Jump to content

Mormegil

[Ekspert] Programowanie
 • Content Count

  1,697
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralna

About Mormegil

 • Rank
  Skalny Troll
 • Birthday 09/14/1985

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

6,314 profile views
 1. Oczywiście, że warto iść na studia i zachęcam. Informatyka ma całkiem sporo teorii - niezbędnej do pracy. Niemniej nie liczyłbym na to, że Cię tam nauczą programować, albo posługiwać się linuxem. To najzwyczajniej w świecie wymaga praktyki. Dziwi brak propozycji książek? No przecież jest FAQ.
 2. Studia Cię niczego nie nauczą. To Ty się możesz nauczyć. Jak chcesz poznać c++, to w nim programuj. Jak chcesz poznać linuxa, to z niego korzystaj.
 3. Wartości sinusa powinna być w przedziale <-1:1>. printf("%f", x);
 4. Zmień rozmiar correct_tmp z 2 na 3 w definicji i przy odczycie. Uzasadnienie jest takie: fgets wczytuje "pseudo typ" o nazwie null terminated string. Ten typ napisów charakteryzuje się tym, że kończy się zerem. Fgets ma taką miłą właściwość, że koniec linii traktuje jako "istotny" znak i umieszcza go we wczytanym stringu kończąc jednocześnie dalszą analizę. Kiedy więc wczytywana jest linia z poprawną odpowiedzią: "3\n", to fgets wczytuje znak '3' i kończy bo może umieścić w stringu jedynie dwa znaki '3' i '\0'. Następne wywołanie fgets, dostaje coś takiego "\nPytanie X + 1" i wczytuje pojedynczy znak '\n'. Dopiero fgets( answer1_tmp, 50 , questions ); wczyta "Pytanie X + 1". \n to koniec linii \0 to null - czyli zero Na przyszłość polecam zaprzyjaźnić się z debuggerem.
 5. Niestety moja kryształowa kula nie jest kompatybilna z sygnałem DVB-T. Daj kod. Ahh, przepraszam, skrypt forum chowa teraz kod.
 6. To ja jeszcze dodam Visual Studio i Clang - LLVM
 7. Ja bym to zrobił tak: - na czas "kręcenia" wyświetlać animację - wynik rysowałbym ze statycznej tekstury obracanej do odpowiedniej pozycji - rzecz jasna wynik byłby losowany wcześniej. No chyba, że chcesz to zrobić "realistycznie". Wtedy pokusiłbym się o symulację koła i renderowanie każdej klatki.
 8. Nie bez powodu radziłem w FAQ, żeby Visual Studio używać. Niemniej do Code::Blocks potrzebny jest jakiś kompilator - polecam MinGW.
 9. Mormegil

  Dźwięk

  Interpunkcja i wielkie litery !!! Przecież tego w ogóle nie da się czytać. 1. Czy słuchawki są w porządku? 2. Czy inne głośniki, np. wieża, działają w przednim porcie? 3. Czy masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej, karty dźwiękowej i karty graficznej? 4. Podaj jaki masz: - system operacyjny, - model płyty głównej, - model karty dźwiękowej - model karty graficznej.
 10. Odnoszę wrażenie, że zniknął jeden post. Odpowiadałem na pytanie na ile aktualna jest Symfonia C++. Kompilator, o ile nie ma przeciwskazań wynikających z projketu, należy brać jak najnowszy. Visual Studio jest o tyle fajne, że nie musisz się trudzić z konfiguracją środowiska. Instalujesz i z reguły możesz od razu zacząć pisać. GCC jest, niestety, zdecydowanie bardziej problematyczny. Jest jeszcze parę innych m.in. llvm, ale mi się jeszcze nie zdażyło z nimi pracować.
 11. Jak szkoła jest faktycznie dobra to może warto ją polecić na forum?
 12. Jest też wersja odświeżona z 2010 roku. właśnie taką należałoby sobie zorganizować. Oczywiście C++ się zmienił w między czasie, ale w większości były to rozszerzenia. Także to wydanie raczej w błąd Cię nie wprowadzi.
 13. "Chyba, że spróbuje tę wiedzę zweryfikować" tego nie wiem. Sprawdzę. Nie twierdzę, że zdanie matury to wielkie wyzwanie. Niemniej wciąż trzeba sie przygotować, a sama wiedza przyda się w czasie studiów. Im więcej ogarniesz w czasie liceum, tym mniej pracy później. Stąd wniosek, że profil mat-fiz to nie jest zły pomysł. W profile informatyczne zwyczajnie nie wierzę.
 14. Nie zgadzam się z tym podejściem. Zanim się zacznie pisać warto jednak mieć pewne podstawy. Znam kilku "programistów", którzy zaczęli właśnie od praktyki ucząc się z tutoriali z netu i nie da się z nich wyplenić pewnych złych nawyków. Zresztą jeden z takich złych nawyków (rzucanie wyjątków na lewo i prawo) sprawił, że wyjątek w obecnych czasach nie jest czymś wyjątkowym, a powszechną praktyką programistyczną. Ustalmy, że się nie zgadzamy w tej kwestii. Jestem świadomy jak odbywa się aktualnie rekrutacja na studia. Przez egzaminy miałem na myśli właśnie egzaminy matralne. Jak ostatnio sprawdzałem, to na politechnikę trzeba było zdawać maturę z matematyki, fizyki/chemii oraz angielskiego. Z innych przedmiotów zwyczajnie nie liczyli punktów.MEN się nie czepia jeśli nauczyciel wykroczy z materiałem poza podstawę programową. Gorzej jak realizuje coś ekstra kosztem obowiązkowych zagadnień.
×
×
 • Create New...