Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

zainstalowałeś? czyli co? przecież tu tylko trzeba nagrać obraz plyty.

kilka razy pobierałem powermax-a i zawsze było ok.

jeśli ciągle masz z tym problem, to możesz poszukać np hiren's bootcd - jest to cały wielki narzędziownik też w formie obrazu płyty, na nim znajdziesz powermax-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by nie bylo ustawione to byl nie zrobil formata i od nowa nie zainstalowal widnowsa:P

Może nie nagrałeś obrazu tylko plik iso...

Zainstaluj sobie Daemon Tools i przegraj z Virtualnego napędu jako kopię 1:1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy są to fizyczne bad sectory czy logiczne. Nie napisałeś jaki system posiadasz więc przyjmuję, że Windows XP. A Windows XP ma pewną przypadłość charakteryzującą się tym, że pokazuje ileśtam kilobajtów w badsectorach jak się robi chkdsk nawet na sprawnym dysku. Tutaj masz opis jak to zrobić. Wymaga trochę szerszej wiedzy o linuksie. Ta metoda 'naprawia' tylko bad sectory, których fizycznie nie ma a powstały tylko przez 'widzimisię' windowsa. Po jej zastosowaniu i ponownym uruchamianiu Windowsa system wykona test spójności danych na tych dyskach, które 'naprawiałeś' - jest to normalny objaw. Jeśli jednak masz rzeczywiście uszkodzony dysk to pozostaje serwis/wymiana.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą zupełnie. Ja kiedyś zaufałem Maxtorowi. Niestety ostatnio poszły 3 od strzału - niektóre z nich świeżo po okresie gwarancyjnym a więc nie takie stare. Padają jak muchy. Samsungi też są zawodne, najczęściej pada elektronika. A Caviarki wymiatają i mają całkiem niezłe parametry.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem międzyWD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II, a Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 Który z tych dysków radzicie mi wybrać? a może macie jeszcze inną propozycje?

Wybrałbym WD bo mam barracude i mogłaby być cichsza :wink: W sumie to podobne dyski i niewiele się różnią.

ADIo - a ty sie żalisz czy co ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem międzyWD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II, a Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 Który z tych dysków radzicie mi wybrać? a może macie jeszcze inną propozycje?

Wybrałbym WD bo mam barracude i mogłaby być cichsza :wink: W sumie to podobne dyski i niewiele się różnią.

ADIo - a ty sie żalisz czy co ???

No co? Jest mowa o dyskach twardych, to piszę, że 75GB to za mało jak dla gracza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem sobie zmienić parycje na dysku przy pomocy Partition Logic. Nagrałem go na płytę i gdy uruchamiałem kompa z tej płyty to dochodzi do odczytu CD, przez chwilę widać że coś odczytuje i restart - i tak w nieskończoność.

Próbowałem też program GParted ale ładuje się tylko do momentu:

ide-floppy driver 0.99.newide

i się zawiesza.

Sprawdzałem na innym komputerze i jeden i drugi program uruchamiają się bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź z poślizgiem ale może jeszcze aktualna...

polecam pobrać sobie cichy bootdisk lub hiren's bootcd. tworzysz taką dyskietkę czy płytę startową (np na cdrw) i masz tam cały wielki narzędziownik - m. in. program(y) do partycjonowania. szczególnie wspomniana płytka ma tego pełno, dyskietka jest raczej zestawem ratunkowym w moim odczuciu ale na Twoje potrzeby wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Twoja płyta obsługuje interfejs SATA, to nie bedzie problemu. natomiast nie ma możliwości podłączenia dysku SATA pod PATA (czyli pod te szerokie taśmy), chyba że będziesz miał przejściówkę, albo kontroler SATA.

jeśli masz wątpliwości, podaj jaką masz płytę główną (producent, model).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...