Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2010 zapowiedź

Polecane posty

Z tym "wierzę na słowo" to chodziło mi o to, że nie musiałeś wstawiać linka, bo rzeczywiście jest to screen z FIFY 11 (po tym jak mi to powiedziałeś przypomniałem sobie, że pierwsze screeny były w zeszłosezonowych strojach). Ale teraz mamy nowy sezon, więc chyba rozsądniej było by wstawić screen z bieżącego sezonu ;P

Problem w tym, ze otwieracz to nie ejst zwykly screen - muysi byc wieksza rozdzielczosc i to sporo. A takowych artow zdaje sie ze z nowego sezonu nie bylo. Jest to jakis zgrzyt ale czy wart tej calej wymiany zdan? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer na razie tylko przekartkowałem. Jak zobaczyłem screena z House'a -tego po lewej- to myślałem, że on tam trzyma zapalony dynamit :tongue: Okładka świetna, bo w końcu ktoś nie celuje we mnie z broni. Instaluję właśnie Cryostasis i za chwilę go obadam.

Ogólnie szykuje się sporo czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie przejrzałem, nie jest źle, + za oddzielną reckę fify konsolowej i pctowej(ta druga mi lata koło...), dość słaba zapka black opsa, skoro już graliście, spodziewałem się czegoś większego, niestety, wszystko czego się dowiedziałem z tekstu, było można znaleźć w necie na początku września.

pełniakami zmiotliście, ale nie wiem czy będe miał w ogóle czas ani ochotę, żeby odpalić kinga czy cryostastis - w każdym razie duży + za nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zaledwie jednego tekstu mogę stwierdzić: dziękuję, bardzo, ale to bardzo dziękuję! Dziękuję CD-Action za to, że na jego łamach Gem mógł napisać recenzję, która totalnie mnie zachęciła do zagrania w grę, którą wcześniej się tylko interesowałem. Gemowi za wymienienie jej wszelkich zalet w dobitny sposób, innymi słowy - świetną recenzję. I wreszcie - Darksiders za bycie świetną grę. Juhu! Na pewno kupię ten tytuł - w końcu dobry mix wszystkich świetnych cech z innych gier nie jest zły, tym bardziej w takiej oprawie i z niezłą historią. A że polonizacja, kinowa, jest od THQ....

Supcio - lubię gry akcji, ba, to mój ulubiony gatunek i tak jak we wszystkie Prince of Persia (bycie fanem zobowiązuje :D), God of War, Tomb Raider, czy ostatnio Ninja Blade (choć bugi mnie trochę zniechęciły), Wolverine, bądź Prototype (no i Assassin's Creed, szczególnie druga część, czekam na Brotherhood) wiedziałem, że zagram, tak do Darksiders tak naprawdę zachęcił mnie Gem. Po stokroć dziękuję - mam, oprócz pełniaków z coverku 10/2010, na pewno jeden tytuł (no dobra, dwa - drugi to wspomniany AC B), którym na pewno zabiję jesienną nudę w ew. wolny czas - a jest nim właśnie tytuł o Jeźdźcu Apokalipsy! Bo nie daruję sobie niezagrania w ta dynamiczną, satysfakcjonującą, ładną, świetnie brzmiącą i grywalna produkcję!

P.S. Tak, niesie mnie euforia, ale po prostu się cieszę, że w moim prywatnym rankingu na najlepszą grę w tym roku zjawi się niespodziewanie gra, na którą specjalnie nie czekałem, a w którą teraz wiem, ze muszę zagrać i która na pewno zamiesza w tymże rankingu (sądzę, że uplasuje się tuż po AC II i Brotherhood).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również po lekturze teksty bardzo zaciekawił Darksiders. Na pewno grę zaliczę, ale chyba dopiero na nowym kompie, bo w tym przypadku chyba warto cieszyć się pełnymi detalami ;) Chociaż zobaczę jak będzie chodzić na 8600 GT, trzeba czekać na filmiki na YT :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stokroć dziękuję - mam, oprócz pełniaków z coverku 10/2010, na pewno jeden tytuł (no dobra, dwa - drugi to wspomniany AC B), którym na pewno zabiję jesienną nudę w ew. wolny czas

Podziękuj dopiero jak zagrasz i ci się spodoba. Ja do dziś pamiętam jak mnie zmęczyło jej pierwsze sześć godzin. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer mam od siódmej rano, ale przeczytałem dopiero przed chwilą. Sporo ciekawych tekstów jak recenzja gry Dr House (zawiodłem się na tej grze) czy Zło w grach. Co do płyty to przy kupnie numery zadziwiła mnie jedna rzecz, a konkretnie to że pudełko jest bardzo, bardzo podobne do pudełka z numeru 10/2008, na początku byłem zdziwiony ale po powrocie do domu zrozumiałem o co chodzi. A jeśli chodzi o całość - elegancko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po lekturze obecnego numeru. Wszystko pięknie, ale... tylko 8 dla Civ5? Autor wypisał całą masę plusów, niewiele minusów (oraz takie nie do końca znaczące), dobra optymalizacja, multiplayer, a przede wszystkim zachowany duch poprzednich części.. I co? I na tej podstawie tylko 8? "Czwórka" dostała 9+, a skoro autor nie dopatrzył się większych błędów (poza takimi, które dałoby się naprawić patchem), oraz zmian w stosunku do poprzedniej części, to myślę że 8+, 9 to byłyby sprawiedliwsze oceny (patrząc na resztę tekstu).

PS

Czy, cytuję, "wspaniała gra" to taka, której daje się 8? Nie sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zaledwie jednego tekstu mogę stwierdzić: dziękuję, bardzo, ale to bardzo dziękuję! Dziękuję CD-Action za to, że na jego łamach Gem mógł napisać recenzję, która totalnie mnie zachęciła do zagrania w grę, którą wcześniej się tylko interesowałem. Gemowi za wymienienie jej wszelkich zalet w dobitny sposób, innymi słowy - świetną recenzję.

Nom, miałem to samo z Resident Evil 5, a nawet gorzej bo serii generalnie nie lubiłem. Ale po recenzji nie mogłem sie powstrzymać autentycznie :D

A tak jeszcze co do okładki to, pytanie do starszych czytaczelników, czy to aby nie pierwszy numer z grą sportową 'na otwarciu'?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagę - ktoś nieopatrznie wrzucił na folię nadruk dokładnie w tym miejscu, w którym pod folią jest cena. Babka w kiosku koniecznie chciała cenę sprawdzić, a nie mogła, musiałem ją nakłonić do rozbebeszenia folii... mało się na pociąg nie spóźniłem przez taką durnotę. ;f

Sam nr przeglądam i umiarkowanie mi się podoba. Niezłe jajca z WTC w Deus Eksie, nie wiedziałem o tym :) . Recka Enslaved jak na jedną z pierwszych na świecie trochę rozczarowująca (tak rozmiarami jak i dokładnością opisu - niby recenzent cały czas chwali, a szczególnych gromów na żadne element nie ciska, a ocena to tylko

7+

;x ) - cóż, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, aż CDA stanie się multiplatformowe pełną gębą (mam nadzieję, że jak najszybciej, bo to dobry kierunek) i gry, które nie wychodzą na PC będą traktowane z równą uwagą co produkcje pecetowe.

Trochę dziwi wysoka ocena Darksiders, na konsolach była z tego co pamiętam niższa, osobiście demko nie przykuło mojej uwagi (już bardziej mi podeszło Dante's Inferno, że nie wspomnę o Bayonetcie). No chyba że taryfa ulgowa dlatego, że jak na PC pojawi się slasher to można flagi wywieszać i hymn grać, bo święto... :)

Szerzej ocenię, jak przeczytam całe pismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friston, Ty sobie jaja robisz? Właśnie dopiero teraz gry konsolowe są traktowane na równi, wcześniej ich recenzje były chyba na klęczkach pisane, a jak coś dostało niżej jak 8+ to szok.

Co do Darksiders - taka samą taryfę mają strategie na konsolach... A z tego co w wielu miejscach czytałem traktowanie tej gry jak slashera to błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są traktowane na równi, chociaż od lutego jest spora poprawa. Jakby były traktowane na równi, to recka takiego hiciora jak Halo: Reach miałaby 5 stron i pewnie Halo byłoby na okładce a i Enslaved (o którym dość głośno ostatnimi czasy, a CDA ma pierwszą reckę jaką widzę) też na dwóch stronach by się nie skończyło. Osobiście liczę, że PC przestanie mieć priorytet i CDA stanie się czasopismem typowo multiplatformowym bez faworyzowania którejkolwiek maszynki do grania. To logiczny kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron

Polemizowałbym.

Myślę, że z osób posiadających konto na forum (umówmy się - forumowicze są reprezentantami wszystkich czytelników), mniej niż połowa posiada jakąś konsolę - smartfonów i handheldów nie liczę.

Niestety, CD-A praktycznie od zawsze było magazynem stricte pecetowym, w którym teksty o konsolach stanowiły zaledwie kilka procent tekstów w ogóle. Ostatnimi czasy trochę się zmieniło - zdarzają się numery, gdzie gry konsolowe to 1/4-1/3 wszystkich recenzji. Osobiście recenzje gier konsolowych mi nie przeszkadzają - o ile nie są pisane zamiast tekstów o grach na PC, tylko jako kolejne, dodatkowe. Wiem jednak, że nie każdy ma taki tok rozumowania i na forum wybuchła by burza, co się z CD-A dzieje. Ludzie wylewaliby lamenty i psioczyli na redakcję. Po co to?

Gdyby jednak CD-A jakimś trafem stałoby się multiplatformowe, to ciekawe czy pojawiłyby się pytania typu: czemu nie wrzucacie gier konsolowych na coverka?

Jeśli chodzi o sam numer - jest po prostu świetnie. Masa dobrych ocen, ciekawe teksty, więcej publicystyki, wyśmienite gry na płytce - nie sądziłem, że jeszcze kiedykolwiek taki numer ujrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagę - ktoś nieopatrznie wrzucił na folię nadruk dokładnie w tym miejscu, w którym pod folią jest cena. Babka w kiosku koniecznie chciała cenę sprawdzić, a nie mogła, musiałem ją nakłonić do rozbebeszenia folii... mało się na pociąg nie spóźniłem przez taką durnotę. ;f

Na folii jest kod kreskowy a tam jest tez podana (normalnymi cyferkami) cena,,,

Friston, Ty sobie jaja robisz? Właśnie dopiero teraz gry konsolowe są traktowane na równi, wcześniej ich recenzje były chyba na klęczkach pisane, a jak coś dostało niżej jak 8+ to szok.

A to dlatego, ze jak sie mialo 3-4 strony na caly kacik, to sie bralo ten sam kremik, najlepsze gry z mozliwych. To jakby narzekac, ze w pismie konsolowym jak recenzuja gry na PC, to same 9-tki i ochyachy (a ze to byly recki gier typu AC2, GTA IV SA itd. to juz nieistotne).

Przybylo miejsca na konsole, wiec mozna nie tylko hiciory recenzowac, to i nie tylko 9-tki sie trafiaja,,,

PS

Czy, cytuję, "wspaniała gra" to taka, której daje się 8? Nie sądzę.

8 to nie jest zla ocena, a widac byly powody by koncowa ocene obnizyc. Mysle ze sam autor dokladniej wylozy swoje motywy, jesli to, co napisal w recenzji ci nie wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby recenzent cały czas chwali, a szczególnych gromów na żadne element nie ciska, a ocena to tylko

7+

;x )

No wiesz, sam jesteś "tylko

7+

" ;P

To nie w kij dmuchał ocena, a sama produkcja naprawdę jest fajna. Choć... nie do końca. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są traktowane na równi, chociaż od lutego jest spora poprawa. Jakby były traktowane na równi, to recka takiego hiciora jak Halo: Reach miałaby 5 stron i pewnie Halo byłoby na okładce a i Enslaved (o którym dość głośno ostatnimi czasy, a CDA ma pierwszą reckę jaką widzę) też na dwóch stronach by się nie skończyło. Osobiście liczę, że PC przestanie mieć priorytet i CDA stanie się czasopismem typowo multiplatformowym bez faworyzowania którejkolwiek maszynki do grania. To logiczny kierunek.

Halo dostało tyle samo stron co piąta Civka, która jest absolutnym hitem jeżeli chodzi o PC w tym miesiącu. Zresztą mówiłem o ocenach. Tutaj konsole na początku były mocno faworyzowane. Naprawdę 8+ to wydawało się być minimum.

Zresztą PC jest platformą dominującą w Polsce, więc dlaczego w "największym piśmie o grach w kraju" ma nie mieć nieco więcej miejsca? Zaczynasz mi przypomnieć pewnego usera z innych forów, co to niby nic do PC nie ma, ale wciska szpilę przy każdej okazji.

enki

Bo widzisz, teraz takie czasy, że jak coś nie ma przynajmniej 8 to już kicz, na który nie warto patrzeć, gry AAA powinny mieć 9 za sam fakt wyjścia, a wszelkie za i przeciw to już tylko dla tego brakującego punktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...