Skocz do zawartości

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.


Black Shadow

Polecane posty

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...HqGINNKwk#at=35

Gdyby ktoś mi powiedział co to za pierwsza nuta w podkładzie muzycznym tego filmiku( motyw gitara- piano dla jasności), byłbym niesamowicie wdzięczny:)

EDIT: Liczę nawet, że muzyka aż do niejakiej "innej", która w tym filmiku się pojawia to jedna całość, nie powiem:)

Edytowano przez KlucQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zespołów grających muzykę podobną do TEGO czy TEGO. Czyli ogólnie dość szybki metal z dużą ilością elektroniki i kobiecym wokalem, ewentualnie męskim growlem/screamem/jakzwałtakzwałitaksięnieznam, a najlepiej z dwoma wokalami jednocześnie (tzn. przeplatające się). A jeszcze ogólniej, to albumów podobnych do nowego LP Blood Stain Child, bo słucham na okrągło od jakiegoś tygodnia, i bardzo mi się podoba takie połączenie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt - dużo tam elektroniki, ogólnie można by zaliczyć do melodic-death z dużymi naleciałościami elektroniki. Ze swojej strony mógłbym polecić:

One Without album "Sweet Relief" - dosyć młody zespół , ich płytę można ściągnąć ze stronki za free ( link w opisie na YT)

Scar Symmetry - ładne połączenie growlu i czystego śpiewu ( kobiecego wokalu brak), elektroniki raczej malutko

Solution 45 - jak wyżej ( ten sam wokalista ), growl i czysty śpiew , wg mnie nawet lepszy niż Scar Symmetry

Vortech - dużo elektroniki i industrialu ( nawet techno , w zależności od albumu) lecz brutalniejsza odmiana metalu, zespół wypuścił wszystkie swoje płyty za darmo do pobrania

Disarmonia Mundi - szybki z lekką domieszką elektroniki , pierwsze płyty nagrane z wokalistą Soilwork

Ogólnie w tym co poleciłem, nie ma zbyt wiele elektroniki i kobiecych wokali ( raptem jeden) ale może Coś Ci przypadnie do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam płytę Blakroc- Blakroc

Kawałek na zachętę

Albo Kid Cudi- Man On The Moon 2

Poczciwi Beastie Boys (dowolna płyta serio, może być ostatnia, ale i pierwsza)

Gorillaz ładnie mieszają rap, rock i trip hop.

Rage Against The Machine, ich debiut i ich Zack De la Rocha który nie ukrywał fascynacji rapem (ze wzajemnością).

The Roots to profesjonalny rap band który zatrudnia perkusistę, gitarzystę, więc wszystko?

Poczciwe Cypress Hill i "Skull & Bones" z czego "Bones" to takie właśnie rapy pod cięższe brzmienia.

Yelawolf ma ciągoty do takich rockerskich podkładów.

Run-D.M.C. mieli sporo takich kawałków na pierwszych płytach

No i oczywiście Body Count i ich płyta pod tym samym tytułem z Ice-T jako frontmanem. Wiki mówi, że to thrash metal, ja tam nie odróżniam gatunków, ale może akurat tego szukasz.

Elektro rap to może korzenie? Afrika Bambaataa?

Ewentualnie coś nowego, może Theophilus London?

A jak składanki, to to na pewno ci podpasuje patrząc na tracklistę

"Judgement Night" OST

1. "Just Another Victim" Helmet and House of Pain

2. "Fallin'" Teenage Fanclub and De La Soul

3. "Me, Myself, & My Microphone" Living Colour and Run DMC

4. "Judgment Night" Biohazard and Onyx

5. "Disorder" (Medley of 3 Exploited songs: "War", "UK '82", and "Disorder") Slayer and Ice-T

6. "Another Body Murdered" Faith No More and Boo-Yaa T.R.I.B.E.

7. "I Love You Mary Jane" Sonic Youth and Cypress Hill

8. "Freak Momma" Mudhoney and Sir Mix-A-Lot

9. "Missing Link" Dinosaur Jr. and Del tha Funkee Homosapien

10. "Come and Die" Therapy? and Fatal

11. "Real Thing" Pearl Jam and Cypress Hill

House to nie moja bajka, więc nie wiem.

Edytowano przez Tony_Starks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam jakiegoś dobrego zespołu grającego nu-metal \ hardcore na wzór dwóch pierwszych płyt Drowning Pool (nowy wokalista jest niezły, ale Gong i Dave byli o niebo lepsi). Coś z fajnym wokalem, mocnymi gitarami, jak na przykład to:

. Uprzedzam, aby nie rzucać rapcore'ów, często mylonych z nu-metal / hardcore jak na przykłąd P.O.D. czy Limp Bizkit. Pamiętam z interesującego mnie teraz okręgu niezłe granie SOILu, ale wolałbym, znacznie bardziej wokal na wzór dwóch pierwszych z DP.

Zna ktoś coś dobrego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Może Illusion? Korn pewnie znasz... Przychodzi mi do głowy jeszcze Biohazard.

A Biohazard to niby co, jak nie Rapcore? Na przełomie lat 80-/90-tych o całym tym Nu-Metalu raczej mało kto słyszał... :tongue:

Co do samego polecania, to to zupełnie nie moje klimaty, ale Still polecił Coal Chamber. Może DevilDriver się nada? Tak naprawdę, to nie kojarzę ich muzyki, ale udziela się tam ktoś z CC właśnie. No i może Deftones. Obiło mi się o uszy, że to takie "nisko strojone" klimaty. :wink:

@b3rt:

Szukaj po tagu "Cyber Metal" i podobnych (choć tu raczej ciężko o kobiece głosy). Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to Sybreed (choćby ich

). Może znajdzie się też coś u podobnych grup, jak Mnemic lub Raunchy (choć mogę się mylić nie słucham). Fajne jest też Black Comedy (
) i The Kovenant (ci to nawet damskie chórki miewają! :laugh:
). Choć wydaje mi się, że ogólnie w takiej muzyce przeważają raczej średnie tempa.

Ostatecznie może spodoba Ci się Samael z okresu Reign Of Light i Solar Soul (

) i nasz polski Cruentus (choć temu bliżej jest chyba do jakiegoś Metal-/Mathcore'u.
).

Kolejnym "wielkim zespołem którego nie znam" jest Fear Factory, może też podpasuje?

@Diex: Nie mam już czasu, więc powiem tylko: sprawdź Earth!

Wcześniejsze albumy to raczej Drone Doom (tu możesz też obadać Sunn O))) ), ale potem coraz więcej u nich Post-Rocka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów, jednej płytki sobie na Youtube nie możesz przesłuchać? Ja rozumiem pytania o najlepsze płyty jakiegoś zespołu, ale o najlepszy kawałek z danej płytki?!?

Ehh... The Man Who Would Be King i When the Wild Wind Blows, ale jest to zdanie osoby która nie przepada za Iron Maiden, więc ja tam się nie znam. ;)

PS: Coś tam słyszałem, że ponoć Ironi nową płytę będą nagrywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pawcio - a nie lepiej zadać takie pytanie w temacie o tym zespole? :mellow:

---------

ja poszukuję wykonawców grających podobnie do Band of Skulls. przykładowe piosenki: I know what I am, Patterns,

. chcę wiedzieć, kto ma podobne brzmienie gitary i równie melodyjne, energiczne piosenki :) lans.fm niewiele mi pomaga, w zakładce "podobni wykonawcy" daje na początku kilka oczywistych oczywistości (The White Stripes, The Kills, The Black Keys, BRMC) a potem idzie w zwykły indie/alternative rock. a ja jestem przekonany, że takich zespołów jest więcej. i mam nadzieję, że pomożecie mi w ich odnalezieniu ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to w takim razie drugie pytanie: Jaka jest wg was najlepsza płyta Avenged Sevenfold?

Sam fanem nie jestem, ale największą popularnościę/poważaniem cieszy się chyba City Of Evil (na którym jest z resztą Bat Country)...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś, co to za utwór z tvn- owskiego trailera filmu 'Firewall", który był w Superkinie jakiś czas temu?

Kawałek był też w jakiejś zajawce na BBc Knowledge.

Strasznie mi się podoba : :happy:

PS: Coś tam słyszałem, że ponoć Ironi nową płytę będą nagrywać.

a nie składankę?

Edytowano przez szatanz6klasy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...