLC zawsze mogę olać - co zresztą zazwyczaj robię. Natomiast tego, że nie pogram komfortowo w rozdziałce natywnej raczej już olać nie jestem w stanie. Oczywiście wielcy powinni uczyć się od RED'ów, jak robić gry, które możliwe są tylko do uruchomienia w 16:9. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę jednak ze te info nie jest prawdziwe i że na xp zagram w rozdziałce 1600x900 beż czarnych pasów.Bo wychodziło by ze na XP jaki byś nie miał monitor to i tak będziesz miał czarne pasy lub rozciągnięty/spłaszczony obraz

Edytowano przez NeroDX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie smuci Wiedźmakowy "konfigurator". Wykrywa mi ustawienia na LOW, a obstawiałem, że mój "staruszek" pociągnie jednak coś więcej (AMD 64 x2 6400+, Radeon HD4890, 4 GB RAM). Ot, przykrość. Dobrze jednakże, iż mogę ustawić rozdziałkę 1920x1080 - zawsze to jakieś tam pocieszenie. Jak już pisałem - oby do poniedziałku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pararocker

Jedyna nadzieja w tym, że ową "sugerowaną konfigurację" można będzie o kant rzyci rozbić i sama gra pójdzie jednak na wyższych detalach, co przecież w konfiguratorze możemy ustawić :). Dosyć szczegółowo poustawiać, trzeba dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy można by przestać klepać temat czarnych pasków na XP przy 16:9? Bo chyba już wszystko zostało powiedziane na ten temat, a powtarzanie jest nudne.

Właściwie to nawet nie znam konfiguracji mojego komputera. Gdy tylko nie umiem czegoś zainstalować wydaję całą moją kasę na modernizację. I czekam ok. 2 lata na odzyskanie strat. Tym czasem wychodzą nowe gry z jeszcze wyższymi wymaganiami. I od początku...

Edytowano przez Freak98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ten konfigurator jest troszkę przekłamany

2 rdzenie = LOW

4 rdzeni = Medium ( U niektórych nawet High )

6 rdzenie = High ( U niektórych wykrywało medium )

Jak jest naprawdę poznamy dopiero po odpaleniu, znając życie po zmniejszeniu cieni i roślinności będzie można spokojnie na komputerach z z LOW pograć na medium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, czekajcie... nie rozumiem. Czyli to będzie tak jak w GTA IV? Że będzie ograniczenie ustawień grafiki w zależności od komputera?

Nie no, ja miałem zamiar sobie w Wieśka na full detalach grać.

Chyba, że będzie normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokójcie się z konfiguratorem, mi wiele gier mówi, że powinienem grać na najniższych, a gram na najwyższych z wszystkimi antyalasingami i w HD :) Konfiguratory to zuo i nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi wymaganiami.

Ja jeszecze nawet nie zamówiłem swojego egzemplarza, a to już sobota...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "zaraz po premierze" będą mogli, to równie dobrze mogliby "zaraz przed premierą" naprawić ten błąd.

Niekoniecznie, wyliczyli może, że na zaprogramowanie patcha potrzebują ileś tam dni, a termin premiery ich ścigał... Myślisz, że to tak łatwo przesunąć premierą tydzień przed jej datą, kiedy tłocznia już wynajęta (lub nawet już pracuje), transport i wszystkie inne rzeczy związane ze sprzedażą też już ustawione... Wiesz jakie to są koszta dla wydawcy, by uciszyć jednego niezadowolonego krzykacza?

I jest "o co się ciskać", bo jako osoba z XP i monitorem 1080p mógłbym czuć się nabity w butelkę, gdybym wydał 230 zł na kolekcjonerką - co planowałem zrobić, na szczęście tego nie zrobiłem.

Punkt dla Ciebie, ciężko by Ci było dossać tego kilkudziesięciu megowego patcha? Może dostałbyś jeszcze jakieś zadośćuczynienie od REDów.

Taa... Zauważam "jasno i dobitnie" fakt, że Wiedźmin 2 kierowany jest tylko do osób jednocześnie z: a) Windowsem Vista/7, b) z monitorami 16:9. Nie ma co...

Punkt a mnie rozwalił... To tak jakby posiadacze PS2 ciskali się, że na ich konsolę nie wychodzi God of War III (a przecież posiadaczy PS2 jest baaaardzo dużo). Postęp, panie, postęp - kto nie idzie naprzód, ten stoi w miejscu, a kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Oczywisty fakt, że zależy im na graczach. A w związku co do okazałości wydania, to brawa należą się CD Projekt'owi (wydawcy gry) - nie RED'om.

Wydaje mi się, że w pewnym sensie można tu uznać za jedno i to samo przedsiębiorstwo. Poza tym grafiki do artbooka, na karty, na kości się same nie potworzyły... To zapewne zasługa grafików z CDP RED właśnie.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskier - wyluzuj, bo ci się poślady zepną. Wyraziłem swoje zdanie, z którym ty nie musisz się zgadzać. Ja lubię być traktowany fair, gdyż sam również staram się ich traktować fair. Dlaczego nie pobrałem sobie Wiedźmina 2 z torrentów - ponoć już wyciekł któryś dzień temu? Ano dlatego, że nie mam zamiaru nikogo oszukiwać i chciałbym być podobnie traktowany. Gry nie robi się miesiąc, żeby wytłumaczeniem tej sytuacji (tzn. sytuacji z rozdzielczościami i patchem to poprawiającym) mógłby być termin - zwłaszcza w przypadku tak ważnej gry. O problemie pewnie wiedzieli baaardzo dawno temu, a i tak go olali, bo "wypuści się łatkę po premierze, a i tak głupi tłum to zaakceptuje".

Seven nie mam zamiaru kupować, bo szkoda mi po prostu 400 zł na coś bez czego też mogę żyć i wcale nie mam pretensji o to, że 16:9 nie działa w przypadku XP. Pretensję mam o to, że nikt nie raczył o tym poinformować nabywców! Wszędzie jest napisane "System: XP/Vista/7" i nikt nie napomknął w przypadku podawania specyfikacji o tym, że są określone problemy z obsługiwaniem rozdzielczości na danych systemach operacyjnych. Właśnie o to mam pretensję, ponieważ to, że gry będą odchodzić od XP'ka jest jasne i ja to akceptuję, lecz jednocześnie nie akceptuję jakichś kłamstw i niedomówień po to tylko, by sprzedać coś co ma "defekty", o których klient nie był poinformowany przed zakupem.

EDIT: KomcioKowal - looknij tutaj -> http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...t&p=2130170 .

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskier - wyluzuj, bo ci się poślady zepną.

Nie życzę sobie takich stwierdzeń w moją stronę, jasne? Własne zdanie można wyrażać bez takich dosadnych porównań - jak widać to TY do sprawy podchodzisz bardzo emocjonalnie i ciskasz się na wszystkie strony. CDP to nie dobra wróżka, i masz rację to ty jesteś dla nich - zatem zbojkotuj grę i jej nie kupuj (a nie narzekasz i narzekasz), CDP nie musi robić specjalnie pod Ciebie.

Wyraziłem swoje zdanie, z którym ty nie musisz się zgadzać. Ja lubię być traktowany fair, gdyż sam również staram się ich traktować fair.

Ale można takie rzeczy obwieszczać na spokojnie, a nie - no ca za złodzieje, nic nie powiedzieli etc.

Dlaczego nie pobrałem sobie Wiedźmina 2 z torrentów - ponoć już wyciekł któryś dzień temu?

Nie ponoć, tylko wyciekł. Sam mam konto na pewnych torrentach (nazwy nie przytoczę niestety), gdyż oprócz zawartości nielegalnej znajdują się tam pliki, które można pobierać w 100% legalnie, a do tego wygodnie zebrane w jednym miejscu. I potwierdzam, Wiedźmin wyciekł (nawet razem z tą łatką aktywującą oO), na szczęście (jeśli można w ogóle o czymś takim mówić) tylko w wersji ENG i z komentarzy jasno wynika, że trzeba się nieźle namęczyć, by go odpalić. A czemu nie pobrałeś? O to zapytaj swój kręgosłup moralny.

Ano dlatego, że nie mam zamiaru nikogo oszukiwać i chciałbym być podobnie traktowany. Gry nie robi się miesiąc, żeby wytłumaczeniem tej sytuacji (tzn. sytuacji z rozdzielczościami i patchem to poprawiającym) mógłby być termin - zwłaszcza w przypadku tak ważnej gry. O problemie pewnie wiedzieli baaardzo dawno temu, a i tak go olali, bo "wypuści się łatkę po premierze, a i tak głupi tłum to zaakceptuje".

W takim razie wytłumacz mi, czemu mieliby olać taki problem (skoro są w stanie zrobić łatkę w kilka dni) i robić mi czy Tobie specjalnie na złość...? Dla satysfakcji? Ej, patrz co za idioci, kupili ten wadliwy crap... No proszę Cię. Moim zdaniem ten defekt wyskoczył na sam koniec testów gry... A czemu żadna recenzja o nim nie wspomina? Prosta sprawa - wszyscy recenzenci grali w siedzibie CDP (trochę myślenia, ludzie) i nie mieli okazji tego przetestować na różnych monitorach.

Sam mam monitor w rozdziałce 4:3 i nie ciskam się o to, czekałem tyle na Wieśka to i kilka dni na patch poczekam... Znając CDP - przeproszą i jeszcze dorzucą jakiś bonus dla graczy.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to trafił! Windows XP, monitor HD 1080p, panoramiczny. Arrrgh.

Ale, suma sumarum, dałoby się w takiej konfiguracji grać (choćby z tymi paskami) czy w ogóle wszystko skaszanione?

Pozostaje mieć nadzieję, że ten patch faktycznie pomoże... I tak kupuję W2 miesiąc po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w ACII grałem z paskami i... nadal tę grę uważam i będę uważać za wyśmienitą, a te paski niejako nadawały takiego filmowego uroku :) . Wiec to jakoś nie przeszkadza po pewnym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wcześniej napisano wspierany jest wyłącznie standard 16:9, w przypadku pozostałych będziemy skazani na te, urocze inaczej, czarne pasy.

O tym wiadomo od jakiegoś już czasu. Co do problemów z 16:9 pod xp, to akurat nowinka, nieciekawa...

Że w reckach nie wspominają o tej przypadłości? Jeśli redaktorzy grali w siedzibie CDP to i monitory były należyte, więc pasów nie uświadczyli, a skoro tak, to i wspominać nie bardzo mieli o czym.

Z tymi rozdziałkami to strzał w stopę Czerwonych. Fakt, monitory 16:9 są coraz to popularniejsze, zresztą nie może być inaczej skoro 16:10 jest w odwrocie (produkują w ogóle tego typu sprzęt?).

Niemniej póki co 16:9 pozostaje w mniejszości. Dziwnym zatem jest, że zdecydowana większość graczy nie pogra sobie tak komfortowo jak powinna.

Co się patcha tyczy, Redz'i nie wykluczają, że takowy się pojawi, ale też nie potwierdzili w sposób jednoznaczny, że się ukaże. Jeśli nawet, nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Osobiście obstawiam, że patch będzie i to szybko, w przeciwnym wypadku społeczność graczy nie da CDP żyć. I słusznie.

Konfiguratorem nie radzę się specjalnie przejmować, zalecane wymagania są znane i podobno sprzęt, który je spełnia wystarczy do gry w wysokich detalach i takiej też rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest napisane "System: XP/Vista/7" i nikt nie napomknął w przypadku podawania specyfikacji o tym, że są określone problemy z obsługiwaniem rozdzielczości na danych systemach operacyjnych.

Podobnie, jak na żadnym pudełku z grą, czy kartą graficzną typu GTX 460 nie jest napisane wytłuszczonym drukiem że DX 10 i 11 nie działają pod XP.

Masz starą technologię, musisz się liczyć z tym, że nie wszystkie funkcje będą działały poprawnie, a niektóre elementy mogą nawet w ogóle nie działać (np. spróbuj wetknąć do kompa z XP 6 GB RAMu : ) ).

Wieś Drugi na XP BĘDZIE działał. Mało tego - większość użytkowników nawet nie zauważy jakiegokolwiek problemu. To nie jest powód (szczególnie z punktu widzenia marketingowego) na umieszczanie na opakowaniu gry jakichkolwiek ostrzerzeń. A że akurat na TWOJEJ (i pewnie ok. 1-5% innych graczy) konfiguracji może być konieczne odpalenie z "paskami" po bokach? Cóż - obiecuję Ci, że pozostałe 95% graczy nawet przez moment o tym problemie nie pomyśli.

Odnośnie "O problemie pewnie wiedzieli baaardzo dawno temu" - myślę, że gdyby wiedzieli, to by go naprawili. Takie studia zwykle mają kupowane sprzęt i oprogramowanie hurtowo (bo taniej), więc wszędzie są podobne monitory, podobne zestawy i podobne systemy operacyjne. Mogło zabraknąć tej konfiguracji, na której pojawiają się problemy, a na którą natknęli się jacyś testerzy, czy tam redaktorzy.

Seven nie mam zamiaru kupować, bo szkoda mi po prostu 400 zł na coś bez czego też mogę żyć

Więc czemu narzekasz? : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...