Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OB@R

Linux - ogólnie

Polecane posty

No więc zainstalowałem susła 10.2 oczywiście nie obyło się bez problemów z ati, co gorsza suse 10.2 ma skopaną bibliotekę xine i nie odtwarza mp3 w amaroku ale to nie duży problem bo rozwiązanie jest na forum suse.

Teraz zabieram się za kompilację beryla 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • No więc zainstalowałem susła 10.2 oczywiście nie obyło się bez problemów z ati, co gorsza suse 10.2 ma skopaną bibliotekę xine i nie odtwarza mp3 w amaroku ale to nie duży problem bo rozwiązanie jest na forum suse.

Teraz zabieram się za kompilację beryla 8)

To powodzenia z ATI i Berylem 8) Polecam dobry środek uspokajający lub jakieś inne tabsy, od razu łatwiej się robi i w razie niepowodzenia - efekt lepszy :D

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia z ATI i Berylem 8) Polecam dobry środek uspokajający lub jakieś inne tabsy, od razu łatwiej się robi i w razie niepowodzenia - efekt lepszy :D

Bzz bzz

Tak więc poległem, okazało się że systemowe sterowniki nie radzą sobie z akceleracją wystarczająco aby odpalić beryla, może jak wrócę za 3 miesiące ati wkońcu udostępni stery dla Xorg 7.2 :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • To powodzenia z ATI i Berylem 8) Polecam dobry środek uspokajający lub jakieś inne tabsy, od razu łatwiej się robi i w razie niepowodzenia - efekt lepszy :D

Bzz bzz

Tak więc poległem, okazało się że systemowe sterowniki nie radzą sobie z akceleracją wystarczająco aby odpalić beryla, może jak wrócę za 3 miesiące ati wkońcu udostępni stery dla Xorg 7.2 :roll:

Troche cierpliwości i bezpośredniego połączenia z Googlami, za pierwszym razem miałem największy problem ale zajęło mi to łącznie ze 3-4 godzinki, więc nie jest źle 8)

Edit:

CePeN - dobre newsy dla Ciebie: http://www.cobasolutions.com/nowosc/38 8)

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Linuxa polecacie początkującemu userowi (z Windowsem 6 lat praktyki, z Linuxem jakieś 6 minut w sumie ;))? Jeżeli chodzi o mojego kompa to nic rewelacyjnego: Celeron 850MHz, 256MB Ram, Gf2.. Kompa wykorzystuje z reguły do neta (Neostrada) oraz pisania różnych tekstów, słuchania muzyki, oglądania filmów i edytowania zdjęć. Z góry dzięki za odpowiedź.

EDIT:

Matko, czy ja śpie pisząc posty? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znów pytanko: dlaczego do ch... ciężkiego nie mogę zainstalować sterowników pod Linuxa dla modemu Thomson ST330? Przy próbie instalacji z oryginalnej płyty dołączonej do modemu wywala mi brak programu 'mild' (or sth like that). Jak ktoś zna jakiś w miare prosty sposób dla początkującego (vide: 2 posty w dół) to bardzo proszę o w miare szybką pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zapomniałem dodać - mam Mandrake (Mandriva) 2007. Pomimo rady sam znalazłem także kilka informacji na temat Linuxa i dowiedziałem się, że (ponoć) Mandriva jest dobrą dystrybucją dla początkujących.

P.S. Tak, jestem wręcz optymistą. ;)

EDIT

Szukając dalej po bogatych zasobach gógli natknąłem sie na strone neo.waw.pl, na której przeczytałem sposób podany do Mandrivy 2006. Niestety przy nim znów pojawia się ten sam błąd (brak narzędzia 'make'). Pomimo tego postępuje dalej zgodnie z instrukcją czyli konfiguruje Neostradę. Po zrestartowaniu systemu dalej nic nie działa... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak narzędzia make oznacza moim zdaniem brak narzędzi programistycznych, potrzebnych do skompilowania plików, a konkretniej gcc (możliwe że i samego make też brakuje). z płytki musisz sobie doinstalować odpowiednie pakiety.

hm... a jeśli wszystko się skonfigurowało, to powiedziałbym że trzeba jeszcze wydać jakąś komendę odpalającą połączenie (pamiętam że w kilku distro były problemy z autostartem i trzeba było kombinować).

jeśli chcesz znać moje zdanie, to polecam przesiadkę na ubuntu / kubuntu, mandriva mi się nie podobała, a kubuntu jest po prostu świetne:). praktycznie żadnych problemów nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki drobny problem z ustawieniem czasu w linuksie.

Otóż wybieram w ubuntu strefe czasową (warszawa oczywiscie) no i ustawia mi sie godzina tyle że o 1h do przodu. Czyli jest np 19 a na zegarze w ubuntu mam 20. No to przestawiam sobie na 19 i jest git aleeeeee, aleeeeee jak wracam do windowsa to sie okazuje że zaś mam na zegarze 1h do tyłu czyli zamiast 19 jest 18... co z tym zrobić? Takie małe a wkur.... znaczy denerwuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem po przesiadce z MDV na Xubuntu i od razu widać rużnicę .to jest to co tygryski lubią najbardziej ^^ Oh ta szybkość działania, ta stabilność i lekkość za razem, nie miałem najmniejszych problemów ze sprzętem (no może oprócz drukarki, ale to szczegół ...) i nawet tablet ruszył bez jakichkolwiek dodatkowych problemów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lamerskie pytanie mam : Nie bijcie...

Chce sobie sciagnac linuxa,wchodze na strone http://www.mandriva.com/pl/download/mandrivaone

Wybieram ta mandrive one <na 1cd i najlatwiejsza ;)>

I wybieram ftp ,ktory jest mi najblizej :D

Wybieram Szczecin :

ftp://ftp.ps.pl/mirrors/mandrake/official/iso/2007.0/

I teraz..co sciagnac? Wszystkie folder,pliki itd.? Czy jakis 1 ?

Wybaczcie takie lamerskie pytanie :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do katalogu one i tam wybierasz jeden z obrazów.

wszystkie są opisane w pliku README, musisz sobie go przeczytać.

ogólnie kwestia decyzji, czy chcesz mieć kde czy gnome. w wydaniu free, polski jest w obu wersjach (kde / gnome), w wydaniu kde polski jest w kde6, a dla gnome - gnome5.

później sprawdzasz, czy obraz się poprawnie pobrał - opis pod koniec pliku README.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież sam podałeś adres repozytorium mandrivy do pobrania, a ja pobieżnie napisałem co i jak.

nic nie jest pokręcone, wystarczy troszkę wyobraźni.

możesz się tego dowiedzieć:

1. pytając rodziców

2. sprawdzając fakturę za komputer

3. używając jakiegokolwiek programu do identyfikacji sprzętu (np everest home)

4. demontując komputer i samemu sprawdzając (nie polecam tej opcji, jeśli naprawdę nie wiesz co robisz).

5. podczas łączania komputera pokazuje jaki masz procesor

6. w biosie też są te informacje

7. we właściwościach systemu też pisze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...