Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2010

Polecane posty

16.03.2010. Tego dnia dostaniecie do rąk ? zapakowany w srebrno-czarny worek ? kwietniowy i jednocześnie urodzinowy (to już 14 lat!!!) numer CD-Action. Od razu uprzedzam ? będzie drożej (o 2 zł), ale też lepiej i więcej. Za dodatkowe złocisze dostaniecie nie tylko dodatkowy DVD9, ale też OGRRRROMNY (102x81 cm!) dwustronny plakat. Po jednej stronie Battlefield Company, po drugiej ? Assassin?s Creed II. Jeśli pamiętacie poprzednie duże plakaty CDA ? to ten jest tak szeroki, jak poprzednie plakaty były wysokie, a jest wysoki jak? no, jest duuuży. Tu zresztą macie porównanie wielkości nowego plakatu, starego i okładki CDA.

Co na DWÓCH płytach DVD9? Idąc od końca: pełna wersja Deluxe SkiJumping 2.0, Legend of Beowulf (polska premiera!), FPS Blacksite: Area 51 PL (na Unreal Engine 3) oraz głośny i całkiem jeszcze nowy RPG Drakensang ? też w wersji PL. A do tego jak zawsze cała masa bonusów, gameplayów, muzyki itd. itp. W każdym razie ledwo starczyło miejsca na wszystko.

A w samym piśmie? Ooo, sporo rzeczy wartych uwagi. Zatem po kolei:

Byliśmy w siedzibie producentów, by na własne oczy sprawdzić jak się ma produkcja najnowszego Medal of Honor, symulacji Formuły 1 (F1 2010), strzelaninki Bodycount oraz Fallout: New Vegas (w trzech ostatnich przypadkach możemy wręcz powiedzieć ?jako pierwsi w Polsce?). Do tego sporo o Civilization V.

W betatestach wrażenia z Alana Wake?a (będzie na PC? Jest nadzieja?) oraz 4 strony o Starcrafcie II (każdą rasą grał inny redaktor, a potem wrażenia zebrano do kupy).

W recenzjach też bogato: jako pierwsi w Polsce dopadliśmy Just Cause 2 oraz Metro 2033. I obie gry obszernie opisujemy. Do tego Napoleon: Total War, Assassin?s Creed II na PC, Shattered Horizon, Command & Conquer 4, Necrovision: Przeklęta Kompania? Powróciliśmy też ? zgodnie z obietnicą ? do AvP oraz Bioshocka 2, by opisać wrażenia z trybu multiplayer.

Wielka uczta czeka zaś na tych, co lubia sobie poczytać (i pograć) w gry konsolowe. Heavy Rain, Final Fantasy XIII i God of War III. Tu chyba wszelkie rekomendacje i opisy są niepotrzebne?

Co w publicystyce? Zajmiemy się ?anatomią nieżycia? czyli po prostu opiszemy syndrom ?no-lajfa? (plus teścik na sprawdzenie, czy aby nim nie jesteś). Z okazji 10-lecia Simsów (tak, tak?) poświęcamy 3 strony na historię tego cyklu. Czy się go lubi, czy nie ? jest to potężna marka i jedna z najlepiej sprzedawanych gier w historii całej branży, więc warto się o Simsach co nieco dowiedzieć. Skoro o historii mowa, to dokończymy opowieść o konflikcie Atari i Commodore. Będzie też o 10 kobietach z gier, których gracze NIE pokochali, choć mogły stać się ikonami pop-kultury na miarę Lary Croft. A na koniec ? jako że to numer urodzinowy ? poczytacie sobie specjalną ?ankietę urodzinową?, którą przeprowadziliśmy wśród aktualnej ekipy tworzącej pismo.

?Zaraz, na jaki koniec!? Toż przed nami jeszcze cały dział sprzętowy. A w nim wrażenia z CEBIT-u 2010, megatest urządzeń do przenoszenia danych (dyski przenośne, pendrive?y i nie tylko), test 6-rdzeniowego procesora Intela oraz kart Radeon, które idealnie pasują graczom z uwagi na b. dobry stosunek wydajności i możliwości do ceny. Tamże testy wielu innych urządzeń, od specjalnej myszki do grania w FPS-y, po dotykowy monitor.

A na deser ? Action Redaction i Na Luzie (dość nietypowe?).

Przypominam: 16.03.2010, 16,99 zł, dwa DVD, megaplakat, srebrny worek. :)

#################SPIS TREŚCI

Info

###W PRODUKCJI

Medal of Honor

F1 2010

Fallout New Vegas

Sid Meier?s Civilization V

BodyCount

###JUŻ GRALIŚMY

Alan Wake

StarCraft II

######RECENZJE

Just Cause 2

Star Trek Online

Napoleon: Total War

Metro 2033

Shattered Horizon

Assassin's Creed 2

Darkfall: Lost Souls

NecroVisioN: Przeklęta Kompania

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch

Aliens vs Predator multi

BioShock 2 muti

Heavy Rain

God of War III

Final Fantasy XIII

####PUBLICYSTYKA

Anatomia nie-życia

Atari vs. Commodore

Dekada Simsów

10 niekochanych w grach kobiet

Ankieta urodzinowa

######## SPRZĘT

Info

######## Megatest

Pliki w kieszeni: Dyski przenośne i pendrive

######## Testy

Karta graficzna Radeon HD 5830

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 5570

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 5850 Toxic

Myszka dla graczy Mad Catz Modern Warfare 2 Sniper Mouse

Keypad Tracer TRK 400 Slayer

Kierownica Logitech G27

Klawiatura dla graczy Microsoft SideWinder X4

Odtwarzacz multimediów WD TV Live

Lustrzanka Sony Alfa 550

Lustrzanka Nikon D3000

Sześciordzeniowy procesor Intel Core i7 980X

Monitor z ekranem dotykowym iiyama T2250MTS

######## Temat miesiąca

Targi CeBIT 2010

########INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

#############################COVER DVD#######################

#########Pełne wersje

Blacksite: Area 51 PL

Drakensang: The Dark Eye PL

The Legend of Beowulf

Deluxe Ski Jump 2

############Freeware

Defender Element

Engineo

Glum Buster

Harmony

Minefield 6D

Snake Munch

Snowy: Poszukiwacz Skarbów 3

The Memory Machine

###########Programy

EssentialPIM Free Portable

Rapid Typing Tutor

##############Modulator

The Haunted

Star Wars Mod: Galactic Warfare

###########Trailery

Red Dead Redemption

#########Gameplaye

Assassin's Creed II

BioShock 2

BioShock 2 multi

Just Cause 2

NecroVisioN: Przeklęta Kompania

#############Galerie

Assassin's Creed II

Napoleon: Total War

Shattered Horizon

Star Trek Online

#################Bonus

Action Mag

Bonus

Esensja

FAQ

Fotosmuggler

Na luzie

ScreenShock

Słownik MMO

So Blonde ? nieoficjalny poradnik

Tawerna RPG

Zlotowlosy ? muzyka elektroniczna (mp3)

ILUSTRACJE

1. Okladka CDA

2. Worek (z rozpedu 2x)

3. Preview plakatu + porownanie wielkosci

post-4-1268381756_thumb.jpg

post-4-1268381773_thumb.jpg

post-4-1268381785_thumb.jpg

post-4-1268381845_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna okładka, sporo ciekawych zapowiedzi i recenzji, bardzo dobre pełniaki, plakat, trochę brak Tipsomaniaka (ale przecież jest nr specjalny ^^). W publicystyce też bardzo ciekawie. W końcu poznam koniec konfliktu Atari vs Commodore, poczytam o Simsach. W skrócie: jest co poczytać, i w co pograć. Mission complete CD-Action. Świetny numer urodzinowy.

Życzę Wam kolejnych co najmniej 14 lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja ten plakat zmieszczę? Bo na pewno go rozwieszę, jeśli AC II mi się spodoba (może niedługo zagram?).

Pełniaki - mogą być, acz nie zagram (Wolv, AC I& II, Batman, MW2, BC2, WaW i jeszcze trochę, ech, się napożyczało... no i Gearsy (ale to już moje :D))

Recki - AC II powinno mimo wszystko dostać 9, fakt, sporo osób ma problemy z łączem, czego też można było się spodziewać (to co powiedzieć przy OnLive?!), ale ta gra jest przedobra, żeby durny pomysł Ubi tą ocenę zaprzepaścił.

Za to Metro 2033 za jakieś głupie standardy, które i tak nie dorównują graficznie Crysisowi, należy się porządny kopniak.

Just Cause 2 - rozwałka, coś poza tym - nie sądzę.

NecroVision - wielka niewiadoma, po średniawym pierwowzorze.

C&C 4 - ohohoo....

Napoleon - ohohohoohohoho.....

God of War III - .... &&*#*&*)(@&)(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (lepsza niż I i II!!!!!!)

Heavy Rain - już wiadomo, że to nowy rozdział w grach..

To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo sympatycznie :tongue:

co prawda kupię dopiero pod koniec miesiąca bo mam "masakrę" w realu do ogarnięcia czyli nie może mnie nic odciągać o faktycznych zajęć ale i tak gratuluję numeru

i co najważniejsze:

wszystkiego dobrego z okazji 14 lat produkowania magafajnego pisma i 100 następnych lat działalności !!!!!

[goździk]

[wóda]

[rajstopy]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do redkacji-jesli ktos zamowil prenumerate, to bedzie musial w jakis posob doplacic te 2zl?

Nie, prenumeratorow wszelkie podwyzki cen NIE OBCHODZA. Zaplaciles z gory i dostaniesz, nawet jakby nr kosztowal 50 zl. To sa uroki prenumeraty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zrezygnowałbym z kupna, gdyby nie... druga część artykułu o Atari i Commodore. Dzielenie tekstów na części jest trochę upierdliwe, ale przyznać trzeba, że skuteczne.

Tu nawet nie o marketing szlo, ale tekst na 8 bitych stron to duzy by byl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się dowiedziałem o ostatnim pełniaku i jestem z was bardzo zadowolony, zapowiada się kolejne 20 godzin czytania CDA ;] Wczoraj było tyle gości nie zarejestrowanych, że masakra.

Happy Birthday !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka - robi wrażenie. Bardzo schludna i skupiająca się na jednym elemencie. Brawo, moim zdaniem jedna z najlepszych okładek CDA... Jeśli nie najlepsza.

Publicystyka - interesująca.

Recenzje - nic, na co bym czekał.

Plakat - zbędny.

Pełne wersje - nie podchodzą.

W sumie - nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tipsomaniaka, to trzeba troszkę poczekać bo pojawiał się on w okolicach września. Okładka wygląda bardzo gustownie, nie przebajerowana. Duży +.

Co do pełniaków to najbardziej czieszy mnie Drakensang. Po kilku hack`n`slash będzie to miła odmiana.

Wszystkiego naj, naj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain - już wiadomo, że to nowy rozdział w grach..

Może dla kogoś, kto nie pamięta, że swego czasu filmy interaktywne były dosyć popularne i mało ich nie było. Różnica jest taka, że twórcy HR mieli nieporównywalnie większy budżet i mogli liczyć na marketingowe wsparcie od Sony. Ale to nei czyni HR rewolucją w branży.

Co do samego numeru: średnio mi się ten Alan Wake widzi. Oby nie było jak przy MGS 3, gdzie redakcja niby to miała jakieś swoje źródła, że gra może wyjść na PC. Jak się skończyło każdy wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No CDA trzyma poziom. I jesli chodzi o pełniaki( Blacksite i Drakensang na pewno zagram i bede miał z nich wielki fun ) i o samą zawartosc pisma( recenzje Metro 2033 i AC II i do tego JC II). Publicystyka tez jest bardzo ciekawa ( Atari vs Commodore) no i działy stałe. Nawet nie żałuje tego, że kosztuje 2 zł wiecej bo jak edycje urodzinowa to wiadomo, że super dodatki. Cieszy tez plakat - wywiesze go chyba na AC II. To jest dodatek typu duża rzecz a cieszy. Jestem zadowolony ze ktos 14 lat temu wpadł na pomysł " A może by tak zrobic swietne pismo o grach z super dodatkami i swietnymi pełniakami?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku nie chciałem kupować ale ciekawość poszła górą. Plakat się przyda (zasłoni szybę w drzwiach od pokoju) a pełniaki też ciekawe. Byle do wtorku!!.

p.s. W Empiku pewnie znowu ktoś zakosi plakat z rozpakowanego numeru. Złodzieje :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zobaczyłem, ostatni pełniak i opad szczęki. Po prostu rewelacja! Bardzo chętnie zagram. A co do nowego numeru. To mnie okładka po prostu urzeka. Rewelacyjna jest :) Recenzje niezłe. Just Cause 2, nie spodziewałem się. Kupiłbym gdyby nie brak kompatybilności z XP :( No i Assassin's Creed 2 to już po prostu lektura obowiązkowa :) Zapowiedzi niezłe też. Publicystyka też super. Jednym słowem numer jak na urodzinowy, jest bardzo dobry. :) Ale teraz do wtorku wytrzymać będzie strasznie trudno ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam powiem ludzie: NIE WIEDZIAŁEM że Drakensang to polska gra :laugh:. Nareszcie RPG, w którym spędzę dłuuugie godziny przed kompem :happy:. Podczas przecieków server nie wytrzymał nadmiaru osób i padł :laugh:. Musiałem czekać aż do dzisiaj, by przywrócili poprzedni stan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie. Myślałem, że będzie gorzej (nie, nie jestem antyfanem). Akurat mam ochotę na jakiegoś erpega, Drakensang będzie dobry (mam nadzieję). W tego FPSa może brat pogra, Beowulfa ja zobaczę. Jest OK.

Recenzje i tak dalej jakoś mnie ostatnio nie interesują, ale uwielbiam teksty okołogrowe. Ten o Atari i Commodore był ciekawy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...