Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

http://www.cdaction.pl/news-12787/wiedzmin...est-dobre-.html

Ja mogę się z Wiedźminem 2 pożegnać, bo nie zamierzam kupować czegoś, co jest zabezpieczone w ten sposób. Może później przejrzą na oczy i wydadzą łatkę usuwającą to zabezpieczenie. Do tego czasu mogę tylko zaprotestować w jeden sposób: nie kupować gry. Zastanawiam się, kiedy mnie szlag trafi i postanowię dokopać twórcom gier z tego typu zabezpieczeniami w inny sposób... Paradoksalnie uważam, że tego typu zabezpieczenia tylko popychają do piractwa ludzi, którzy normalnie grę by kupili lub zmuszają ich do nie kupowania w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie lubię tego typu zabezpieczeń. Ale przez takie coś nagle chcecie nie kupować gry, na którą od dawna czekacie? Ja rozumiem, jak by był limit instalacji, bo wtedy po pewnym czasie możemy stracić możliwość grania, ale tu nic takiego nie ma.

Zresztą w newsie pisze tylko, że wydawca popiera takie zabezpieczenia, więc jest nadzieja, że w Wiedźminie 2 ich nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Holy.Death

Jeśli to się potwierdzi to będzie porażka na całej linii... Ten cały DRM jest jedynym powodem przez który do tej pory nie zagrałem w AC2 i ... pewnie nie zagram, bo nie akceptuję takiego udupiania graczy i nie zaakceptuję go również w przyszłości. :angry: Już wolę wcale w grę nie grać niż zgodzić się na tak chore podejście do legalnych użytkowników przez wydawców.

Mam jednak nadzieję że nie spotka to Wiedźmina 2 w którego z chęcią bym zagrał, ale jeśli DRM zostanie wprowadzony, to... cóż CDP ma jedną sztukę gry sprzedaną mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że CDP też ma coś do powiedzenia i myślę, że przeforsowałoby brak zabezpieczeń tego typu w Polsce. U nas stosunek oryginalnych do pirackich Wieśków jest (chyba) baaaardzo korzystny. A zabezpieczenie nie będzie chyba problemem w innych krajach, w których Internet jest popularniejszy niż u nas, i dużo łatwiej dostępny.

A co do innego bohatera - jeśli byłby nim młodziak, którego do fachu uczyłby emerytowany Biały Wilk, nie mam nic przeciwko. Ale to chyba rozwiązanie na "Wiedźmina 5" a nie "2".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zabezpieczenie też spowodowało brak kupna Assasin's Creed II, ale wiadomość o wykorzystaniu go w Wiedźminie 2 przez CD Project Red jest tylko plotką i wątpie żę zostanie zastosowane. Jak tu słusznie kolega zauważył u nas, napewno jest dużo więcej fanów którzy po prostu muszą choćby nie wiem co mieć oryginalnego Wieśka i dadzą za niego każde pieniądze :P Także ja się nie martwię o kwestię zabezpieczenia :)

A co do dalszych części to pomysł z młodziakiem uczącym się pod okiem Białego Wilka emerytka mi się bardzo podoba :P Cóż pożyjemy zobaczymy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest plotka. Facet tylko stwierdził, że takie zabezpieczenie to dobry pomysł - nie wypowiedział tych słów w kontekście Wiedźmina. To gracze połączyli fakt, że jest on w jakiś sposób związany z produkcją z tym, że podoba mu się to zabezpieczenie. Ale to jeszcze nic nie znaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz osobiscie uwazam ze takich denrwujacych zabezpieczen w wiedzminie 2 nie bedzie. Zreszta sami tworcy kiedys mowili ze nie zamierzaja wprowadzac tego typu zabezpieczen. A nawet jesli to coz i tak nowego witchera kupie nawet nie ma gadania ;). Po trailerach i zapowiedziach normalnie slinka mi cieknie. Widac ze chlopaki z cd-projektu czuja proze sapkowskiego ;). Tak wiec tylko czekac na premiere. A wlasnie. Ktos wie kiedy ma wyjsc ? Słyszalem ze gdzies we wrzesniu tego roku ale nie jestem pewny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mi podnosicie. Rozumiem przywiązanie do postaci Geralta, ale nowa postać o fajnym charakterze, z którą można się utożsamić nie byłaby złym pomysłem. Do tego dobrze skonstruowana, ciekawa fabuła i mamy świetną grę. Mówicie jak takie zgrzybiałe, konserwatywne, stare dziady. Wystarczy, że twórcy będą się konsultowali z Andrzejem i starali się zbudować klimat wiedźmina (jak w pierwszej części gry) to będzie dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym charakterem, to tylko powiem, że byłoby "co to za mięczak, Geralt byłby lepszy", ewentualnie "no toż to kalka Geralta, po co w ogóle dawali jakiegoś randomowego Wiedźmina?".

Nie trzeba być zgrzybiałym, konserwatywnym, a już w szczególności starym dziadem, żeby wiedzieć, że niektórych rzeczy nie powinno się zmieniać.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z doświadczenie uważam że zżyć się mocno można jedynie z gotowymi, świetnie zaprojektowanymi i ciekawymi postaciami za którymi się tęskni po przejściu gry.

I tak samo jak Bezimienny z Gothica, Nariko z HS, Alex z HL2 oraz wiele innych charakterystycznych postaci Geralta zapamiętam w przeciwieństwie do wielu postaci robionych w Oblivionie, Dragon Age'u czy innym rpg z taką możliwością (oczywiście są wyjątki). Na pewno nie obraziłbym się gdyby zrobiono jakiś epizod opowiadający o innym wiedźminie.

(na przykład o wydarzeniach dziejących się równocześnie z poczynaniami Geralta w Wyzimie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mały offtop. To, że postać została stworzona przez gracza, wcale nie musi oznaczać, że będzie płytka i mało charyzmatyczna. Cały problem tkwi w tym, że autorzy muszą wymyślić odpowiednią przeszłość i charakter, by pasowały do każdej wykreowanej postaci.

A wracając do tematu - w wielu innych RPG cenię sobie opcję tworzenia własnego wojaka (opcjonalnie wojowniczki :wink: ), ale Wiedźmin to Wiedźmin, i tylko jedna osoba może grać główne skrzypce w tym uniwersum. Dodam, że to osoba o białych włosach... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt... Wiedźmin to wiedźmin... Tylko że wiedźminami są też: Eskel, Lambert i Vesemir. Ale ich historia byłaby (jak dla mnie) mało rozbudowana. Jeżeli głównym hero NIE miałby być wieśek stworzony przez nas, to musiał by być to Geralt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie powinno? Ja nie miałbym nic przeciwko. Będę się upiera przy tym, że nowy wiedźmin nie byłby złym pomysłem(o ile byłby postacią ciekawą, przemyślaną i stworzoną wspólnie z Andrzejem S.), ale pewnie zostanę zlinczowany przez forumowiczów. Aha a według mnie tworzenie postaci w grach nie ma wpływu na to czy są one ciekawe czy nie(patrz Fallout, Mass Effect itp), wszystko zależy od twórców. A dlaczego historia Lamberta czy Eskela miałaby być mało rozbudowana? Można by było ją rozbudować. Powtarzam się, ale wszystko zależy od twórców postaci, fabuły i gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem polega na decyzji twórców podjętej jeszcze przy tworzeniu pierwszego Wieśka. Wszyscy zasmakowali w Geralcie. Jedyne co można teraz zrobić to odwalić postać, która będzie podobna do Białego Wilka. Ale wówczas, jak to stwierdził Diex, wszyscy by narzekali na różnice pomiędzy nim, a Geraltem. Albo na to, że ta nowa postać to tak naprawdę kalka Geralta. I że ogólnie bezsens, że zrobili nową postać, Geralt był bardziej charyzmatyczny, itp.

Gdyby to była inna marka to co innego. Zresztą Mass Effect daje przykład dobrze zrobionej postaci randomowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Mass Effect i Fallout nie miały podłoża 7 książek, filmu i serialu (albo nic mi o tym nie wiadomo). W Wiedźminie Geralt według mnie MUSI mieć pierwszoplanową rolę - nauczyciela albo głównej postaci.

Geralt jako nauczyciel to świetny pomysł.

No fakt nie miały, ale sagę przeczytałem, zakupiłem i jestem fanem Wiedźmaka, a jednocześnie uważam, że gdyby stworzono na potrzeby gry nowego wiedźmina, który byłby wyrazistą i przemyślaną postacią pasującą do stworzonego przez Andrzeja świata nie byłoby to w cale złym posunięciem. Ale dobra, ja się już więcej nie będę powtarzał. :)

Edytowano przez kamilkk5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że gdyby stworzono na potrzeby gry nowego wiedźmina, który byłby wyrazistą i przemyślaną postacią pasującą do stworzonego przez Andrzeja świata nie byłoby to w cale złym posunięciem. Ale dobra, ja się już więcej nie będę powtarzał.

A ja się powtórzę - stworzenie postaci, która dorównałaby swoją charyzmą Geraltowi byłoby niesłychanie trudne. A nawet, gdyby jakimś cudem się udało, to taka postać nie byłaby równie rozpoznawalna, co Geralt.

Ja również jestem fanem opowiadań, sagi i gry. Pierwsze moje skojarzenie z nazwą Wiedźmin, to deus ex machina. Drugie, to Geralt ;)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie uzna za dziwaka ale. Jakoś wcześniej nie mogłem się przemóc do Wiedźmina, ale dziś pokusiłem się by zagrać no i przyznam, że wrażenia są pozytywne, serio. Jedynie co dla mnie utrudnieniem było, to ogarnąć sterowanie, ale przyznam. Że dobra gra, i chyba kupię sequela. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba - jeśli będzie wszystko wykonane tak jak w jedynce na czele z świetnymi, klimatycznymi dialogami :) z bardzo poprawioną/odnowioną grafiką to zakup tytułu nie powinien nastręczać wątpliwości. Inna sprawa, że np. ja mimo upgradu PCta jeszcze nie przemogłem się, żeby wreszcie dobić do końca pierwszej przygody Geralda :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z świetnymi, klimatycznymi dialogami :)

Podobno system dialogowy będzie zmieniony... Co prawda za wcześnie na takie przemyślenia, ale czytałem gdzieś że będzie wprowadzony system "dynamicznych dialogów" jak w Alpha Protocol. I szczerze mówiąc to mnie odrzuca :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...