Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Witam. Potrzebuje noty, która będzie czymś w rodzaju spowiedzi. Artysta powinien w niej opowiadać o swoich błędach, o tym jakim był draniem. Gatunek jest nieistotny chociaż najlepiej jeżeli będzie to jakaś ballada coś jak Modlitwa - Tadeusz Nalepa.

Z góry dzięki za jakiekolwiek pomysły :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wszelkich utworów z mocnym głosem kobiecym. Coś typu
lub
. Styl w sumie dowolny. Im więcej zapodacie tym lepiej. Wybiorę sobie te które mi przypadną do gustu. Ważne aby wokalistka niemal wrzeszczała :).

Hmmm... Ciężka sprawa i wypadałoby sprecyzować, ale - w tej sytuacji - kilka BARDZO luźnych propozycji:

Janis Joplin - Piece of My Heart

(klasyk, ale jeśli szukasz "piosenek pań z mocnymi głosami", to każdy z utworów Janis pasuje tu jak znalazł)

http://www.youtube.com/watch?v=Mzy_BEzlHWI

Lita Ford - Kiss Me Deadly

("najgorętsza mamuśka heavy metalu". Możesz Ją kojarzyć z występów w The Runaways, gdzie zaczynała zresztą także Joan "I Love Rock & Roll" Jett)

Jefferson Airplane - White Rabbit

(kolejny wielki klasyk i bardzo, bardzo psychodeliczna nutka)

Patti Smith - Beacause the Night

(Patti ma co prawda bardziej "wrzeszczące" piosenki, ale ta ballada - napisana zresztą na spółkę z Bossem - to Jej prawdziwy majstersztyk. A z wiekiem jej wykonania tylko zyskują)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie dla metalowca - świeżaka (a przy okazji amatora, póki co)? Lubię Magadeth, Metallicę (Metallikę?), trochę Sabaton, ale już np. Korpiklaani spodobał mi się w zasadzie jeden utwór. :S Nie lubię przesadnego wycia, raczej nieprzesadnie ciężkie brzmienia ale i nie lekkie. Chyba tak po środku, z lekką przewagą w stronę cięższego. :) Z czym absolutnie trzeba się zaznajomić na początek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam muzyki w stylu np:

Lindsey Stirling

Caitlin Electric Violin

Kate chruscicka

Tego na YT jest pełno, ale trzeba trochę poszukać ;)

Od siebie polecę te osoby, może niekoniecznie grające bardzo podobnie, ale równie dobrze i warto ogarnąć, podejrzewam że Ci się spodobają ;)

W nawiasach nazwy kont na YT

Adam DeGraff(adamdegraff)

Caitlin - Zambian Electric Violinist(caitlindotcodotza)

Jason Yang(JasonYangViolin)

Nick Kwas(pyrofiliac)

Jest tego jeszcze pełno, tylko trzeba dobrze poszukać ;)

Niestety reszty nie pamiętam z pamięci, a te mam zapisane :)

@Prometheus

Więc tak:

- HammerFall i Pretty Maids, podejrzewam że te dwa zespoły Ci się spodobają, polecam też ogarnąć resztę radosnej twórczości Korpiklaani ;)

Oczywiście polecam też ogarnąć, takie klasyki jak Judas Priets i Slipknot, jeśli spodobał Ci się Megadeth, to te dwa też powinny.

Oprócz tego, polecam ogarnąć tak po trzy piosenki, może Ci się spodobają takich zespołów jak:

After Forever

Dark Princess

Dope(coś z mocniejszych)

Dropkick Murphys

Eluveite

Evenscene

Godsmack

Girugamesh(bardzo specyficzni, ale może Ci wpadną w ucho)

Hunter

Lacuna Coil

Nightwish

Skillet

To chyba tyle, na początek ;)

Jeszcze tak na koniec ogarnij Night Mistress, na razie mają tylko jedną płytę, ale zapowiadają się świetnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego zespołu grającego gothic metal. Znam niewiele grup: Paradise Lost, Sirenia, Nightwish, sprawdzałem na krótko jeszcze Theatre of Tragedy, Tristania i Tiamat.

Te trzy ostatnie mi się nie spodobały, Nightwish jest niezły ale tak do słuchania "w tle", za to uwielbiam Paradise Lost, a niektóre utwory Sirenii są wspaniałe.

Szukam zatem czegoś fajnego i w stylu PL jak i Sirenia. Wiem, że PL rozbiegało się od death doomu po a la Depeche Mode tak więc najbardziej lubię ich z najnowszych płyt i Draconian Times.

Moja ulubiona piosenka Sirenii jbc:

i chciałbym zaznaczyć, że jak nie polecicie jakiegoś zespołu to może jakąś piosenkę Epiki / Nightwisha itp podobną do tej: melodyjna, symfoniczna, żadnych growlingów, (subiektywnie) niesamowita (może akurat mi się też spodoba)

A tu dobre kawałki Paradise Lost:

http://www.youtube.com/watch?v=Z4qmm0KKG_E...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Msx6xWVwh2c

http://www.youtube.com/watch?v=cPp0F-kUFzw

Tak więc może być coś klimatycznego z męskim, ciężkim wokalem, gdzie klimat budują świetni gitarzyści. Mogą być też takie zespoły jak Sirenia, czyli kobiecy śpiew (czasami też męski), sporo klawiszy i instrumentów klasycznych.

Z góry bardzo dziękuję!

PS Moglibyście podczas podawania konkretnego zespołu podać także linki do piosenek na YT, które uważacie za dobre? Bo ciężko będzie znaleźć coś dobrego w dyskografii składającej się na przykład z 16 płyt...

Aha, zapewne padną propozycje z Evanescence i Within Temptation, to uprzedzę, że szukam czegoś cięższego. Słuchałem również mało utworów Epiki (EPICA), ale jak dla mnie jest zbyt "symfoniczna".

Edytowano przez tervaskanto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym Moonspell, bo to chyba jeden z bardziej znanych zespołów, ale prawdę mówiąc, znam tylko "Lunę", która (podobno, mogę się mylić)... miała się na początku nie dostać na płytę, a została jednym z ich większych hitów.

Ale obadać możesz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakieś fajne szanty w stylu Hills of Glen Orchy

Lub Irlandzki folk w stylu Poitin - The Congress Reel

Chodzi mi o żwawą melodią, szybką grę nasuwającą na myśl pościg, emocje!

Jeśli znacie to podajcie tytuły, wykonawców...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakieś fajne szanty w stylu Hills of Glen Orchy

Lub Irlandzki folk w stylu Poitin - The Congress Reel

Chodzi mi o żwawą melodią, szybką grę nasuwającą na myśl pościg, emocje!

Jeśli znacie to podajcie tytuły, wykonawców...

Absolutnie nie będzie to irlandzkie ale w podobnych klimatach utrzymane. Otóż jest sobie jeden gość z Hiszpanii, bodajże, i... no zresztą sam posłuchaj. Moim zdaniem gra świetnie:

Jak się spodobało to polecam płytki Tierra de nadie oraz The Other Side/Al Otro Lado. tlko te polecam, bo tylko te znam.

edit

@tervaskanto jeśli chcesz fajną gotycką muzę z dobrym męskim wokalem i rewelacyjnym klimatem to przesłuchaj dinozaurów gatunku (i wespół z SoM prekursorów) Fields of the Nephilim. Albumy The Nephilim i Elizium są na chwilę obecną owiane kultem, zwłaszcza ten drugi

http://www.youtube.com/watch?v=9sTP0uzCX_A

Edytowano przez sabath
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam praktycznie wszystko w czym grał Josh Homme, bo strasznie lubię grę na gitarze i ogólnie muzykę tego gościa - ostatnio po prostu zakochałem się w Welcome to Sky Valley i stąd chciałem bardziej poznać stoner rocka, bo wcześniej jakoś w ogóle się nim nie interesowałem (pomijając Electric Wizard).

Oprócz projektów Josha Homme kojarzę z tego gatunku Sleep, Orange Goblin, Elvis Deluxe, i zespół którego jestem absolutnym fanboyem - właśnie EW.

W każdym razie dzięki za propozycję :) Rated R to faktycznie kozacki album, chyba mój ulubiony QotSA. Ja z niego najbardziej lubię Better Living Through Chemistry i In the Fade z Markiem Laneganem na wokalu.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już tak się mnie nie czepiaj, bo jako odniesienie wymieniłem tylko 2 zespoły w których muzyce występują elementy doom metalu. Może jeszcze wczesne płyty Orange Goblin - to już 3. Z resztą właśnie "doomowe" elementy świetnie współgrają z taką muzyką.

Sleep's Holy Mountain znam, bardzo fajne. Jeśli chodzi o Boris, to słyszałem tylko album nagrany z Sunn O))). Polecisz coś? Bo z tego co się orientuję, to oni bardzo różnorodnie grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz Sleep - a Om kojarzysz? Sekcja rytmiczna ze Sleep właśnie gra psychodeliczne rzeczy mocno inspirowane mantrami itp. Przesłuchaj choćby "At Giza"...

Z takiej psychodelii jest jeszcze Pharaoh Overlord (BEZ UMLAUTU!). Kilkunastominutowe kawałki oparte na jednym riffie. Bardzo fajne...

Swoją drogą: oglądałeś film "Such Hawks, Such Hounds"? Jeśli nie, to może Ci przypaść do gustu...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem.

Poszukuję linku gdzie można wysłuchać piosenki Krystyny Tkacz "Moja schizofrenio".

Na yt ani na wrzucie tego nie ma.

A jak nie można nigdzie tego w necie posłuchać. To proszę o link aby ją ściągnąć.

Niech będzie, przeboleję jakoś stratę 2-4 PLN.

Edytowano przez Margrabia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakieś fajne szanty w stylu Hills of Glen Orchy

Lub Irlandzki folk w stylu Poitin - The Congress Reel

Chodzi mi o żwawą melodią, szybką grę nasuwającą na myśl pościg, emocje!

Jeśli znacie to podajcie tytuły, wykonawców...

Obawiam się że możesz znać ten zespół, ale mimo wszystko... polecam Orthodox Celts jeśli się nimi zainteresujesz to na pewno znajdziesz coś co może "nasuwającą na myśl pościg" :laugh: Szczególnie polecam jednak Star Of The County Down (może nie jest to aż takie skoczne, ale bardzo przyjemne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która płyta The White Stripes jest najbardziej reprezentatywna dla zespołu? Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie znam ani jednej ich piosenki, ostatnio bardzo spodobała mi się płyta solowa Jacka White'a i postanowiłem, że trzeba nadrobić zaległości, tym bardziej, że to co widziałem w filmie It Might Get Loud wyglądało całkiem obiecująco =) Niby mogę sobie odpalić coś losowo na Youtubie, ale jednak sporo muzyki wydali i nie wiem za bardzo od czego zacząć, także proszę o rady...

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej przebojów było chyba na Elephant z 2003 (Seven nation army, I just don't know what to do with myself, The air near my finger), chociaż ogółem równie wysoko oceniam dwa wcześniejsze krążki - De Stijl (2000) i White Blood Cells (2001), na których znajdują się nie mniej zacne piosenki (przede wszystkim Truth doesn't make a noise i Apple blossom z "De Stijl"). i od tych trzech radziłbym zacząć, później może zająć się debiutem i dwiema ostatnimi płytami i ewentualnie innymi projektami White'a

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...