Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OB@R

Linux - ogólnie

Polecane posty

Ostatnio zainstalowalem open SuSE 10.2 na laptopie. Sek w tym, ze jego karta graficzna to Ati Radeon 7000 Mobility IGP, czyli w skrocie Ati RS250. Szukalem wczoraj kilka godzin sterownikow do tego dziadostwa i nic nie znalazlem. W zamian, dowiedzialem sie, ze Ati nigdy nie wypuscilo sterownikow do tego typu kart graficznych pod linuxa. Znalazlem rowniez sterowniki GATOS, ale balem sie je instalowac, bo balem sie, ze linuxa nie odpale, a jestem newbie... Czy ktos wie, co zrobic, bym mial 3D support pod open SuSE 10.2, lub skad dorwac sterowniki??

Problem rozwiazany czesciowo. 3D support wlaczone. Wystarczylo skonfigurowac to w sax2. Ale co z tymi sterownikami??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten temat był poruszany. Jak zwykle z pełnym entuzjazmem instalowałem Debiana, po tym jak mnie mocno zdenerwował kompletnie nieużyteczne Kubuntu. I pojawia się podstawowe pytanie. Jak zmienić konfigurację serwera X tak, żeby działał w rozdzielczości 1024x768 pikseli w trybie 85Hz. Przyznaję jestem ogółem leniuch i gapa, więc jak ktoś o tym gadał to z miłą chęcią zobaczę post z wymienioną już odpowiedzią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Istnieje strona www.abs-cbn.com. Sek w tym, ze plikow wideo zamieszczonych na niej nie sposob ogladac na linuksie. Z tego co wyczytalem, dziala to na nastepujacej zasadzie: gdy zaplacimy za subskrybcje, z serwera automatycznie wysylany jest plik cookie do naszego komputera i na podstawie danych z tego pliku Windows Media Player lub inny Real Player odtwarza wideo. Gdy tego pliku nie ma - nie mozna ogladac. I mam pytanie: jak zmusic Debiana 4.0 Etch to odtwarzania tych plikow wideo?? Tutaj sa linki by zaznajomic sie z tematem, jesli ktos bylby chetny do pomocy: http://now.abs-cbn.com/faqs.aspx, http://now.abs-cbn.com/faqdetails2.aspx?ctl=NewPricePlans1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy jest jakaś dystrybucja Linuxa pod baaardzo starego kompa :?: Oto jego parametry:

Procek 66mhz

Karta graficzna 4 mb

Ram 8mb

i dysk twardy o pojemności 640mb.

Wynalazłem tego kompa na strychu,i chce go przerobić na maszynę do pisania,a na tym kompie co siedzę będę grał.

Pozdrawiam

aolejniczak5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma dzwieku w filmikach na youtube? Mam ubuntu 7.10 mp3 itp dzialaja normalnie a to nie odtwarza sie filmika ale bez dzwieku :(

Jakiej używasz wtyczki flash do FireFoxa??

Jeśli używasz Gnasha to zaprzestań tego, zainstaluj Flash Playera od Adobe.

Jeśli to nie jest przyczyną to podaj jakieś dokładniejsze dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Wpisz w terminalu "alsamixer" i sprawdź czy coś nie jest wyciszone. Dobrze by było jakbyś sprawdził czy np. na Operze problem się powtarza.

Ubuntu + Opera = nie dzialajacy flash :)

Z jakiegos powodu sa klopoty z flashem pod Ubuntowa Opera.

VNV >> to buntu nie jest przypadkiem 64 bitowe :?: Bo flash 64 bitowy to tak nie za bardzo chodzi.

Pomysl z mixerem niezly, ale VNV pisal ze mp3 slychac, wiec watpie.

Sprobuj odpalic firefoxa z konsoli jako root.

sudo firefox

Wejdz na youtube'a i zobacz co bedzie wypisywal w konsoli. Moze dowiesz sie czemu audio nie dziala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lul, moja Opera ma się dobrze, razem z wtyczką flash.

Odpal tą mozzilę jak radził kolega wyżej ale bez sudo. Myślałem że jest coś w alsie wyciszone, jeśli masz 64bit to prosta rada: zmień na 32. Tak na marginesie to nie rozumiem po co instalować 64 bitowy system skoro jest tylko więcej problemów i większe problemy z oprogramowaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z wine. Diablo 2 włącza się bez problemu i śmiga aż miło, Lineage 2 natomiast działać nie chce. Już gdy włączę grę wyskakuje błąd:

The game may not consistant becouse AGP is deactivated. Plesa activate AGP

Kliknę ok, gra sie odpala i wyskakuje błąd(juz od gry), że nie ma sterowników do karty graficznej.

Linux Mandriva 2008 Free

wine Wersja: 0.9.56-1mdv2008.0

Proszę o pomoc.

P.S. Mogę grać na XP ale mija sie z celem trzymanie go dla jednej gry, help plz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdziłem ręcznie. Źle wykryło kartę graficzną. Zmieniłem na właściwą (GF2) wykryło najnowsze sterowniki(71.xx) zainstalowałem je. Stare skasowałem, uruchomiłem ponownie komputer. Teraz gdy włączam L2.exe wyskakuje mi ten obrazek podczas którego wszystko się wczytuje. Widać go 1-2 sec. po czym znika. I na tym koniec, nic więcej się nie włącza. Tak samo było wcześniej z instalatorem Starcraft, nie włączał się, Starcraft BroodWar się włączał. Co robić? A i tak dokładniej proszę opisać czynności, linuxem zajmuję się od 2 dni :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak >> podane przez Ciebie linki nie dzialaja.

Poprawione. [wies.niak]

Gofer >> To nie kwestia dystrybucji tylko instalacji odpowiednich pakietow/sterownikow.

Z GeForce'ami nie powinno byc problemow. Wejdz na strone NVIDII, sciagnij odpowiednie sterowniki. Poniewaz GF2 jest dosyc stary, wiec raczej szukaj archiwalnych wersji. Pliki te to skrypty shellowe. Zapamietaj gdzie zapisales. Najlepiej w swoim katalogu.

Przechodzisz do trybu tekstowego, chocby poleceniem: sudo init 1 w konsoli. Zmieniasz aktualny katalog na ten w ktorym zapisales plik, cd. Potem odpalasz skrypt, przykladowo: sudo sh ./NVIDIA-Linux-x86-171.05-pkg1.run .

Wystarczy sie przeenterowac przez wyskakujace okienka.

Pod koniec pada pytanie, czy instalator ma zmienic plik /etc/X11/xorg.conf. Jak wolisz. Mozna to zrobic recznie. Co czesto jest dobrym pomyslem. Warto sobie poczytac, jak on powinien wygladac i jakie opcje powinny zostac wlaczone, a jakie wylaczone. Mi pare razy po calej operacji x'y nie wstaly, wlasnie przez niezbyt trafna autokonfiguracje nvidii.

Aby wszystko sie udalo, bedziesz potrzebowac gcc, linux-kernel-heders | precompiled-headers.

Alternatywnie, mozesz pobrac pakiety ze sterownikami wlasnosciowymi. Jednak spotkalem sie z opiniami, ze ich dzialanie jest nie najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...