Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

otóż mam problem:

gdy chcę w jakiś sposób uzyskać dostęp ,otworzyć partycje systemową komp się zacina,gdy próbuje zeskanować dysk w celu wyszukiwania błędów lub wirusów albo gdy chociaż wejdę na c:(part.syst.)po chwili łapie zawiech.A i to nie jest po zainstalowaniu ostatnim Windowsa poprzednio się to też działo i dodam że wysyp u mnie jest dość często.Dysk mam WD na SATA.Problemy te zaczęły się bodaj (nie pamiętam dokładnie)od jakiegoś formatu gdy wyskoczyło okno o sprawdzeniu partycji c ja anulowałem a następnym razem też wyskoczyło tyle że przy 70%się zacięło i po każdym anulowaniu dochodziło do mniejszego %

Co się mogło stać,pomóżcie wcześniej dało jakoś się z tym żyć ale teraz to już to denerwuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy zwis "na amen" i tylko reset na obudowie "pomaga"? Jeśli tak, to możliwe, że dysk jest w stanie agonalnym (u mnie tak było z WDkiem - na początku zawieszał system przy odczycie konkretnego pliku, z czasem pogorszyło mu się do tego stopnia, że po zdjęciu partycji nie mogłem ich założyć żadnym sposobem), zrób backup ważnych plików (na innym dysku lub płytkach DVD) i przygotuj się na najgorsze. Przeprowadź testy SMART np. programem firmy Ontrack, o ile dobrze kojarzę, to wersja testowa pozwala na ich zrobienie (zablokowane są jedynie opcje związane z odzyskiwaniem danych i naprawą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wprowadzanymi zmianami, temat zamykam.

Proszę o zapoznanie się z nowymi zasadami, opisanymi w regulaminie działu.

Jeśli oczekujesz na odpowiedź w sprawie Twojego problemu, nie zakładaj nowego tematu - postaramy się wydzielić odpowiednie i stworzyć temat zgodnie z nowymi zasadami. W miarę możliwości będziemy informować przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...