Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

mam xboxa i zdecydowanie xbox ps3 nie da przerobic a na gry orginalne to cie chyba nie stac ..

ps3 nie da przerobic

Co ?! W,, specjalnych" serwisach KAŻDĄ konsole mogą Ci przerobić + Gry na PS3 nie są droższe niż na xbox'a....

To żeście dowalili do pieca, koledzy, nie ma co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nową generację konsol to mnie najbardziej interesuje awaryjność. Pierwsze xbox'y 360 padały masowo, a że kosztowały niemało to można się było wkurzyć. Mam nadzieję, że tym razem zadbają o odpowiednie chłodzenie, budowę itp, itd. Mam nadzieję, że kupując Xbox'a nawet w dniu premiery będzie o miał szansę przetrwać bez większego szwanku do końca swojej generacji.

A tak w ogóle to bardzo mnie ciekawi jak będzie z tymi premierami nowych konsol w Polsce. Xbox 360 i Playstation 3 pojawiły się w Polsce ze sporym opóźnieniem, ale patrząc na te 7 lat to w Polsce dokonał się ogromny przełom, jeśli chodzi o granie na konsolach. Za czasów pierwszego Xbox'a takie eventy w Polsce jak choćby premiera Halo 4, reklamy gier w TV itd były nie do pomyślenia. Nawet samo CDA kiedyś było w 100% czasopismem o grach PC i cała redakcja zarzekała się, że tak zostanie. Ale z biegiem czasu konsole się umocniły i pojawiły się pierwsze recenzje gier tylko na konsolę. Tak więc jeśli chodzi o premiery next genów to liczę na wielką pompę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nową generację konsol to mnie najbardziej interesuje awaryjność. Pierwsze xbox'y 360 padały masowo, a że kosztowały niemało to można się było wkurzyć. Mam nadzieję, że tym razem zadbają o odpowiednie chłodzenie, budowę itp, itd. Mam nadzieję, że kupując Xbox'a nawet w dniu premiery będzie o miał szansę przetrwać bez większego szwanku do końca swojej generacji.

A tak w ogóle to bardzo mnie ciekawi jak będzie z tymi premierami nowych konsol w Polsce. Xbox 360 i Playstation 3 pojawiły się w Polsce ze sporym opóźnieniem, ale patrząc na te 7 lat to w Polsce dokonał się ogromny przełom, jeśli chodzi o granie na konsolach. Za czasów pierwszego Xbox'a takie eventy w Polsce jak choćby premiera Halo 4, reklamy gier w TV itd były nie do pomyślenia. Nawet samo CDA kiedyś było w 100% czasopismem o grach PC i cała redakcja zarzekała się, że tak zostanie. Ale z biegiem czasu konsole się umocniły i pojawiły się pierwsze recenzje gier tylko na konsolę. Tak więc jeśli chodzi o premiery next genów to liczę na wielką pompę.

Jeśli chodzi o rozwój rynku konsolowego to także zasługa marki PlayStation gdzie nie można piracić w PS3. Dzięki temu można zobaczyć jak się rozwinęło Polski oddział Sony ;). Nie warto negować także, zasługi MS w rozwoju rynku konsolowego w Polsce, ale przez mentalność niektórych polskich graczy do konsoli MS została przyklejona łatka konsoli dla piratów. Kwestia awaryjności X360, nie dziwię się, że konsola była tak awaryjna. MS miał walczyć z gigantem- pewnym siebie Sonym które wydawało absurdalne kwoty na najnowszą konsole, więc została podjęta decyzja zdobycia rynku przez błyskawiczny atak czyli konsola nie była dobrze przestawano pod względem awaryjności. Pierwsze modele X360 padały jak muchy, ale marka Xbox zdobyła rynek (szczególnie w USA), z czasem MS poprawił tą awaryjność (nowe modele itp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zarówno PS3 jak i Xboxa 360 i powiem wam że to trudne co jest lepsze, każda konsola ma swoje plusy, i mało minusów. Ja preferuję X'a, ze względu na pada, ale to moja subiektywna opinia, innym bardziej pasuje Dualshock. Pozostaje kwestia Golda, niektórzy twierdzą że to zdzierstwo. No ale Xbox jest około 200-300 złotych tańszy, a gold kosztuje 140 zł za 14 miechów, więc jakby się wyrównuje. Odpowiedź co lepsze, zależy od tego do czego potrzebujesz konsoli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ceny PS3 i X360 stoją na mniej więcej tym samym poziomie, tj za X360 Slim 250GB trzeba dać ~850zł, podobnie za wersję 160GB PS3 Slim (choć tutaj łatwiej o wyrwanie nówki już w granicach 700zł).

@Ultraczesiek

Spokojnie na licytacjach da się ustrzelić nówkę w graniach 700 a nawet i nieco mniej zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geforc

2/10, troll harder...

Trzeba by się zasadniczo odnieść do Twojej wypowiedzi co by jakaś zagubiona osóbka nie wzięła sobie Twoich "wywodów" do serca i sugerowała się nimi przy zakupie konsoli. Graficznie obie konsole stoją na bardzo podobnym poziomie (exy na obu konsolach wyglądają świetnie), multiplatformy jednakże mają w niewielu przypadkach skłonności do odrobinę gorszego działania na konsoli Sony (i nie mówię tutaj o tytułach sprzed 3 lat, i teraz takowe przypadki zwyczajnie się zdarzają).

"Lepszy net" - nie wiem zasadniczo co w tym wypadku miałeś na myśli, obie konsole wyposażone są w Wi-Fi i podpięcie ich do internetu za pomocą routera to chwila moment.

Kończąc na kwestii pada - ogólnie kwestia gustu, jednakże w moim przypadku uważam konstrukcję od MS za relatywnie lepszą od Dualshocka 3.

Edit.

@down

tri.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem zadowolony z mojego Xbox-a Slim. Nie gram w tej chwili zbyt dużo (niedługo to się zmieni) a moją jedyną grą jest Fifa 13. Dla mnie jedyną różnicą międy konsolą Microsoftu, a PS3 jest darmowy internet w PlayStation i lepszy pad na Xboxie. Owszem co do tego pada to style są różne, lecz mi akurat gorzej się gra na DualShocku. To tyle z mojej strony i powątpiewam bym kupił sobie PS3 no chyba, że dopiero PS4 :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie konsole spoko, sam korzystam z X360 Slim i jestem zadowolony, ale gdyby ktoś chciał teraz kupować konsolę tej generacji to chyba już lepiej PS3. Z tego co wiem lepiej znosi konfrontacje z nowymi grami, np. tymi na Frostbite, na X360 wyglądają on tylko średnio, a czasem nawet i tragicznie (MoH Warfighter...).

PS. Jestem nowy, mam nadzieję, że się w strzeliłem w temat:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie xbox jest lepszy od ps3 i to nie kwestia przyzwyczajenia bo obie konsolki gościły w moim domu i jakoś xbox mi bardziej przypadł do gustu. Dlaczego ? To już być może zależy od tego na co jesteś nastawiony, u mnie z xboxa w domu korzystała także mama która żadnym sprzętem obsługiwać się nie umie a o dziwo na xboxie potrafiła sobie film włączyć czyli tutaj + dla xboxa.

Gry... tutaj to sporo by można było pisać ale tak skrótowo :

- Cena ( xbox wygrywa bo gry są zwyczajnie tańsze )

- Excluxivy ( tutaj jak dla mnie większość gier tylko na ps3 ma swoje odpowiedniki na xboxie np. Killzone = Halo itp. )

Dobra dalej pad, układ analogów na xboxie jest dla mnie po prostu lepszy a do tego pada od xboxa moge sobie bezproblemowo podpiąć pod komputer ( nie jestem pewny jak jest z tym od ps3 )

Co do gry przez internet nie powiem nic bo szczerze się nie znam bo nigdy nie grałem, zawsze się znajdował ktoś w domu chętny do gry ze mną czy to w fife czy w tekkena albo coś innego.

P.S. Jak napisałem coś źle to poprawcie mnie bo moge się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ceny są prawie takie same. Mogą różnić się o max 5zł na starszych tytułach, ale gry świeże, zaraz po premierze, stoją generalnie w tej samej cenie na obu konsolach.

-PS3 ma więcej eksów i jest większa różnorodność gatunków: slasher(GoW), sandbox(InFamous) i przygodówki(Hevy Rain można zaliczyć chyba do tego gatunku, ale to trochę naciągane...) Ogólnie tu jest lista wszystkich wartych uwagi exów na PS3: http://wklej.org/id/908879/ , a tutaj na Xboxa http://wklej.org/id/908881/ (tutaj chyba ominąłem kilka tytułów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Cena ( xbox wygrywa bo gry są zwyczajnie tańsze )

Nie są wcale tańsze;

- Excluxivy ( tutaj jak dla mnie większość gier tylko na ps3 ma swoje odpowiedniki na xboxie np. Killzone = Halo itp. )

Różnie z tym bywa, np. w tym roku 20 na PS3 i jeden na X360;

Ciekaw też jestem, jaki odpowiednik ma Uncharted, Lair, Heavy Rain i Little Big Planet;

Dobra dalej pad, układ analogów na xboxie jest dla mnie po prostu lepszy a do tego pada od xboxa moge sobie bezproblemowo podpiąć pod komputer ( nie jestem pewny jak jest z tym od ps3 )

Do Xboxowego trzeba kupić odbiornik, DS3 działa pod bluetooth;

Jakiekolwiek próby udowadniania wyższości jednej platformy nad drugą kończą się zawsze pokazaniem własnej niewiedzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Cena ( xbox wygrywa bo gry są zwyczajnie tańsze )

Nie są wcale tańsze;

- Excluxivy ( tutaj jak dla mnie większość gier tylko na ps3 ma swoje odpowiedniki na xboxie np. Killzone = Halo itp. )

Różnie z tym bywa, np. w tym roku 20 na PS3 i jeden na X360;

Ciekaw też jestem, jaki odpowiednik ma Uncharted, Lair, Heavy Rain i Little Big Planet;

Dobra dalej pad, układ analogów na xboxie jest dla mnie po prostu lepszy a do tego pada od xboxa moge sobie bezproblemowo podpiąć pod komputer ( nie jestem pewny jak jest z tym od ps3 )

Do Xboxowego trzeba kupić odbiornik, DS3 działa pod bluetooth;

Jakiekolwiek próby udowadniania wyższości jednej platformy nad drugą kończą się zawsze pokazaniem własnej niewiedzy smile_prosty.gif

Co do Twojej odpowiedzi o padach nie zgodze bo pad przewodowy do xboxa a ja akurat taki posiadam wystarczy że mam wolne usb i gram, dalej nie patrzmy na gry z jednego roku tylko ogólnie. Gry identycznej do Uncharted nie ma ale tytuły który występują tylko na xboxie nie mają odzwierciedlenia na ps3 np. Alan Wake czy posiada swój odpowiednik na ps3 ? Przyznam na ps3 są tytuły świetne ale xbox też ma swoje świetne gry.

Ale tak ogólnie co do całej rozmowy i pytaniu w temacie. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, wszystko zależy od Twoich preferencji do grania bo taki wybór pomiędzy xboxem a ps jest jak wybór pomiędzy wodą gazowaną a niegazowaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że Dualshocka można zwyczajnie podpiąć do PC po kablu, będzie śmigało. Natomiast minusem Twojego mocno zachwalanego przewodowego pada od MS jest... jego przewodowość. DS w tym wypadku wygrywa, mimo iż darzę xboxowy kontroler większą miłością. No i w kwestii gier na wyłączność - nie masz racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Excluxivy ( tutaj jak dla mnie większość gier tylko na ps3 ma swoje odpowiedniki na xboxie np. Killzone = Halo itp. )

Nie ma czegoś takiego jak "odpowiednik gry X na danej konsoli". Killzone to nie Halo, a Forza 4 to nie GT5. To różne gry, stawiające nacisk na różne rzeczy. W kwestii gier na wyłączność teraz już nawet nie ma dyskusji i preferencje nie mają tutaj nic do rzeczy. PS3 odskoczyło na kilka długości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

Jak wygląda sprawa z materiałami z gier, wywiadami, pokazami, czy konkursami na polskim xbox live? Ja zakładałem konto jak jeszcze nie dało się na Polskę zakładać kont i do dziś mam na UK. I jestem bardzo zadowolony z różnych materiałów filmowych na różne tematy związane z grami. W wakacje są też fajne konkursy czy teleturnieje. Organizowane są także starcia z celebrytami czy jakimiś zawodowcami. Takie popierdółki niby, ale bardzo mi się to podoba. I ciekawi mnie czy na polskim xbox live też tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsole to tylko PS3. Dlaczego?

- darmowy net i granie w multi

- duża ilość exclusivów (zdecydowanie więcej od Xboxa)

- znakomity program Playstation Plus

- nie ma piractwa

Co do pada to na początku trochę dziwnie, bo taki ciężki i te dolne triggery mają taki duży spust (mam Super Slim jak coś), ale po pewnym czasie się można przyzwyczaić.

Xbox też ma swoje zalety i wady, ale jak dla mnie przegrywa już tym, że ma tak mało exclusivów (GoW 2 i 3, Fable 2, Forza i Halo), bo w gry multiplatformowe to ja na PC pocinam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...