Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2010

Polecane posty

Wszystkiego dobrego CDA, zdrowia, szczęścia, dużo pieniędzy (aby na płytkach i w gazetkach było jeszcze więcej :wink: ). A co do numeru to fajny, recenzje ciekawe, BlackSite dobre ale i tak najbardziej podobał mi się plakat z Assasin's Creed 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tradycyjnie, na recenzjach gier się nie skupiam zbytnio (nie ma na czym, gry współczesne to kilkugodzinna rozrywka, z przewagą błyskania i huku, a ja naprawdę nie mam ochoty w takie cuda grać), za to artykuł o noliferach - mistrzostwo świata...szkoda, że tak mało tego typu artykułów, pisanych "z jajem i biglem" w CDA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA przeczytany. Dłużyło się, bo ja czyli zwykły Homo LEDWO Sapiens prawie w ogóle nie miałem czasu ze względu na natłok obowiązków szkolnych. Redakcja wywiązała się jak zwykle świetnie. Ciekawe i wciągające niczym czarna dziura recenzje, kosmicznie dobre pełniaki, a także świetna publicystyka.

Mam pytanie, nie wiem czy już było poruszane ponieważ nie śledziłem tego wątku. Na zdjęciu w CDA jest niejaki Zibi, przednim jest napis "Smu...". Czyżby tajemnica Smugglera rozwiązana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer trzyma poziom.Szczególnie spodobała mi się ankieta redakcyjna. Co do kobiecego rankingu, to o pewnej części z nich nawet nie słyszałem, chociaż zgodzę się, że Kate jest tuzdecydowanie nie słusznie. NOLF2 bardzo mi się podobał, mimo że było to tylko demo. Jednak wciąż pamiętam ten poziom z huraganem między przyczepami. Cóż jeszcze mogę powiedzieć? Zmusiłem się do przeczytania tekstu o Simsach i chociaż nie jestem wielkim fanem serii (chociaż zagrać mi się zdarzyło) to muszę przyznać, że artykuł na prawdę mnie porwał. Jednym słowem Good job.

ps. W następnym rozdziale wrócą teksty o graczach-kobietach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą Blacksite area 51. Po odpaleniu gry wyskakuje mi niebieski ekran i pisze że problemem jest plik ati2diag. Mój komputer spełnia wymagania gry.

Oto parametry mojego komputera:

Intel core 2 duo e6550 3ghz@

Ati radeon 4770

2 gb ramu

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą Blacksite area 51. Po odpaleniu gry wyskakuje mi niebieski ekran i pisze że problemem jest plik ati2diag. Mój komputer spełnia wymagania gry.

Oto parametry mojego komputera:

Intel core 2 duo e6550 3ghz@

Ati radeon 4770

2 gb ramu

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Nie ten dział

Ps poczytaj tutaj : http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...t=0&start=0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie numer bardzo rozczarowal. Moja sygnaturka mowi wiele o tym co mysle o 'nowym' CDA wiec skupie sie na ostatnim wydaniu. Gry sa OK. Ogolnie ostatnio to gry trzymaja (moim zdaniem) poziom zas reszta pisma leci mocno w dol. Nie spodobal mi sie pomysl zeby do recenzji nowej odslony Total War dac Phnoma, ktory jak wszyscy wiedza jest fanem serii i na wiele rzeczy nie zwracal wiekszej uwagi. Podobnie bylo przy bezkrytycznej recenzji ME2. Nie przecze, ze obie gry sa bardzo dobre (choc nie udalo mi sie tego samemu zweryfikowac), ale dawanie gier do recencji osobom, ktore sa najwiekszymi fanami serii, do ktorych te gry naleza to przesada. Mala ramka o zdaniu innych osob w redakcji to za malo aby gracz, ktory nie mial doczynienia z seria w ogole mogl miec bardziej precyzyjne pojecie o tym czego od gry sie spodziewac. Mam tez PC Gamera z poprzedniego miesiaca, ktory dokladniej opisal gre. I nie bylo tam takiego entuzjastycznego podejscia do gry mimo, ze studio Creative Assemble pochodzi z UK.

Cofajac sie o kilka(nascie) stron wczesniej jest tez zapowiedz SCII i opis wrazen z gry. Wydaje mi sie, ze jesli redakcja skupilaby sie na bardziej szczegolowym opisie gameplaya tekst bylby bardziej 'przydatny' dla tych, ktorzy chcieliby gre zamowic lub sa nia zainteresowani, a nie dostali sie na bete (np. ja). Zamiast ukladac piekne zdania godne najwyzszej literatury* mozna bylo troche przyhamowac i zostawic taki przepiekny opis na recenzje. W tekscie, ktory od poczatku mial dawac pojecie o tym jaki jest gameplay gry powinno byc wiecej szczegolow.

* - inna sprawa, ze poziom tekstow (oczywiscie moim zdaniem zeby mi sie ludziska na glowe nie zwalili) ostatnio bardzo oslabl. I nie chodzi o fakt, ze nie jestem zadowolony z nowego kierunku jaki obralo CDA, bo slabsze teksty zauwazylem juz na poczatku 2009 roku.

EDIT: Bardzo brakuje w nowym CDA felietonow. Bez obrazy, ale czytelnikow nie obchodzi duzo stron poswieconych na (inna) publicystyke kiedy wszyscy przywykli do felietowow i staly sie one integralna czescia pisma. Ja sam uwazalem, ze felietony zawsze trzymaly najwyzszy poziom poniewaz redaktorzy nie byli tam ograniczani absolutnie niczym, ani glownym tematem (byl przeciez dowolny) ani sposobem napisania tekstu. Co mnie obchodzi artyk o jakichs paniach z gier skoro nie ma wlasnie takich 'standardowych' elementow, a sam artykul (artykol?) sprawia wrazenie wcisnietego na sile.

Ogolnie bola mnie niektore zmiany w CDA, ale juz nabralem dystansu. Gdy po raz pierwszy zobaczylem nowa wersje pisma to mnie zatkalo. Po wielu latach kupowania pisma dla graczy PC dowiedzialem sie, ze pismo zawsze (bez wzgledu na te czeste zapewnienia w AR o Pcetowosci magazynu) bylo multiplatformowe... No, a w kolejnym numerze dostalem recenzje jednej z najwazniejszych gier tego roku oprata na wrazeniach z... bety. Czy to naprawde takie wazne zeby byc pierwszym? Dla czytelnnikow pisma liczy sie jakosc, a nie ilosc i to, ze czytaja recke pierwsi w kraju. Zreszta CDA czesto mowilo, ze najwazniejsze zeby recenzja byla mozliwie obiektywna i wcale nie jest tak, ze redaktorzy chca wwalic recke jak najszybciej byle zeby pierwsi w Polsce bez wzgledu na jakosc. A tu prosze. Jednak mimo tych zapewnien zrobiono to bez wiekszych oporow. Jednak jak juz mowilem nabralem do tego dystansu tym bardziej, ze mieszkam w UK i mam mozliwosc kupna PC Gamera, ktory nie jest ograniczony tylko do graczy kazualowych i nie wyzywa bardziej utalentowanych (a czesto po prostu myslacych) graczy od jakichs hardkorow. W ktoryms z poprzednich numerow (jeszcze z poprzedniego roku) w newsach pisalo, ze to hardkorzy narzekali na wydanie L4D2 zamiast mocnego wsparcia dla jedynki. Sprecyzujmy wiec drodzy redaktorzy - od hardkorow wyzywacie wszystkich tych, co sa od was lepsi, czy wszystkich, ktorzy sie wylamuja od ogolnej spolecznosci graczy? Ostatnio CDA probuje jak niegdys byc pismem o wszystkim i dla wszystkich wiec skoro chcecie zeby kupowali was gracze konsolowi i PCetowi to dlaczego ignorujecie bardziej zaangazowanych graczy? Wbrew pozorom to wcale nie jest margines (zwlaszcza w naszym kraju).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa konsol była wielokrotnie tu poruszana. Wrzaski, płacze nic nie zdziałają. Jak Jerzemu spadnie z tego tytułu jakieś 400 tys. miesięcznie nakładu, to sam konsole pochowa wszystkim (nawet Smuggler'owi) w szafie. A na to się nie zapowiada.

Nowy numer dobitnie pokazuje przewagę konsol. Właściwie PS3, bowiem x0 ma się podobnie jak PC. Może nawet nieco słabiej. Wszytko to co najlepsze na PC i x0 w numerze - BF2 przykładowo - dostępne jest i na PS3. Natomiast w GoW III, tudzież HR już niekoniecznie pograsz na innej platformie, niż sprzęt Sony.

Tu właśnie wychodzi ta PC'towa naleciałość CDA. A jako, iż magazynem wieloplatformowym teraz jest, to nieładnie tak chłopaki postępować. JC2 na okładce (jest niezła , to prawda), podczas gdy grami numeru są HR i GoW III ....

A za ich ocenę (znamię fanbojostwa wychodzi) po premii kilka osób powinno dostać.

Niby tak zachwala autor HR, niby pisze jaka to innowacyjna i ciekawa zarazem jest, ale 9/10 pomimo braku wytknięcia większych wad.

A ocena GoW III tu już zupełna beka. 9/10 za grafikę :ohmy:

Mam PS3, xo, PC wspartego 5870 i i7 920. Grałem w ogrom gier i żadna lepiej nie wygląda. Nawet Uncharted2. Tym sposobem PS3 na trzy najpiękniejsze gry - GoW III, U2, Kz2.

A wy nie wyróżniliście tego, dając takiemu GoW III taką samą ocenę za oprawę co MS2. Najlepiej animowana gra, niebywale efektowna, wspaniałe tekstury, no i Kratos .... Najlepiej wykonany model jaki w grach można ujrzeć. Ale nie 9/10.

Ocena, bardzo śmieszna. Rodem z magazynu konsolowego. Tam lubią dać sobie właśnie takie 9+. Takie typowe "super cool, ale to już było". A w ME2 nie było ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzujmy wiec drodzy redaktorzy - od hardkorow wyzywacie wszystkich tych, co sa od was lepsi, czy wszystkich, ktorzy sie wylamuja od ogolnej spolecznosci graczy?

Ale skąd w ogóle przedziwne założenie, że używamy określenia "hardkor" jako obelgi?

A wy nie wyróżniliście tego, dając takiemu GoW III taką samą ocenę za oprawę co MS2.

Nie uważasz, że trochę bezsensowne jest porównywanie ocen za grafikę wystawionych przez dwóch róznych autorów dwóm różnym grom? My nie wystawiamy ocen kolegialnie. Zresztą mniejsza o to - widziałem Twoje zachwyty nad grą w innym temacie na forum i po przeczytaniu argumentu, że "dodatkowo przygody Kratos'a są najbrutalniejszą pozycją w jaką można zagrać", doszedłem do wniosku, że dyskusja nie ma sensu. :) Zwłaszcza pomiędzy kimś, kto wystawił 9+, a kimś, kto wystawiłby 10 - siłą rzeczy te dwie opinie o grze są bardzo zbliżone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie uważam za bezsensowne. Niby czemu? Dirt 2 prezentuje się znakomicie, więc z tego tytułu zasługuje na 9/10 za grafikę. Jeśli Bayo też na grającego wywarła takie wrażenie, to może też dostać 9/10. Stąd obie należą tym samym do fantastycznie prezentujących się pozycji i cóż z tego, że jedna to gra wyścigowa, a druga, to act/adv?

Oczywiście najlepiej (najłatwiej) przyrównywać gry z tego samego segmentu, ale to wcale nie neguje innych opcji. A, że różni autorzy.... Cóż, ciężko by Smuggler dał 4/10 za oprawę, a Gregorius 10/10. To nie grywalność, którą ocenia się subiektywnie, czy audio (po części subiektywnie, po części obiektywnie).

Co do zachwytu, czytałem twoja recenzję. tez się zachwycałeś i co ? Argumentacja? Jestem inżynierem, nie płacą mi tu za elaboraty o grach. Ty musiałeś (a przynajmniej powinieneś) coś bardziej wylewnie przedstawić w magazynie. Oczywiście jeśli ktoś poprosi o szerszą argumentację i będę miał czas, nie widzę problemu, by tego nie zrobić. Jednak i tak ta uwaga, którą przedstawiłeś była niegrzeczna i w sumie niepotrzebna. Niemal o bezczelność się otarła.

Zresztą wspomnienie o brutalności była dodatkiem, a nie argumentacją zachęcającą do kupna tej gry, tudzież argumentem, który rzekomo winduje grywalność. Coś źle zinterpretowałeś.

A różnica pomiędzy 9+, a 10 jest ogromna. Nie z matematycznego punktu widzenia (jeśli przyjąć 9+ za 9.5). Ponieważ wielu ludzi z jakimś dziwnym namaszczeniem traktuje 10/10. Zarówno odbiorcy, jak i osoby pracujący z magazynach - stąd ogrom 9+ i tak mało 10. Bowiem o ile łatwo przekonać kogoś , by 7+ na 8 zamienił, czy 8+, na 9, to o tyle 1o są szczególnymi ocenami w tej branży.

I żadne "wystawiłby", ja wystawiłem. Nie trzeba w CDA pracować, by ocenić daną pozycję.

Zresztą argument "niewiele nowego" też jest żaden. O! Ja tez mogę się pobawić tak. By jednak nikt gołosłowności mi nie zarzucił :

- GoW nie wychodzi z częstotliwością kolejnych odsłon Fify, by odtwórczość nużyła;

- tak powstają doskonałe kontynuację, z tytułu po co poprawiać coś kapitalnego? Nie łapie się wtedy za rewolucyjne rozwiązania (można się sparzyć) tylko polepsza produkt;

Stąd zawsze mnie osobiście śmieszyły te 9+, gdyż to nieciekawy oręż na sequele. Ale skuteczny niestety.

Tym sposobem genialny GoW III nie dostał maksymalnej noty. Więc co .... coś oryginalnego, urzekającego zarazem .... HR ? też nie. Więc co .... ME2. Ten ma nowości od zatrzęsienia.... :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer dobitnie pokazuje przewagę konsol. Właściwie PS3, bowiem x0 ma się podobnie jak PC. Może nawet nieco słabiej. Wszytko to co najlepsze na PC i x0 w numerze - BF2 przykładowo - dostępne jest i na PS3. Natomiast w GoW III, tudzież HR już niekoniecznie pograsz na innej platformie, niż sprzęt Sony.

Ziiieeeeeew... jakbyś chciał wiedzieć to też już było. Mógłbym sie z tobą kłócić że multi zawsze jest lepsze na PC, że PC wychodzi taniej, że na PC zarabiam na gry, że PC jest ostatnią ostoją gier nie w 100% prymitywnych*(choć i tak ich strasznie mało)

Tu właśnie wychodzi ta PC'towa naleciałość CDA. A jako, iż magazynem wieloplatformowym teraz jest, to nieładnie tak chłopaki postępować. JC2 na okładce (jest niezła , to prawda), podczas gdy grami numeru są HR i GoW III ...

A co ma okładka do gier? Z okazji 10 lecia dali wielkiego X'a, a kiedyś dawali Gwiezdne Wojny. Jaki to ma związek twoim zdaniem?

To prawie jak ocenianie książki po okładce -_-'

A za ich ocenę (znamię fanbojostwa wychodzi) po premii kilka osób powinno dostać.

Ta, bo znacznie różni się ona od średniej ocen w sieci. Pewnie zwykle jest o trzy oczka w górę?

Niby tak zachwala autor HR, niby pisze jaka to innowacyjna i ciekawa zarazem jest, ale 9/10 pomimo braku wytknięcia większych wad.

Może dlatego że 10 dostało raptem kilka gier? Gra bez większych wad to 9, 10 to np. - gra która zrewolucjonizuje rynek, podbiła serce recenzenta, można w nią grać 500 godzin i sie nie znudzi. Oczywiście są wyjątki i wpadki w 10.

A ocena GoW III tu już zupełna beka. 9/10 za grafikę :ohmy:

A jaką ocenę za grafikę twoim zdaniem powinno dostać np. takie Machinarium? Pewnie 1? Toż to nawet 3D nie jest!

("wow" gadam z fanatycznym dzieckiem - "beka")

"Mam PS3, xo, PC wspartego 5870 i i7 920. Grałem w ogrom gier i żadna lepiej nie wygląda. Nawet Uncharted2. Tym sposobem PS3 na trzy najpiękniejsze gry - GoW III, U2, Kz2."

Ta... dużo można by na ten temat powiedzieć - gdzie w tym zestawieniu np Crysis (wolę go niż KZ2, mimo iż starszy), gdzie Far Cry 2, gdzie np. wyżej wspomniane Machinarium? No i nawet jeśli te gry są najładniejsze - to wciąż taki (np.) Fallout 3 wygląda duuuużo lepiej na PC niż PS3.

A wy nie wyróżniliście tego, dając takiemu GoW III taką samą ocenę za oprawę co MS2. Najlepiej animowana gra, niebywale efektowna, wspaniałe tekstury, no i Kratos .... Najlepiej wykonany model jaki w grach można ujrzeć. Ale nie 9/10.

Grafika to coś więcej niż to o czym napisałeś. Picasso ssie, nie?

http://www.gamespot.com/ps3/action/godofwa...=result;title;0

Idź uczep sie Gamespotu. NIE DALI 10 O MÓJ BOŻE!

"Tym sposobem genialny GoW III nie dostał maksymalnej noty. Więc co .... coś oryginalnego, urzekającego zarazem .... HR ? też nie. Więc co .... ME2. Ten ma nowości od zatrzęsienia.... "

Ale ty jesteś fanatykiem tej gry :D Wiesz co ci powiem? Ale w tajemnicy... ciiiiicho.... na filmwebie niektórzy nie lubią "Lotu nad kukułczym gniazdem" i śmią nie dawać mu 10!

O ile ocena ME2 być może rzeczywiście mi nie odpowiada, to

1. Recenzja z założenia jest subiektywna

2. GOW III jest tępą nawalanką, a ME2 mimo iż jakiegoś specjalnego "sprytu" nie wymaga mimo wszystko ma coś więcej:

3. ... jak fabuła, postaci (wiele, nie jedną) dialogi... to zupełnie inny gatunek jest, właściwie nie wiem dlaczego je porównuję dla ciebie.

Krótko - Może poza ME1 lepszego skrzyżowania TPS'a z RPG w klimatach czystego, staroszkolnego SF nie było i raczej jeszcze troszkę nie będzie. A napieprzanki takie jak GoW 3 wychodzą co chwila. Nawet jeśli są troszkę gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie uważam za bezsensowne. Niby czemu? Dirt 2 prezentuje się znakomicie, więc z tego tytułu zasługuje na 9/10 za grafikę. Jeśli Bayo też na grającego wywarła takie wrażenie, to może też dostać 9/10. Stąd obie należą tym samym do fantastycznie prezentujących się pozycji i cóż z tego, że jedna to gra wyścigowa, a druga, to act/adv?

Nawiazując do Twojego przykładu - tu chodzi o to, że Dirta 2 i Bayonettę oceniali różni autorzy, a nie o to, że to różne gatunki.

Oczywiście najlepiej (najłatwiej) przyrównywać gry z tego samego segmentu, ale to wcale nie neguje innych opcji. A, że różni autorzy.... Cóż, ciężko by Smuggler dał 4/10 za oprawę, a Gregorius 10/10.

Ta, tyle że dla Ciebie "beką" było to, że ja dałem za grafikę 9, a Ty 10. Faktycznie, skandaliczna rozbieżność. :)

Zresztą wspomnienie o brutalności była dodatkiem, a nie argumentacją zachęcającą do kupna tej gry, tudzież argumentem, który rzekomo winduje grywalność. Coś źle zinterpretowałeś.

Wybacz, ale trudno to zinterpretować inaczej niż tak, że dla Ciebie brutalność to jedna z podstawowych zalet gry, skoro pomimo braku czasu na elaboraty napisałeś o tej brutalności w kilkuzdaniowym peanie pochwalno-dziękczynnym. :) Przy okazji inna Twoja wypowiedź o GoW III z tego forum: "najpiękniejsza obecnie gra, najbrutalniejsza, cudowna, nie zawodzi w żadnym aspekcie". No i jak to można interpretować? Gdyby dla mnie stopień brutalności gry też był aż tak istotny, być może też zemdlałbym z wrażenia podczas gry w GoW III i wystawił 10. Tylko czy dostałbym wymagane przy maksymalnej ocenie poparcie innych redaktorów?...

A różnica pomiędzy 9+, a 10 jest ogromna. Nie z matematycznego punktu widzenia (jeśli przyjąć 9+ za 9.5). Ponieważ wielu ludzi z jakimś dziwnym namaszczeniem traktuje 10/10. Zarówno odbiorcy, jak i osoby pracujący z magazynach - stąd ogrom 9+ i tak mało 10.

No wiadomo, że "dychami" się nie szasta, ale co w związku z tym?

- tak powstają doskonałe kontynuację, z tytułu po co poprawiać coś kapitalnego?

Poprawiać nie trzeba, ale można dodatkowo wprowadzić inne kapitalne rzeczy. A GoW III to po prawdzie GoW II z lepsza oprawą.

Tym sposobem genialny GoW III nie dostał maksymalnej noty.

Nie wiem dlaczego jesteś tak bardzo przekonany, że Twoja opinia o grze powinna być opinią obowiązującą. Tak akurat nie jest, o czym świadczy chociażby średnia ocen na Metacritic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziiieeeeeew... jakbyś chciał wiedzieć to też już było. Mógłbym sie z tobą kłócić że multi zawsze jest lepsze na PC, że PC wychodzi taniej, że na PC zarabiam na gry, że PC jest ostatnią ostoją gier nie w 100% prymitywnych*(choć i tak ich strasznie mało)

Nie neguję grania na PC. A co do ocen - taniej, drożej, ocena stricte subiektywna.

A co ma okładka do gier?

Przykładowo to, że oddaje po części treść choćby cząstkową. Inaczej proponuję na okładce nowego nr. dać Veyrona, lub chłopaków z Mudvayne (polecam). Bowiem "co ma okładka do gier".

Wg mnie na okładce powinien być najlepszy tytuł z danego miesiąca. Każdy magazyn (konsolowy) , w którym znalazł się GoW III miała Kratosa na okładce. W CDA było JC2. No może być i tak.

Ta, bo znacznie różni się ona od średniej ocen w sieci. Pewnie zwykle jest o trzy oczka w górę?

Co u licha ma do tego wartość uśredniona ?

Może dlatego że 10 dostało raptem kilka gier? Gra bez większych wad to 9, 10 to np. - gra która zrewolucjonizuje rynek, podbiła serce recenzenta, można w nią grać 500 godzin i sie nie znudzi. Oczywiście są wyjątki i wpadki w 10.

I to jest właśnie strzelenie sobie w stopę, o którym piszę. tak właśnie w magazynach konsolowych mawiają. Po czym SotC, czy Okami dostają 9+, a Halo 2 i H3 10/10, choć to typowe kontynuacje.

ME2 jak zrewolucjonizował gatunek, że 10/10 dostał? Poza tym, przy tym systemie, najpewniej, żadna kontynuacja nie dostanie 10/10, co jest wielce krzywdzące.

A jaką ocenę za grafikę twoim zdaniem powinno dostać np. takie Machinarium? Pewnie 1? Toż to nawet 3D nie jest!

("wow" gadam z fanatycznym dzieckiem - "beka")

Machinarium, jak najbardziej na mocne 8, albo nawet i 9. Może technicznie nie są to szczyty Everestu, ale liczy się artyzm, design. Zresztą gra jest niezwykle plastyczna, a ja taką formę lubię i cenie. mam słabość zresztą nawet do staroszkolnej oprawy 2d. Gra nie musi wyglądać jak GG.

Ta... dużo można by na ten temat powiedzieć - gdzie w tym zestawieniu np Crysis (wolę go niż KZ2, mimo iż starszy), gdzie Far Cry 2, gdzie np. wyżej wspomniane Machinarium? No i nawet jeśli te gry są najładniejsze - to wciąż taki (np.) Fallout 3 wygląda duuuużo lepiej na PC niż PS3.

Crysis vs Kz2. Raczysz żartować. U2, Kz2 vs Crysis.

http://i272.photobucket.com/albums/jj161/W...pg?t=1267646755

http://i272.photobucket.com/albums/jj161/W...pg?t=1267647089

http://i272.photobucket.com/albums/jj161/W...pg?t=1267647089

http://www.youtube.com/watch?v=RW8vfMHGEIk...feature=related

Ta, tyle że dla Ciebie "beką" było to, że ja dałem za grafikę 9, a Ty 10. Faktycznie, skandaliczna rozbieżność. smile_prosty.gif

Nie. Po prostu dziwi mnie, że najpiękniejsza obecnie gra nie dostała 10/10 za grafikę. Właściwie brakuje kultowego "10/10 dostanie, jak na PC wyjdzie".

Wybacz, ale trudno to zinterpretować inaczej niż tak, że dla Ciebie brutalność to jedna z podstawowych zalet gry, skoro pomimo braku czasu na elaboraty napisałeś o tej brutalności w kilkuzdaniowym peanie pochwalno-dziękczynnym. smile_prosty.gif Przy okazji inna Twoja wypowiedź o GoW III z tego forum: "najpiękniejsza obecnie gra, najbrutalniejsza, cudowna, nie zawodzi w żadnym aspekcie". No i jak to można interpretować? Gdyby dla mnie stopień brutalności gry też był aż tak istotny, być może też zemdlałbym z wrażenia podczas gry w GoW III i wystawił 10. Tylko czy dostałbym wymagane przy maksymalnej ocenie poparcie innych redaktorów?...

Zawodowo oceniasz. Dostajesz za to pieniądze. Ale podobnie myślisz jak Hut. Że jesteście nieomylnymi wyroczniami. Nie traktuj tego jak atak, czy oznakę niechęci - tak nie jest.

Jemu już bzdury przy T6/SF IV udowodniłem. Twa recenzja GoW III jest na prawdę dobra, a ja nie jestem z tych osob , które płaczą w poduszkę, bo recenzent wystawił grze, którą bardzo lubię inna niż moja własna ocena. Masz do tego prawo. Tak ja ja mam prawo nie zgodzić się z tą opinią. Co też czynię.

A uznaję, że na forum pewne zagadnienia wymagają dialogu. No jakby to było "hej, daję 8, jest nieźle", "tak racja", "tak, wpis", "oczywiście, to o czym pogadamy?"

A co sądzisz o moich argumentach broniących Tekken 6 - jeden z mych ostatnich postów.

Co do brutalności zawartej w GoW III, nie jest to kartą przetargową. Ale jest warta zaznaczenia. Na pewno na grywalność nie wpływa, ale na odczucia podczas obcowania z nią - tak.

No wiadomo, że "dychami" się nie szasta, ale co w związku z tym?

Może należy coś z tym zrobić? Oczywiście nie na wzór SS, które po pewnym czasie dawało co numer 100, a nawet .... 101/100 xD

Ale wiesz CormaC, w pewnym magazynie dokładnie tak mówiono. Po czym wiele wybitnych pozycji dostało 9+, czy 9, a 10/10 .... Halo 3, GTA SA .... -_-

Poprawiać nie trzeba, ale można dodatkowo wprowadzić inne kapitalne rzeczy. A GoW III to po prawdzie GoW II z lepsza oprawą.

Ma sporo nowego, oraz ulepszone leciwe rzeczy - vide QTE.

Nie wiem dlaczego jesteś tak bardzo przekonany, że Twoja opinia o grze powinna być opinią obowiązującą. Tak akurat nie jest, o czym świadczy chociażby średnia ocen na Metacritic.

Uchowaj Boże. Je nie jestem z tych , którzy psioczą : "ja wolę czerwony kolor niż niebieski, a kto sądzi inaczej to wał". Zdaję sobie doskonale, że każdy człowiek ma odmienny gust i może (bo kto mu zabroni) cenić inne rzeczy, osoby, wydarzenia, et cetera, niż ktoś tam zgoła odmienny.

Ale przy tym, nic nie stoi na przeszkodzie by zapytać CormaC'a, czemu 9/10 za grafikę przykładowo. Prawda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC - nie zakldam, ze uzywacie slowa 'hardkor' jako obelga, ale na to wyglada. Slowo pojawia sie zawsze przy opisie graczy, ktorzy (nawiazujac do tekstu) sa uznawani za cos mniej wznego itp. Poza tym gracze, ktorzy graja lepiej, bo mysla lub maja lepszego skilla raczej nie chcia zeby nazywali ich, bo jakis szczeniak na Youtube krzyczal 'jestem hardkorem'. To troche tak jakby pytac czemu slowo debil to obelga.:P

Slowo hardkor ogolnie pada najczesciej w kontekscie osob, ktore sa nolife'ami i chca przesadnie trudnych gier. Zawsze gdy pojawia sie to slowko to z calego tekstu wynika jakby hardkorowcy byli grupa debili oderwanych od swiata stad tez gdy czytam, ze jestem hardkorem (bo umiem grac:P) to mnie krew zalewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo oceniasz. Dostajesz za to pieniądze. Ale podobnie myślisz jak Hut. Że jesteście nieomylnymi wyroczniami.

A możesz ten zarzut jakoś uargumentować?

A co sądzisz o moich argumentach broniących Tekken 6 - jeden z mych ostatnich postów.

Trudno mi rozmawiać na temat nieswojego tekstu, w dodatku o grze, którą widziałem przez chwilę kątem oka.

No wiadomo, że "dychami" się nie szasta, ale co w związku z tym?

Może należy coś z tym zrobić?

Czyli wystawiać 10/10, bo "dawno nie było"? Do wystawienia maksymalnej noty potrzebne jest poparcie 3 innych redaktorów własnie po to, żeby maksymalnej noty nie zdewaluować.

Uchowaj Boże. Je nie jestem z tych , którzy psioczą : "ja wolę czerwony kolor niż niebieski, a kto sądzi inaczej to wał". Zdaję sobie doskonale, że każdy człowiek ma odmienny gust i może (bo kto mu zabroni) cenić inne rzeczy, osoby, wydarzenia, et cetera, niż ktoś tam zgoła odmienny.

Ale przy tym, nic nie stoi na przeszkodzie by zapytać CormaC'a, czemu 9/10 za grafikę przykładowo. Prawda :)

Oczywiście. Tyle że nie zauważyłem żadnego pytania w "A ocena GoW III tu już zupełna beka. 9/10 za grafikę :ohmy:". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u licha ma do tego wartość uśredniona ?

To że z tego co mi wiadomo większość ludzi nie uważa GOW'a 3 za zasługującego na 10 - a ty próbujesz tu nam usilnie wmówić że wszyscy się mylą, ale ty masz rację.

Napisz o tym książkę, może za jakiś czas ktoś cie doceni (jak Kopernika ^^) tylko musimy dojrzeć do tej gry ;).

ME2 jak zrewolucjonizował gatunek, że 10/10 dostał? Poza tym, przy tym systemie, najpewniej, żadna kontynuacja nie dostanie 10/10, co jest wielce krzywdzące.

1. Moim zdaniem to jest ta wpadka o której wspomniałem.

2. Wchodzi pod paragraf "podbiła serce recenzenta" i warto zauważyć że jej historia w połączeniu z ME1 i ME3 utkwi w graczu na całe życie. ME jest jak b. dobry film sf.

GOW jest jak bardzo dobre proste kino akcji - ale chyba jeszcze nie było filmu akcji który zasługiwał by na 10.

3. Już pisałem że to zupełnie co innego (inne gatunki), że ME jest praktycznie bezkonkurencyjne.

4. Moim zdaniem taki Fallout 2, czy BG 2, a według wielu Oblivion zasługują na 10 - więc twoja teza że żadna [edycja, bo dla niektórych tak skomplikowane skróty myślowe są... zbyt skomplikowane] kontynuacja PRZY TYM SYSTEMIE na 10 nie zasługuje jest... no cóż, dla mnie nie zrozumiała - GTA:VC chyba miało 10 np.

Crysis vs Kz2. Raczysz żartować. U2, Kz2 vs Crysis.

Te screeny to chyba nie są na max. ustawieniach robione - poza tym jest jeszcze Crysis: Warhead (grafika troszkę lepsza).

Ma sporo nowego, oraz ulepszone leciwe rzeczy - vide QTE.

Nienawidzę QTE - cieszę się że wykasowano je z Wiedźmina 2 (choć gdy zobaczyłem je na filmiku do W2 pomyślałem "O! Może ktoś zrobi w miarę ciekawe QTE")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przy tym systemie, najpewniej, żadna kontynuacja nie dostanie 10/10, co jest wielce krzywdzące.

Hm... no nie wiem może rzeczywiście nie umiem czytać, ale dla mnie oznacza to : przy tym systemie, najpewniej, żadna kontynuacja nie dostanie 10/10, co jest wielce krzywdzące.

@up - a gdzie on napisal, ze kontynuacje serii nie zasluguja na 10/10? Czytaj ze zrozumieniem jesli odpowiadasz na czyjs post.

A gdzie ja napisałem, że on to napisał? "Czytaj ze zrozumieniem jesli odpowiadasz na czyjs post."

I wypowiadaj się na temat jeśli łaska.

I używaj Polskich znaków jeśli masz taką możliwość.

A jeśli nie masz bo postanowiłeś pracować na obce PKB to udzielaj się na obcym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - a gdzie on napisal, ze kontynuacje serii nie zasluguja na 10/10? Czytaj ze zrozumieniem jesli odpowiadasz na czyjs post.

A gdzie ja napisałem, że on tak napisał?

Poza tym, przy tym systemie, najpewniej, żadna kontynuacja nie dostanie 10/10, co jest wielce krzywdzące.

Sprawdź teraz mojego posta - już zrozumiałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wypowiadaj się na temat jeśli łaska.

I używaj Polskich znaków jeśli masz taką możliwość.

A jeśli nie masz bo postanowiłeś pracować na obce PKB to udzielaj się na obcym forum.

1. Nie baw sie w moderatora.

2. Jesli juz to "polskich". Wasc uzywaj polska mowa poprawienie.

3. Znaczy mam wypierd...? :)

Sprawa konsol była wielokrotnie tu poruszana. Wrzaski, płacze nic nie zdziałają. Jak Jerzemu spadnie z tego tytułu jakieś 400 tys. miesięcznie nakładu, to sam konsole pochowa wszystkim (nawet Smuggler'owi) w szafie. A na to się nie zapowiada.

Miec naklad -270.000 to byloby cos... :laugh:

A za ich ocenę (znamię fanbojostwa wychodzi) po premii kilka osób powinno dostać.

Czekaj "Enki, dales grze X 9... cooo?! Na konsole jest tylko! Po premii!!!"

Niby tak zachwala autor HR, niby pisze jaka to innowacyjna i ciekawa zarazem jest, ale 9/10 pomimo braku wytknięcia większych wad.

No to chyba ma sens, nie mialoby sensu jakby po zachwalaniach i braku wiekszych wad bylo nagle 3/10.

A ocena GoW III tu już zupełna beka. 9/10 za grafikę :ohmy:

Tak, to JASNO wynika z tekstu recenzji...

A wy nie wyróżniliście tego, dając takiemu GoW III taką samą ocenę za oprawę co MS2. Najlepiej animowana gra, niebywale efektowna, wspaniałe tekstury, no i Kratos .... Najlepiej wykonany model jaki w grach można ujrzeć. Ale nie 9/10.

Przepraszamy, ze smiemy miec inne zdanie niz twoje.

Ocena, bardzo śmieszna. Rodem z magazynu konsolowego. Tam lubią dać sobie właśnie takie 9+. Takie typowe "super cool, ale to już było". A w ME2 nie było ....

Aha. To ile powien dac takiej grze magazyn pc-towy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RETRO ACTION 5/2001 (60)

Ten numer wita nas klimatycznym motywem Black & White na okładce. Choc z perspektywy czasu razi juz kanciastośc Chowańca - Tygrysa. Pełną wersją jest Dark Vengance - TPP w klimatach fantasy. Na drugiej płytce jest 13 dem ale bez żadnych głośniejszych tytułów bo np. Star Wars: Battle for Naboo było słabiutkie.

Wstępniak poprawny, bez rewelacji. Znowu naczelni nawiązują do Święta pracy jak w CDA 5/00. Za to ciekawa jest odsłona "Sobowtórów". Są dwa niezapomniane zdjęcia: zniewalająca Pani Kapitan z Larrego 7 i budząca grozę mała Alicja (ten wzrok, ten nóż). Poza tym 2 Larry Croft (mała i duża) na tle tego samego świetnego plakatu z konkurencyjnego P**** i Jin Kazama z Tekkena.

Newsów zdumiewająco dużo ale zapowiadają głównie mało znane gry. Bardziej znane to np. kolekcjonerska wersja Sagi Baldurs Gate na 11 płytach CD, dodatek do ID2: Hearts of Winter, Alone in the Dark 4 (nic specjalnego),także gry ze świata Matrixa i Terminatora. Także upadł niemiecki Top Ware a Ubi Soft przeją Blue Byte - twórców Settlersów (i trzepią kolejne częsci do dziś ehhh...)

Aż 10 zapowiedzi i jedna beta (mało znana). Głosne były Medal of Honor: Alied Assalut (Eld słusznie przewiduje mozliwośc zdeklasowania RTCW), Empire Earth 1, Alien Nations 2, Unreal 2 (niestety zawiódł oczekiwania i nadzieje), BG2: Tron Bhaala. Ciekawie zapowiadający się rts Zulu Wars nigdy potem nie wyszedł. BW, Serwance

Hitami numeru były 3 a nawet 4 gry. Fallout Tactics dostał 9 i znak jakości. Recenzja jest prześlicznie i klimatycznie złożona. Tak samo oceniono Servance: Blade of Darkness. Redakcja zachwycała sie klimatem i techniką walki mieczem ale gracze jednogłośnie ją zignorowali i dziś nikt o tym tytule nie pamięta. Black & White dostał 9+ ale bez znaczka. Dopiero z czasem redakcja zreflektowała się, że po dłuższej grze B&W traci swój urok m.in przez zbytnia powtarzalnośc zadań. 9+ zarobił też Serius Sam. Powrót do oldschoolowego FPS w dobrej szacie graficznej wszyscy dobrze przyjęli. Zwłaszcza Czarny Iwan :) Ostatnią 9 zdobyła Mercedes-Benz truck Racing. Ale kto to dzis pamięta?? Ostatnim hitem był Delux Sky Jumping - 7. Małysz własnie zdobył swą pierwszą kryształową kulę. Przez całą zimę wszyscy skakali przy swoich kompach (poza Mr Jedi). Z lepszych 8 należy wymienic Worms World Party - ostatnią częśc w 2d. miała trudniejsze misje niz Armagedon. Była też recka Fate of the Dragon - całkiem niezły rts który był na coverze w CDA 1/07 (138). Dwie kaszanki dostały 2 i 3. Pojawia się też dział Polonizacje który dobrze ma się do dziś. Znikł tylko patriotyczny biało-czerwony pasek nad tekstami.

Dalej stałe działy które kiedyś szybko pomijałem. W Suflerze poradnik do Total Annihilation cz.2 i Konunga. W Śwince 3 rts o starożytności. Obok jest reklama Action Plusa 5/01 - mój pierwszy jego numer. (Niestety w lipcu pismo wyzwoliło się od CDA, Hut został jego naczelnym a mi przestała się podobac jego formuła :/ ).

W Na Luzie jest text "Bieszczady" który jest w moim osobistym Top 10 tekstów z tego działu. Po prostu płakałem ze śmiechu jak czytałem go pierwszy raz na lekcji historii. Aż mi nauczycielka zwracała uwagę. goraco polecam ty którzy jeszcze go nie znają. Dalej aktualny, zwłaszcza po tegorocznej ciężkiej zimie. Także "5 pytań których boją się mężczyźni" jest świetne. Dalej mamy kursy, potem Action Net (MikeL zdradza sztuczki mIRC :))

Potem stałe kąciki: Pomocna Dłoń, Scena, FPP Zone, Tawerna RPG (jak dla mnie najlepszy jej papierowy tekst - o postaciach w Diablo 2). Także świetny był artykuł o Imperatorze w SW Corner. Mamy wywiad z Billem Rooperem z Blizzarda. Prace nad WoWem idą pełną parą. Przemyślenia dalej mają ubogą oprawę. Pojawia się spopularyzowany przez SMG argument, że Hitler i Stalin nie grali w Quake który wypaczył im osobowosci i przez to wpadli w szał zabijania. Ale autor tekstu odwraca kota ogonem i potępia tv. Takie przerzucanie piłeczki i szukanie kozła ofiarnego jest IMHO błędne. Ludzie po prostu sa agresywni z natury i już. Dowodzi tego historia pełna wojen i innych okropieństw. Dalej są Programy multimedialne - sporo encyklopedi i programów uczących matematyki. Potem mamy poradniki przedrukowane z pism Future Network. Po kilku listach jakiś dziwaków :))) nie ma w nich zdjęc ładnych dziewczyn. Ocalały one jedynie w tekscie o histori PC, który skończył 20 lat. Niestety autor przynudza opowiadając o tym jak zmienił się świat dzięki komputerom. Ciekawy jest tylko pasek - oś czasu na dole strony. Ponieważ w dziale sprzętowym nie ma testów monitorów LCD ani aparatów cyfrowych więc nie ma się z czego śmiac ani co cytowac.

Na koniec w AR kolejne przykłady "genialnych" nauczycieli informatyki. Ujawniają się pewne niesnaski męsko - damskie. Dwóch chłopaków czuje się niedopieszczonych przez to że Smuggler woli dziewczyny i im słodzi :))) Uzasadnione pretensje o tym że na dvd jest więcej dem i programów SMG niesłusznie wyśmiewa (a przecież problem ten ciągle narastał :)) Świetna jest też odpowiedź na list bilagejtsa o tym jak kupujemy gry, gdzie je kupujemy i jak wymawiamy dane nazwy. Po prostu Smaggler i Pan Dżedi w najlepszym wydaniu.

Ostatnia strona to jedna z najlepszych reklam w historii CDA. Seria Fallout zawsze potrafiła mnie do siebie przekonac. PiP Boy rządzi.

Tyle w tym miechu

5 Mini ttest - ocb ?! kupowałem cdaction od hmm ten z falloutem 1 chyba jak pamiętam ale nie znałem odp na pytania myślę że 99% waszych czytelników nie znało odp. nie lepiej było zrobić to jako ciekawostkę ? zajęło by 1/3 miejsca.

No stary, to może byś je czytał a nie tylko kupował :wink::tongue: Mi nie sprawiły wielkiego problemu. Wystarczy przeczytać tekst CDA (Hi)Story z setnego numeru - tam to wszystko jest. Ale co do reszty NL to cie popieram. Niestety dobra jest tylko recenzja tego opowiadania. Reszta jest albo nieśmieszna, albo w ogóle tu nie pasuje i marnuje miejsce. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...