Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2010 zapowiedź

Polecane posty

@Fristron

Polemizowałbym.

Myślę, że z osób posiadających konto na forum (umówmy się - forumowicze są reprezentantami wszystkich czytelników), mniej niż połowa posiada jakąś konsolę - smartfonów i handheldów nie liczę.

Niestety, CD-A praktycznie od zawsze było magazynem stricte pecetowym, w którym teksty o konsolach stanowiły zaledwie kilka procent tekstów w ogóle. Ostatnimi czasy trochę się zmieniło - zdarzają się numery, gdzie gry konsolowe to 1/4-1/3 wszystkich recenzji. Osobiście recenzje gier konsolowych mi nie przeszkadzają - o ile nie są pisane zamiast tekstów o grach na PC, tylko jako kolejne, dodatkowe. Wiem jednak, że nie każdy ma taki tok rozumowania i na forum wybuchła by burza, co się z CD-A dzieje. Ludzie wylewaliby lamenty i psioczyli na redakcję. Po co to?

Na forum i tak codziennie przybywa bez liku lamentów i psioczenia na dowolny temat; taka widać jego terapeutyczna rola. A po co? Dla poszerzenia targetu oczywiście. Rynek konsolowy w Polsce stale rośnie. A że tradycyjne, drukowane pisma wcale nie mają się coraz lepiej, logiczne, że muszą szukać sposobów na dojście do nowego klienta.

Zresztą PC jest platformą dominującą w Polsce, więc dlaczego w "największym piśmie o grach w kraju" ma nie mieć nieco więcej miejsca?

Dlatego piszę, że "trzeba jeszcze trochę poczekać". Na Zachodzie konsole mają się lepiej od PC, a nie jest żadną tajemnicą, że Polska i inne kraje Europy Środkowej małpują z opóźnieniem Zachód. IMO kwestia czasu, by i nad Wisłę zawitała dominacja tych platform.

Nie ukrywam, że lubię i wolę grać na konsoli, więc czekam, aż w moim ulubionym piśmie o grach będą one traktowane na równi z grami pecetowymi (a biorąc pod uwagę obecny od kilku lat trend "kierunek: konsole" wydaje się to kwestią czasu). Przecież nigdzie nie zrzędzę, że tu i teraz, od następnego numeru powinno się to zmienić, prawda?

@enki:

7+

oczywiście jest pozytywną oceną, ale nie sugeruje niczego wybitnego. A gameplaye, koncepcja gry i przede wszystkim demo wywarły na mnie spore wrażenie - spodziewałem się minimum oczka więcej. W temacie o tej grze węszyłem w Enslaved pozytywne zaskoczenie roku 2010, wychodzi na to, że nos mnie zmylił. Chociaż poczekam jeszcze na inne recki - albo najlepiej, aż sam odpalę tę produkcję na swojej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże.

Fristron, wyluzuj. Twoje wypociny przeczyta ktoś inny, który pójdzie Twoją drogą, dalej ktoś następny i się z tego jeszcze zrobi duża liczba. CDA zawsze było pismem głównie dla graczy pecetowych. I takie CDA pokochałem. Tak jak napisał Yeenzoo, konsole stanowiły mniej miejsca od gier na PC i było dobrze. Tak, wiem, że Zachód leci na konsole ja i większość czytelników CDA nie jest Zachodem, wybacz. Gdyby pismo poszło w stronę mocno konsolową, pomyśl, ile straciłoby czytelników. Mnie napewno. Przebolałem już wiele przemian ale takiej bym nie przebolał. Pism dla graczy konsolowych jest z tego co wiem całkiem całkiem w Polsce, so what's the problem? Oczywiście w żadnym wypadku Cię od CDA nie chcę odsunąć, ale bardzo mi się już od jakiegoś czasu nie podoba, jak niektóre typki psioczą, żeby Akszyn zrobił się bardziej konsolowy. Redaktorzy też już o tym pisali swoje. Tak więc mam nadzieję, że nic się pod tym względem nie zmieni i najlepsze pismo dla graczy w Polsce będzie nadal głownie dla graczy pecetowych. Tak słowem offtopu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer dość szybko wpadł w moje ręce - bo we wtorek a zazwyczaj ociągałem się z jego kupnem - i tak jak sądziłem, jest absolutnie na wysokim poziomie ;] Żadnych widocznych zmian w designie nie zauważyłem, ale po co zmieniać coś co wygląda IMO świetnie? Obrodziło w recenzje i wydaje mi się, że nawet ich średnia była wyższa w stosunku do poprzedniego numeru. Jak zwykle, konsolowe recenzje mi nie przeszkadzają - szczególnie, że chętnie porównałem sobie opinię o najnowszym Halo z recenzją z Neo+ ;P. Fajny tekst o największych badassach oraz te celebrujące którąś z kolei rocznicą zacnej i znanej serii ^^ Numer bardzo na plus i wart każdej złotówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer fajny, jeden z lepszych ostatnio, aczkolwiek ostatni był na podobnym poziomie, byłem ciekaw recenzji Fify i F1 głównie, ale i recenzje i zapowiedzi bardzo fajne, publicystyka taka sobie, bywała zdecydowanie lepsza, test programów do fotografii nie dla mnie...testy sprzętu w ostatnim czasie w 90% to testy kart graficznych zazwyczaj NVIDI.... generalnie numer fajny, nie oceniam pełnych wersji bo nie grałem i raczej mało realne, że zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Dziś zakupiłem CDA... W kwestii samego pisma oczywiście nie mam nic a nic do zarzucenia...

Jeśli chodzi o płytkę to zainstalowałem Cryostasis i mam pytanie: Jakiego trzeba mieć kompa, żeby można było pograć na minimalnych ustawieniach przynajmniej przy rozdzielczości 1024x768? NIGDY nie widziałem gorszej optymalizacji... Przy MINIMALNYCH ustawieniach i rozdziałce 800x600 miałem maks 20 klatek na sekundę...

A mam dwurdzeniowy procesor Intel Core i3 2.13 GHz, 4 GB RAMu i kartę nVidia GeForce 310M 512 MB VRAM... No sory, ale jak przy takim kompie nie da się normalnie grać, to ja już nie wiem...

A resztę zawartości skomentuje później ;)

[EDIT] King's Bounty jest świetne... Bardzo fajna gra, jedna z lepszych w tym roku, jakie pojawiły się w CDA... Najbardziej podobają mi się walki... Mają swój urok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie zobaczyłem okładke płyty i wydała mi sie dziwnie znajoma, więc zabrałem sie do przeglądania starych numerów i znalazłem identyczną okładke tylko troche ciemniejsze kolory w numerze 157 z 2008 roku przy okazji dema Kings Bounty na płytce... Mam pytanie czy taka okładka miała być czy poprostu przez przypadek, bo np. zapomnieliście że juz była? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płytkę to zainstalowałem Cryostasis i mam pytanie: Jakiego trzeba mieć kompa, żeby można było pograć na minimalnych ustawieniach przynajmniej przy rozdzielczości 1024x768? NIGDY nie widziałem gorszej optymalizacji... Przy MINIMALNYCH ustawieniach i rozdziałce 800x600 miałem maks 20 klatek na sekundę...

A mam dwurdzeniowy procesor Intel Core i3 2.13 GHz, 4 GB RAMu i kartę nVidia GeForce 310M 512 MB VRAM... No sory, ale jak przy takim kompie nie da się normalnie grać, to ja już nie wiem...

Ta karta graficzna jest słabiutka jak niemowlę (nawet jak na układy do notebooków) i do grania nie nadaje się w ogóle. A procesorem i ilością pamięci tego w żaden sposób nie nadrobisz. Zresztą popatrz tutaj: http://www.videocardbenchmark.net/video_lo...pu=GeForce+310M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93
Jeśli chodzi o płytkę to zainstalowałem Cryostasis i mam pytanie: Jakiego trzeba mieć kompa, żeby można było pograć na minimalnych ustawieniach przynajmniej przy rozdzielczości 1024x768? NIGDY nie widziałem gorszej optymalizacji... Przy MINIMALNYCH ustawieniach i rozdziałce 800x600 miałem maks 20 klatek na sekundę...

A mam dwurdzeniowy procesor Intel Core i3 2.13 GHz, 4 GB RAMu i kartę nVidia GeForce 310M 512 MB VRAM... No sory, ale jak przy takim kompie nie da się normalnie grać, to ja już nie wiem...

Ta karta graficzna jest słabiutka jak niemowlę (nawet jak na układy do notebooków) i do grania nie nadaje się w ogóle. A procesorem i ilością pamięci tego w żaden sposób nie nadrobisz. Zresztą popatrz tutaj: http://www.videocardbenchmark.net/video_lo...pu=GeForce+310M

No ja nigdy nie narzekałem na tą kartę... Według mnie nie jest zła (nie jestem jakimś ekstremalnie wymagającym graczem)... Poza tym Dragon Age śmiga mi na średnich ustawieniach przy rozdzielczości 1280x720 z prędkością nawet do 40 klatek na sekundę i gra się bardzo dobrze... Ale dzięki za odpowiedź, a co do nadrabiania to wiem wiem, nie da się... Szkoda tylko, bo zapowiadała się całkiem fajna gierka... I mimo, że w Cryostasis nie pogram, nadal uważam, że mój GeForce wcale zły nie jest... Pozdrawiam ;)

[EDIT] Poza tym laptopa kupiłem w czerwcu za 2300 zł... Nie wiem jak inni, ale ja uważam, że nawet mi się opłacało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eldragon93: to nie jest dobra karta, nawet jak uważasz inaczej. Wyznacznikiem jakości nie jest też cena w tym wypadku, bo w przedziale 2000-2500 jest mnóstwo laptopów z beznadziejną grafiką, za to z super hiper procesorami trzydziestordzeniowymi oraz 100gigabajtami ramu - dzięki temu laik kupuje, myśląc, że pogra we wszystko. Takie marketingowe sztuczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93
eldragon93: to nie jest dobra karta, nawet jak uważasz inaczej. Wyznacznikiem jakości nie jest też cena w tym wypadku, bo w przedziale 2000-2500 jest mnóstwo laptopów z beznadziejną grafiką, za to z super hiper procesorami trzydziestordzeniowymi oraz 100gigabajtami ramu - dzięki temu laik kupuje, myśląc, że pogra we wszystko. Takie marketingowe sztuczki.

Powiem Ci tak... Kupując laptopa wcale nie myślałem, że pogram we wszystko... Kupiłem laptopa nie sugerowałem się tym jakie gry na nim będą chodzić, tylko tym żeby mieć w miarę dobry sprzęt za w miarę przyzwoitą cenę, na którym od czasu do czasu mógłbym sobie w coś popykać... Ja nie oczekuję, że będzie mi chodził Crysis czy najnowsze Call of Duty... Pisząc o Cryostasis, chciałem po prostu wyrazić opinię o tym, jak ta gra jest zoptymalizowana w porównaniu do wspomnianego nawet Dragon Age'a, który mi śmiga bez problemu... Jeżeli zabrzmiało to inaczej, albo Ty to inaczej zrozumiałeś, to mam nadzieję, że teraz w miarę jasno wszystko wyjaśniłem ;)

PS Wcale nie jestem laikiem, bo chodzę do szkoły informatycznej i pojęcie o komputerach mam... A jeśli będę potrzebował sprzętu do gier (i jeśli czas na granie będę miał ;)), to sobie kupię kompa za 5000 zł, albo konsolę... Na razie mi wystarczy, a to że kilka(dzięsiąt) gierek mi nie będzie śmigać, nie jest dla mnie problemem... Pozdrowienia ;)

[EDIT] A jeśli taka karta graficzna mi wystarcza i jestem z niej zadowolony, to nie mogę uważać, że jest DLA MNIE dobra? To była tylko moja opinia, która uwzględnia TYLKO MOJE wymagania jeśli chodzi o sprzęt... Jak bym miał komuś coś doradzić, to pewnie sugerowałbym się tym, jakiego TA OSOBA potrzebuje sprzętu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że FIFA trafiła na okładkę, dobrze że jest ta akcja z tańszą sprzedażą, reklama w tv + znaczek CDA, właśnie o to chodzi Ktoś wpada do sklepu chwyta za FIFĘ, a przy okazji za CDA. Dlatego tak dziwił mnie brak StarCrafta II na okładce miesiąc temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto stało się. Mam Darksiders. i zdecydowanie nie żałuję. Co mogę dać jako zaletę, tak na początek? Trzy rzeczy - świetną grafikę (poważnie tutaj punktuje naprawdę dobry design postaci), fizykę - ta gra to przykład, ze i bez Physx'a można się obyć oraz finishery - aż chce się patrzeć :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już całość i wrażenia bardzo dobre, wreszcie zaczyna wychodzić dużo porządnych gier. :) Recenzja FIFY 11 na PC i konsoli - dobry pomysł, można łatwo porównać obie wersje (niestety ta druga nadal lepsza :/). Sporo informacji o Black Ops, chodź większość wiedziałem już wcześniej. Na płytce King's Bounty w które bym pograł, gdyby nie to, że właśnie kupiłem FIFE 11, więc to muszę sobie odłożyć na później. Pod jednym względem ten numer jest nieco gorszy od ostatnich - publicystyki, która jest mniej ciekawa od tych z poprzednich wydań, ale nadal jest co poczytać, a to najważniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer mam już za sobą, tj. jego przeczytanie. Dosyć ciekawy tekst o Bobim Koticku - naprawdę bardzo barwna postać ostatnich kilku miesiącach. Wczoraj na Hyper Express była rozmowa o tym panu - niektórzy uważają go za pajaca, inni widzą w nim postać medialną firmy Activision - Blizzard, lecz trzeba pamiętać, że jego zadaniem jest zarabianie jak największych ilości pieniędzy. Niestety, w sposób w jaki to robi budzi mocne kontrowensje.

Co do Fify 11- dobrze, że zrobiono recenzje na konsole i PC. Co prawda, edycja konsolowa jest lepsza, ale różnica jakościowa nie jest tak kolosalna w stosunku do peceta, jak to miało miejsce rok temu. Widać, że konwersja Darksiders na komputery osobiste przebiegła pomyślne - świadczy o tym nie tylko wysoka ocena w CDA, ale także wysoka średnia ocen na metacritic oraz dobra sprzedaż w pierwszych tygodniach w serwisach Steam i D2D. Z tego, co wiem już szykowana jest dwójka. Na pewno będzie na konsolach, ale jeśli jedynka na komputerach dobrze się sprzeda, w co nie wątpię to kontynuację ujrzymy na dominującej w Polsce platformie.

Do tego dodać trzeba pełne wersje - wszystkie warte do zagrania. A wracając jeszcze do recenzji moje oko zwróciła uwaga na screeny z Alter Ego - patrząc zauważam jeszcze przed czytanie, że to wygląda jak Black Mirror. Nic dziwnego, stworzyło ją to samo studio, ale niektóre lokacje wyglądają rzeczywiście, jakby je żywcem wyjęto z Czarnego Lustra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer dawno przeczytany więc napiszę co mi się podobało , a co nie. :)

Na początek bardzo fajne pełniaki (w tym roku lepszy był tylko ten z Hitmanem:BM).

Tekstów jest dużo i większość naprawdę dobra.

Za to kiepska jest recenzja FIFY 11 PC. Krótka i jakoś tak niezbyt przyjemnie mi się czytało. :dry:

Bardzo dobra za to recka Darksiders - możliwe , że kupię bo zachęciła mnie maksymalnie.

Nie podobała mi publicystyka. Tekst o Mario może być , o Deus Ex też nienajgorzej , o Kotticku również da się czytać. Tylko jakoś nie jest tak fajnie jak zwykle.

Zło w grach - ten tekst zupełnie mi się nie podobał. Takie pierdoły (zupełnie jak to o smokach z PLAYA). Lipa.

Zapowiedzi fajne , tylko beta CoD:BO mi się nie spodobała.

AR i NL niestety beznadziejne. NL nie śmieszne , a AR ... jakieś takie bez sensu.

Generalnie numer świetny jeśli chodzi o gry , ale gorszy w publicystyce.

No i na pewno lepszy niż nowy nr. PLAYA - tam po za pełniakiami nic ciekawego niestety nie było. ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...