Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2010

Polecane posty

@Professor

Wiesz co to jest przenośnia?

Chciałem powiedzieć, że nikomu tak w głębi duszy nie przeszkadza tych kilka konsolowych kartek, tylko po prostu każdy mniej lub bardziej upiera się przy tym stwierdzeniu, żeby pokazać, że nie rzuca słów na wiatr. Jeżeli nie kupujesz CD-A tylko i wyłącznie z tego powodu, to dla mnie to niezrozumiałe. Całe pismo trzyma naprawdę wysoki poziom, a Ty uparłeś się zademonstrować swoje "niezadowolenie" tymi paroma stronnicami...

Teraz Ty możesz mi udowodnić, DLACZEGO tak Cię mocno rusza ta "konsolowość".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Tak naprawdę nikomu nie przeszkadza ta malutka konsolowość tylko tak jak już wspomniałem, ludzie muszą się pokazać. I tyle.

Malutka? Dobry dowcip. Malutka to ona była, kiedy konsole miały swoje 2, w porywach 4 strony. Teraz? Teraz redakcja potrafi napisać recenzję gry na podstawie wersji konsolowej + bety z PC i nie widzą w tym nic złego. Przecież Cormac rozbrajająco stwierdził, że napisali, iż pierwsza recenzja Bad Company 2 w Polsce, nigdy nie mówili, że chodzi o wersję PC. Ręce opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, muszę przyznać, że to wielki zgrzyt.

Przecież nikt nie ma prawa się do nich przywalić za to, że napisali reckę na podstawie bety/konsoli, bo przecież oni nigdzie tego nie mówili, że to będzie pełnoprawna wersja PC!

W ogóle też nie rozumiem tego pościgu za "Pierwsi w Polsce". Kogo to obchodzi, kto jest pierwszy w naszym kraju? Nawet nikogo za bardzo nie obchodzi to, kto zdobędzie mistrza Ekstraklasy... Taki kraj.

Ale jak się pojawia napis "Pierwsi na świecie" to to już może być jakiś bajer. Bo co z tego, że pierwsi w Polsce skoro x-dziesięci na świecie...

Więc chciałbym, aby więcej nie było takich zaniedbań z powodu tego marnego wyścigu szczurów.

EDIT

O, nawet w pierwszej chwili nie zauważyłem posta Ghosta. (ale rym) :P

Zawsze lubię obejrzeć filmy z redakcji. Bo mogę w nich zobaczyć, jak to wszystko wygląda za kulisami, mogę wreszcie uwierzyć w to, że redaktorzy mają pier....nik na biurkach no i mogę zobaczyć owiane legendą miejsce pracy Smugglera. :]

Tak na marginesie: mam nieliche wrażenie, że Qn'ik trochę inaczej wygląda niż ileś tam czasu temu. ;] W ogóle go poznać nie mogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Cormac rozbrajająco stwierdził, że napisali, iż pierwsza recenzja Bad Company 2 w Polsce, nigdy nie mówili, że chodzi o wersję PC. Ręce opadają.

Nie ma to jak wyrwać wypowiedź z kontekstu. Ręce opadają, nie chce mi się nawet z tobą dyskutować.

Kogo to obchodzi, kto jest pierwszy w naszym kraju?

Nas. Może cię zaskoczę, ale nam zależy na tym, żeby pismo dobrze się sprzedawało, a wyprzedzanie konkurencji w tym pomaga. Zszokowany?

Bo co z tego, że pierwsi w Polsce skoro x-dziesięci na świecie...

No bo oczywiście Polacy mają w zwyczaju kupować np. czasopisma amerykańskie albo brytyjskie. Niga, pliz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, ok, to mogę zrozumieć. Uczę się ekonomiki więc kumam o co Ci biega. Ale na litość, czy trzeba to robić kosztem takiego zgrzytu jakim była np. recenzja BB2?

A po za tym: jakiej konkurencji?? :D Dla mnie, jak i dla bardzo wielu czytelników, nie macie sensownej konkurencji. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyrwać wypowiedź z kontekstu. Ręce opadają, nie chce mi się nawet z tobą dyskutować.

Specjalnie dla Ciebie, mistrzu:

Recka BC2 też miała być pierwszą recenzją na PC, a była robiona na podstawie bety i wersji konsolowych...

Nie, to była pierwsza recenzja w Polsce - tak było napisane na okładce. To, że "na PC", to sam sobie wymyśliłeś.

Co takiego wyrwałem z kontekstu? Tekst nie znajdował się na końcu działu recenzji, gdzie obecnie trafiają gry konsolowe, więc domyślnie zakładano, że dotyczy wersji PC.

Aż tak bardzo wam przeszkadza to, że piszą "Pierwsi w Polsce "?? Nie macie się już czego czepiać;]

Niech sobie piszą nawet "pierwsi w kosmosie i okolicach". Tylko bez takich numerów jak z Bad Company 2. Wiesz, jeszcze trochę a w imię "bycia pierwszym" pojawią się recenzje wersji konsolowych, a na końcu tekstu ramka zatytułowana "wersja PC" i w niej wypisane w punktach różnice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj tylko ekipie redakcyjnej CDA chcę pogratulować, że daliście końcu Drakensanga na płycie. Zastanawiam się czy wam czasem aby ciężko nie jest, uzyskać zgodę na konkretne tytuły, by dać je na płyty ? ;) Ogólnie gratuluje i jedno ale mam co do recenzji związanej z C&C4.

Doczytałem się, że grafika w C&C4 jest cukierkowa, tutaj pytanie do osoby co pisała recenzje, w jakim aspekcie jest cukierkowa ? Bo ja tego nie rozumiem ? I zgodzę się z osobą recenzującą C&C4, myślałem że ta część będzie też poświęcona Scrinnom i Zapomnianym, chociaż ci drudzy mają kilka jednostek i jeden budynek ale to za mało. Moim zdaniem ja bym C&C4 dał może 6+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst nie znajdował się na końcu działu recenzji, gdzie obecnie trafiają gry konsolowe

Tam trafiają gry, które dostępne są TYLKO na konsolach (choćby czasowo - tak było w przypadku ACII).

więc domyślnie zakładano, że dotyczy wersji PC.

1) Nie odpowiadamy za domysły, 2) dotyczył również wersji PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak po pierwsze - pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że ogromnie wpłyneliście na popularyzację gier KOMPUTEROWYCH, i tego głównie oczekują od was fani. Skupienia się na komputerach, a o konsolach zawsze można zrobić oddzielny dział, gdzie krótko można opisać każdą grę. A tak to nie jest to ani o konsolach ani o Pecetach. My chemy o pecetach.

Pisz za siebie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się nie wypowiedziałem bardziej konkretnie na temat ostatniego CDA, a lepiej późno niż wcale, więc zrobię to teraz. :P W dziale recenzji i zapowiedzi naprawdę ciekawie, dużo materiału wartego przeczytania. Publicystyka jak zwykle trzyma wysoki poziom, zwłaszcza Atari vs. Commodore, które bardzo mi się spodobało. :) AR nawet nieźle, lepiej niż ostatnio, niestety coraz gorzej jest w Na Luzie, kiedyś był to naprawdę śmieszny dział, teraz rzadko można spotkać coś naprawdę śmiesznego. Ogółem dobrze, ubolewam tylko nad NL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak po pierwsze - pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że ogromnie wpłyneliście na popularyzację gier KOMPUTEROWYCH, i tego głównie oczekują od was fani. Skupienia się na komputerach, a o konsolach zawsze można zrobić oddzielny dział, gdzie krótko można opisać każdą grę. A tak to nie jest to ani o konsolach ani o Pecetach. My chemy o pecetach.

Pisz za siebie...

Kim jesteście, że mówicie w imieniu grupy??? Dla mnie może być i o jednym i drugim. Powiem nawet, że byłem bardzo ciekawy recenzji Heavy Rain.

Z trochę innej beczki:

Łydka Usagiego wymiata!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten numer jest bardzo udany (z resztą jak zwykle). W zasadzie nie ma się do czego przyczepić, jednak wyraźnie ubolewam nad brakiem megarecenzji. Okazji do tworzenia tak owych jest wiele, w końcu są gry, które zasługują na te kilka zdań tekstu więcej. A tu dostajemy 3 strony recenzji właściwie o niczym. Czasem odnoszę wrażenie, że piszecie "obok tematu" (nie miejcie mi tego za złe).

Ogólnie wszystko na swoim miejscu, ale zdenerwował mnie ten Blacksite. Dla mnie ta gra to istna porażka. Aż szkoda na nią drugiej płyty. Zdaję sobie sprawę z tego, że o porządną pełną wersję jest niezwykle trudno, choć na tej drugiej płycie warciej wrzucić kilka dem nowych gier. One z pewnością spodobają się większej rzeszy odbiorców. Tymczasem dostajemy grę, przy której w zasadzie nie ma nic gorszego. Strzelanka nudna jak flaki z olejem.

Wybaczcie mi te słowa krytyki, lecz pragnę, abyście stawali się coraz lepsi. Po prostu mówię, jakie odczucia wiążą się z umieszczeniem takiej gry na coverze, który wymagał dodatkowej płyty.

Oprócz tego brakuje mi takich tekstów dyskusyjnych. Taki ostatnio widziałem chyba przy okazji Dragon Age'a. To chyba było coś o kontrowersjach wokół tej gry. Wtedy wychwytywaliście najciekawsze wypowiedzi forumowiczów. Często warto posłuchać innych graczy, co sądzą o danym tytule. To było bardzo dobre, choć zbyt rzadko podawane. Zastanówcie się nad powrotem do tego typu formy.

Czasopismo jest tworzone rzetelnie i oby tak dalej.

PS. Kiedy rozpoczną się przecieki do SPEC 2010???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że już dziś. Mam nadzieję, że o jakiejś normalnej porze. Najlepiej, jakby zaczęli ok. 18, ale skoro Ghost mówił, że ma dużo roboty, to pewnie gdzieś będą koło 20.

Macie już jakieś typy, co może być w nowym numerze?

Zapraszam do komentowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że już dziś. Mam nadzieję, że o jakiejś normalnej porze. Najlepiej, jakby zaczęli ok. 18, ale skoro Ghost mówił, że ma dużo roboty, to pewnie gdzieś będą koło 20.

Macie już jakieś typy, co może być w nowym numerze?

Zapraszam do komentowania.

Ech, zagrałbym w jakąś porządną strategię, ale pewnie i tak się nie zawiodę. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...