Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Może nie w temacie (a nawet na pewno, ale Pomocnej Dłoni nikt nie czyta, a tu przewija się kilkadziesiąt osób dziennie) - wie ktoś co zrobić, żeby Skyrim płynnie chodził? Bo na moim laptopie (Win7 64bit, Intel Core i5 czterordzeniowy @2,27Ghz, 4GB RAM, RAdeon 5730) miewa spadki jakości do jakichś 3-5 klatek/sekunda. Nie pomaga obniżanie grafiki, działa niemal tak samo na maksymalnych detalach, jak na minimalnych.

Any ideas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipek90 Widzę, że już trochę czasu grasz na PS3 w Skyrima. Mam więc małe pytanie, jak jest z tymi niesławnymi zwiechami i spadkami fpsów po przekroczeniu określonego rozmiaru zapisu? Wystąpiły już jakieś u ciebie?

Wystąpiły. Do 7-8mb w save file'u problem zdarzał się raz na 5-6h. Obecnie (12mb) krzaczyć zaczyna po 2-3h zabawy, ale nie ma co dramatyzować. Zwykły reset konsoli -minuta roboty- przywraca wszystko do stanu normalności.

Patch wychodzi na początku grudnia i ma to poprawić.

@down

Możesz.

Edytowano przez Lipek90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, nie wiem właściwie w jaki sposób włączyło mi się tak, że mój bohater cały czas idzie, a nie biegnie truchtem, i nawet nie da się teraz sprintu. Jak to wyłączyć żeby on nie 'szedł'?

Prawdopodobnie nacisnąłeś CapsLocka w czasie gdy miałeś aktywne jakieś menu. Wystarczy że znowu wejdziesz np. w ekwipunek, naciśniesz Caps i wyjdziesz spowrotem. To jest nieźle uciążliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda ze Skyrim chyba skończona, przeszedłem większość na mistrzu i chyba nic nowego już nie odkryję :P.

Pora zainstalować poprzednie części :).

@down

namiary? przecież tutaj wszystko jest losowe przez głupi scalling.

Najlepiej kowalstwo i sobie samemu wykuć, najszybszy sposób.

Edytowano przez Cmb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch... Wreszcie. Moja Nordka jest Arcymagiem i Słuchaczem. Nieźle, teraz jeszcze wojownicy, wątek główny... Fajnie będzie! ^^

Ktoś wspominał wcześniej, że gra typowym magiem jest trudniejsza niż kimś innym. Nie mogę zaprzeczyć, wojownika, czy innego łowcy nie testowałam, ale stwierdzenie o słabym czarodzieju - kłóciłabym się.

Dobra, przyznam, gram na Czeladniku. Większy poziom trudności boję się wziąć. :) Ale... Gram zwykłym magiem zniszczenia, mam ok. 70 pkt. szkoły zniszczenia, korzystam głównie z błyskawicy (2 perki na większe obrażenia od prądu). Many mam ogólnie ponad 400 (mniej niż 500), razem z ekwipunkiem. Tempo regeneracji +200%, o 35% tańsze czary zniszczenia. I co? Mana się kończy dosyć powoli (większe towarzystwo zdąży paść), czary są silne... Z gigantami jak na razie problemów nie było, poddają się szybko. Umieram tylko od czasu do czasu, jak się zagapię przez smoka (mało hp), czy podczas zabawy z Gwiazdą Azury. Jeśli jednak mimo wszystko mag jest słaby i zostanie ulepszony w patchu - zmieniam poziom trudności. ._.

Zaklinanie powoli rośnie, coraz bliżej do deadrycznego seta, który zmieni mnie w jeszcze większą maszynke do mięsa. ^^

Uzbierał ktoś wszystkie te dziwne, różowe kamyczki? Wiem co z nimi zrobić, ile zebrać, ale czy warto? Nagroda jakaś zadowalająca? Nie chce mi sie zbierać ich, gdy potem dostanę ze 100sztuk złota, czy coś.

I ponawiam pytanie, kiedy będzie można kupić czary na poziomie eksperta dla szkoły zniszczenia? W sklepie pojawiły się szaty eksperta, więc do zaklęć dużo nie zostało, prawda?

@Down

Jeśli to do mnie - wyczytałam na wikipedii TES, że można dostać te czary tylko od nauczycielki zniszczenia z Akademii, ale nie jest napisane kiedy. :C

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku szukając kuli ognia się irytowałem i w końcu znalazłem u pierwszego maga z którym handlowałem - z tym w smoczej przystani (w akademii, ani nigdzie nie mieli:D). Więc chya albo cza poskakać po magach, albo poczekać, ja teraz kradziejem gram, jak wezmę się spowrotem za maga, to obczaje:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jakie porady macie dla początkującego zaklinacza ? Póki co zaklinając żelazne sztylety wbiłem Enchanting na 42 poziom, ale niedługo będę mógł wyrabiać szklane pancerze, więc albo z nich albo z pancerza ze smoczych łusek chciałbym stworzyć jakiś przyjemny secik. Tylko jak się do tego zabrać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, masz nieźle rozwinięty Destruction i fajne klamoty, mnie bardziej ciekawi jak dotarłeś (przeżyłeś) do tego momentu...

Bo dla mnie 3-4 otaczających mnie Falmerów to nawet wojownikiem jest nietęgo... A Mag jest na 2 pacnięcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jakie porady macie dla początkującego zaklinacza ? Póki co zaklinając żelazne sztylety wbiłem Enchanting na 42 poziom, ale niedługo będę mógł wyrabiać szklane pancerze, więc albo z nich albo z pancerza ze smoczych łusek chciałbym stworzyć jakiś przyjemny secik. Tylko jak się do tego zabrać ?

Co cie konkretnie interesuje? Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze dopiero w momencie gdy masz ostatni perk z enchanta (2 dodatki), oplaca sie je nosic.

Wczesniej bardzo czesto sety questowe maja lepsze dodatki.

Przedmioty zaklinaj z najlepszymi gemami, bo tylko wtedy uzyskasz najlepszy efekt.

Jutro moge Ci to dokladnie na pw opisac. Teraz juz pora nie ta, no i krew mnie zalewa jak jestem zmuszony pisac posta na tym forum za posrednictwem urzadzen mobilnych.

Nie wypada aby takie forum bylo tak zle przystosowane...

Chyba ze jest gdzies stosowna opcja, a ja jej nie widze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gieszu - ja byłbym zachwycony gdyby wyszły pełnoprawne dodatki, a nie DLC. Bardzo chętnie zapłacę więcej za możliwość spędzenia przy tej grze jeszcze większej ilości czasu. No ale nie zapominajmy, że w Morrowindzie nie byłoby za dużo do przedstawienia

(Wybuch czerwonej góry rujnujący całą prowincję)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Z pełnoprawnymi dodatkami popieram...pod warunkiem, że prezentowały by poziom PRZYNAJMNIEJ tak dobry jak "Trójca" i "Bloodmoon". No i kilka zmian do Skyrim również w dodatkach przydało by się zaimplementować (np. ciekawszy system nagród za wykonane questy i "przytemperowanie" level scallingu).

@Lord Nargogh

Nie rozumiem. Czemu Twoim zdaniem w Morrowind nie było by zbyt ciekawie?. Przecież czego jak czego, ale na Vvandarfell ciekawych miejsc i zadań nie brakowało. Poza tym to co już widzieliśmy w TES3, w nowej oprawie graficznej mogło by robić ogromne wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież czego jak czego, ale na Vvandarfell ciekawych miejsc i zadań nie brakowało

A właśnie, że brakowało, chyba że ma się niskie wymagania. Lokacje były, owszem, przedzielone względnie dużymi obszarami pustki, nijak im startować do takiego Gothica 2, który IMO jest mistrzostwem w dziedzinie zmyślnego upakowania fajnych miejscówek. Questy są natomiast zazwyczaj słabo napisane i bez polotu, ledwo pół kroku ponad losówki z Daggerfalla (a czasem - pół kroku w tył), chyba, że akurat się jest na Solstheim, albo trafiło na tych parę sztuk z pomysłem i rozmachem. Ale Lordowi przede wszystkim chodzi o fragment zaspoilerowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Questy są natomiast zazwyczaj słabo napisane i bez polotu, ledwo pół kroku ponad losówki z Daggerfalla (a czasem - pół kroku w tył), chyba, że akurat się jest na Solstheim, albo trafiło na tych parę sztuk z pomysłem i rozmachem.

Właśnie, twórcy przy Morrowindzie przy questach zwyczajnie poszli w ilość, w większości olewając jakość. No bo ile tam było organizacji? Trzy rody, gildia wojowników, Legion Cesarski, gildia magów, mroczne bractwo, gildia złodziei, kapłani(czy coś w tym rodzaju), do tego jak komuś się chciało to 3 organizacje wampirów, masa questów nie związanych z gildiami. I każda większa organizacja miała przynajmniej kilka siedzib. A że większość questów polegała na walce, która była tak skopana jak tylko się da... Jedynie klimat, radość z eksploracji i masa modów uratowały tą grę. Co zresztą sprawiło że grałem w Morrowinda ok. dwa miesiące. Teraz bym nie mógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie poruszajmy już może tematu "Morrowind świetny/tragiczny". Ja tam wcale "niskich wymagań" w stosunku do gier nie mam (i właśnie dla tego często mi się na tym forum czepialstwo zarzuca), a jednak grając w TES3 ani razu nudy nie zaznałem. Wady miał, to oczywiste, ale której grze niczego zarzucić nie można?. Wszystko jest kwestią gustu. Chyba większość graczy, którzy zagrali w Skyrim o

tragicznym wybuchu Czerwonej Góry

już wie.

Kataklizm

niewątpliwie zmienił obraz prowincji, ale czy coś takiego też nie daje sporego pola do manewru w ewentualnym dodatku?. Ja w każdym razie chętnie zawędrował bym np. do pokrytych zaschniętą lawą

ruin Vivec

, poszukał artefaktów w zrujnowanym

Ebonheart

itd. Dla graczy którym Morrowind się podobał, może to być co najmniej ciekawe doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter666- chyba nie zrozumiałeś do końca, co się stało w związku z

kataklizmem Czerwonej Góry. Prowincja jest

dosłownie w ruinie, mało kto przeżył katastrofę. Czytałem gdzieś wzmiankę o tym, że pewna Aedra/Daedra ocaliła grupę swoich wyznawców nakazując im ucieczkę właśnie do Skyrim.

W chwili obecnej to tam jest opustoszała pustynia, gruzy, ruina.

Zresztą nie wiem, czemu my to spoilerujemy, to nie jest element fabuły Skyrima, tylko wydarzenie które miało miejsce w uniwersum jakiś czas temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z mrocznym elfem na temat Morrowind dowiedziałem się, że po wybuchu nie ma już do czego wracać, więc podejrzewam że teraz są tam same zgliszcza i co najwyżej jakieś grupki próbujące się w jakiś sposób zorganizować (może jakiś Fallout :P).

Sądząc, iż niebawem większość graczy wyczerpie Skyrima, DLC powinno pojawić się za jakiś miesiąc albo dwa, jakby dodali obszar podobny do tego i podobną ilość questów, to wtedy byłby raj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...