Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

też myśle że Alvin to alternatywa dla Ciri, a Triss/Shani alternatywa dla Yennefer

(spoiler dotyczy gry)

Brat dał mi do myslenia pewien czas temu, bo wpadlismy na to, ze Alvin moglby byc Jakubem De Aldersberg (czy jak mu tam...) - dlaczego? Primo - mial ten talizman zdaje sie, czy jakis przedmiot, secundo - tajemniczo zniknal i juz sie potem nie pojawil - na koncu zabijamy mistrza - co Wy na to?

Nie sądzę. W oryginalnym zamyśle głównym bohaterem Wiedźmina wcale nie miał być Geralt. (...)

Szczerze mówiąc, gdyby bohaterem był jakiś bezimienny, ta gra straciłaby na klimacie i sprzedaż raczej by nie była tak rewelacyjna.

(spoiler dotyczy książki)

Z tego co pamiętam to Ciri nie zupełnie umarła, ona po prostu przeniosła się razem z Geraltem i Yennefer w zaświaty, tyle że ona mogła przecież spokojnie między światami podróżować, więc teoretycznie ma możliwość wydostania się stamtąd w każdej chwili.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się że właśnie tak było.

Tak było. Spoiler dot. książki:

Moim zdaniem ma możliwość wydostania się stamtąd, lae jak pamiętasz, by dotrzeć do tego miejsca, które sobie wymarzy jest niełatwo, czasem graniczy to z cudem. Ale jednak udało się jej znaleźć Geralta.

Macie rację - Ciri przeżyła, na 100%. Ale czy uzdrowiła Yennefer i Geralta - to już kwestia interpretacji. Podróż łódką na wyspę równie dobrze może być alegorią pogrzebu.

Spoiler dot. książki:

Nie sądzę, by Sapkowski byłby zdolny uśmiercić dwójkę głównych bohaterów. Nawet, jeśli tylko on o tym wie, nawet pomimo tego, że powybijał drużynę i najbliższych przyjaciół wiedźmina, szczerze wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie zrealizowany filmik, dynamiczny, dobrze dobrana muzyka, może momentami zbyt szybko zmieniają się ujęcia (jak ktoś napisał w komentarzach), ale i tak robi ekstra wrażenie, aż chce się zagrać po raz kolejny. ;)

Co do kwestii książkowej to

do tej pory uważałem tą podróż łódką za odtransportowanie Geralta i Yennefer w zaświaty, choć jak się tak teraz nad tym zastanowić to wcale nie musi być tak jak myślę. Takie podejście mogło by w pewnym stopniu wyjaśnić powrót Białego Wilka i nie wyklucza to także możliwości zobaczenia w następnej grze jego kobiet

;).

(spoiler dotyczy gry)

Brat dał mi do myslenia pewien czas temu, bo wpadlismy na to, ze Alvin moglby byc Jakubem De Aldersberg (czy jak mu tam...) - dlaczego? Primo - mial ten talizman zdaje sie, czy jakis przedmiot, secundo - tajemniczo zniknal i juz sie potem nie pojawil - na koncu zabijamy mistrza - co Wy na to?

Też tak pomyślałem po przejściu gry, ale im więcej się nad tym zastanawiałem, tym więcej możliwości przychodziło mi do głowy, np. coś takiego: może Mistrz Zakonu spotkał Alvina (który nauczył się już panować nad swoimi mocami) kiedy był jeszcze małym dzieckiem (wszak nie wiadomo gdzie przeniósł się młodziak), a ponieważ De Aldersberg też posiadał umiejętności nad którymi nie mógł zapanować Alvin przekazał mu swój talizman w nadziei, że i jemu pomoże?

Edytowano przez Aresz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myśle że Alvin to alternatywa dla Ciri, a Triss/Shani alternatywa dla Yennefer

(spoiler dotyczy gry)

Brat dał mi do myslenia pewien czas temu, bo wpadlismy na to, ze Alvin moglby byc Jakubem De Aldersberg (czy jak mu tam...) - dlaczego? Primo - mial ten talizman zdaje sie, czy jakis przedmiot, secundo - tajemniczo zniknal i juz sie potem nie pojawil - na koncu zabijamy mistrza - co Wy na to?

]Moim zdaniem to jest pewne na 100 %, wialki mistrz cofną się w czasie i był alvinem, chciał w ten sposób pokrzyżować plany wiedźminowi, poznać go.

Edytowano przez grzegor9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler dot. książki:

Nie sądzę, by Sapkowski byłby zdolny uśmiercić dwójkę głównych bohaterów. Nawet, jeśli tylko on o tym wie, nawet pomimo tego, że powybijał drużynę i najbliższych przyjaciół wiedźmina, szczerze wątpię.

Dot. ksiązki

I na tym polega piękno/wada (niepotrzebne skreślić) zakończenia książki. Jest inne w zależności od interpretacji czytelnika. Ja też nie zgadzam się na śmierć Geralta i Yennefer - ale dla wielu moich znajomych tak właśnie kończy się pięcioksiąg...

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze de Aldersberg ma taki chory pogląd na świat ponieważ jest źle wychowany przez Geralta

:biggrin:

Ale tak po prawdzie - ten motyw z de Aldersbergiem i jego dzieciństwem jako Alwin, którego wychowujemy, oraz ten motyw, że źle interpretuje nasze słowa, to po prostu wkopał mnie w ziemię...

Mistrzostwo świata... To właśnie z tego względu zakończenie uważam za tak doskonałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście, że Ciri i Yennefer zostały wymazane z pamięci ludzi, którzy je znali np.(Vesemir, Triss)?

Triss mówi o "pewnej czarodziejce", która razem z Geraltem walczyła z dżinem.

Myślę, że cały świat został zmieniony przez Ciri, która jak sama mówiła namieszała w przeznaczeniu przez co ci, których znała zapomnieli o niej. Być może twórcy w 2 części umieszczą ją w grze razem z Yennefer.

Edytowano przez Hitman4747
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dot. ksiązki

I na tym polega piękno/wada (niepotrzebne skreślić) zakończenia książki. Jest inne w zależności od interpretacji czytelnika. Ja też nie zgadzam się na śmierć Geralta i Yennefer - ale dla wielu moich znajomych tak właśnie kończy się pięcioksiąg...

Dot. gry i książki

Gra rozpoczyna się 5 lat po wielkiej wojnie - czyli chyba nie mylę się, że dzieje się to parę lat po zakończeniu akcji w ostatniej książce - a jeśli nie, jak sobie to wyobrażacie, że dzieje się to powiedzmy przed zakończeniem książki? No raczej nie, bo autorzy gry tak by nie skonstruowali fabuły, że Geralt traci pamięć częściowo - przecież w książce nie stracił - a więc musi się dziać to po książce. Czyli być może zamierzeniem Sapkowskiego było to, by samemu dopowiedzieć sobie zakończenie (czy Geralt przeżyje wraz z Jennefer, czy umrze) - a najwidoczniej autorzy gry sami sobie dopowiedzieli - Geralt nadal trzyma się w niej dobrze, więc przypuszczam, że autorzy gry do drugiej części podejdą inaczej i może jest szansa zobaczyć w niej znane nam z książki postacie, jakże ważne dla Geralta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie została wymazana, sporo osób w grze wspomina o

Yennefer, a niektórzy nawet o Ciri

. Jedynie kto o nich nie pamięta to właśnie Geralt.

O Ciri wspominał tylko karczmarz, a Yennefer to tylko Jaskier w Efekcie Ubocznym, która dzieje się w rok po odczarowaniu strzygi, a więc przed wydrzeniami z gry.

Sądzę, także, że

Alvin jest jakoś spokrewniony z Ciri bo miał te same zdolności co ona. Oczywiście to jeszcze o niczym nie świadczy przecież źródeł było więcej, ale twórcy gry chyba umieścili Alvina jako kogoś więcej niż zastępcę dla Ciri

Edytowano przez Hitman4747
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była przyjaciółka rodziny lub ktoś z rodziny ale na 100% nie była matką Avina.

Ja jestem tego zdania, że Ciri to matka Avina, w końcu wspaniały gen nie zanikł.

Myślę też, że tajemnicza postać jest związana z sagą oraz Ciri

Edytowano przez grzegor9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce jest podane, że

Syn Ciri będzie władcą świata, co by nawet pasowało do roli de Aldersberga w grze...

Mam nadzieję że 'dwójka' to będzie prequel wydarzeń z gry. Mogłoby być ciekawie, a akcja działaby się np. w Redanii.

Pastać Dijsktry mogłaby nawet przebić Talara... :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...