Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

Wersja zjazdowa nazywa się zjazdowa bo graliśmy w nią na zjeździe forumowym 2010 zakończonym wczoraj :D Graliśmy to w sumie mało powiedziane bo przez ostatnie trzy dni gdzieś ZAWSZE (o każdej porze dnia i nocy) trwała jakaś rozgrywka Mafii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zorientowałem się, że wpakowałem się Veldrashowi w kolejkę :D Wybacz :D Jeśli chcesz mogę poczekać ze "Zjazdową" rozgrywką, albo mogę prowadzić innym kolorem :D Nie jestem pewien ile osób się zgłosiło, ale miejsc jest nawet 20, więc nie powinno zabraknąć :D

A dla tych co nie wiedzą nic o zjeździe - wychodźcie czasem poza ZiZ :P Na przykład do działu "O nas" i tematu "Zjazdy II" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjazd forumowiczow FA, gdzie zbiera sie sama "elyta" forumowa, wybierana przez odpowiednio szlachetnych (czytaj: moderacja) "ludziow". Ciebie tam nie bylo (mnie tez) wiec wiesz, ze do "elyty" nie nalezysz (ja tez to wiem).

Trzeba zaczac starac sie na przyszly rok. :D

@P_aul: Pod Twoja nieobecnosc wprowadzilem w zycie niecny plan przejecia wladzy nad swiatem. :D Drobny eksperyment - nie latwiejszy obecej Mafii, ale wrecz przeciwnie - bardziej realistyczny i skomplikowany. Jeszcze gra nie doszla do skutku, ale jest juz pelen sklad...

Tiloren

HNSM

Xysiu

pikaz512

brylant

RIP1988

patjak

Cygnus

Goloman

Treser

mister155 (wypisal sie powyzej)

Rorschach

Lukasss

M4TEK

Black Shadow

To daje 14 osob, czyli komplet - na wiecej graczy chyba nie ma sensu czekac. Teraz tylko kwestia tego, ktora sesja pierwsza - nie chcialbym wprowadzac zbytniego chaosu (Chaos is stroooong! :P), ale musze wyrobic sie przed 17 sierpnia (dzien odciecia od internetu). W przeciwnym razie sesji "hardcore ultra hyper detective mode" nie bedzie. :D

@up: Nie szkodzi, P_aul, nie jestem klotliwym czlowiekiem. ;) I tak potrzebuje troche czasu na zebranie informacji z profili i skolowanie solidnej intrygi (nawet Ty sie takiego choroblwego tworu nie spodziewasz... :D). Mozecie wiec zaczynac swoja sesje, jakos sobie poradzimy - zauwazylem bowiem, ze zjazdowicze po powrocie strasznie sie napalili na kontynuowanie rozgrywki mafijnej... :D Nie bede wam psul zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej gry:

Proponuję proporcje 2:1 w kwestii ilość członków mafii:medycy. Mafijna niunia to pomysł fajny, mafijny adwokat już nie. Przydałby się jeszcze cieć, który jest po stronie miasta i może sprawdzić dowolną osobę uzyskując zawsze wynik prawdomówny(nawet jeśli to był spryciarz), lecz mogący wykorzystać swoją zdolność tylko raz w grze. Zawsze można zwiększyć liczbę graczy, lecz trzeba wtedy trzymać proporcje.

PS. Jestem chętny jak będzie miejsce.

PS2. Co myślicie o dodatkowej "karcie"/uprawnieniu (dostępne tylko w grze na forum) pt. Immunitet? Działało on by w ten sposób, że osoba, która wylosowała tę kartę, może jednorazowo obronić się przed atakiem mafii(jeśli gra osobą po stronie miasta) bądź linczem (jeśli gra po dowolnej stronie). Wtedy mistrz gry informowałby, że zamach się nie powiódł bądź, że adwokat użył swych mocy, by uniewinnić osobę(co by nie zdradzać, że osoba miała kartę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veld: Co do elyty, to wciąż się staram ^^ A i nawet jakbym o tym wiedział wcześniej, to nie byłoby mnie z prozaicznego wręcz powodu. Rodzice by mnie nie puścili ;/ O ile się nie mylę, to we Wrocku było, right? No a z Grodu Kraka do Wrocławia trochę drogi jest. Ale kiedyś zobaczycie tam takiego mnie, żebyście się aby nie zdziwili :tongue: Wspominałem już, że boję się twoich chorobliwych tworów zagadkowych? :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby było jasno i klarownie - Ja się wypisuję z Zjazdowej wersji Mafii (nawet jakby Mnie przyjęli, whatever :P), a na pewno będę teraz w zabawie Veldrasha - bo właśnie 10 minut temu Mnie powiesili z tej rudzie FM (rundzie z Xysiem) - Oj nieładnie zrobiliście, nieładnie... jeszcze się zemszczę na Was. "RIP1988, Lukasss i reszta co na Mnie zagłosowała, Nu Pagadi!". :D

@P_aul - Jeśli chodzi o Paranormal Mafia (te z demonami i łowcami i resztą) to się na to piszę, a to co teraz jest, to to jest ta zjazdowa mafia czy nie? Bo się już pogubiłem. O.o :? Wchodzę w cokolwiek... a co Mi tam ;P ... :]

@edit - No to fajowsko, wpadłem jak mega śliwa w mega kompot, cóż... trzeba będzie jakoś sobie poradzić ;] , w końcu ktoś musi być Predatorem, by ktoś musiał być Alienem - w tym wypadku Ja. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na komputerze nic nie robiąc a że pojawiła się nowa wersja gry P_aula to chętnie do niej dołączę.

Liczyłem na tą wersje inspirowaną jakimś tam serialem ale to jest równie rozbudowane a więc brzmi interesująco.

Podoba mi się że morderca nie jest sam, więc żadne zmowy nie uchronią ludzi przed śmiercią.

Tak czy inaczej, czekam na to co przygotowuje Veldrash ale nie wiem która gra ruszy pierwsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mamy 20 graczy, więc chyba jest dość ;) Oto lista:

Kathai

m(s)

opti

Sedinus

behemort

pikaz

Fivtyen

patjak

redron

Hrabula

Sevard

Goloman

HNMS

bryl

RIP

Face

orzelek

Tiloren

niziołka

poor_leno

Jako, że w grze jest i Hrabula i Stefan nie możemy być pewni kto zginie pierwszy (acz to musi być jeden z nich taka zasada xD) Lista pewnych ról:

- 4x mafia w tym jeden ojciec chrzestny (przypominam, że mafiozi wybierają WSPÓLNIE JEDEN cel, podany mi przez ojca chrzestnego)

- 2x medyk (przypominam, że każdy medyk ma prawo wskazać kogoś do ochrony, nawet siebie. Nie może wskazywać siebie dwa razy z rzędu)

- 1x detektyw + 1x Hrabula kobieta lekkich obyczajów (taki tam żart ze Zjazdu). Czy będzie ona jednocześnie jednym z 4 członków mafii to tajemnica ;]

Czy i jakie role będą mieli pozostali mafiozi oraz miastowi pozostanie moją słodką tajemnicą do końca gry. Mafia będzie się znała, podobnie medycy i mają prawo i obowiązek koordynować swoje działania dowolnymi kanałami (byle nie jawnie :D) Zaczniemy jak tylko Xysiu skończy swoją rozgrywkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_aul, wstręciarzu, nie zapomnij dopisać mnie :D Nie zdążyłam do tej pory odpowiedzieć, a nie odpuściłabym sobie po prostu tej sesji :)

*femme fatale - działa jak dzi... kochanka, ale nie wie kim jest detektyw i jest po stronie mafii
<daje Hrabuli po uszach> <foch>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psia mać, szlag by tę pracę, przez nią ominęły mnie zapisy, a akurat miałbym trochę czasu w weekend... ale spróbuję się wepchnąć na chama

dopisz jeszcze mnie! mnie nie może zabraknąć! któż inny potrafi być w mafii kompletnie o tym zapominając? :D

bajdełej, przy takiej ilości graczy, rozgrywka w starym stylu potrwać może nawet 10 dni... proponowałbym małe skompresowanie czasu - oczywiście w miarę możliwości uczestników (przecież 25 godzin na dobę nie da się przed kompem przesiedzieć) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niziołka, poor_leno - ale o co wam chodzi? Przecież byliście na liście od samego początku o.0 Przyjrzyjcie się uważnie :P

Co do przyspieszenia - widzę to tylko w jeden sposób, każdy ma JEDEN post, w którym musi podać swój typ. Noc zaczynam gdy na daną osobę padnie dość głosów by była przegłosowana (mogę dać ogłoszenie typu "Głosowanie zostało zakończone. Noc zaczyna się za godzinę", żeby dać szansę prawiczkowi prawnikowi na działanie w ostatniej chwili)

Kolejny dzień zaczyna się jak tylko dostanę ruchy wszystkich sił :D

Swoją drogą jest też zabawna komplikacja gry - dwie mafie działające niezależnie od siebie i próbujące zdobyć pełną kontrolę nad miastem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mister - co do ostatniego pomysłu to póki co nie wcielam go w życie. Natomiast wszystkie pozostałe zasady powinny być w mig ogarnialne dla zjazdowiczów. Niezjazdowicze wepchnęli się na własną odpowiedzialność i będą musieli poradzić sobie z opcją dobrotliwej niuni liżącej oko łabędzia oraz zrozumieć zasadę, że jak Stefan nie umiera pierwszy to znaczy że jest z mafii. Dobrze, że tu Metha nie przywiało bo byśmy mieli koniec gry po czterech głosowaniach ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyspieszenia - widzę to tylko w jeden sposób, każdy ma JEDEN post, w którym musi podać swój typ. Noc zaczynam gdy na daną osobę padnie dość głosów by była przegłosowana (mogę dać ogłoszenie typu "Głosowanie zostało zakończone. Noc zaczyna się za godzinę", żeby dać szansę prawiczkowi prawnikowi na działanie w ostatniej chwili)

Kolejny dzień zaczyna się jak tylko dostanę ruchy wszystkich sił

ale to by wymagało pełnej dostępności prowadzącego. nic to, przywiąże się Manieqa albo Soutysa do krzesła, posadzi przed kompem i mają prowadzić, a jak się będą sprzeciwiać, to nie dostaną cukru :D

przy okazji jeszcze zaproponuję takie urozmaicenie, na które nie zgodził się Soutys:

Don Mafii wybiera osobę, która dokona egzekucji. jeśli policjant wytypuje tego mafiosa prawidłowo, przyłapie go na gorącym uczynku i zostanie on (mafioso) stracony, a obywatel uratowany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam żałować, że rodzice nie puszczą mnie na żaden takowy zjazd do Wrocławia przed osiemnastym rokiem życia, musieliście mieć niezłą zabawę :tongue: I faktycznie, może trochę marudzę, bo nie widziałem tego w praniu i wydaje mi się to trochę pokomplikowane, ale jak zobaczę (i wrócę, mniej więcej za tydzień), to bardzo chętnie się przyłączę :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...