Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Przede wszystkim, grając w grę, już na początku domyślisz się, jak skończyła się saga. Potem jeszcze Zoltan to potwierdzi ;)

Moim zdaniem, lepiej jest wszystko najpierw przeczytać, bo gra aż kipi od smaczków, nawiązań i odniesień do sagi. A wyłapywanie tego wszystkiego jest niezwykle przyjemne.

#edycja

Na pewno jednak spotkasz tam postacie, z którymi Geralt miał do czynienia w Sadze

A kilku głównych postaci nie spotkasz, co może świadczyć o tym, że zginęły.

Tak więc, jeśli czytasz książki i zamierzasz dokończyć sagę, absolutnie nie polecam grać w Wiedźmina.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, grając w grę, już na początku domyślisz się, jak skończyła się saga. Potem jeszcze Zoltan to potwierdzi ;)

Moim zdaniem, lepiej jest wszystko najpierw przeczytać, bo gra aż kipi od smaczków, nawiązań i odniesień do sagi. A wyłapywanie tego wszystkiego jest niezwykle przyjemne.

#edycja

Na pewno jednak spotkasz tam postacie, z którymi Geralt miał do czynienia w Sadze

A kilku głównych postaci nie spotkasz, co może świadczyć o tym, że zginęły.

Tak więc, jeśli czytasz książki i zamierzasz dokończyć sagę, absolutnie nie polecam grać w Wiedźmina.

Tzn. już znam suche fakty

to, że Geralt zginął

dzięki braku wyczucia niektórych recenzentów :/, jednakże nie chciałbym się dowiedzieć jak do tego doszło i tu pytanie, czy właśnie poznam szczegóły tego wydarzenia, jak i to jak kończy się cała saga.

Edytowano przez Eldmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoltan powie Geraltowi,

jak zginął

już w pierwszym rozdziale. A co do tego, jak kończy się saga... w grze nie mówią, co się stało z Ciri (w ogóle nie jest wspominana), ale wielu rzeczy można się dowiedzieć.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się nam oftop, proponuję wrócić do tematu. A zatem - kwestia ekwipunku - co twórcy mogą nam dać, skoro "jedynce" pod koniec mieliśmy dwa miecze "+100%" każdy (a przed ER to jeden nawet "+200%")?

Cóż, możliwe że import ekwipunku będzie robiony pod Edycję Rozszerzoną i Ard'yane (ten miecz z 200% obrażeń [jakoś inaczej się pisze, ale zapomniałem jak]) zostanie podmienione na ten miecz, z jakim zaczynasz grę bez importu, zaś Sihil i Księżycowe ostrze masz od razu (nie traktuj moich przypuszczeń jako wypowiedź RED'ów [na wszelki wypadek mówię, żeby nie było, że ludzi w błąd wprowadzam]).

Tymczasem na forum oficjalnej strony wiedźmina zapowiedź "czegoś zupełnie nowego", co zostanie pokazane na GamesCon'ie. Ciekawe, ciekawe....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeśli Wiedźmin 2 będzie TYLKO dwukrotnie lepszy od jedynki to to będzie porażka. Mam nadzieję że panowie z CDP zrobią nam majstersztyk przy którym każdy inny RPG będzie się chować.

Edytowano przez Szaikan999
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek, ach - niby klasyk i obowiązek na półce każdego gracza, a ja nie mam go za co kupić - narazie śmigam na pożyczonym :)@Sachar - nie tylko ty - żaden z tych linków nie działa. Swoją drogą, to rozwalił mnie konkretnie pierwszy post w tym temacie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, mam nadzieję że mi Wiedźmin 2 ruszy na moim gracie ( 8600 gt z 256 mb , 2 gb ram, proc jednordzeniowy 3 2 ghz)... A pewnie na konsole nie wyjdzie , póki nie będzie jedynki :/ A jak mi nie pójdzie na kompie, to sie zachlastam chyba :P

Btw, całe szczęście że mu tego kucyka usuną. Ciekawe, jak rozwiążą sprawę z umiejętnościami etc. ? Bo chyba kolejnego omdlenia gracze by twórcom nie wybaczyli.

Sapkowski w Wiedźmina (grę ofc) miał jakiś wkład ?

Naprawdę ładna grafika będzie w Dwójce ! ( Mimo, że i w jedynce była niezła, mimo że gra nie hulała na jakimś świetnym silniku ) . Szesnaście zakończeń, i te wybory.. Szykuje się fajna gierka !

Ja mam za sobą dopiero pierwszy tom Wieśka (ostatnie życzenie) i chcę sobie kupić lub wypożyczyć z biblioteki drugi tom :D

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wersji konsolowych nie będzie, a szkoda... Twórcy mieliby pewnie problem z przeniesieniem tworzonego od podstaw silnika na X'a i PS3. Tak mi się przynajmniej wydaje, no bo jaki inny mógłby być powód? Oczywiście oficjalnego potwierdzenia nie ma, ale jeżeli Wiesiek 2 miałby się na konsolach ukazać, to już byśmy wiedzieli. Sama mechanika gry IMO by nie ucierpiała, walka i tak jest żywcem wyjęta z gry akcji.

Te screeny wyżej - cudo. Szczególnie te z widokiem na twierdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wersji konsolowych nie będzie, a szkoda...
Twórcy od dawna mówią, że dwójka ukaże się na konsolach.

Btw, całe szczęście że mu tego kucyka usuną
?? Przecież nikt nie mówił że mu usuną, a poza tym na wszystkich screenach widać Geralta z kucem.

Sapkowski w Wiedźmina (grę ofc) miał jakiś wkład ?
Twórcy pokazali ASowi Wiedźmina(grę) i mu się ogólnie podobało, choć ręki do tego właściwie nie przykładał, może coś tam podpowiedział, ale na tym się skończyło. Edytowano przez Hit477
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twórcy pokazali ASowi Wiedźmina(grę) i mu się ogólnie podobało"? Wietrzę tutaj nadmierny optymizm. Myślę, że po prostu sypnęli groszem na licencję i tyle. Gdyby mu w najmniejszym stopniu zależało na marce, nigdy nie dopuściłby do realizacji telewizyjnego/kinowego Wiedźmina.

Nowa twarz - rewelacja! Teraz to już naprawdę wolałbym tego gościa wieczorem w ciemnej alejce nie spotkać... : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twórcy pokazali ASowi Wiedźmina(grę) i mu się ogólnie podobało"? Wietrzę tutaj nadmierny optymizm. Myślę, że po prostu sypnęli groszem na licencję i tyle. Gdyby mu w najmniejszym stopniu zależało na marce, nigdy nie dopuściłby do realizacji telewizyjnego/kinowego Wiedźmina.
Nie, było jak mówię, podobała mu się koncepcja Geralta, a to że sypnęli groszem na licencję, to zupełnie inna sprawa, ale jako że AS w gry komputerowe nie gra, skończyło się na tym, że stwierdził, iż gra jest OK (mówię tu o świecie, postaciach itp. nie o gameplay'u)

A mi się zdawało, że każda wypowiedź odnośnie konsoli była wymijającym "Jeszcze na ten temat nie rozmawiamy" itp tongue_prosty.gif
Musisz mi wierzyć na słowo, gdzieś (nie pamiętam gdzie, tzn. wiem, że na oficjalnym forum, ale nie chce mi się przekopywać tych ton postów) Redzi wspominali o tym, że gra ukaże się na konsolach, poza tym jeśli na wiosennej prezentacji prowadzący grał przy pomocy pada, to... :) Edytowano przez Hit477
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost... wygląda niesamowicie a nowe informacje sprawiły mi ogromnego banana na twarzy ;D To ma szansę stać się najlepszą polską grą na długi czas i oby tak się stało. Mniej ekranów ładowania (tylko cztery... pięknie ^^), aż 16 zakończeń - ciekawe czy rzeczywiście pojęcie nieliniowości wespnie się na nowy poziom czy to tylko marketingowa gadka. Wierzę, że nie i dla fanów RPG czeka prawdziwa uczta :=) Z drugiej strony... materiały przypominają mi o nieukończonej jedynce. Muszę się wreszcie zebrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz zamawiać, jak jeszcze nie wiadomo kiedy premiera będzie. ; ]

Musisz mi wierzyć na słowo, gdzieś (nie pamiętam gdzie, tzn. wiem, że na oficjalnym forum, ale nie chce mi się przekopywać tych ton postów) Redzi wspominali o tym, że gra ukaże się na konsolach, poza tym jeśli na wiosennej prezentacji prowadzący grał przy pomocy pada, to...

Ja czytam dość regularnie oficjalne forum Wiedźmina i za każdym razem twórcy nie chcieli się wypowiadać czy Wiedźmin konsolowy będzie, a grał na padzie, bo było wygodniej niż na klawiaturze i myszce. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze z zamówieniami wstrzymam. Zobaczymy jak będzie wyglądała cena i samo wydanie. Nie chciałbym utopić kasy tak, jak w ME2. : )

Co do tych zakończeń - trochę się boję, że to jednak w głównej mierze chwyt marketingowy, gdzie faktycznie różnych zakończeń znajdziemy dwa-trzy, a reszta to różne ich mutacje, w stylu "tutaj Geralt ma w ekwipunku nóż, więc tamtemu poderżnie gardło, a tutaj noża nie ma, więc złamie mu kark". Obym się mylił.

Inna sprawa, że już od bardzo, bardzo dawna czekam na grę, w której filmiki będą dostosowane do wyglądu i wyposażenia mojej postaci. Strasznie mnie w ME2 irytowały te momenty, kiedy moja postać nagle wyciągała Assault Rifle i zaczynała z niego prać seriami - mimo, że ARa nawet nie miałem w ekwipunku nikogo w drużynie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...