Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Zakupiłem dzisiaj (a właściwie wczoraj) Skyrim w Empiku i IMO zrobiłem dobry deal.

Kupując grę 10 będę miał (mam nadzieję) możliwość pograć w długi weekend. Do tego wydanie premierowe PC zawierało tą pseudo-materiałową mapę i część ścieżki dzwiękowej. Ku mojemu zaskoczeniu Empik chyba zdał sobie sprawę z problemu konkurencyjności i obniżył cenę z 139zł na 119zł, a więc na taką cenę jaką ma większość sklepów.

No ale niestety łudziłem się że po powrocie z imprezy uda mi się odpalić grę i zrobić całonocną rundkę RPG jak to za 'dawnych czasów'. Z niewiadomej przyczyny Europejscy gracze są traktowani jako część włączna strefy czasowej GTM-5, tj. strefy z Nowego Jorku.

W sumie to wiedziałem że tak będzie, dzięki cudownej platforme Steam... Jeszcze gdyby dali nam czas taki sam jak całej Europie to można by przeżyć godzinę opóźnienia, no ale amerykański...?

PS: Mój znajomy gra od dobrych kilku dni na pirackiej wersji na Xboxa... i w sumie ledwo go uprosiłem żeby mi nie spoilerował... a uczciwi klienci muszą czekać, heh...

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaa :D Bo nigdy nie sprawiał mi problemów, a takiego psikusa, jak masz Ty i sporo osób pewnie teraz, miałem raz (przy instalacji premierówki Deus Exa). Poradziłem sobie tak:

i zadziałało :) Jak i teraz taki problem wystąpi, to znów w pierwszej kolejności zrobię właśnie to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wrażenia opisał, ale najpierw muszę ściągnąć coś, co waży grubo PONAD 7 gigabajtów. Czy to jest sama gra, czy jakaś aktualizacja do gry? W sprawach steamowych jestem trochę noobem, więc nie wiem co to takiego. W podpisie w aplikacji figuruje to jako aktualizacja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wrażenia opisał, ale najpierw muszę ściągnąć coś, co waży grubo PONAD 7 gigabajtów.

a i tak ściąga mi 5 giga przez Steam o.O

Wątpię, że to jakaś aktualizacja, sama gra wg danych miała zajmować chyba 9GB na HDD. Poza tym gra ledwo co uruchomiona i już wydali aktualizację o takiej wadze ? Pewnie coś namieszali producenci albo STEAM i coś jest spierniczone z instalacją. Ja z zakupem poczekam może nawet na wersję GOTY jeśli się pojawi :smile:

EDIT/// Z tego co widzę to na HDD miała zajmować jeszcze mniej niż napisałem wcześniej - 6GB

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień.

Włożyłem płytę, instaluje...a i tak ściąga mi 5 giga przez Steam o.O

To po co, ja się pytam, potrzebna jest mi płyta?

jak dla mnie po prostu nie masz doświadczenia ze steamem i nie wiesz, jakimi komendami on się posługuje.

Prawda jest taka, że zarówno Steam, jak i origin, po włożeniu płyty z grą i rozpoczęciu instalacji, w pewnym momencie wyświetlą okienko z informacją o rozmiarze pliku, gdzie jedyną dostępną opcją jest "pobierz", a w rzeczywistości gra instaluje się z płyty.

Tylko z obiema platformami jest tak, że lepiej zacząć instalację z płyty, nie uruchamiając danej aplikacji. Ta sama się włączy w odpowiednim momencie, a Ty masz pewność, że gra instaluje się z płyty, a nie pobiera z netu.

@edit:

oO ...czyli jednak łatka :) Całkiem miło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba teraz ściąga tą aktualizacje oraz polonizacje z Fronczewskim. Bo dziś jak odpaliłem Steama, to pierwsze co, Skyrim miał 61% ukończenia ściągania czegoś (a przed snem zassałem już wszystko, potem dalej już nie chciał więcej pobierać).

No nic...pewno kolejne 3 godziny czekania przede mną. Na szczęście mam co robić. Mam tylko nadzieje, że prędkość pobierania zaraz mi nie spadnie do 50kb/s, póki co trzyma się te 240.

A Steam jest spoko i nigdy na niego nie marudziłem. Jak ktoś nie chce aktualizacji gier, to sobie wyłącza automatyczne pobieranie łatek, gry bez problemu można modować i wystarczy raz aktywować grę i można potem siedzieć w trybie offline i grać spokojnie. Albo jak sobie gdzieś wyjadę i dorwę komputer nie swój, to instaluje steama i ściągam swoje gry przez niego. Niektórzy po prostu płaczą na dzieło Gabe, bo robi to grupa. Mnie tylko wkurza, że twórcy zamiast trzymać się tylko Steama, to robią jeszcze Games for Windows live i inne Originy, przez to my, gracze musimy trzymać wiele syfu na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale...czy wie ktoś może jak zmienić język na polski?

Jestem pewien, że wybrałem język polski podczas instalacji, jednak gra jest po angielsku.

Zdaje sobie sprawę, że po prawym kliknięciu i wybraniu właściwości do Skyrim, mogę zmienić język.

Jednakże, polski nie figuruje na liście dostępnych języków.

Edytowano przez Banderchlast
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem - gra nie zapisuje moich ustawień graficznych, a zwłaszcza opcji wygładzania krawędzi - przy każdym uruchomieniu muszę zaznaczać x8, bo domyślnie jest wyłączone (najlepsza wydajność). Nawet jeśli ustawię spośród wszystkich dostępnych opcji "najwyższa jakość" to mam wygładzanie wyłączone i muszę ręcznie przestawiać. Spotkał się już ktoś z tym? Jest na to jakiś sposób? Mam Zotac GeForce GTX480 AMP!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Skyrim się gładko zainstalował i teraz wyświetla komunikat o konieczności pobrania aktualizacji. Nie jest to jednak jakaś gigantyczna aktualizacja, według komunikatów w przeciągu 5 minut powinna się zakończyć. Ogólnie próbę instalacji podjąłem jakieś paręnaście minut temu.

EDIT:

Gra działa bardzo płynnie i sama zaproponowała mi ustawienia graficzne na 'High', pomimo iż gram na laptopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam tylko jeden, ale bardzo poważny problem. Kontrola. Gdy poruszam myszką w lewo i prawo, uzyskuję płynne obrócenie widoku postaci. Jeśli natomiast poruszam nią w górę i w dół, to... no po prostu powiedzmy, że aby spojrzeć w górę muszę przejechać myszką około metr do przodu...

EDIT: Podkręcenie czułości kontrolera na maxa zdaje się jako tako rozwiązywać ten problem.

Swoją drogą przeglądanie menu jest faktycznie koszmarem, ta gra w ogóle nie jest dostosowana do używania myszki - klikasz jedno, zaznacza się coś zupełnie innego.Na przykład masz listę ras i jeśli klikniesz na 'Orka', to zamiast niego podświetli się rasa znajdująca się obok. Odradzam używanie myszki w rozmaitych menusach, tylko przy użyciu klawiatury jest to wykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę oryginalny i powiem, że pewnie jako niecało 1% graczy pecetowych, grających w to to, zaprzęgnę do współpracy swojego pada od XBoxa i przelecę grę, jak konsolowiec :) Nie wiem, jak to jest z tymi aktualizacjami - u mnie wcale nie był to jakiś dramat, bo po instalce z płyty gra zasygnalizowała potrzebę pobrania update'u, które pobranie przy łączu 6mb zajęło niecałe 40 minut.

Teraz tylko dostosuję grafikę (naiwnie liczę na ultra przy GTXie 260 :D), obczaję, gdzie włącza się moją ulubioną wersję kinową (bo ponoć jest) i za jakieś 2 godzinki coś tutaj skrobnę w większym lub mniejszym zachwycie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...