Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

unboxing Castlevania Lords of Shadow 2 EK.Miałem pre order,ale po tym jak zobaczyłem wizualizacje która nawet nie jest podobna do obrazka i po zobaczeniu tych paskudnych figurek(ugggghhhh) anulowałem momentalnie.I dodatkowo po bardzo niskiej ocenie gry w cda kolejne recki od GI i Edge wlepiaja 6 i 4 na 10 chyba sobie odpuszcze całkowicie grę do czasu aż będzie po taniości.Wygląda na to że zwalili sprawe...póki co moim zdaniem najbrzydsza EK tego roku.
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

na wizualizacji to pudło wyglądało imponująco, tu wygląda plastikowo

art i steel... jak to arty i steele, te prezentują się ok

figurki (czy nie miały być 4?) pierwsza nawet spoko, pozostałe plastik (i to tani)

podpisuję się pod opinią "Yoszek", ogólnie kicha, cena 250pln byłaby aż nazbyt wygórowana, nie mówiąc o 400 smile_prosty.gif

nie wiem czemu ale ta EK skojarzyła mi się z DI:R (choć było w niej mniej "stuffu")

a na allegro wystartował oficjalny sklep blizzarda

http://blizzard.strefamarek.allegro.pl/

niebywała okazja mają WoW:MoP EK za 265 PLN (lol)

a prócz tego EK D3:RoS

Edytowano przez marek79
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

marek79

"musiałbym upaść na głowę z bardzo wysoka (i to kilka razy) żeby w ogóle rozważać wydanie takiej kasy na EK"

Ja upadłem i kupilem. Tak swietnie wykonana figurka i wydana w takim malym nakladzie to nie lada okazja. W koncu figurka warta swej kasy, zawsze dostajemy do gier po 600zl jakis chlam ktory wstyd pokazac. O steelbookach w edycjach po 269 nie wspomne. Załosne. A naklad sie wyprzedal w 5 min bo mieli po 3sztuki pc i 3 na xone. Za granica tez sie wyprzedalo. A ci co kupili to watpie by kupowali to dla jakiegos zarobku. Dzis nabylem M&M X deluxe za 50zl. Wydaje mi sie albo ta gra szybko tanieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

"Można wiedzieć gdzie kupiłeś M&M X Deluxe w takiej cenie ? smile_prosty.gif"

dzis na allegro, w sumie nie szukalem tego, bo wiadomo masowiec, ale za 50% ceny moge sie skusic.Kupilem to w zasadzie bo na szczescie mamy soundtrack na plycie i plocienna mape. Ktos pomyslal i nie wsadzil trzeciego pudelka typu steelbook jak w np Pandoras tower. konkretne dodatki do lubie a nie zapychacze smieci. Te steelbooki ktore dodaja do gier to jeden z najglupszych pomyslow w historii. Te preordery i tylko one powinny byc w steelbokach z konkretnym dlc ktory maja tylko posiadacze tych preorderow. Bo dokladanie tego jako dodatek jest bez sensu i bez wartosciowe. Ja jako kolekcjoner patrze na to co ma wartosc a co jej w ogole nie ma. W koncu kolekcja to jest jakas inwestcja i zamrozone pieniadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ktos pomyslal i nie wsadzil trzeciego pudelka typu steelbook jak w np Pandoras tower. konkretne dodatki do lubie a nie zapychacze smieci. Te steelbooki ktore dodaja do gier to jeden z najglupszych pomyslow w historii. Te preordery i tylko one powinny byc w steelbokach z konkretnym dlc ktory maja tylko posiadacze tych preorderow. Bo dokladanie tego jako dodatek jest bez sensu i bez wartosciowe. Ja jako kolekcjoner patrze na to co ma wartosc a co jej w ogole nie ma. W koncu kolekcja to jest jakas inwestcja i zamrozone pieniadze.

Dobrze, że wyraziłeś swoją opinię. Dla mnie (i pewnie na tym forum znalazłaby się przynajmniej jeszcze jedna osoba) steelbooki są jednym z najlepszych dodatków. Lubię też wyrażenia typowe dla handlarzy grami, a nie kolekcjonerów, w stylu "ma wartość", "inwestycja".

Edytowano przez sergeron
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

Dobrze, że wyraziłeś swoją opinię. Dla mnie (i pewnie na tym forum znalazłaby się przynajmniej jeszcze jedna osoba) steelbooki są jednym z najlepszych dodatków. Lubię też wyrażenia typowe dla handlarzy grami, a nie kolekcjonerów, w stylu "ma wartość", "inwestycja".

Kazdy powazny kolekcjoner kto wydaje po 20 tys i wiecej rocznie na hobby. Patrzy na wartosc tego co kupuje i co w kolekcji jest mu istotne. Ja patrze na wszystko na drasniecie folii, zbity rog w pudelku , latajaca luzem plyte. Kazda rzecz. Premierowe edycje wiekszosc mam w folii. Interesuje mnie nieskazitelny stan przedmiotu. Wiec oszczedz sobie docinek. Jak sie dorobisz duzej kolekcji tez spojrzysz inaczej. Steelbooki dla mnie wartosci nie maja bo po co mi dodatkowe pudelko - niech wydaja gry jak pisalem wczesniej w tym? Wolalbym gratis plakat, mape, albo fajny gadzet zwiazany z gra. I tak gry nie otwieram, kupuje klucze steam za grosze i to mi wystarcza. W nowych grach zwyklych edycjach pc nie ma co ogladac 8stron instrukcji plytka i klucz, ktory wklepujesz i w sumie masz juz tylko pudelko z instrukcja bez gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolfman

Dzięki takim jak Ty niedługo będziemy płacić za każde kolekcjonerki po 1k zł. Artbooka mogę sobie kupić za 120 zł, wiec nie opowiadaj, ze dobrym interesem jest figurka za około 900 zł, nie ważne jaka by była, to jest chore.

Steelbooki w kolekcjonerkach to jedne z najlepszych dodatków, nie bez powodu to za steelbooki kolekcjonerzy często płacą nie male pieniądze.

Kolekcjonerka Castlevani to jest jakiś żart. Dawno już nie było sytuacji gdzie to wizualizacja odbiegała tak bardzo od efektu finalnego. Pudlo to jest jakaś tragedia. Figurki miały być 4, są 3 do tego usunęli najważniejsza figurkę głównego bohatera. Gdzie tu logika. Współczuje tym, którzy zamówili ta edycje i są nieświadomi tego co otrzymają bo sklepy oczywiście wizualizacji na nowa nie zmienia.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

Orchi

Dzięki takim jak Ty niedługo będziemy płacić za każde kolekcjonerki po 1k zł. Artbooka mogę sobie kupić za 120 zł, wiec nie opowiadaj, ze dobrym interesem jest figurka za około 900 zł, nie ważne jaka by była, to jest chore.

Steelbooki w kolekcjonerkach to jedne z najlepszych dodatków, nie bez powodu to za steelbooki kolekcjonerzy często płacą nie male pieniądze.

Nie bardzo rozumiem Twoja wypowiedz. Chyba pojecia nie masz po ile figurki takie chodza, obejrzyj aukcje zachodnie i polskie. Jak orientacji nabierzesz mozemy dyskutowac nie obrazajac nikogo. Kolekcjonerstwo nie jest dla mas. Nie kazdego stac na to. Wiec tym bardziej musza byc dopasione limitowane edycje bez numerku od 1do milion xD. Na ktore bedzie stac waska grupe kolekcjonerow. Nie obawiaj sie steelbooki nie znikna to prawdziwy rarytas moc sobie przelozyc gre z plastiku w steelbook :) A ubisoft poki co bedzie tloczyl tyle kolekcjonerek ze mc po premierze beda kosztowac 50% wiec na pewno cos na rynku znajdziesz dla siebie :)

A co do steelbookw z ciekawosci jakie tu sa takie drogie - bo poza company of hereos 2 na premiere 269 nie znam innej gry rownie drogiej. Podaj przyklady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu niepotrzebnie cytujesz całe wypowiedzi za co ostatnio dostałeś ostrzeżenie. Co do cen steelbooków to np: Heavy Rain, NFS Undercover, któryś z ACB (ten był za 900$ jeżeli dobrze pamiętam). To są jedne z tych najdroższych. Takie normalne zazwyczaj są po ok. 80-100 zł za steelbook (bez gry).

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

up

ale mowisz o zwyklych edycjach steelbook, czy tez piszesz o jakis press kitach. Jesli o tym drugim to nawet nie porównuj tego do zwyklego kolekcjonerstwa dla mniejszych zbieraczy. To juz kolekcjonowanie z gornej polki jak gry "VGA"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ubisoft poki co bedzie tloczyl tyle kolekcjonerek ze mc po premierze beda kosztowac 50% wiec na pewno cos na rynku znajdziesz dla siebie smile_prosty.gif

Dobrze Panie z wyższych sfer. Odpowiem na Twój post po raz ostatni, bo nie chcę więcej razy zniżać się do tak płytkiego poziomu jak Twój. Stać mnie, żeby kupić taką kolekcjonerkę, ale po za pieniędzmi na koncie mam trochę rozumu w głowie. Jeżeli przez moją krytykę tejże kolekcjonerki rozumiesz tylko to, że jestem biedny i pewnie wmawiasz sobie, że Ci zazdroszczę to żal mi Ciebie. Ja nie muszę kupować takich rzeczy żeby podnieść swoje wybujałe ego jeszcze wyżej, ale spoko rozumiem Twój problem.

Nie bardzo rozumiem Twoja wypowiedz. Chyba pojecia nie masz po ile figurki takie chodza, obejrzyj aukcje zachodnie i polskie. Jak orientacji nabierzesz mozemy dyskutowac nie obrazajac nikogo.

Tak, tak. Szkoda tylko, że nawet na zagranicznych forach wyśmiewają tą kolekcjonerkę za to jaki content EA wrzuciło do niej za tak chorą cenę.

A co do steelbookw z ciekawosci jakie tu sa takie drogie - bo poza company of hereos 2 na premiere 269 nie znam innej gry rownie drogiej. Podaj przyklady

Ty taki światowy człowiek i nie umiesz poszukać na zagranicznych stronach steelbooków ?

  • Upvote 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem? To EK gier nie są dla wszystkich, tylko dla tych "bogatych wybrańców"?

Wolfman znowu atakujesz. Po za tym przykładami naprawdę drogich steelbooków są stickerboxy. Przydałby się Collectorgamer, bo on się najlepiej na tym zna z racji, że się tym głównie zajmuje.

Co do naprawdę drogich figurek to:

- najdroższe są te limitowane lub w dużym rozmiarze (ale też użyty materiał, czy firma produkująca)

- znaczna część figurek jest względnie "tania"

Co to jest "poważny" kolekcjoner? To znaczy, że ja jestem "śmieciem" bo nie wydaję aż 20k rocznie? Ja nigdy nie myślałem, że żeby być kolekcjonerem, to trzeba jakąś konkretną sumę wydawać rocznie. Skoro teraz już wiem, to przepraszam i idę sobie stąd + nigdy więcej nie powiem o sobie "kolekcjoner". Ale co powiedzieć o ludziach którzy np. kolekcjonują długopisy, czy nalepki z butelek po piwie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko odpowiem na twoje pytanie i już ze swojej strony kończę dyskusję: steelbooki które podałem pochodzą z edycji specjalnych, ale jeżeli dobrze pamiętam, to wydane były tylko w jednym kraju. Nie są to części press-kitów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo stwierdzić czemu zniknęła."Concept approval subject to change"-jak widać na starej już wizualizacji EK.Zwykle takie rzeczy olewam bo EK się nie zmienia,ale teraz jak widać zmiany są drastyczne.Włącznie właśnie z wywaleniem figurki.I tak wszędzie tak jest.Wersja z 4 figurkami istnieje tylko na tym obrazku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Dopytywałem się tylko o rozmiar steelbooka, bo chciałem zamówić na PS3 a zależało mi na wersji G1. Dostałem odpowiedź:

Z informacji, które uzyskaliśmy od dystrybutora, wynika, że w przypadku

obu wersji produktu jest to ten sam rodzaj pudełka DVD.

Wg mnie będzie to osobno dodawany metalpak, a gra będzie w zwykłym pudełku, ale zagwarantować ci tego nie mogę.

Edytowano przez sergeron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolfman - pokaż wreszcie swoją "kolekcję" bo chyba nikt jej na oczy nie widział.

Thief u nas w metalpaku? To chyba pierwszy taki przypadek w Polsce :D

W Kanadzie już sprzedają steele Thiefa po 20$ - http://www.ebay.com/itm/Thief-Steelbook-Future-Shop-Exclsuive-/261387252761?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3cdbe4f419

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest steelbook.

BTW, komentarz nad tym metalpakiem - bezcenny XD

Jeszcze coś dopiszę :)

Bardzo podoba mi się to, że w metalpakach są zawiasy, do których można doczepić "holdery" na płyty, jeśli jest ich więcej niż pudełko przewiduje.

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że nazwanie tego metal packiem było czystym przeoczeniem ze strony Empiku confused_prosty.gif Tak bardzo podobają mi się te tytułowane grzbiety w steelbookach, a oni coraz częściej zaczynają serwować te metal packi. Nie rozumiem.

Zupełnie przez przypadek, z okazji unboxingu Castlevani postanowiłem poszperać, czy czasem nie pojawił się jakiś unboxing kolekcjonerki Dark Souls 2. Jakiż to przypadek, że takowy pojawił się godzinę temu biggrin_prosty.gif Edycja zapowiada się świetnie, mapa przepiękna a i figurka całkiem solidna. Jedynie jak zwykle podstawka wydaje się być z innej bajki. Chociaż o grę się boję, nie tyle że będzie kiepska tylko, że ja jestem na nią "zbyt słaby psychicznie", to pre order na amazonie zostaje jak najbardziej podtrzymany.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfman76

@Wolfman - pokaż wreszcie swoją "kolekcję" bo chyba nikt jej na oczy nie widział.

Widział, widział i to niejeden. Zamiesciłem fotki w galerii ppa.

W Kanadzie już sprzedają steele Thiefa po 20$ - http://www.ebay.com/...=item3cdbe4f419

Jak widać exclusive na jeden sklep. Dziś nie nowość. Zelda na 3ds nędzna kolekcjonerka która wyszła na game.co.uk dziś kosztuje krocie, a gra miała premierę niedawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...