Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Ja za to kupuję w dniu premiery :) Wybór należy do Ciebie, bo oba rozwiązania maja zalety i wady.

Dostał już ktoś CD-KEY jeśli kupował przez net sam klucz?

A jakie wady ma czekanie na wersję GOTY :tongue:? Jestem tego samego zdania co manhuncik. Gdyby jeszcze w Skyrimie był multiplayer, to się rozumie, że im szybciej zaczniesz tym mniej będziesz odstawać od reszty poziomem. A tak to niemal żadna strata - do 'tego' czasu dalej można się delektować starymi TESami. Edytowano przez ShadowNinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wady ma czekanie na wersję GOTY :tongue:? Jestem tego samego zdania co manhuncik. Gdyby jeszcze w Skyrimie był multiplayer, to się rozumie, że im szybciej zaczniesz tym mniej będziesz odstawać od reszty poziomem.

Przy czekaniu dochodzi ci jeszcze jedna BARDZO ważna zaleta - opinie NIE naznaczone hypem - wszyscy widzieliśmy jakie oceny zbierał wcale nie aż TAK dobry Oblivion i jak recenzenci wydawali się ślepi patrząc na oczywiste, totalnie rozwalające spójność świata gry, karygodne niedociągnięcia sypiąc 9-10 jak z rękawa. W wypadku tak przehypowanych tytułów zdecydowanie lepiej poczekać aż zapał trochę opadnie i pojawią się jakieś chłodniejsze opinie przynajmniej udające jako taką obiektywność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - jakoś ja po wielu latach od spinki która miała miejsce po premierze Obliviona, dalej dałbym mu bez wahania 10/10.

Wracając do tematu. Kupiłem dzisiaj swój egzemplarz Skyrima w Empiku. Kosztował 119 zł, więc zdecydowali się obniżyć swoją cenę o 20 zł. Zainstalować jeszcze nie mogę, bo premiera jest dopiero jutro, ale gierka już figuruje w spisie moich gier na Steamie :)

Mam tylko jedno zastrzeżenie - edycja podstawowa gry jest bardzo rozczarowująca - zapowiedziany soundtrack to tylko demo właściwego soundtracku, składające się z 4 utworów. I nie ma sposobu żeby o tym przeczytać na opakowaniu z grą, jest co prawda napis 'utwory wybrane' ale on nic tak naprawdę nie mówi, bo każdy soundtrack w formie audio-cd zawiera tylko wybrane, a nie wszystkie utwory. Także przeżyłem rozczarowanie po rozpakowaniu gry, gdy ujrzałem tylko 4 utwory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Same here. Nie wiem jakie to są te "oczywiste, totalnie rozwalające spójność świata gry, karygodne niedociągnięcia" kolegi z góry, więc nawet dzisiaj Obek dostał by odemnie minimum 9.

Tylko demo soundtracka? 4 UTWORY?! Proszę mi wybaczyć to co zaraz zrobię: [DemonicznyTrybŚmiechu]BUGAGAGAH![/DemonicznyTrybŚmiechu]

Kolejny powód dla którego warto czekać na wersję GOTY. Ciekawy jestem co ostatecznie znajdzie się w wnętrznościach tego grubasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Nargogh widocznie Oblivion trafił w Twój gust...a o gustach się nie dyskutuje. Proponuję nie rozpoczynać po raz nie wiadomo który dyskusji na temat "świetności" Obka bo to temat nie tylko kontrowersyjny, ale też mocno wyeksploatowany. Nie mniej popieram HideHisFace. Recenzje nie tylko Obliviona, ale w ogóle gier tak złożonych jak kolejne TES'y powinno się pisać po przynajmniej tygodniu ostrego grania. Tyle tylko, że mało który recenzent dysponuje aż tak długim czasem na zapoznanie się z treścią jednej gry. Niestety wiele wad w nich zawartych nie da się wychwycić równie szybko, co np. w kolejnym CoD, Battlefield czy innym fps'ie itd. A od pewnego czasu wydaje mi się, że bardziej niż rzetelność recenzji, w czasopismach branżowych liczą się wielkie nagłówki w stylu "Pierwsi w Polsce/na świecie".

@ShadowNinja przykładem "oczywistych, totalnie rozwalających spójność świata gry, karygodnych niedociągnięć" niech będzie wymieniany wielokrotnie, bzdurny Levelscalling...dzięki któremu dla super napakowanego herosa w ciężkiej zbroi śmiertelnym zagrożeniem mógł być np...szczur.

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Temat level scalingu był już tutaj przerabiany z 1000 razy, więc nie mam zamiaru się w niego - bezcelowo - zagłębiać. Zresztą Shivering Isles skutecznie wyparło ten byt z gry, o czym ostatnio miałem przyjemność przekonać się na własnej skórze :smile:.

Recenzja autorstwa GameTrailers.com: http://www.gametrailers.com/video/explorat...-scrolls/723821

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś otrzymał już swoją kopię zamówioną w pre-orderze na 3kropki.pl? "Przesunęli" premierę na 10., lecz dzisiaj (10. właśnie) zmienili termin wysyłki na "1 dzień". Czy jest aż tak źle jak podejrzewam? Tzn. że wyślą grę dopiero w poniedziałek?

@Lord Nargogh - Z tym demem OST rzeczywiście przesadzili. Ale hej - zawsze więcej kasy za pełen soundtrack, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Shivering Isles skutecznie wyparło ten byt z gry, o czym ostatnio miałem przyjemność przekonać się na własnej skórze :smile:.

@ShadowNinja skoro Bethesda zdecydowała się na "poprawienie" tego mechanizmu znaczy że spotkał się z BARDZO nie przychylną opinią graczy (nie żeby Bethesda specjalnie przejmowała się czymś tak błahym, jak opinia fanów...), lub sami przyznają że delikatnie mówiąc nie był to element szczególnie udany. Dodajmy do tego, że nie jest to jedyna wada Obka. Nie twierdzę że gra jest zła, ale czy ocena 9 lub 10/10 nie powinna być zarezerwowana dla tytułów wybitnych i w pełni kompletnych?. Może takie noty nie pojawiały by się zbyt często, ale przynajmniej ciągle istniała by jakaś różnica pomiędzy "srebrem a platyną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko demo soundtracka? 4 UTWORY?! Proszę mi wybaczyć to co zaraz zrobię: [DemonicznyTrybŚmiechu]BUGAGAGAH![/DemonicznyTrybŚmiechu]

Kolejny powód dla którego warto czekać na wersję GOTY. Ciekawy jestem co ostatecznie znajdzie się w wnętrznościach tego grubasa.

Ta...dziś zatelefonowałem do Empiku, pytając się czy przypadkiem gry nie mają już dostępnej i o dziwo w mym legionowskim Empiku mogę już kupić grę. Pojechałem szybko, zobaczyłem fajne duże pudełko i myślę "łoo soundtrack dali? Nieźle". Wracam do domu, rozpakowuję i co widzę? 5 marnych kawałków, w tym tylko jeden fajny (motyw przewodni w grze). Resztę ścieżek pewnie będzie dostępna za 4-6$ po jeden utwór. Dobra robota Howard, nigdy mnie nie przestaniesz zaskakiwać. Płytę przesłuchałem i słucham sobie tylko jedyneczki, bo reszta to beznadziejne smędzenie.

Jedyny plus, mapa świata, fajny materiał, który szybko się nie rozwali, bo mapa Obliviona...chwila, była mapa? Niech sprawdzę (grzebie w szufladzie gdzie trzyma gry), co za lipa, zdawało mi się, że TESIV miał mapę. Albo ja kupiłem jakąś biedną pseudopremierową edycję, w której wrzucili jedynie jako dodatek płytę, która zawierała patch polonizujący grę. No ale wracając do piątki...to mapa jest fajna.

A co więcej w pudełko? Instrukcja (przynajmniej nie ulotka, ale bez rewelacji) i płyta, z której gry i tak nie mogę nawet zainstalować, lipa, muszę kompa na noc zostawić aby Steam mi pobrał cały tytuł. Przynajmniej transfer dobry, 245kb/s i nie spada, przeciwieństwie do serwerów Blizzardowskich, gdzie dopiero o 3 nad ranem prędkość dochodziła do 250kb/s, a tak trzymało się 50kb/s.

Nic no...jutro sobie pogram jako Argonian (od Morrowinda tylko tą rasą gram) i sprawdzę czy poszli w stronę Obliviona (czyli, zróbmy tak, aby gra sama się przechodziła, bo jeszcze będzie za trudno) czy w Morrowinda (dużo biegania i szukania i mnóstwo zadań).

Poza tym...Fronczewski...na 100% gram z dubbingiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem wczoraj w Vobisie grę za 100zł i dzisiaj mam ją już gotową do odbioru w salonie w CH Reduta w Warszawie. Wyjeżdżam jutro, więc okazji, żeby zagrać nie będzie. Grę pewnie odbiorę w sobotę po południu. Egzemplarze szybko się rozeszły. Przynajmniej w Vobisie. Na stronie internetowej sklepu jest napisane przy grze, że następna dostawa przewidziana jest na 15 listopada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dexter666 A ja bym właśnie bardzo chciał wiedzieć co przeszkadza niektórym ludziom w Obku poza level scalingiem. Czasami wydaje mi się, że niektórzy nie lubią tej produkcji od tak, bo nie przypominała Morrowinda, a level scaling jest dla nich jedynym racjonalnym argumentem przeciw. Nie twierdzę, że Obek jest idealną produkcją, bo to leży w kwesti gustów, ale po prostu chciałbym wiedzieć co Was tak uwiera w Oblivionie. To nie jest żadne podjudzanie do kłótni! Beż żadnych zbędnych komentarzy, jeden pod drugim, wypunktowana lista ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kurier wreszcie zapukał, mam swoją pierwszą w życiu (sic!) Edycję Kolekcjonerską (Skyrim).

Gra - Na chwilę obecną nie chce się zainstalować z płyty (właściwie jest jeszcze kilkanaście godzin przed premierą, więc nic dziwnego), również tak jak Osioł ze Steam'a ściągam.

Artbook - W sumie na tym najbardziej mi zależało, pomijając samą grę, jako że pracuje, można powiedzieć, "artystycznie". 202 strony, przepiękne rysunki świata, postaci, fauny i flory, na architekturę i miejsce się znalazło. Artbook jest po angielsku, ale to dla mnie przeszkodą nie jest.

Soundtrack - Hmm...5 utworów? No cóż, tego akurat się po kolekcjonerce nie spodziewałem.

Mapa - A właściwie 2 mapy, jedna w całości po angielsku, druga po polsku. Miły dodatek, aczkolwiek w ramki nie oprawie...

Making-of - Bonusowa płyta, jak tworzyli grę, scenariusz, trochę gameplay'u...jeszcze nie obejrzałem całego, także więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

Racja, zapomniałbym, statuetka smoka. Wysoka na ~32 cm, szeroka na ~30 cm. Zrobiona ni to z gumy...ni to z plastiku...jakieś tworzywo. Prezentuje się bardzo dobrze, wysoki poziom detali, składa się z dwóch części.

Ogólnie rzecz ujmując, jak na moją pierwszą EK, jestem usatysfakcjonowany!

Edytowano przez Banderchlast
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz...zaraz...to jak to jest z tą płytką Skyrim? Nie mogę z niej zainstalować gry przed premierą, czy w ogóle nie zawiera instalki i trzeba wszystko pobierać? :/ jakoś nie chce mi się kompa na noc zostawiać, żeby rano zagrać...

kisiel231

Nic oprócz sklepów prowadzonych przez właścicieli, czyli malutkich osiedlówek, jutro otwarte nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "oni tak na serio". Co za pytanie... W końcu 11.11 ma ważniejszą symbolikę dla polaków niż premiera jakiejś (bez obrazy) głupiej gry. Czy poczekać jeden dzień (literując: J-E-D-E-N) to aż tak długo?

@RIP1988 - sam miałem już jakąś grę dodawaną do Steama na płytach. Możesz normalnie zainstalować przed premierą - jednak do czasu premiery jej nie uruchomisz. ^^ Oczywiście płyty zawierają pliki instalacyjne i nie trzeba w żadnym wypadku wszystkiego pobierać.

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...