Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej RPA 2010

Polecane posty

Iniesta - 42 mecze.

Arteta - 16 meczów.

Więc z łaski swojej najpierw sprawdź dane, a potem wal farmazony. I pojechał ze względu na to, że przez 3/4 był jednym z najważniejszych ogniw mistrza Hiszpanii. Arteta to dobry zawodnik, ale pewnego poziomu nie przeskoczy i w kadrze może zagrać tylko w wypadku jakiś wielkich kontuzji. Jedyny, komu może podskoczyć to Martinez, reszta to wyższa półka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Iniesty nie darzę wielkim zaufaniem , ale jest to piłkarz , który daje sporo drużynie i w decydującym momencie potrafi strzelić decydującą bramkę ( chodzi mi o półfinał Barca - Chelsea , w którym strzelił gola w doliczonym czasie gry) .

Dla mnie trenerzy typu Maradona , Domenech , Dunga są śmiesznymi trenerami. Nie powołać Nasri'ego? To śmieszne. Tak samo Dunga lub Maradona. Wg mnie Maradona źle zaczął swoją karierę trenera , bo najpierw powinien łapać szlify w czołowej drużynie Argentyny lub przeciętnej z Europy. Jeżeli chodzi o Dunge , to brak Ronaldinho lub Pato to jest jego błąd.

Ronaldinho kilka razy pokazał , na co go stać i mimo 30 na karku potrafi zagrać tak jak kilka lat temu w Barcelonie , w której zdobył złotą piłkę. Jak już przeczytałem wyżej Pato ma czas na to , żeby zagrać na MŚ i całkowicie się z tym zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie, w Hiszpanii jest Senna? Toć to mózg zespołu na ME '08 był :s I wspaniale gra.

Anyway: Dla mnie faworytami są Niemcy, Anglia, Hiszpania.

Niemcy, im ważniejszy mecz, tym lepiej grają.

Anglia fenomenalnie spisała się w eliminacjach.

Hiszpania? j/w, świetna gra, ME do czegoś zobowiązuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście będę kibicował Holandii . Myśle że tradycyjnie Niemcy zagrają dobry turniej i dojdą do 1/2 finału . Francja ? Nie ..... w 2014 pewnie będą faworytami , kiedy Gourcouff i inni młodzi dorosną . Hiszpania ? Hmmm .... wszyscy na nich stawiają .... stawiam im też tak półfinał maxymalnie . Portugalia ? Nie . Odpadną w 1/4 ;) Włochy ? Nikt na nich nie stawia , ale z nimi nigdy nic nie wiadomo . Jak w każdym turnieju będzie jakaś rewelacja . Stawiam na Urugwaj albo WKS .

Teraz popatrzmy na dwie "gwiazdy" z Ameryki południowej . Argentyna i Brazylia . Brazylia według mnie , zanotuje bardzo słaby turniej . Argentuna ma skład znakomity , "na papierze" pewnie są faworytami , ale Maradona to nie jest odpowiedni człowiek za managera .

Stawiam ze te drużyny zagrają w półfinale :

Anglia , Niemcy , Hiszpania , Argentyna .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na ten mundial :happy: Moje typy

Grupa A: Francja pewnie z 1 miejsca - może nie są tak dobrzy jak kiedyś ale RPA, Urugwaj, Meksyk? Nieeee, 1 miejsce dla Francji, 2 dla RPA, bo gospodarze i ściany troszkę wspomogą.

Grupa B: Argentyna 1 miejsce - Maradona nie jest w stanie tak popsuć drużyny żeby nie przeszła Fazy Grupowej. Na 2 Grecja - w słabym, defensywnym stylu ale przejdzie.

Grupa C: Anglia na 1 miejscu - dobry skład, może bramkarza nie mają dobrego ale jest Rooney, który sobie trochę postrzela w fazie grupowej. 2 miejsce niespodzianka - Słowenia, ona będzie rewelacją turnieju, tak typuje. USA zawiedzie.

Grupa D: Ciekawa grupa. Z pierwszego miejsce Niemcy, którzy poradzą sobie spokojnie z innymi. Walka zacięta o drugie 2 miejsce. Wygra Serbia.

Grupa E: Holandia 1 miejsce, ale Dania będzie depczeć po piętach. Dawno ich nie było na wielkim turnieju więc teraz pograją przynajmniej do Ćwierćfinału. W 1/8 finału z Włochami może coś ugrają, a jak wyjdą z 1 miejsce albo Włochy coś zepsują to Paragwaj albo Słowacja jest do przejścia.

Grupa F: Nie widzę innego rozwiązania niż 1 miejsce Włoch. Wierzę w Słowaków, ale Paragwajczycy wyjdą z 2 miejsca.

Grupa G: Zacięta grupa aczkolwiek na MŚ 2006 było lepsza - Argentyna, Holandia WKS, Serbia. Wyjdzie Brazylia na 1 i Portugalia na 2. Wyjście WKS może nie byłoby wielką sensacją ale może miłą niespodzianką dla Afryki

Grupa H: Liczę na Hiszpanie, której kibicuje. Z 1 miejsca wyjdzie, z 2 Szwajcaria

Skład Półfinału dla mnie: Hiszpania, Argentyna, Anglia, Dania(musi byc jakaś niespodzianka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Portugalia nawet z grupy nie wyjdzie, mówicie tak o słabych trenerach, a co? Queiroz takim nie jest? Ledwo, ledwo weszli na MŚ, bo Bośnia miała parę szans załatwić ich już w barażach (poprzeczki, słupki), Portugalii nigdy nie lubiłem i życze im skończeniu turnieju na fazie grupowej, a jak wcześniej wspominałem bardzo liczę na WKS, który przy dobrej grze ma szansa na 1/4, a kto wie.. Kalou ostatnio powiedział, że celują w półfinał, a dobrego trenera też teraz mają. Hiszpania? Uważam, że nie wygrają, półfinał to dla nich maks. Niemcy będą bardzo groźni (jak zawsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Portugalia nawet z grupy nie wyjdzie, mówicie tak o słabych trenerach, a co? Queiroz takim nie jest? Ledwo, ledwo weszli na MŚ, bo Bośnia miała parę szans załatwić ich już w barażach (poprzeczki, słupki),

W podobnej sytuacji jest także Argentyna - kiepski trener ( Maradona... nie oszukujmy się), niemiłosierne męki w kwalifikacjach a do tego także w obu zespołach jest jeden piłkarz, który ma za zadanie poderwać kolegów do zwycięstwa. Może Argentyna ma łatwiejszą grupę ( przynajmniej tak to wygląda na papierze) oraz większy potencjał choćby w ataku to jednak nie wróżę temu zespołowi wysokiej lokaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maradona nie powołując bardzo ważnego gracza jakim jest Cambiasso po prostu skazuje się na porażkę, w wielkich turniejach bez defensywy nic się zdobywa, dla mnie faworytem jest Hiszpania i Brazylia, nie wiem czemu stawiacie na Niemców, oni przecież jadą na turniej bez swojego najlepszego gracza- Ballacka, wczoraj wypadł jeszcze Westermann, nie mają dobrego bramkarza pewnie popłyną dosyć szybko max dla nich to półfinał, moim zdaniem Portugalia może mieć duże kłopoty tym bardziej, że Cristiano w reprezentacji nie gra za dobrze...dużą niespodzianką może być WKS i mam nadzieję, że to oni będą wielką rewelacją turnieju :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba raczej się mylisz. Bez jego świetnych meczu , Schalke nie zdobyło by v-ce mistrzostwa Niemiec. Ja bardzo liczę na Hiszpanię oraz na któryś z Afrykańskich reprezentacji ( bez różnicy która by to była ). Niemcy mogą być bardzo groźni , nawet bez Ballacka. Myślę , że w półfinale zagrają z jakąś drużyną z Afryki i przegrają z nimi. takie są moje typy ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brack Walcotta, a jest Joe Cole, którego lubię, ale on nie zasłużył sobie na ten mundial, do tego brak Darrena Benta (24 GOLE W LIDZE!), za to jest Emile Heskey, który regularnie grzeje ławę w Aston Villi. Nie rozumiem tych decyzji Capello i myślę, że mogą zaważyć nawet na tytule!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodajmy do tego fakt, że na mundial jadą takie "asy" jak Carragher i Warnock, a Capello zupełnie zapomniał o Bainesie i Jagielce. W ogóle to nie wiem czym stoper Evertonu ustępuje takiemu Upsonowi, może nie zdążył sobie jeszcze odpowiedniego nazwiska wyrobić. Do smieszności doliczyłbym jeszcze powołanie dla SWP a pominięcie Adama Johnsona, który swoją świetną grą wygryzł go ze składu Man City, ale nie z reprezentacji. O Heskeyu to nawet nie wspomnę, bo to śmiech na sali :laugh: Czy naprawdę nie ma lepszych zawodników do wyboru, skoro na Mistrzostwa jedzie nie błyszczący jakoś w tym sezonie Michael Carrick?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elev8tor

Obiło mi się to o uszy, ale jeśli mówicie, że wystawił dość kontrowersyjny skład i niefortunnie powinie się mu noga na Mundialu, to być może będzie zmuszony do szukania sobie nowego pracodawcy. Poza tym, jeśli teraz zapowiedziałby, ze odchodzi, to na pewno prasa na wyspach nie dałaby mu żyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już za parę dni :D Nie mogę się doczekać, na pewno będą wielkie emocje. Po tych meczach kontrolnych jakoś przygasła moja wizja Hiszpanów rozjeżdżających wszystkich 5-0. Na pewno w dobrej dyspozycji jest Holandia, nieźle radzi sobie Brazylia i Argentyna (Higuain w podstawowej jedenastce <3).

Szkoda tylko, że już tylu zawodników wypadło z gry, zanim się ona zaczęła. Robben, Beckham, Ballack, Essien, Ferdinand, nie wiadomo co z Pirlo i Skrtelem :( Na pewno bez nich MŚ trochę stracą, bo to ważni zawodnicy albo już nawet symbole swych reprezentacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu Drogba zagra! Bez niego WKS nie miałby szans w trudnej grupie, Robben również będzie, Ferdinand jest mi obojętny, Essiena niezwykle szkoda :( Również John Obi Mikel nie jedzie, a to przecież bezsprzeczny lider Nigerii. Ja również nie mogę się doczekać, cały czas myślę tylko o Mundialu, aż śni mi się po nocach! :D Wczoraj kupiłem specjalne wydanie gazetki FourFourTwo o Mundialu, polecam. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w internecie huczy od dobrych wiadomości o powrocie po urazach wielkich gwiazd. Cieszy powrót Drogby, cieszy informacja, że Pirlo wykuruje się na drugi lub trzeci mecz rundy grupowej, Robben to koń napędowy reprezentacji Oranje ( której to zamierzam po cichu kibicować). Szkoda Essiena i Mikela - bez nich ich drużyny tracą wiele na wartości. Ferdinand wnosi dużo jakości w blok defensywny więc i jego strata będzie dla Anglików nieodżałowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jest King, który jest imho kapitalny, jakby nie kontuzje to myslę, że nawet byłby lepszy od Ferdinanda i grałby w 1 składzie (może trenować tylko 2 razy w tygodniu), bo Ferdek dużo byków popełnia, najbardziej mi zapadł w pamięć ten z derbów Manchesteru, gdzie podał Bellamy'emu piłkę do sytuacji prawie sam na sam, a ten ją z zimną krwią wykorzystał. Carragher również jest kapitalnym defensorem i ma sposób na każdego, Dawson pokazał w tym sezonie, że pierwsza jedenastka w drużynie Rednappa to nie przypadek i myślę, że razem z Kingiem tworzą trzeci duet w Anglii po Terry - Alex i Rio - Vidic, na pewno lepszy od tego Arsenalowskiego (VerGall) oraz tym bardziej tego z Liverpoolu, gdzie imho bardziej Skrtel zawala i Agger niż Carragher. Essiena w Ghanie zastąpić może jedynie Muntari i Appiah, ale nie wiem czy ten pierwszy pojedzie, bo w styczniu miał jakiś konflikt z trenerem, ale jak wspominałem wcześniej cieszy powrót Drogby no i dzięki Tobie Artur - kamień spadł mi z serca, że Andrea zagra, bo bez niego nie wyobrażam sobie Mundialu (na Euro 08 kto wie, kto wie, jakby Pirlo grał w meczu z Hiszpanami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjechać może nie rozjadą, ale wygrać powinni. Zwłaszcza, że to jedni z faworytów (na pewno moich) Mundialu. Choć te ostatnie mecze przed samymi mistrzostwami bywają różne. Wystarczy sobie przypomnieć nasz mecz z Grecją, która potem spłatała wszystkim takiego psikusa na Euro. A kto prócz Hiszpanii? Tradycyjnie - Włochy, Brazylia (mimo wszystko) i Argentyna. Anglię darzę sporą sympatią, ale na powtórzenie 1966 szans wielkich im nie daję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim nastawieniu wyjdą Hiszpanie i Polacy. Jeżeli Hiszpania potraktuje sparing poważnie a nie urządzi sobie na boisku laboratorium to szanse naszych na pozytywny wynik (niska porażka, może remis) upatruje w jednym. Hiszpania na pewno nie zagra agresywnie będą się bali straty jakiejś gwiazdy przed turniejem(choć ich rezerwa jest bajeczna).

A my? Cóż Smuda miał zawsze aspiracje by zespoły grały fajny ofensywny futbol. Jednak trzeba brać siły na zamiary. Nie mamy ani jednego zawodnika jak to Leo mówł "world class". Leo który poprowadzi nas w dzisiejszym spotkaniu (wpadka Marcy =D) za takiego zawodnika uważał Borubara. I może było w tym troche racji ale niestety... było.

Mamy jednak zawodników którzy mogą być blisko "world class'y", braki techniczne mogą nadrobić walecznością i fizycznym przygotowaniem. Lewandowski, Błaszczykowski, Grosicki, Sadlok, Małecki(tutaj cięzka sprawa bo myślenie na boisku nie jest mocną stroną), Peszko.

Przez "world class" oczywiście nie mam na myśli graczy pokroju Zidane'a, Messiego,Rooney'a, Figo, Nani'ego, Torress'a, Villi, Henry'ego, Robben'a, Drogby - Nierealne. Ale chodzi mi tu bardziej o kluby jakie beda reprezentować (może...) i jaki będzie z nich pożytek na boisku.

Jaki wynik? Ciężko obstawić, total football myślę, że się nie sprawdzi i Smuda o tym wie. Tak czy siak, 3:1 dla Espani.

Qbuś

Dodałbym jeszcze Holandię : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...