Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2010

Polecane posty

Moim zdaniem numer urodzinowy jest całkiem dobry. Ciekawa okładka, plakat też dosyć fajny (chociaż to raczej miły dodatek bo już od dawna takowych nie wieszam), gry dość ciekawe (przynajmniej na papierze bo nie instalowałem jeszcze żadnej z nich). Natomiast nie podobało mi się Na luzie, jest w moim odczuciu coraz nudniejsze (chociaż to opowiadanie czytało mi się całkiem dobrze), a AR jest za krótkie, chociaż mogę zrozumieć dlaczego uległo skróceniu (mam nadzieję, że wkrótce wróci do normy). Game Walkera nie żałuje, szkoda natomiast tych felietonów, które tam się pojawiały, czasami były śmieszne, czasem ciekawe ale zawsze dobrze się je czytało.

Natomiast co do zabezpieczeń to jakiekolwiek by one nie były to w koniec końców zostaną złamane (człowiek je zrobił to drugi sobie z nimi poradzi). Tak jak w przypadku SH V, którego działająca kopia chodzi już po necie. Zważywszy na to co wcześniej napisałem, to zabezpieczenia mogły by przynajmniej nie utrudniać życia tym, którzy oryginały kupili. Co prawda w Polsce coraz więcej osób dostęp do internetu ma, ale nie sporo też takowego nie ma, albo ma ograniczony (limity w przypadku bezprzewodowych, jak ktoś ma 1 gb do wykorzystania to raczej nie odpali gry, która żeby się uruchomić musi ściągnąć wszystko to co przygotował wydawca- łatki, poprawki, dodatki... . Zresztą czytałem gdzieś (być może nawet w CD-A) o grze, która nie miała żadnych zabezpieczeń, a która się całkiem nieźle mimo tego sprzedawała, producent natomiast zarobił więcej dzięki temu, że nie musiał dokładać sporej ilości $ na drogie zabezpieczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy - czemu osoba uczciwa, kupująca oryginały ma w jakikolwiek sposób ponosić konsekwencję piractwa? Czy to moja wina, że X osób ściągnęło Y gier z sieci zamiast za nie płacić? Owszem, dla mnie złamanie licencji nie równa się byciu nieuczciwym (zresztą za to dostałem osta "za piractwo"), ale czemu twórcy/dystrybutorzy sami przekonują ludzi do tego, że nie warto gier kupować? Jestem za tym żeby Ubi po stworzeniu dobrej gry (a ACII taką raczej jest) dostało jak najwięcej kasy, ale że traktują mnie oni jako złodzieja (owszem, zabezpieczenie godzi we mnie jako (potencjalnego) uczciwego nabywcę) to ja ich traktuję tak samo - następnej gry nie mam zamiaru kupić, dopóki nie okaże się, że zabezpieczenia w niej zastosowane nie są dla mnie do zaakceptowania. Gwoli wyjaśnienia: ACII kupiłem na PS3, ale kupując nie miałem pojęcia jak sprawa będzie wyglądać z zabezpieczeniami na PC. Następna gra Ubi w moim przypadku to czekanie na informację o zabezpieczeniach - jeśli traktujecie mnie jak złodzieja to nie liczcie, że będę wam jeszcze za to płacił.

Co do samego numeru 04/10 - NL z tekstem "powieści" niezłe, aczkolwiek Smuggler wrzucając to pewnie pamiętał poprzedni taki tekst w NL - imho powtórka słabsza od oryginału (zarówno pod względem "powieści" jak i komentarzy do niej) tym niemniej fajna rzecz;) AR w normie, reszta NL podobnie - czyli na poziomie, ale bez rewelacji. Resztę ocenię jak przeczytam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponadto jestem święcie przekonany, że gdyby problem piractwa udało by się w znacznej mierze rozwiązać to na PC już dawno ujrzelibyśmy takie tytuły, jak Gears of War 2, Fable 2, czy też obie części Uncharted, albo serie God of War.

Nie, nie ujrzelibyśmy. Zgodnie z Twoim rozumowaniem Gears of War 2 powinna pojawić się na PS3, natomiast pozostaje exclusive'em X360 (na którym przeciez mozliwe jest piracenie gier, podczas gdy na PS3 nie ma tego problemu). Tu nie chodzi tylko o piractwo, lecz także o podkreślenie atrakcyjności konkretnej platformy. Chcesz grać w Gears of War 2 - musisz kupić X360. Chcesz grac w God of War - musisz mieć PlayStation.

Ja uważam, że w tej kwestii się mylisz. Wystarczy przypomnieć sobie historię pierwszej części Gears of War. Przez rok od swej premiery byłą ona jedynie dostępna na Xbox 360 przez rok, później tytuł ten pojawił się na pececie. Niestety, sprzedał się on słabo na tej platformie, zaś w wersji legalnej inaczej była ona na pierwszym miejscu pobrań, jeśli chodzi o torrenty.

W każdym razie gdyby legalnie zakupiony kopii było nie tysiące, a powiedzmy 4 miliony to dwójka z pewnością byłaby już na PC. Podejrzewam, że najpierw przez jakiś czas Gears of War 2 Microsoft trzymał tylko na Xbox 360, później wydał ten tytuł na PC.

Nigdy nie należy mówić nigdy Cormac, gdyż perspektywa sprzedaży danego tytuł na platformie PC idąca w miliony, jeśli problem piractwa zostałby znacznie ograniczony z pewnością skusiłaby Microsoft do przeniesienia GoF 2 na PC. Zwłaszcza w czasach kryzysu gospodarczego, kiedy każdy dodatkowo zarobiony pieniądz w tym czasie jest na wagę złota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy numer. Świetny pomysł z tym duuużym plakatem, miałem małe problemy ze znalezieniem miejsca żeby go powiesić. Gry w miarę ciekawe, ale jak na urodzinowy numer to mało się postaraliście. Ogólnie O.K., czekam na następny CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie gdyby legalnie zakupiony kopii było nie tysiące, a powiedzmy 4 miliony to dwójka z pewnością byłaby już na PC.

Gdyby...

Nigdy nie należy mówić nigdy Cormac, gdyż perspektywa sprzedaży danego tytuł na platformie PC idąca w miliony, jeśli problem piractwa zostałby znacznie ograniczony z pewnością skusiłaby Microsoft do przeniesienia GoF 2 na PC.

Jeśliby...

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jak zawsze bardzo dobry , niezła okładka , recenzje na poziomie , w tym numerze publicystyka trochę nudnawa ale cóż .

Co się z stało z działem "Z shotgunem ..." wyleciał na zawsze ?

GameWalker cóż szkoda że go nie ma jednak bardziej brakuje mi minifelientonów redaktorów , które było bardzo ciekawym odstępstwem od gier :)

Co do konsol hmm .. sam ostatnio sprawiłem sobie X-klocka , ale już zaopatrzyłem się w pismo konsolowe vide PSX, ale nie rozumiem tyle sprzeciwów przecież to 6 stron ... nieważne na jaką platformę ale skoro jest to gra wybitna to każdy szanujący się gracz powinien ją znać vide Heavy Rain , GoW 3 itd.

Pełne Wersje no tu jak zawsze się popisaliście , Blaksite kupiłem sobie całeeeee 2 tygodnie temu za 25zł aahh... :sleep:

Darkensang grałem jednak aż tak mnie nie wciągnąłem może teraz dokończę , jednak z pułki łypie Dragon Age i Borderlands więc .. więc nie wiem :tongue:

DSJ 2 - miły dodatek , nie wiem co tu wyśmiewać , ja tam się ucieszyłem :dry:

Co do drugiego pisma traktującego WYŁĄCZNIE O GRACH NA PC , mają się czym podniecać faktycznie ....

12zł - 58 stron w tym 12 bodajże reklam , CZYSZCZENIE praktycznie co miesiąc .. Sory ale nie wróżę im 2011 i nie z jakiejś zawiści ale porostu z czystej ekonomi .

Pozdrawiam cała redakcje CDA oraz życzę WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji tych 14 lat spędzonych razem :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny :smile: , pomysł z plakatem był fenomenalny,a jezeli chodzi o czasopismo to artykuł o niekichanych kobietach był niezbyt udany. Okładka ładna, bardzo podoba mi się na białym tle :smile: .

Recenzje są jak zawsze bardzo dobre, a zwłaszcza AC2. Ankieta redakcyjna równiez świetna, bardzo dobry pomysł na 14 urodziny. Pełniaki jak od kilku numerów tradycyjnie bardzo dobre, no dobra oprócz tej przygodówki :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierając nowy numer czułem się jakbym to ja miał 14 urodziny. ;) Ogromniasty plakat, ale na razie nigdzie go nie powieszę (lepsza strona jest z BCII, AC jest taki 'niemęski' :P). Dalej - pełne wersje naprawdę mi odpowiadają DSJ i Drakensang odpaliłem od razu, BA51 musi poczekać, LoB boje się uruchomić :). Recenzje całkiem całkiem, ale nic co mnie interesuje. Publicystyka - najlepszy dział po zmianach - fajne teksty, fajne zdjęcie redakcji sprzed wieków :laugh: , ogólnie jest co poczytać. AR i NL to nie to co dawniej. :( Ciągle brak wstępniaka, GameWalkera i Magazynu, ale z tym nic się nie da zrobić. Okładka jest rewelacyjna. Numer "naprawdę" urodzinowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa która mnie rozbawiła.

Przy recenzji Napoleon Total War jest okienko pod tytułem "Okiem Martina".Ocena wystawiona przez Martina to 8+.Uważa ,że w intro jest wpadka twórców gry.Wpadki nie ma w intro jest alternatywna historia.W końcówce okazuje się ,że Napoleon opowiada historię swych zwycięstw na ziemi angielskiej w drodze na Londyn.

Jeśli znalazłem taką "wpadkę" to ocena jest już wyższa?

ps.Uważam ,że Medieval II Total War i tak jest lepszy :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie udało mi się dorwać najnowszy numer ;) Plakat jest świetny pod względem jakości, ale mogliście dać jakieś bardziej "unikatowe obrazki", bo te są niemal wszędzie i trochę sie już przejadły :P A teraz spadam czytać magazyn ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę sobie dziś rano do szkoły biegnę na autobus jak wściekły "co by nie uciekł" mijam kiosk,a ty nowe CDA :) w tym momencie zapomniałem o autobusie i czekałem w kolejce aby kupić nowy numer... WIELKIE brawa za okładkę, po prostu świetna dawno nie było tak fajnej ;D Jako że autobus uciekł miałem 10 min do następnego więc od razu zacząłem czytać... sporo teksty o Starcrafcie II, recka Assassina... tony wspaniałego tekstu, ale zawiodłem się troszkę przy recenzji FF:XIII.

Patrzę "oooo kosmos ;D " a tu naglę PS3/Xbox :( to samo z God of War, nie dałoby się tego jakoś wyróżnić bardziej?

Pełniaki całkiem ciekawe, teraz na bank znajdę na nie czas bo robię sobie przerwę od WoW'a ( czas odzyskać znajomych:) )

Plakat świetny jeszcze bardziej mnie nakręcił do kupna albo Assasina albo BF: BC2, od mojego zakupu którejś z gier zdecyduję którą stroną powieszę plakat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem "skorpiona" i plakat jest po prostu mega. Taki format robi wrażenie. Okładka świetna, ale o tym już pisałem jak się ukazała w sieci. Dyskobola bym wyrzucił - takie moje poczucie estetyki - logo zyskuje i daje po oczach. Specjalnie zakrywałem go ręką w kilku wcześniejszych numerach żeby sprawdzić czy się nie mylę. Napaliłem się na tą gierkę "THE LEGEND OF BEOWULF" - wczoraj chwilkę pograłem - fajne - może coś jak Goblins. Trochę nie jestem w temacie odnośnie dyskusji na forum, ale może ten dział Business wars jakoś utrzymać - tzn. opisywać w podobny sposób losy innych firm- np. Blizzard, Rockstar itp. - takim "językiem Wołoszańskiego" - z różnymi smaczkami w stylu "co by było gdyby "itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer na piatke z plusem :cool:

Fajna okladka, tresc przejrzysta i latwo przyswajalna jak zawsze zreszta :tongue:

Duzy plus za plakat, recenzje takich hiciorow jak God of War 3 ,AC2, Metro 2033, Heavy Rain, Napoleon Total War to skarb w jednym numerze :smile:

No i pelniaki DRAKENSANG!!! no moim zdaniem faworyt na pelniaka roku w CDA no chyba ze jeszcze nas czyms zaskoczycie, dodatkowo dobra strzelanka - Blacksite: Area 51, wiec nie dosc ze dwie dobre gry, szczegolnie jedna bardzo dobra to jeszcze zroznicowane gatunkowo(RPG i FPS) ze tak to ujme :cool: napewno nie przejde obojetnie kolo tych krazkow, a kto wie moze ktoras za nie dlugo wyladuje u mnie w napedzie :wink:

PS: wracajac do pelniakow, skoro juz tak dobrze Wam idzie to czemu nie ciagnac tej passy dalej i w nastepnym numerze moglibysmy ujrzec takie hity jak np Oblivion, GTA: SA albo Mafie czy cos innego....aaa tak sobie tylko marudze :happy:

Swietny numer.

pzdr dla redakcji :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba, która pisała recenzję Fallouta, widziała kiedykolwiek na oczy kij do golfa? Jeżeli nie, to niech poszuka zdjęcia w sieci i potem przyjrzy się temu, co jest na obrazku w recenzji. I puknie się tym kijem golfowym w głowę.

Niech osoba, która pisała tego posta poczyta o sobie o różnicach między recenzją a zapowiedzią, następnie puknie się tą zapowiedzią w głowę :) Swoją drogą to chyba kij do krykieta? Zresztą co za różnica i tak u nas nikt w to nie gra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Za duży ten plakat, nigdzie się nie mieści.

A ja tylko podgrzeje atmosfere - w nastepnym numerze powinna byc rownie ladna okladka i niegorszy glowny pelniak. Naturalnie to na razie "powinno", pewnosc mamy wtedy jak juz wszystko pojdzie do druku, a to jeszcze sporo czasu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...