Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

Pewnie pojawiły się bad sectory a " wspaniałe " technologie XPka męczą, starają się itd. jednak to zmielić lecz w końcu padają :)

Jeśli jest na gwarancji to reklamuj go, jeśli nie to postaraj się jakiś format zrobić ( różne oprograamowanie ) a jeśli to nic nie da to kup nowy a na tym postaw sobie kawę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: co może być przyczyną zawieszania się programu FAT32 podczas tworzenia partycji? Czy może być to fizyczne uszkodzenie dysku (mam Seagate'a a wiem, że są najlepsze, ale najbardziej awaryjne)? Jak by co polećcie jakieś inne programy.

Edit: Sorry, zmęczony byłem. Oczywiście jest to program Fdisk. Ech, to granie po nocach... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż posiadam obecnie dysk WD caviar SE 160GB na ATA (jakoś tak). Chciałbym dokupić Identycznego WD tylko na SATA. I teraz pytania: czy opłaca mi sie mieć 1 dysk na SATA 2gi na ATA?? Czy podłączenie dwóch dysków o różnych interfejsach na mojej MSI K8t Neo2 nie będzie powodować problemów w ich funkcjonowaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż posiadam obecnie dysk WD caviar SE 160GB na ATA (jakoś tak). Chciałbym dokupić Identycznego WD tylko na SATA. I teraz pytania: czy opłaca mi sie mieć 1 dysk na SATA 2gi na ATA?? Czy podłączenie dwóch dysków o różnych interfejsach na mojej MSI K8t Neo2 nie będzie powodować problemów w ich funkcjonowaniu?
Nie powinno byc zadnych problemow, kontroler sata i ata sa oddzielne i bardzo ladnie ze soba wspolpracuja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż posiadam obecnie dysk WD caviar SE 160GB na ATA (jakoś tak). Chciałbym dokupić Identycznego WD tylko na SATA. I teraz pytania: czy opłaca mi sie mieć 1 dysk na SATA 2gi na ATA?? Czy podłączenie dwóch dysków o różnych interfejsach na mojej MSI K8t Neo2 nie będzie powodować problemów w ich funkcjonowaniu?
Nie powinno byc zadnych problemow, kontroler sata i ata sa oddzielne i bardzo ladnie ze soba wspolpracuja.

No nie do konca - u mnie mailem problemy z ustawieniem ktory dysk ma byc masterem a ktory slave`m. Czasami w windowsie sie tez kaszanilo (gdy np. doszly emulatory dyskow albo jak sie podpielo jeszcze jeden dysk na ata).

Ale ogolnie patrzac problemow w funkcjonowaniu samych dyskow nie ma - problem lezy w wykrywaniu ich w windowsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepiej wybrać dysk 80gb ATA w cenie do 190zł. w tym przedziale jest sporo dysków i mam problem z wyborem.
Dzialajacy. Z jak najdluzsza gwarancja. Z jak najwiekszym cache'em. Z jak najwieksza szybkoscia obrotow.

A i tak wezmiesz taki jaki akurat bedzie w sklepie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam jedno małe pytanko o cyferki przy standardzie ATA. Chodzi o to ze robie taki mały udgrade kompa (Mainboard + RAM + Proc) i chcę kupić płytę główną która w swojej obsłudze ma standard ATA/133 a mój aktualny dysk (SEGATE BARRACUDA 7200 80Gb) pracuje w ATA/100 czy mogą powstać jakieś problemy?

Oto link do specyfikacji mainboardu:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22457

I jeszcze jedno pytanko tak przy okazji: co sądzicie o chipsecie tej płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych problemów nie będzie, kontroler jest zgodny w dół.

c

hipset - gdzieś kiedyś czytałem, że jest bardzo wydajny (bodaj na tomshardare było porówanie uli i nf4, z tego co pamiętam wyniki były zbliżone, ale głowy sobie uciąć nie dam czy się nie mylę).

uli to wcześniejsze ali... mam płytę asus a7a266 na chipsecie ali i krew mnie zalewa, bo mam problem z obsługą dysku, więc w dawnych czasach był be:). polecam pogooglować za recenzjami czy testami porównawczymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, mam drobny problem: zakupilem dysk Seagate Barracuda 7200.9 ST3160812AS, podpielem go do mojej plytki glownej ASRock K7VT4A Pro i zaczely sie schody- w Biosie go nie widac, w WinXP go nie widac, wyswietla go jedynie w Boot Menu. Co robic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Seagate Barracuda 7200.9 ST3160812AS, podpielem go do mojej plytki glownej ASRock K7VT4A Pro "

Jaka pojemność i jaki chipset płyty ? Sprawdź w instrukcji może nie obsługuje takich dużych dysków. Jak coś to podepnij go do innego kompa i sprawdz czy tam działa. Może jst uszkodzony ?

Pamiętam kiedyś do P200 podiąłem dysk 40GB poformatowany na 5x8GB bo tyle tylko ten procek mógł zaadresować - i przez jakiś czas działało :) potem coś się sypneło i straciłem partycję ale fakt faktem że da się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie to sprawa jest dziwna, bo wszystko pięknie działało. Jest to dysk 40 GB Seagate 5200 (format w FAT32). Pc dysk widzi tylko gdy podepnę go w trakcie pracy sytemu (tzn. trzeba jeszcze wziąć w Menadżerze urządzeń - sprawdź zmiany w sprzęcie) ale ostatnio nic nie daje i to. Kolega to wogóle w szoku - nawet u niego to samo się dzieje. Wir odpada - po formacie kompa i dysku to samo :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak problem polega na tym że wtedy na sztywno pozbawiasz się powierzchni dyskowej, a musi jej byc na tyle dużo żeby plik wymiany mógł obnsłużyć każdą aplikację. Np zrobisz partycję 2GB (2xRAM) a nagle jakaś aplikacja potrzebuje utworzyć plik wymiany 2,2 GB i kicha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cóż to za aplikacja pochłaniająca 3GB ramu? nie przesadzajmy.

jeśli wydzielisz partycję na plik wymiany będziesz miał pewność, że nie będzie się on fragmentaryzował i robił syfu na dysku, spowalniając pracę. taka partycja powinna być jak najbliżej początku dysku - wtedy będzie najszybszy dostęp do danych. przy czym faktycznie tzeba zwrócić uwagę by miała odpowiednią wielkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ghost Recon ? Ogólnie zgadzam sie z wies.niakiem że robi sie mniej syfu na dysku. NIe pamiętam tylko jaki system plików najlepiej się sprawdza przy pliku wymiany i nie wiem czy nie przypadkiem FAT16 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na windowsowe potrzeby i możliwości, najlepiej plik wymiany zrobić pod FAT32 - jest nowsze od FAT16, pozwala stworzyć większy plik i jest szybszy od NTFS. poza tym własności NFTSa (prywatonść itd) nie są nam potrzebne przy pliku wymiany.

najlepszy byłby chyba reiser fs czy reiser4 ze względu na szybkość, ale są to linuksowe sysstemy plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kupuje ten dysk:

http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate...stopadly_21.php

Zapis prostopadly, pojemny, szybki, ogólnie cud miód i orzeszki :) Niby mozna by wszystko na nim trzymac ale szkoda mi mojego starego dysku :D

Przez wiele lat wiernie mi sluzyl, ani razu się nie zepsul :)

A więc do czego mozna by wykorzystac stary HDD(30 GB, 5400)? Kopie bezpieczenstwa? Drugi system? Moze cos jeszcze innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...