Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Czwarty akt jest moim skromnym zdaniem najgorszy, niby ładne widoczki ,przygrzewa lekkie słoneczko ,wesołe głosy mieszkańców Odmętów. Ale tak naprawdę to czyste zło, aby zrobić byle pobocznego quest,a choćby z mostem trzeba latać jak dziki. Nie dość w dzień co krok atakują cię południce i skolopedromorfy. A nocą północnice i zjadarki. A żeby zrobić głównego questa trzeba zapitalać jak kot z pęcherzem po wszystkich możliwych lokacjach i zabijać co się rusza.

Tak naprawę Akt IV to czyste ZŁO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ortografię się nie gniewam :biggrin: a co do teorii to bardzo się cieszę, że takowe istnieją, to znaczy, że książka żyje, fani nie śpią, a dana teoria sama w sobie nie jest wcale zła. Podoba mi się, jest ciekawa i nietypowa. Poza tym gra jest oparta na książce, więc w sumie czemu takie porównanie miałoby nie istnieć? To prawdopodobne... Poza tym imię Bonharta jest w grze występuje.... Kolejne w sumie nawiązanie do książki, a jest ich tam w końcu mnóstwo...

PS. Wiem, co to "ortografy" tez bym popełniał, ale mam Firefox'a :bomb_ie:

PPS. Skolopendomorfy się pisze :wink:

Hmmm coś dodam.... Nie mogę nie dodać własnego na ten temat... Taka moja natura.

Moja subiektywna opinia wybrała na najgorszy rozdział...

epilog! obiecywali arcytrudny kawał "łupaniny" a dostaliśmy prostacki kawał prostej i nieskomplikowanej nawalaniny... zero wyzwania, a szkoda

Edytowano przez MrSorrow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, epilog z lekka rozczarowuje. W poradniku pisali, że ostateczna walka będzie arcytrudna. Należy zapisać grę, być bardzo ostrożnym i modlić się o przeżycie - mniej więcej tak to opisali. Ja tę walkę bez problemu za pierwszym podejściem przeszedłem. Azar Javed był znacznie trudniejszym przeciwnikiem i on raczej powinien być ostatnim przeciwnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jak w Mass Effect 2? (wczytuje się save'a z pierwszej części), albo można wybrać zakończenie na początku gry (jakkolwiek b to nie brzmiało :P). No albo CPR wybierze jedno właściwe zakończenie

neutralne na przykład

.

A co do bossów, to racja, cała gra jest za łatwa. Mój wiedźmiak zabił

Kościeja

, według wielu, najtrudniejszego bossa w grze, na 2 seryjki stylem silnym. Jedynie ciężko walczyło mi się z

Bestią

, bo nie miałem jescze odpowiednich runek i miksturek. A, fajny był też ten Archesporek (czy to może Euchinops był?) na bagnach, ten, z którego trofeum wypada.

Edytowano przez Szczupakabra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw w jaki sposób Red chce zrobić 2 część wiedźmina (chodzi o fabułę i fakty) przecież pierwsza część ma trzy zakończenia.

Dwójka nie będzie kontynuacją jedynki. Historia o Salamandrze zaczęła i skończyła się w ''jedynce''. W dwójce będzie nowa historia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ale jeden wątek z pierwszego Wiedźmina nie został zakończony- amianowicie

wątek Alvina. Pamiętacie, że w IV akcie znika i już się nie pojawia (oprócz zjawy w epilogu),

może to będzie jeden z wątków 2-ki.. :D

Spoilery, maan, spoileeeryy.... -Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To nie czat ani komunikator. Chcecie porozmawiać to przenieście się tam. Tu prowadzi się dyskusje.

2. damianek12385 & Artemis: Żeby nie było, że nie mówiłem. Od jakiegoś czasu przyglądam się Waszym ostatnim postom i widzę, że długość większości z nich nie przekracza linijki, nie mówiąc już o tym, że nie wprowadzają nic do dyskusji. Są one traktowane jako stats. Oczekuję, że poprawicie ich jakość i włożycie więcej trudu w ich pisanie, szczególnie w działach, które tego wymagają. W przeciwnym wypadku otrzymacie stosowną nagrodę za łamanie regulaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ortografię się nie gniewam :biggrin: a co do teorii to bardzo się cieszę, że takowe istnieją, to znaczy, że książka żyje, fani nie śpią, a dana teoria sama w sobie nie jest wcale zła. Podoba mi się, jest ciekawa i nietypowa. Poza tym gra jest oparta na książce, więc w sumie czemu takie porównanie miałoby nie istnieć? To prawdopodobne... Poza tym imię Bonharta jest w grze występuje.... Kolejne w sumie nawiązanie do książki, a jest ich tam w końcu mnóstwo...

PS. Wiem, co to "ortografy" tez bym popełniał, ale mam Firefox'a :bomb_ie:

PPS. Skolopendomorfy się pisze :wink:

Hmmm coś dodam.... Nie mogę nie dodać własnego na ten temat... Taka moja natura.

Moja subiektywna opinia wybrała na najgorszy rozdział...

epilog! obiecywali arcytrudny kawał "łupaniny" a dostaliśmy prostacki kawał prostej i nieskomplikowanej nawalaniny... zero wyzwania, a szkoda

Błagam o wybaczenie że źle napisałem Skolopendomorf, a w pierś się bije że IV aktu nad życie nie kocham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Alvin przeniósł się w czasie i stał się Jakubem de Aldersbergiem jest całkiem prawdopodobne. Tylko czemu to nie zostało wyjaśnione w grze.

Trzeba szukać informacji na forach lub czekać na kolejną część gry. A jeżeli ta będzie powstawać tyle ile jedynka, to pewnie w dniu jej premiery wielu z nas zapomni już kto to był Alvin.

Edytowano przez Pawello12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym raczej przeszedł grę ponownie, przed graniem w następną część. Zwłaszcza, ze są aż trzy zakończenia i z chęciom poznam następne. Co nie zmienia faktu, ze lepiej by było, jak by każdy pamiętał dokładnie co działo się w pierwszej części. Chociaż z drugiej strony fabuła w wiedźminie jest tak dobra, ze raczej długo jej nie zapomnę. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Alvin przeniósł się w czasie i stał się Jakubem de Aldersbergiem jest całkiem prawdopodobne. Tylko czemu to nie zostało wyjaśnione w grze. Trzeba szukać informacji na forach lub czekać na kolejną część gry. A jeżeli ta będzie powstawać tyle ile jedynka, to pewnie w dniu jej premiery wielu z nas zapomni już kto to był Alvin.

Wiesz kolego opcja spoiler nie jest po to aby wkurzać ludzi, tylko po to aby nie zwalać innym zabawy.

Edytowano przez mordimer7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jedyne czego pragnę od dwójki, to żeby pojawiła się albo Yennefer albo Ciri :) To byłoby coś fantastycznego. Co do loży czarodziejek, to przecież w jedynce ona była.

A tak BTW to nawet w Poradniku sugerują nam, że

Alvin = De Aldersberg

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie mam pojęcia nad czym wy się tu rozwodzicie - dostaliśmy naprawdę wystarczająco dużo przesłanek, by być w 100% pewnym, że Alvin to Jakub de Aldersberg. Więc tak w skrócie:

1. Alvin i Jakub mają ten sam naszyjnik

2. Triss wspomina, że Alvin mógł trafić do dowolnego miejsca lub czasu (ta wzmianka o czasie raczej nie pojawiła się bez powodu, prawda?)

3. Król Gonu mówi nam, że kiedyś znaliśmy Jakuba pod innym imieniem

4. Poglądy Jakuba zależą od tego, jak próbowaliśmy 'wychować' Alvina

5. Do tego mówi on nam chyba (nie pamiętam, dawno nie grałem), że jest nam winien przysługę

Czyż wnioski nie są oczywiste? Alvin to na 100% Jakub de Aldersberg myślę więc, że nie ma sensu dłużej rozwodzić się nad tą kwestią.

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowano przez Mr.Mario
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej przedstawiony w nim jest król Foltest. W komiksie to szczupły gość z długimi włosami, a w grze byczek o posturze strongmana.

Tak jak wcześniej - To owszem, ten sam świat, ale nie muszą one być DOKŁADNIE takie same. Tak jak wcześniej - "gra inspirowana książką". Tyle, że w przypadku tej wypowiedzi warto dodać, że także komiksem. Inspiracji filmem CD-Project Red stanowczo się wyparł :biggrin:

Edytowano przez MrSorrow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę doszedłem do drugiego rozdziału i mogę powiedzieć że gra jest więcej niż dobra. Klimat postacie fabuła potwory i alchemia, brak tylko gore:D, najlepsza gra w jaką grałem od dłuższego czasu. Kupiłem dopiero teraz bo dostałem nowego kompa to nadrabiam zaległości ale nie żałuję kasy wydanej na tę grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...