Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Jak się nazywa muzyka konkretnie, którą zespół Scotta wykonuje w filmie Scott Pilgrim vs. The World? Przykłady wykonawców, linki do YT?

Konkretnie niekwalifikowalna i think. Czytaj - jakieś indie punkrokmiczne brzmienia dla nastolatków (całkiem [beeep]iste, swoją drogą. Truck truck truck~~). Poszukaj na kanadyjskiej offowej scenie alternatywnej, bo to była prawdziwa inspiracja. Ale to może być conajmniej męczące.

A teraz jaśniej - Sex-bob-Omb stworzył BECK. Co prawda artysta poruszający się w innym (troszeczkę) gatunku, ale równie fajoski. Polecam obczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy mam zajawkę na Offspringów, dlatego szukam podobnych zespołów.Wiecie, taki "delikatny" rock.
Raczej-

delikatny punk. Już tu pisałem o zespołach grających podobną muzę do Offspring, jednak wymienię te zespoły jeszcze raz: Blink- 182, New Found Glory, Green Day, Sum 41, The Killer Barbies, Alien Ant Farm i oczywiście klasyka, czyli Bad Religion, oraz ewentualnie Rancid. Generalnie, zespołów pop punkowych jest od groma i mógłbym tak wymieniać bardzo długo, ale myślę że na początek wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie coś w stylu Anathemy?

Wczesnej, czy późnej? =D Co prawda to nie moje klimaty, także ciężko mi cokolwiek z czystym sumieniem polecać, ale myślę, że późniejsza Katatonia, My Dying Bride, Opeth, Death, czy Paradise Lost mogą przypaść Ci do gustu. Jeśli szukasz czegoś bardziej w stylu rocka progresywnego, to może warto zainteresować się klasyką? Coś jak King Crimson? A jak wolisz jednak bardziej nowoczesne granie, to posłuchaj sobie Porcupine Tree albo God is an Astronaut.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze raczej black metalu nie slucham, ostatnio spodobal mi sie Samael - konkretniej albumy Reign of Light i Solar Soul. Znacie moze cos stylistycznie podobnego do tego wykonawcy z podobnym growlem? (a moze to nie jest growl? - musicie mnie w tej kwestii uswiadomic)

Edytowano przez roby
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci Metalcore/Melodic Death Metal/tym podobne rzeczy, to sprawdź np. Sybreed, Black Comedy, Mnemic, Raunchy, czy nasz rodzimy Cruentus (czytaj: tag "Cyber Metal" na Last.fm ;))

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie błąd, gdyż zarówno Rotting Christ, Moonspell oraz Tiamat w niczym nie przypominają dokonań Samaela na tych dwóch płytach, które podał Roby. ;) Nie wiem na jakiej zasadzie działa to wyszukiwanie podobnych zespołów, ale coś jest z nim nie tak. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasadzie tagów. Dużo ludzi oznacza ich np. jako Black Metal, sporo jako Doom Metal, jeszcze jako Post-Black Metal (pamiętajmy o ich wcześniejszej twórczości), inny zespół ma podobne, mniej-więcej tak samo popularne tagi i dlatego jest wysoko w "podobnych"...

[EDIT] 1,5k ;)

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zespołu Black/Trash/Death metalowego. Niby proste, ale nie chcę aby w ich piosenkach znajdowały się treści satanistyczne (ciężkie, co nie? :) ). Albo polećcie coś innego, ale z szybkim tempem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, słuchałem trochę Behemotha, ale ich teksty niezbyt do mnie przemówiły. No i jeszcze Venom. A ogólnie jeśli chodzi o metal najbardziej do gustu przypadł mi Sabaton.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę teksty są dla ciebie takie ważne? Przecież tego darcia nie da się zrozumieć. ;) Proponuję zapoznać się z zespołem Nile - death metal, na tematykę tekstów (oraz muzyki) wpływ ma Egipt, starożytna Mezopotamia, a nawet twórczość Lovecrafta. Z blacku poleciłbym ci Taake i Keep of Kalessin. Porządne zespoły nieoddające hołdu szatanowi. Thrashu nie słucham, więc siedzę cicho... Choć może o Sepulturze nie słyszałeś, więc jakby co to posłuchaj.

Ogólnie to można by ci polecić jakieś miliard zespołów, więc szykuj się, że zaraz wpadnie tu ktoś jeszcze i zarzuci masą nazw. Może przesłuchaj kilka utworów zespołów, które wymieniłem i napisz co o nich sądzisz. Jak ci się nie spodoba to poszukamy czegoś innego, wszak takie pojęcia jak 'black' i 'death' mają swoje podgatunki, które różnią się w stopniu znacznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zespołu Black/Trash/Death metalowego
Szukasz zespołów grających obojętnie który z wymienionych gatunków, czy takich mieszających wszystkie te style?

47 prawdę napisał o tym, że imię takich kapel jest Legion. Od siebie polecam stare dobre Sodom (np. "Agent Orange"), albo szwedzkie brutalno-melodyjne mieszanki w stylu At the Gates ("Slaughter of the Soul"), czy The Haunted ("... made me do it") - bardzo fajne, nóżka sama tupie do taktu.

Jeśli zaś chodzi Ci o Sabatonowe teksty (bohaterstwo, honor, never give up, itp.) to zainteresuj się power/heavy/speed metalem, np. Blind Guardian ("Nightfall on Middle Earth").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobał Ci się Sabaton, to sprawdź Brainstorm (ten niemiecki, nie ten z Eurowizji), Iced Earth i projekt poboczny gitarzysty Iced Earth i wokalisty Blind Guardiana (IMO lepszy od zespołów macierzystych) - Demons & Wizards...

Jeszcze może Annihilator (Thrash)... I jeśli zespoły chrześcijańskie mogą być, co mi kojarzy się deathmetalowy Morification(wczesny) - sprawdź "Scrolls Of Megilloth"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapytam, a co! Jakie polecacie death/thrash metalowe kapele? Oczywiście znam już takie zespoły jak Vader, Behemoth, Trivium, Slayer, Megadeth, In Flames, Dark Tranquility.... Znam bardzo dużo tych szerzej znanych kapel, więc szukam raczej niszowych, lokalnych bandów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...