Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

Dr@Gun nie, odpowiedzi na te pytania nie ma w twoim poście:

1. nie ma informacji co takiego przekreśliłeś

2. napisałeś

ps. dziwne , myślałem że w sata to zworek nie trzeba będzie ustawiać zworek Rolling Eyes

i moje "2" było odpowiedzią

3. to była informacja bo włączony RAID tylko niepotrzebnie zaśmieca system swoimi sterownikami przy okazji powodując zwolnienie działania kompa...

4. informacji w twoim poście BRAK

5. j/w

6. j/w

7. wszelkie sprawy związane z problemami zamieszczonymi na forum rozwiązujemy na ogólnodostępnym forum a nie na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze....no więc tak:

1. gdybyś nie przekreślił tego co jest napisane pod zworkami byłoby dużo łatwiej

pisałem to:

chociaż na stronie producenta nic o tym nie piszą , jedynie o sąsiedniej zworce że jest do ograniczania przepustowości do 1,5 gbps

next:

2. sata nie mają normalnie zworek

jak obrazek jest ze strony producenta , to muszą jakieś być , choć jak pisałem sam sie temu dziwiłem.....

i jeszcze jedno

3. jeśli nie korzystasz to wyłącz raid w biosie

czytałem na googlach że pomaga wyłączenie raid , ale nie u mnie , to nic prawie nie zmienia

z tego mojego zdania można chyba wywnioskowac samemu że próbowałem i tak i tak...

kolejne:

4. sprawdź czy napewno masz włączone wszystkie kanały SATA,

chyba sie za to obrażę ....nie jestem noobem w tym temacie i bios nie jest mi obcy....

5. ten dysk to SATA czy SATA2 ?

sata2 , wystarczy w google wpisać nazwe..... człowieku jak sie zapomni o takim szczególe...pozatym po co by to było:

ograniczania przepustowości do 1,5 gbps

6. co o tych zworkach piszą na nalepce która jest na górze dysku ?

chociaż na stronie producenta nic o tym nie piszą

ni to w stronie producenta ni na nalepce nic nie ma...

ps. nei przyjmij tego jako złościwość , chciałem ci zwrócić uwagę tylko , też jesteś człowiekiem (chyba) i mylić się jest żeczą ludzką....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję spróbować podłączyć dysk, bez żadnych zworkowań, przy jednoczesnym odłączeniu pozostałych dysków, a nawet wszystkich napędów.

jeśli masz mozliwość, to sprawdź też dysk na innym kompie, nic nie tracisz, zyskujesz pewność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam małe do was pytanko . Zamierzam sobie kupić dysk twardy

WD Caviar SE 250 GB 8MB cache, ATA/100

( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7186 ) i niewiem czy bios mi go wykryje :/ Moje plyta głowna to MSi i865P Neo. Ma ona złącze Ultra ATA 100 więc oto się nie martwie. Podobno niby dyski Caviar sa wykrywane do 137 GB a potem trzeba zainstalowac Data Life Guards 10+. Czy może mi ktoś powiedzieć czy mooja płyta wykryje ten dysk ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta jest względnie nowa (czy raczej nie jest stara), więc ze strony sprzętowej nie będzie problemu. natomiast jest ograniczenie do 128GB związane z adresowaniem 32-bitowym. przy dyskach >128GB wykorzystywane jest adresowanie 48-bitowe (LBA48), z którym nie radzi sobie windows98 i pokrewne (95, me), 2000 radzi sobie gry ma sp4 oraz łatkę do rejestru włączającą LBA48 (do pobrania ze strony producenta dysku, albo ogólnie na google), windows xp radzi sobie wraz z sp1 + łatka lub samo sp2.

może być tak, że dysk będzie w pełni widziany przez system bez danych łat / sp, ale wtedy istnieje bardzo duża szansa, że dane zapisane ponad 128GB będą nadpisywały dane z początku dysku.

innymi słowy nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania o jakim wspomniałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem duży problem ... mam 2 dyski po 40 giga oba z firmy (tak na nich pisze) - Western Digital .. na jednym mam system drugi niedawno nie chciał się wykrywać więc dałem go do sformatowania . teraz gdy uruchamiam system z pierwszego oba dyski są widoczne ... na drugi można kopiować wszystko ... lecz gdy chcę cokolwiek zainstalować wyskakuje mi taki błąd :

"ERROR 27 Nie można odnaleźć na dysku żądanego sektora" ... gdy chciałem go sformatować .... to niestety się nie da bo pisze że mam "odłączyć wszystkie aplikacje korzystające z tego dysku"... Jak to naprawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem

chce przeniesc dysk WD Caviar z kompa P4 + plyta IS 7 abita na kompa z AMD Sempronem i plyta ktora na pewno abitowska nie jest (nie wiem jaka to bo to porzyczony komp)

problem wyglada tak ze u mnie dysk smiga i w ogole a kiedy podlaczam go do tego kompa z AMD na pokladzie to w momencie wykrywania sie napedow wykrywa proca normalnie Semprn 3000+ tylko z dziwna czestowliwoscia (200 mhz ??) potem dyski potem niby zaczyna sie uruchamiac ale przerywa i sie restartuje, z tym ze przy restarcie zamias nazwy kompa na gorze pojawia sie chyba typ plyty glownej

macie jakis pomysl o cochodzi? czy to mozliwe ze proc jest uszkodzony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CM]Maczu.Pikczu -> dysk wykrywa, więc to problem programowy. najpewniej masz system rozwalony... jeśli był to xp, to włącz instalkę z płyty i gdy wykryje stary system daj tryb naprawy. to powinno naprawić / odbudować uszkodzone czy skasowane pliki.

Daamain -> ntfs jest minimalnie wolniejszy, jest bezpieczniejszy, pozwala przydzielać prawa własności do danych, nie wiaże go ograniczenie wielkości pliku do 4GB. tyle mówiąc w skrócie.

moim zdaniem warto.

więcej tu: http://www.pu.kielce.pl/~opoka/plikiso/pro...rojekt24_cd.htm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano, dos nie widzi NTFS, chyba że użyjesz ntfs for dos, albo coś podobnego. przy czym raczej nie ma potrzeby odwoływać się do ntfs spod dosa, jest wiele innych sposobów... bezpieczniejszy w sensie, że trudniej o utratę danych, poczytaj ten link, który ci podałem, tam jest omówiona jego budowa, szczególnie ostatnie zdania. co przemawia? to co napisałem - bezpieczeństwo, brak limitu 4GB, możliwość robienia quoty, zarządzanie prawami własności, możliwość szyfrowania plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: jak windows padnie, to format nie jest jedynym sposobem na odzyskanie systemu i danych. pamiętaj, że format to ostateczność, bo lecą ci wszystkie dane, które masz na partycji, wcześniej wypadałoby je zabezpieczyć, nie?

poza tym jest pełno softu, w tym darmowego (np ranish partition manager), do formatowania bez potrzebu użycia dos'a czy płyty windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na partycji systemowej trzymam tylko Windows, cala reszta jest na pozostalych partycjach, jesli padnie wrzucam zdjecie dysku i po sprawie :) Tylko ze wczesniej musze go recznie sformatowac :P A jak jest z Norton Ghost? Wspolpracuje z NTFS? Mozna nim sformatowac partycje z poziomu DOSu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że współpracuje z ntfs'em! ghost nie ma opcji formatowania partycji z tego co pamiętam (chyba że w nowszej wersji jest), ale przy przywracaniu obrazu wszystkie dane są nadpisywane, więc to co było idzie w niebyt. z resztą jaki problem odpalić kompa z płytki startowej i sformatować?

przeczytaj ten wątek, może cię zainteresować http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=13088.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...