Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Zjechanie wyborów i konsekwencji mnie conajmniej zdziwiło. Przecież konsekwencje oprócz dodatkowych wrogów/sojuszników/przedmiotów obejmują także zupełnie zmienione linie dialogowe, inną ścieżkę fabularną czy nawet zablokowanie niektórych questów czy alternatywnych ścieżek rozwiązania questów (stań po stronie wsioków w I akcie [quest z Abigail] to zobaczysz, jak to wpłynie na możliwość rozwiązania questu z południcą.)

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RamzesXIII

Fakt, Wiedźmin miał wiele niedoróbek, bugów i problemów technicznych, ale Twoje pretensje odnośnie wyborów, dialogów itp. są zupełnie bezzasadne, nie będę pisał dlaczego, ponieważ wszystko zostało już wyjaśnione wcześniej. Od siebie dodam tylko, że ta gra zrobiła (szczególnie w Polsce) taką furorę, ponieważ ma sugestywny klimat, ciekawe postacie i fabułę oraz świetne dialogi, które tak Ci się nie podobały (tak, z uwzględnieniem całego tego rzucania mięsem, jeśli tego nie rozumiesz to radzę przeczytać którąkolwiek z książek o Geralcie). Jeśli chodzi o wyróżnienia, to zupełnie Cię nie rozumiem, gdyby gra na nie nie zasługiwała to zwyczajnie by ich nie otrzymała.

wiedźmin nie jest produkcją idealną, ale jedną z lepszych w jakie grałem i na pewno wiele osób się ze mną zgodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dialogi, to trzeba przyznać rację o tyle, że rzuca się w tej grze mięsem o kilka(naście) razy za dużo. Ich poziom jest wogóle dosyć nierówny, ale jedno trzeba przyznać, że słuchanie dialogów nie nudzi, co w obecnie robionych grach jest raczej nieczęste.

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagranica? PC Gamer UK dał grze 61%, wytykając beznadziejne użycie engine, brak optymalizacji oraz papierowego ("Lifeless") głównego bohatera.

I co w związku z tym? Średnia za granicą to ponad 80%. Sorry ale podpieranie się tylko jedną niepochlebną recenzją jest co najmniej prymitywne.

A co to beznadziejnie użyty engine?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie podobają dialogi to niech nie gra... Poza tym u większości bohaterów używanie wulgaryzmów jest sporadyczne... zdecydowanym wyjątkiem jest Talar... Ale jest 18+, u większości gier można spotkać takiego bohatera jak Talar np. Wrex w Mass Effect i nie widzę by ktoś na forum to potępiał... Ja się ciesze, że twórcy zachowali Sapkowski klimat dialogów... ---------------------------------------- 100 post :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuunin-a porozmawiałeś z nim o tym gdzie można znaleźć innych graczy? Z tego co pamiętam było takie pytanie, które uaktywniało się po wygranej w sparingu. Zoltan wymieniał wtedy Mikula, Harena i Odo. Jeśli to nie zadziała to nie wiem. W Wiedźmina grałem dość dawno i mogłem coś pokręcić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RamzesXIII

Jeśli chodzi o wyróżnienia, to zupełnie Cię nie rozumiem, gdyby gra na nie nie zasługiwała to zwyczajnie by ich nie otrzymała.

Zadziałam wbrew sobie i powiem, że nie jest to absolutnie żaden argument. Naśmiewałem się już z wyróżnień przyznanych za fabułę pewnego "wielkiego" erpega z roku 2007. Ilość wyróżnień oznacza tyle, że gra spodobała sie prasie, a nie mówi nic o jej wielkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że jeżeli spodobała się prasie to o niczym to nie świadczy? Zwróć uwagę, że czasopisma/portale branżowe (a zwłaszcza te poważniejsze i opiniotwórcze) są bardzo wymagające i biorą pod uwagę wiele aspektów gry zanim podejmą decyzję o ocenie, przyznaniu wyróżnienia itp. więc fakt, że Wiedźmin zdobył ich tyle o czymś musi świadczyć, nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wszedłem na forum i zobaczyłem post RamzesaXIII to jeszcze nikt tego nie skomentował. Już się zabierałem do odpowiedzi, kiedy pomyślałem sobie: "przecież i tak wszyscy go z błotem zrównają". Więc nic nie napisałem, a teraz czytam posty, które doskonale oddają mój stosunek do Wiedźmina i napisanego postu :biggrin:

chuunin-z tego co pamiętam, musisz pierw pogadać z Zoltanem o kościanym pokerze. Znajdziesz go

otoczonego oprychami gdzieś przy rzece.

dzięki ,ale ocaliłem go i zagrałem z nim sparing w karczmie ,ale i tak Oddo ,Haren i Mikul mówili tylko ,że Wielebny nie pochwala tej gry

chuunin-a porozmawiałeś z nim o tym gdzie można znaleźć innych graczy? Z tego co pamiętam było takie pytanie, które uaktywniało się po wygranej w sparingu. Zoltan wymieniał wtedy Mikula, Harena i Odo. Jeśli to nie zadziała to nie wiem. W Wiedźmina grałem dość dawno i mogłem coś pokręcić.

Ewentualnie zrób jeszcze zadania dla nich (Mikula, Harena i Odo). Może wtedy zmienią nastawienie do ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wielkie są te gry które się nie podobają i one powinny być nagradzane,a te które się podobają w rzeczywistości są biedne i nagrody dostają z litości-ciekawe.Możesz rozwinąć?

Nadinterpretacja. Gry mogą rzecz jasna otrzymywać nagrody od dowolnego jury i innym nic do tego. Jeśli np. dostaną za najlepszy OST, to nic nie szkodzi, że 60% graczy bedzie sie pluć, bo oni uważają, że lepszą muzykę ma inna gra. Co ciekawe będą mieć rację (z fabułą jest o tyle prościej, że można wskazać jej bolączki np. nielogiczności, powtarzalność, przewitywalność itd).

I tak, jeśli np. gametrailers nagradza jakiś tytuł w kategorii "RTS roku", jest to ich własna decyzja i inni nie muszą się z nią zgadzać. Zwykle nagrody dostają faworyci, czyli gry o których jest w danym czasie najgłośniej na rynku. Historia i tak zawsze oceni, czy to ci z prasy mieli racje:)

Nie znaczy to, że nagrodzone gry są słabe. Jednak nie oznacza to, że są też znakomite. Czasami należy patrzeć, kto daną grę ocenia. jak są to np. dziennikarze jakiegoś pisma, którzy z grami mają do czynienia tylko w weekendy (i nie mają czasu dłóżej posiedzieć nad tytułem) ich ocena może być bardzo...specyficzna.

edit: sory za ortografy, jak jeszcze jakieś znajdę, poprawię :)

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chuunin

Od takich pytań jest Pomocna Dłoń. Nie żeby mnie to jakoś bolało, ale szanownej Moderacji może się nie spodobać. :rolleyes:

Nagrody to nieco bardziej skomplikowana sprawa, gdyż prasa jest zwykle bardziej wymagająca od NORMALNYCH graczy. Taki pismak zna wszystkie najnowsze tytuły i NAPRAWDĘ trudno takiego czymkolwiek zaskoczyć. Pismak zagrał, dał nagrodę - o czymś to, do jasnej, świadczy, no nie? A Wiesiek z pewnością nie był faworytem do tylu nagród - owszem, był głośno zapowiadany, z premiery nadmuchano wielkie wydarzenie - i co z tego? Dla zachodnich magazynów realia były zupełnie obce, dialogi również (że o queście z południcą nie wspomnę).

Wiedźmin pokazał, że polskie gry MOGĄ SIĘ PODOBAĆ! :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogły się podobać ;) Ale dopiero Wiesiek pokazał prawdziwą klasę (przynajmniej jeśli chodzi o RPG, bo Painkiller był dobrze przyjęty na zachodzie). Gra jest świetna, starcza na wiele godzin, co jest odstępstwem w dzisiejszych czasach (nawet w RPG-ach, vide Mass Effect), fabuła wciąga, zwłaszcza jeśli czytało się wcześniej książki (wręcz nie wyobrażam sobie grania bez wcześniejszego zapoznania się z sagą). Grafika także jest bardzo dobra, więc 89% graczy nie ma na co narzekać :P Ogółem, czekamy na dwójeczkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody - sprawa nie jest jednoznaczna, bo oceny, plebiscyty pism "branżowych", jak również tych największych portali internetowych są najzwyczajniej w świecie uwikłane w grę rynkową. Nie twierdzę przez to, że wszystkie nagrody są sprzedawane, ale choćby to, jak bardzo dana gra jest reklamowana ma też swoje znaczenie, co sprawia, że pierwsze miejsca nie są miarodajnym wskaźnikiem, przynajmniej według mnie.

Wiedźmin poza Polską - według moich obserwacji opinii zwykłych graczy został przyjęty średnio-dobrze, można go znaleźć na liście polecanych tytułów od osób uznawanych za "niezależne". Nie jest supermegahitem, ale został przyjęty raczej dobrze (i ludzie np. w USA mają raczej gdzieś, że to polska gra) i raczej nie ma się czego wstydzić. Co z tego, że Yahtzee'emu się nie spodobała :)

Post RamzesaXIII - ludzie kochani, to po prostu troll, w temacie "najgorsza gra" uzyskał tylko jedną oburzoną odpowiedź, to wkleił go tutaj, proste. Podobnych wyrażeń używał w poście w temacie o Bloodrayne, szkoda, że dałem się mu wtedy strollować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ile oburzonych feministek teraz napisze :P

Przyznam szczerze, że chociaż komputerowego Geralta uważam za szkaradnego(brak brwi! żabiaste usta! :P ), to możliwość powiedzenia Pani Jeziora, że ma "najlepszy tyłek w Temerii" było naprawdę satysfakcjonujące :P

Swoją drogą - której z kobiet zaproponowaliście związek? Shani czy Triss? ;] Przyznam, że sama zrezygnowałam z obydwu możliwości, bo do końca miałam nadzieję na to, że jednak duet Yennefer i Ciri się pojawi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że wiedźmini zabijają bez uczuć tylko, że po procesach mutacji, próbie traw itp. uczucia w nich są zabijane. to znaczy nie czują złości, gniewu, miłości... Ale więcej na ten temat (a konkretnie o Geralcie) znajdziesz w książkach Sapkowskiego. W ogóle, to wiele pomysłów na zadania oraz fabuła są jakby odbiciem lustrzanym fabuły w książce (całej sadze, znaczy się), którą naprawdę warto przeczytać. Swoją drogą ja osobiście uważam Andrzeja Sapkowskiego za najlepszego polskiego pisarza fantasy i być fanem fantasy bez przeczytanego Wiedźmina to tak jak być fanem RTS i nie zagrać s Star Crafta etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...