Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Witam, ostatnio przypomniała mi się piosenka i siedzi mi w głowie, nie pamiętam jak się nazywała... Wiem że był to rock, coś w stylu może Billego Talenta. Na teledysku zespół był w takim starym miasteczku, ubrani też byli tak po staroświecku (nie takie słowiańskie, coś jak za czasów gdy palono wiedźmy na stosach), no i była chyba właśnie wiedźma, nie wiem czy kogoś nie zabiła. No tyle mogę powiedzieć, pomóżcie bo nie daje mi spokoju, a czasem mam nawet tak że już mi się prawie przypomina ale jednak nie... Jeśli nie masz pewności to i tak wklej, może akurat będzie fajne to sobie posłucham, a może naprowadzi mnie na dobry trop.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska.

Szukam podobnych utworów, najlepiej growcyh acz nie tylko, utworów które wywołują dreszcze i sprawiają że zapadają w pamięci na długo, długo po zakończeniu gry. A utwór który jest najlepszym przykładem to: https://www.youtube.com/watch?v=EeKF-60uq_M.

Piszę tutaj, zakładam temat, bo wydaje mi się że jest to bardziej gatunek muzyki aniżeli pojedyńczy utwór

Dzięki za pomoc,

3majcie się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy przyjaciele, pomóżcie namierzyć mi takie piosenki i teledyski :

1) Szukam pewnego teledysku, który mój kolega (i ja też) pamiętamy jak przez mgłę. Jest to utwór z lat 80. (lub wczesnych 90.), ponieważ był emitowany na stacji VIVA właśnie w latach 90. Ważnym elementem teledysku jest postać Murzyna idącego z dużym boomboxem na ramieniu i śpiewającego "Ummala, ummala". Ten gość idzie przez plażę i ma czerwone kąpielówki. W innym momencie widać rozwścieczony tłum za barierkami, krzyczący "Hey! Ho! Hey!". Refren jest bardzo podobny do piosenki Buenos Ares - Pomarańczowe drzewa, ale to brzmi jak jakaś disco-polowa parodia. A to był na pewno anglojęzyczny teledysk, a więc zagraniczny.

Szukałem kilka lat, ale nie znalazłem.

2) Poszukuję animowanego polskiego teledysku, z którego pamiętam bardzo niewiele. Był on utrzymany w normalnej kolorystyce rysunkowej. Kojarzę jakby chodzące palce albo coś innego w podobnym stylu. Nie jest to "Myślę, że nie stało się nic" Roberta Gawlińskiego, ale coś starszego. Leciało na początku lat 90. w telewizji.

4) Poszukuję piosenki, którą słychać z dyskoteki w 45:36 minucie filmu "Outside the law (2002) - chodzi o kino akcji, gdzie gra Jeff Wincott i Cynthia Rothrock, tę ze słowami "Touch it" i "take me, my heart" (albo podobnie). To jakiś przebój z lat 90., śpiewany przez kobietę.

Tutaj jest fragment :

_____________________________________________________________________________________

3) ZNALEZIONE (Jacek Wójcicki - "Skąd jest polka") To ekstremalnie trudne pytanie. Kilka lat temu (2-3 lata wstecz) usłyszałem w radiu piosenkę. Śpiewa ją mężczyzna i brzmi to jak nieco kabaretowy utwór. Były tam słowa w stylu "Słowacki nie był ze Słowacji" oraz "polka wcale nie jest polska, bo to przecież czeski taniec".

Edytowano przez wositelec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska.

Szukam podobnych utworów, najlepiej growcyh acz nie tylko, utworów które wywołują dreszcze i sprawiają że zapadają w pamięci na długo, długo po zakończeniu gry. A utwór który jest najlepszym przykładem to: https://www.youtube....?v=EeKF-60uq_M.

Piszę tutaj, zakładam temat, bo wydaje mi się że jest to bardziej gatunek muzyki aniżeli pojedyńczy utwór

Dzięki za pomoc,

3majcie się!

Jedyny utwór, który bardzo skojarzył mi się z tym wymienionym przez Ciebie, jest z film który oglądałam bardzo dawno temu. Chodzi mi o narastający dźwięk i niekoniecznie uwolnienie tego dźwięku. Jeżeli o takie nuty Ci chodzi to mam tego więcej i mogłabym Ci podsunąc trop :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że dostanę tutaj jakąkolwiek odpowiedź, ale zapytać nie zaszkodzi i zawsze +1 do postów.

Szukam metalowych (najlepiej doom) kapel z czystym, żeńskim wokalem. Ktokolwiek?

Jedyna kapela z damskim wokalem jaki znam to Arch Enemy. Ale jeżeli chodzi o damskie "wycie ryja" to jestem cienki bolek a kapela ta jest bardzo znana więc możliwym jest, że nawet ją kojarzysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tytułu utworu z przedziału lat 2008-2012, który był często nadawany w radiu (choć może być sporo starszy). Jest to prawdopodobnie rap z elementami popu, albo sam pop (ciężko mi określić dokładny gatunek, nie jestem aż takim ekspertem). Na pewno jest to utwór wykonywany w języku angielskim. Są jacyś mężczyźni (chyba), ale w refrenie na 100 % śpiewa kobieta i jest to takie melodyjne "Dance ! Dance ! Dance ! Dance !". Kiedyś już znalazłem ten utwór, ale niestety znów zapomniałem. Oczywiście nie jest to żadna Lady Gaga, ale ktoś trochę mniej znany. Kojarzy mi się, że piosenkarka mogła mieć na imię Kelly albo podobnie.

Poniżej zamieszczam jedynie moje nieudolne nucenie (ciężko mi to zaśpiewać, więc wybaczcie amatorszczyznę).

http://www.watzatsong.com/en/name-that-tune/456727.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam polskiego zespołu rockowego, któreg bodaj 2 lub 3 kawałki zamieszczone były kiedyś na jednej z płyt dodawanych do CDA, zespół miał chyba Break(?) w nazwie, a moze było to w tytule jednego z kawałków...

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecilibyście jakieś utwory w takim stylu:

Chodzi mi o piosenki hiphopowe/rapowane, które muzyką zagrzewają do działania, a nie zmuszają do rozmyśleń na temat ciężkiego życia czarnoskórych mieszkańców USA. Tekst nie gra roli, bo i tak raczej rzadko się w niego wsłuchuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie to od wczoraj, mianowicie szukam piosenki, ale jedyne co w miarę pamiętam to teledysk. Akcja działa się w takim małym miasteczku (jakby westernowym) i występował tam facet przebrany za księdza (ale głównym bohaterem teledysku chyba nie był). Teledysk trochę w klimacie Nearly Forgot My Broken Heart Chrisa Cornella. Jakby ktoś miał jakiś przebłysk to pomóżcie :D

Męczy mnie to od wczoraj, mianowicie szukam piosenki, ale jedyne co w miarę pamiętam to teledysk. Akcja działa się w takim małym miasteczku (jakby westernowym) i występował tam facet przebrany za księdza (ale głównym bohaterem teledysku chyba nie był). Teledysk trochę w klimacie Nearly Forgot My Broken Heart Chrisa Cornella. Jakby ktoś miał jakiś przebłysk to pomóżcie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy odnośnie piosenki użytej w pierwszych 5 sekundach tego filmu: 

od dłuższego czasu chodzi mi po głowie i nie moge się uwolnić :P nie zwracajcie uwagi na autora filmu, chodzi tylko o pierwsze 5 sekund

Potrzebuje pomocy odnośnie piosenki użytej w pierwszych 5 sekundach tego filmu: 

od dłuższego czasu chodzi mi po głowie i nie moge się uwolnić :P nie zwracajcie uwagi na autora filmu, chodzi tylko o pierwsze 5 sekund

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w miarę ambitnej, energicznej elektroniki (tylko nie jakieś 1500BPM albo dźwięki zdzieranego lakieru) o przyjemnej melodii. Ostatnio podobało mi się "Syro" AT, a generalnie słucham Depeche Mode, The Prodigy, ostatnio też polubiłem Disclosure i Nine Inch Nails,. W dodatku chcę czegoś w miarę świeżego, więc wszelkie propozycje typu Groove Armada czy The Crystal Method odpadają. Najlepiej, jakby połączyć oryginalny, "płynący beat" Disclosure/Flume'a, rave'ową moc The Prodigy i porządną dawkę instrumentów z nutką tajemniczości. (tylko nie coś takiego, jak Celldweller). Dzięki z góry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitnej elektroniki? Tak bez podziału na gatunki? To ja proponuję Chick Corea Electric Band, Weather Report albo Return to Forever. Szczególnie polecam płytę Chicka Corei 'Return to Forever' (od tego albumu później wzięła swoją nazwę grupa). Jak dla mnie jedna z najlepszych płyt wszech czasów. Problem jest jednak z dostępnością, gdyż oryginalny album z 1972 r. jest w zasadzie niedostępny. Natomiast wszelkiego rodzaju 'rimejki' jednak są kiepskie. Ale np. 'Romantic Warrior' już powinieneś bez problemu zdobyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o czymś w rodzaju industrial/big beat/rave, mogą być elementy wonky i IDM, ważne, by całość miała harmonię i była spójna (tzn. nie była jazgotem, jaki słyszę, za każdym razem szukając czegoś industrialnego, tylko miała w sobie sporo synth, ooo, wiem, coś jak Nine Inch Nails w okresie Pretty Hate Machine - The Downward Spiral).

To, co podrzuciłeś, jest dobre, ale nie interesują mnie elementy jazzu.

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja tam spytam się krótko: polecicie coś w stylu Savanta? Ogólnie od dubstepu i innych elektro (nie znam się na tym), nie liczac Savanta i FatRata, trzymam się daleko, ale tego pierwszego darzę tak dużą miłością, że przydałoby się coś podobnego.

PS: Przy okazji polecę dla ludzi lubujących się w dubstepie i "retro" rzeczach(niektóre jego kawałki mają wręcz ośmiobitowe dźwięki) - tak, Savant ^^

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...