Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Według mnie 10 powinna dostać Mafia. Ta ocena jej się należy głównie za klimat. Żadko dzisiaj się zdaża że fabuła jest orginalna i wciągająca, przypomina dobry film gangserski. Ja przeszedłem Mafie kilka razy i na pewno jeszcze w nią pogram. Ponad to za dychą przemawiają samochody, jest ich duzo i wspaniale się nimi jeździ. W jakiej innej grze możecie wsiąść do Forda T? Gra jest dopracowana w każdym szczególe np. tankowanie samochodu czy świetnie pomyślana ich kradzież. A misje takie jak Odwiedziny u bogaczy to po prostu majstersztyk.

Zgadzam się w 100%. Klimat ma wspaniały. Poza tym po przejściu głównego wątku można się jeszcze pobawić we Free Ride Extreme ( i pośmigać prototypami, np. Crazy Horse). Co do szczegółów to można również dostać mandat :D czy np. uciekając przed pościgiem w ostatniej chwili wskoczyć do tramwaju czy "metra" :D . A misje :?: Na uwagę zasługuje (poza wspomnianą "Visiting Reach People") Happy Birthday, czy też The Whore :wink: . 10+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć, dlaczego Heroes IV dostał 9. Autor napisał, że ocena będzie obniżona (za brak multiplayera). To znaczy, że dostałaby 9+ albo 10, gdyby była kompletna, a na to nie zasługiwała (chyba że HoMM III dostałby 11 :)). Nie rozumiem też, czemu Gotgic 2 nie dostał 10 (albo chociaż 9+). To świetna gra ze świetną fabułą i intuicyjnym sterowaniem (w przeciwieństwie do tego, co pisała większość magazynów o grach, można tam (i w pierwszej części też) było używać myszki, ba, była nawet w sterowaniu domyślnym). Wiele gorszych gier dostało taką samą lub lepszą ocenę (np. ww. HoMM IV).

Ps.

Rozumiem, że recenzje tych gier były zamieszczone dawno temu, ale czasu nie cofnę, więc piszę to teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć, dlaczego Heroes IV dostał 9. Autor napisał, że ocena będzie obniżona (za brak multiplayera). To znaczy, że dostałaby 9+ albo 10, gdyby była kompletna, a na to nie zasługiwała (chyba że HoMM III dostałby 11 :)). Nie rozumiem też, czemu Gotgic 2 nie dostał 10 (albo chociaż 9+). To świetna gra ze świetną fabułą i intuicyjnym sterowaniem (w przeciwieństwie do tego, co pisała większość magazynów o grach, można tam (i w pierwszej części też) było używać myszki, ba, była nawet w sterowaniu domyślnym). Wiele gorszych gier dostało taką samą lub lepszą ocenę (np. ww. HoMM IV).

Ps.

Rozumiem, że recenzje tych gier były zamieszczone dawno temu, ale czasu nie cofnę, więc piszę to teraz.

Ja uważam, że Gothic 2 powinien dostać 9+, ale za to Gothic 1 powinien dostać ocenę 10!! "Jedynka" była wprost genialna. Cała ta Kolonia Górnicza z obozami były wprost świetne. A HoMM IV osobiście dał bym 8 :wink: Mimo, że nowsza od HoMM III to gorsza. Spodziewałem się czegoś dużo lepszego. :?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado
Jak dla mnie 10 w CDA są trafione (przemilczmy Monster Inc. :D). Dycha dla FarCrya się należała i co do tego ni ma dwóch zdań. Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego Mafia nie dostała dychy?? Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie były argumenty przeciw bo nie mam tego numeru??

Nie zgodzę się z tym. FarCry nie powinno dostać dychy. 1.Wymagania: z lekka za duże. 2.Fabuła: "Jednoosobowa armia działająca w ukryciu ma uratować piękną kobietę i zabić walniętego doktorka". Hmm... Czt ja już tego gdzieś nie słyszałem?? 3. Gra jst trudna a brak quicksave dodatkowo ją utrudnia. 4. Gra jest nudna. Mozolne tempo akcji, zabijanie głównie z ukrycia czyli: skrad, skrad... strzał... jest, jeden nie żyje... zostało pięciu... po godzinie wszyscy martwi... Co do Mafii to, o ile dobrze pamiętam, minusem była liniowość. Ja się z tym zgadzam. Zacytuję: "Niewykonanie misji wiąże się ze śmiercią głównego bohatera i końcem gry". Ja się pytam co ma niewykonanie misji do śmierci?? Gra jest tak liniowa, że po zakończeniu jednej misji załadowuje się druga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elendil
Nie zgodzę się z tym. FarCry nie powinno dostać dychy. 1.Wymagania: z lekka za duże. 2.Fabuła: "Jednoosobowa armia działająca w ukryciu ma uratować piękną kobietę i zabić walniętego doktorka". Hmm... Czt ja już tego gdzieś nie słyszałem?? 3. Gra jst trudna a brak quicksave dodatkowo ją utrudnia. 4. Gra jest nudna. Mozolne tempo akcji, zabijanie głównie z ukrycia czyli: skrad, skrad... strzał... jest, jeden nie żyje... zostało pięciu... po godzinie wszyscy martwi...

Dla mnie większosć wymiemienionych przez Ciebie 'wad' FarCry'a, są wielkimi zaletami tej gry:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Finalblade

Tjaa szczegolnie te z lekka przegięta wymagania to zaleta.A gra z tak zrąbaną fabuła niemogła by prawa dostać 10.To skradanie hmmm jakbym chcial sie poskradac to bym zagral w SC lub MGS2 ew. Thiefa3 a nie far cry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rokasso

[quote name="el_gringo_dado"

Nie zgodzę się z tym. FarCry nie powinno dostać dychy. 1.Wymagania: z lekka za duże. 2.Fabuła: "Jednoosobowa armia działająca w ukryciu ma uratować piękną kobietę i zabić walniętego doktorka". Hmm... Czt ja już tego gdzieś nie słyszałem?? 3. Gra jst trudna a brak quicksave dodatkowo ją utrudnia. 4. Gra jest nudna. Mozolne tempo akcji' date=' zabijanie głównie z ukrycia czyli: skrad, skrad... strzał... jest, jeden nie żyje... zostało pięciu... po godzinie wszyscy martwi... Co do Mafii to, o ile dobrze pamiętam, minusem była liniowość. Ja się z tym zgadzam. Zacytuję: "Niewykonanie misji wiąże się ze śmiercią głównego bohatera i końcem gry". Ja się pytam co ma niewykonanie misji do śmierci?? Gra jest tak liniowa, że po zakończeniu jednej misji załadowuje się druga.

No ja sie nie zgadzam , zważając na to że 10 jest to opinia 3 redaktorów z którą nie musisz się zgadzać, co jest oczywiste.ale to co mnie razi to tzw. szukanie dziury w całym.kto to powiedział że gra na 10 ma nie mieć wad?może mieć nawet kilka byle nie zbyt rażących.tu chodzi o to że jak grasz w farcry to odpływasz.jest to przełom, w wielu dziedzinach dla mnie osobiscie.a żeby grać w farcry i szukać jakiś błędów czy minusów?bluźnierstwo :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dacoll

Według mnie 10-tkę w cda powinna dostać gra :

:arrow: Mafia

:arrow: CoD

:arrow: Sacred

:arrow: PES 3

10-tke nie powinno dostać :

:arrow: GTA 3

:arrow: Monsters Inc

:arrow: NHL 2000

:arrow: THPS 2

No i co wynika z Twojego postu? Absolutnie NIC! jesteś nowy, więc tylko delikatnie upomnę! ARGUMENTUJEMY SWOJE WYPOWIEDZI!!! Colidor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dycha dla Seriousa Sama 2! Dlaczego?

- piękna grafika

- doskonały, rewolucyjny engine (dał początek wielu innym grom, piękna grafka nawet na niskim sprzęcie, można go modyfikować...)

- niebotycznie wysoka grywalność

- wiele zmian w stosunku do części pierwszej (nowe, ciekawe bronie, nowi przeciwnicy, nowe lokacje)

- całkiem przyjemnia muzyczka

- długość i zróżnicowanie

- absolutnie wykręcony humor

A minusy? Nie ma, bo po co je wymyślać na siłę jak autor recenzji (wada: "nie można oglądać ciał wrogów - znikają").

Czy jakiś czytelnik CDA może mi wytłumaczyć dlaczego Half-Life nie dostał dziesiątki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę spróbować. Wydaje mi się, że dlatego iż w tamtych czasach redakcja CDA patrzyła na ocenę "10" troszkę innym wzrokiem, tzn. wtedy uważali oni, że najwyższą notę dostanie tylko gra która będzie albo po prostu FENOMENALNA w każdym aspekcie, albo zapoczątkuje rewolucje w swoim gatunku, albo będzie - jak uzna cała redakcja - idealna, pozbawiona wszelkich wad. Ale okazało się z czasem, że takich gier ani widu ani słychu, no i chłopaki zmienili podejście - 10 teraz dostaje gra która jest (tylko)świetna w swoim gatunku, czyli mówiąc prosciej - dziesiatki zaczęły leciec jak z kapelusza, bo gry były coraz lepsze. Myśle, że w innym wypadku HL dostałby 10, ale niekoniecznie, bo nie była to gra bez wad - wystarczy, że przypomnę samą końcówkę gry, nie była ona zbyt dobrze wykonana, także poziom trudności był komiczny.....

Oczywiście nie wiem jak było naprawdę, ale być może to co napisałem miało troszkę sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elendil
(...) wtedy uważali oni, że najwyższą notę dostanie tylko gra która będzie albo po prostu FENOMENALNA w każdym aspekcie, albo zapoczątkuje rewolucje w swoim gatunku, albo będzie - jak uzna cała redakcja - idealna, pozbawiona wszelkich wad. Ale okazało się z czasem, że takich gier ani widu ani słychu, no i chłopaki zmienili podejście - 10 teraz dostaje gra która jest (tylko)świetna w swoim gatunku, czyli mówiąc prosciej - dziesiatki zaczęły leciec jak z kapelusza, bo gry były coraz lepsze(...)Oczywiście nie wiem jak było naprawdę, ale być może to co napisałem miało troszkę sensu.

Myślę, ze w masz sporo racji w tym, co napisałeś, przynajmniej ja uważam podobnie. Jednak napisałbym nieco inaczej. Faktycznie co raz więcej gier otrzymujących noty 10 w CDA, mogłoby spokojnie 'zadowolić' się 9 tzn. uważam, że dychy sa przyznawane zbyt pochopnie, ot FarCry - piękny, cudowny etc. ale co oferuje nowego oprócz pięknej grafiki i olbrzymiego terenu? Czy to nie za mało jak na 10? Wszakże na horyzoncie DoomIII, HL2 itd. i co wtedy? Jeśli Doom przebije FarCry'a to co, będzie kolejne 10 'ale o wiele mocniejsze od poprzedniej'?:) Ale trzeba także pamiętać, ze oceny w CDA to PROPOZYCJE, co zawsze podkreślano. Mozecie przeciez sie nie zgodzic ze mna w sprawie FC, kazda ocena jest subiektywna.Choć i tak uważam, że 10 powinny być bardziej przemyślane :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kat.ka

Sorki,że Off.

Trzeba by było taką recenzję przesunąć o conajmniej pół roku, by redakcja mogłaby podyskutować na temat danej gry :? (wide Unreal).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,że Off.

Trzeba by było taką reecenzję przesunąć o conajmnie j pół roku, by redakcja mogłaby podyskutować na temat danej gry :? (wide Unreal).

No, może nie AŻ tyle, ale popieram Elendila, że dziesiątki powinny byc przyznawane z dużo większym umiarem. Czasem rzeczywiscie wystarczyloby dać 9, albo 9+. Proponuje trzymać w rekawie ocenę 10 dla faktycznie REWELACYJNYCH gier, a nie tylko takich które wywrą na CDA wielkie wrażenie jakimś swoim aspektem, np filmikami (M Inc) czy grafiką (mam tu na myśli głównie FC - nie twierdze ze ta gra na 10 nie zasłuzyła bo ja się na FPP nie znam, ale pograłem trochę i poza grafiką, której nie można opisać słowami, nie znalazłem w niej nic przesadnie rewelacyjnego). Na 10 zasłużyła IMO gra która jest świetna w całości...

No chyba żeby wprowadzić jeszcze ocenę 11 :D, którą dostawałaby gra po prostu idealna. Nie bierzcie tego na poważnie.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z tym. FarCry nie powinno dostać dychy. 1.Wymagania: z lekka za duże.

wiekszosc gier ma teraz duze wymagania...gdy ukazywal sie Unreal 1 tez mial koszmarne wymagania i tez dostal 10...

2.Fabuła: "Jednoosobowa armia działająca w ukryciu ma uratować piękną kobietę i zabić walniętego doktorka". Hmm... Czt ja już tego gdzieś nie słyszałem??

od wiekow tak byly tworzone gry FPP - teraz dopiero jest moda na melanz fpp+rpg+tbs :P a doom? a quake? co, tam byly dzialania druzynowe? daj spokoj, to zaden argument - zyjemy w XXI wieku, niewiele da sie wymyslic nowego. poza tym rynek gier komp. rozwija sie w zastraszajacym tempie i tez juz zaczal sie owczy ped w kierunku raczej wrazen wizualnych i sluchowych nizli doskonalej i niezmiernie skomplikowanej fabuly i gier intelektualnych z odbiorca :wink: ...jesli szukasz czegos takiego, to polecam filmy D.Lyncha :twisted:

3. Gra jst trudna a brak quicksave dodatkowo ją utrudnia.

a to jest akurat duzy plus. dlaczego? bo granie w fpp gdzie co 30sec robi sie save'y odbiera przyjemnosc z rozgrywki - niedoscignionym wzorem jest dla mnie AvP - trudna i bez mozliwosci save'ow w obrebie misji...trzeba sie postarac :P

4. Gra jest nudna. Mozolne tempo akcji, zabijanie głównie z ukrycia czyli: skrad, skrad... strzał... jest, jeden nie żyje... zostało pięciu... po godzinie wszyscy martwi...

ze jest po pewnym momencie nudna - to sie zgodze, ale tylko ze wzgledu na schematycznosc samej rozgrywki...a to ze jest skradanka a nie klasycznym FPP to juz nie moze byc wada - to inna odmiana gry :wink:

uff..koniec polemiki. tak nawiasem mowiac to ja najlepiej pamietam jedna, moze dwie 10-tki w CDA. i jedna byla zasluzona - Unreal. Dlaczego? Proste - gra przelomowa, doskonala graficznie, muzycznie, ze swietnym klimatem, designem plansz, fabula, AI przeciwnikow, trudna...

Zreszta ukazala sie jakos zaraz po q2...I do dzis w unreala(courtesy of CDA :P ) gram z przyjemnoscia, a q2 mnie odrzuca brzydkim engine'em, kiepska AI i paroma innymi rzeczami :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro TOCA:RD2 to w tej chwili najlepsza samochodówka na PC, to dlaczego nie dostała 10? 9+ to za mało (zwłaszcza, że HoMM 4 dostał 9, ale o tym już pisałem). Tu są nawet takie bajery jak analogowe sprzęgło! (fakt, że trudno znaleźć kierownicę z trzema pedałami, zwykle jest to tylko gaz i hamulec) Nie zgodzę się z tym, że jest to gra tylko dla maniaków symulacji. W trybie Simulation każdy powinien sobie poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dracul

Chciałem to wywalić, ale patrzę, że człowiek biedny, bo nie dość że kompleksy i dysortografia, to jeszcze nowy na forum. Skończy się więc na krótkim ale treściwym upomnieniu - pisz z SENSEM - SolariS

A ja wywalam, bo pacan bełkocze tak już od dobrych kilku postów i najwyraźniej uważa, że jest dowcipny, śmieszny, itd. Trzeba mu uświadomić, że jest w sporym błędzie. Wystawiam ostrzeżenie. DION

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriu_1000

Dla mnie pomyłką było danie dziesiątki Neverwinter Nights. Nigdy tego nie zapomnę. Singiel jest o WIELE gorszy niż ten w BG II. Grafa gorsza jak w Dungeon Siege'u. Edytor jest trudny w obsłudze i wymaga zapoznania się z językiem skryptowym opracowanym na potrzeby gry. Pod względem grywalności i rozgrywki Never to krok do tyłu. Sytuację ratuje jedynie multi (podobno świetne). I Baldur's Gate II dostał przy tym tylko 9... A jest NAPRAWDĘ lepszy od NWN i wielu to potwierdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość military

A mnie, prawdę mówiąc, te "dychy" dla ostatnich części GTA dziwią. A przynajmniej dla GTA3. Ponieważ oprócz przeniesienia serii w 3 wymiary tak naprawdę zmieniono niewiele (dodano prostytutki... wooooow...), nawet stacje radiowe - mimo, że wydłużono czas "transmisji" - stały się nijakie i dość nudne (co naprawiono w VC). Ogólnie gra jest jakaś taka szara, ponura, odrzuca od monitora przy dłuższym obcowaniu. Animacja postaci rodem z jakiejś kreskówki (nie jest zła, ale nie pasuje do reszty - ruchy postaci przypominają ruchy aktorów grających nadekspresywnie w niemym filmie). Jeździ się - przyznam - fajnie, ale niektóre misje mają zdrowo przegięty poziom trudności, poza tym takie bajery jak wchodzenie do czołgu drzwiami to możemy my, ale nie nam. Mnie gra odrzuciła - dlatego z oceną się nie zgodzę.

Co do RPG: brak 1010 dla któregoś z Falloutów to jest moim zdaniem poważny błąd.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriu_1000

Nie wiem jak wtedy wyglądał BG I na tle innych cRPGów ale BG II do dziś jest the best i the only. Tak oryginalnych postaci i oryginalengo świata ze świecą szukać, choć, co trzeba koniecznie zaznaczyć, jest wiele napawdę dobrych i oryginalnych cRPGów takich jak choćby Gothic. Wracając do tematu, fakt że BG II nie dostał dychy, jest prawdziwą zbrodnią dokonaną za pomocą klawiatury :)

A TLJ powinna dostać dychę za samą fabułę. Fajna by była z tego książka. Albo film. A zresztą nie krytykujcie Generała on wie co robi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z toba military to sie nie zgodzę. Według mnie zarówno GTA 3 jak i GTA Vice CIty dostały zasłużone oceny. Stacje radiowe nijakie?! To jest jakis absurd, GTA 3 byly dobre, z checia po prostu jezdzilem po miescie i słuchalem muzyki. A w vc to juz jest po prostu mistrzostwo świata, w żadnej innej grze nie ma tak dużo takiej rewelacyjenej muzyki. Miasto szare i ponure? Moze ale widac taki byl zamysl autorow. Ja to uznalem za wade gdy wyszlo Vice City, wczesniej misto bylo zrobione rewelacyjnie i nie zauwazalem tych wad. Nawet animacja Ci sie nie podoba. Spojz na to tak, kazda postac w grze porusza sie inaczej (prostytutka kreci pupcia przy chodzeniu, a bezdomny idzie przygarbiony). Jednak dla mnie cechą decydującą o dziesątce jest ich grywalnosc! Są to dwie gry nad ktorymi spedzilem najwiecej czasu. Obie przeszedłem osiągajac w statystykach 100% (na 100% przeszedlem jeszcze THPS 2 i 3, obie dostaly 10/10) i kiedys przejde je znowu.

Gdyby GTA 3 ukazalo sie dzisiaj to napewno nie dostaloby 10/10 ale ta gra ma juz kilka lat wiec nie oczekujmy po niej cudów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk

Znalazlem chwilke czasu i prosilbym moderatora o usuniecie mojego poprzedniego postu w tym topicu. Roztrząsę się bowiem nad wszystkimi dychami danymi w CDA i powiem czy były IMHO sluszne oraz jakie gry zasluzyly na docenienie, a redakcji nie przypadly az tak do gustu. Pomijam oceny za polonizacje.

1. Unreal - pierwsza "dycha" wystawiona w CDA i to chyba tylko dlatego, by nie kazać już nikomu na nią czekać. Gra nie wytrzymała próby czasu, seqel był słaby. Zdecydowany błąd. Moja ocena 8+/10

2. HOMM III - zdecydowanie gra, ktora zasluzyla na 10 ! Rozbudowana, swietne efekty graficzne, dzwiekowe, mimo, ze sequel to pelna nowosci. Przykuwala do komputera jak malo co. Ludzie graja w nia do dzis ! Moja ocena 10/10

3. System Shock 2 - nie gralem, ale sa, fakt, ze nie wytrzymala "Próby czasu" - wskazuje, ze 10/10 bylo pomylka.

4. AoE 2 - bardzo dobry RTS, na tamte czasy przelomowy - 10/10 !

5. Homeworld - nie lubie takich gier/bez opinii.

6. NHL 2000 - najbardziej dana na wyrost dziesiątka w CDA. Wydaje mi sie, ze Eld wystawil ja pod przyplywem chwili. 8/10.

7. TLJ - najle;sza przygodówka pod względem fabuły. Zgadzam się na 9+/10

8. Diablo II - nie sądze by ten H&S znalazl uznanie w moich oczach. Natomiast fakt, ze graja w niego nadal miliony osob na calym swiecie pozwala mi tylko zgodzic sie z ocena...

9. Deus Ex - po raz kolejny, chyba jednak dana dyszka nieco na wyrost, gra dobra, ale nie powala - 9/10

10. Homeworld:Cataclysm - patrz pkt. 5

11. THPS 2 - wspaniala gra, juz zanim jej recenzja pojawila sie w CDA zagrywalem sie, wtedy jeszcze, w nikomu nie znana gre. 10/10.

12. Monster Inc. - nie gralem, ale dalem sie nabrac ;-)

13. THPS 3 - nastepna czesc Tonego, malo kto dawal jej szanse na pobicie poprzedniczki, a jednak okazala sie jeszcze lepsza - 10/10

14. Dungeon Siege - nie grywam w H&S. Nie moge nic na temat tej gry powiedziec.

16. GTA III - sporo gorsza od Vice City. Nie zmienia to faktu, ze gra bardzo dobra. Daje 9+/10

17. Neverwinter Nights - nie gralem. Nadal usilnie czekam az stanieje do 19,90 zł :)

18. NOLF 2 - gra nie zasluzyla na Dychę ! Jak samo CDA uznalo byla to raczej rekompensacja szkod za NOLFA 1.... Moja ocena 9/10

19. Chessmaster 9000 - gra w szachy sprawia niebywala przyjemnosc, lecz...czy aby na pewno, taki tytul nalezy odznaczac 10 ? Owszem jest najlepsza ze swego gatunku. Ale na pewno nie dla wszystkich. Moja ocena : znaczek jakosci.

20. Najbardziej zasluzona dycha w historii CDA. Genialny swiat, genialna grafika, muzyka, grywalnosc jak stad na Wenus ! Ta gra wytyczyla nowa sciezke w klategorii tworzenia gier. Moja ocena: 10+/10 :)

21. Wolfenstein: ET - dobra gra multiplayer, na pewno najlepsza. 10/10

22. Far Cry - nie gralem niestety :) Musze wierzyc na slowo...

Lista niedocenionych

Half Life - z pewnoscia postawiona jedynie 9 do dzis sni sie autorowi po nocach. Nie ma gry, ktora nie zasluzylaby na 10 tak jak HL.

Baldurs Gate - dużo lepsza od BG II, grywalna, klimatyczna, z GENIALNA FABULA i perfekcyjnie przedstawionym swiatem. Dycha jak nic.

No one lives forever - rowniez dobra gra, mysle, ze zasluzyla na 10/10.

Wszelkie zawarte tu opinie są moje i tylko moje i mozesz sie z nimi nie zgadzac, ale ja mam prawo do wyrazenia wlasnej opinii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie popolemizuje troszke...z niektorymi opiniami

Unreal - pierwsza "dycha" wystawiona w CDA i to chyba tylko dlatego, by nie kazać już nikomu na nią czekać. Gra nie wytrzymała próby czasu, seqel był słaby. Zdecydowany błąd. Moja ocena 8+/10

po pierwsze to glupio teraz mowic o bledzie poprzez pryzmat sequela.

po drugie - gra BYLA przelomowa - pod wzgledem grafiki, muzyki, klimatu i fabuly...trudno temu zaprzeczyc. a czy wytrzymala probe czasu? wiesz...ja tam gram w nia do dzis. ty pewnie nie. i tak mozemy sie do konca spierac. gdyby nie odniosla sukcesu to nie powstaly by kolejne produkcje oparte na jej swiecie :wink:

3. System Shock 2 - nie gralem, ale sa, fakt, ze nie wytrzymala "Próby czasu" - wskazuje, ze 10/10 bylo pomylka.

gram w nia do dzis :twisted: proba czasu to nie wszystko - gra byla jednym z bardziej skomplikowanych fpp jakie kiedykolwiek powstaly na peceta...wlasciwie to trudno tu mowic o fpp...to raczej rpg z elementami fpp :twisted: - w tej grze bezmyslne ladowanie z giwerek we wszystko co sie rusza raczej nie mialo racji bytu. no i gra miala KLIMAT! jesli nie grales - to zagraj. wypowiadanie opinii o grach ktorych sie nie dotknelo jest IMO nieco chybione, nie uwazasz? :wink:

9. Deus Ex - po raz kolejny, chyba jednak dana dyszka nieco na wyrost, gra dobra, ale nie powala - 9/10

patrz wyzej :wink: engine praktycznie ten sam - ta sama mechanika, mnogosc(jak na taka gre) zakonczen, wiele mozliwych drog do ukonczenia misji, swietny pomysl z bronmi, skomplikowana fabula poruszajaca wiele "nitek" -terroryzm, organizacje pozarzadowe, pytanie o nasza przyszlosc(zawarte i w grze i w jej zakonczeniach)...no i sam tytul, ktory czai sie dopiero na koncu :P

Baldurs Gate - dużo lepsza od BG II, grywalna, klimatyczna, z GENIALNA FABULA i perfekcyjnie przedstawionym swiatem. Dycha jak nic.

chyba raczysz zartowac...klimatyczna owszem, fabula - niczego sobie, swiat - ujdzie...ale GRYWALNOSC? :shock: heh...tam od momentu spotkania Khalida i Jaheiry do Tazoka praktycznie NIC sie nie dzieje - gra jest rozlazla jak krokiety w kieleckiej jadlodajni :P BG2 co prawda jeszcze nie ukonczylem, ale praktycznie caly czas wystepuja jakies zwroty akcji, nie wiem za co sie brac - natomiast w BG1 mozna bylo sobie zwiedzac okolice i puszczac nosem babelki..Zdecydowanie nie dalbym BG1 10/10...

Wszelkie zawarte tu opinie są moje i tylko moje i mozesz sie z nimi nie zgadzac, ale ja mam prawo do wyrazenia wlasnej opinii...

owszem, a ja na ten przyklad mam prawo z toba polemizowac. na tym m.in. polega to forum :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk
po pierwsze to glupio teraz mowic o bledzie poprzez pryzmat sequela.

po drugie - gra BYLA przelomowa - pod wzgledem grafiki, muzyki, klimatu i fabuly...trudno temu zaprzeczyc. a czy wytrzymala probe czasu? wiesz...ja tam gram w nia do dzis. ty pewnie nie. i tak mozemy sie do konca spierac. gdyby nie odniosla sukcesu to nie powstaly by kolejne produkcje oparte na jej swiecie :wink:

Unreal byl tak specyficzna grą, ze spory o jej ocene trwały przez conajmniej 2 lata, po jej ukazaniu - fakt wiec, ze okolo 60 % graczy nie uznalo jej za ideł przemawia sam za siebie.

gram w nia do dzis :twisted: proba czasu to nie wszystko - gra byla jednym z bardziej skomplikowanych fpp jakie kiedykolwiek powstaly na peceta...wlasciwie to trudno tu mowic o fpp...to raczej rpg z elementami fpp :twisted: - w tej grze bezmyslne ladowanie z giwerek we wszystko co sie rusza raczej nie mialo racji bytu. no i gra miala KLIMAT! jesli nie grales - to zagraj. wypowiadanie opinii o grach ktorych sie nie dotknelo jest IMO nieco chybione, nie uwazasz? :wink:]

Z tą próbą to jest tak, że są gry, w które wszyscy grają do dziś i wszyscy o nich gadają. Pamiętam, że są ludzie, ktorzy do dzis pogrywaja w genialne HOMM II i inne tytuly tej epoki. W SS II nadal gra moze 0,0001 % graczy ...

patrz wyzej :wink: engine praktycznie ten sam - ta sama mechanika, mnogosc(jak na taka gre) zakonczen, wiele mozliwych drog do ukonczenia misji, swietny pomysl z bronmi, skomplikowana fabula poruszajaca wiele "nitek" -terroryzm, organizacje pozarzadowe, pytanie o nasza przyszlosc(zawarte i w grze i w jej zakonczeniach)...no i sam tytul, ktory czai sie dopiero na koncu :P

I co z tego, skoro rozgrywka nie sprawila mi zadnej radosci. Jak juz mowilem to sa moje odczucia. Mi sie podoba jedno - Tobie drugie. Polemika nie ma sensu.

chyba raczysz zartowac...klimatyczna owszem, fabula - niczego sobie, swiat - ujdzie...ale GRYWALNOSC? :shock: heh...tam od momentu spotkania Khalida i Jaheiry do Tazoka praktycznie NIC sie nie dzieje - gra jest rozlazla jak krokiety w kieleckiej jadlodajni :P BG2 co prawda jeszcze nie ukonczylem, ale praktycznie caly czas wystepuja jakies zwroty akcji, nie wiem za co sie brac - natomiast w BG1 mozna bylo sobie zwiedzac okolice i puszczac nosem babelki..Zdecydowanie nie dalbym BG1 10/10...

Ja zartuje ?! Przepraszam, ale o jakich zwrotach w BG II mowisz ? Gra jest nudna i nie wiem czy, gdybym wczesniej nie wciagnal sie w BG I, gralbym w tą produkcję. Owszem jest to dobra gra, ale zdecydowanie gorsza od jedynki. A po uwolnieniu Imoen z Czarowięzów już po prostu można usnąć.

Co takiego miala BG I? Wspanialy swiat - caly do zwiedzenia. Jesli grales po to by przejsc tą grę - straciles cala przyjemnosc. Ja zwiedzalem ten swiat! Poznalem kazdy zakamarek wybrzeza mieczy, wiekszosc tajemnic, gre mam praktycznie ukonczona na 99 % ! Genialna intryga polityczna [no powiedz czy gdziekolwiek taka byla ?], ale tez najwazniejsze - TO WLASNIE BG I "POWRÓCIŁO" do nas wszystkie RPGi, ktorymi jestesmy raczonymi od 1999 roku !

owszem, a ja na ten przyklad mam prawo z toba polemizowac. na tym m.in. polega to forum :P

Akurat polemika na ten temat nie ma zadnego sensu - mamy rozne gusta [a o tym jak mowi przyslowie "się nie dyskutuje"] - sam widzisz, że mielismy pewne starcie na linii gatunku FPP...podoba nam sie co innego i co najwyzej mozemy sie ze soba nie zgodzic, ale przekonywanie na sile, nie ma najmniejszego sensu !

pozdrawiam. Loonatyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstep od tylu...

Akurat polemika na ten temat nie ma zadnego sensu

polemika zawsze jest przyjemna :wink: wiesz to tak jak z postmodernistyczna dyskusja - postmoderna jest bezcelowa ale jest swiadoma swej bezcelowosci(btw - niech nikt sie nie wazy pytac co to postmoderna, bo i tak nie powiem :P a dlaczego to sie domyslcie hihi)

Unreal byl tak specyficzna grą, ze spory o jej ocene trwały przez conajmniej 2 lata, po jej ukazaniu - fakt wiec, ze okolo 60 % graczy nie uznalo jej za ideł przemawia sam za siebie.

heh...ale to swiadczy o tym jak zywo byla odbierana...poza tym wiesz - ja od czasu obejrzenia "Zabaw z Bronia" nie wierze statystykom :P

Ale powaznie - dlaczego nie byla uznawana za ideal? bo miala jak na tamte czasy koszmarrrne wymagania sprzetowe(do dzis pamietam kawalek recki, w ktorej rec.pisal ze gdyby sie tak zamknac w jakims wyimaginowanym pokoju z zajemocnym sprzetem to moznaby bylo pograc...) i dlatego tez na nia psioczono. do konsensusu sie tu nie dojdzie, moze to nasze inne spojrzenia na U1 i tyle.

btw - to tez uwazam ze sequel byl do rzyci :wink:

Z tą próbą to jest tak, że są gry, w które wszyscy grają do dziś i wszyscy o nich gadają. Pamiętam, że są ludzie, ktorzy do dzis pogrywaja w genialne HOMM II i inne tytuly tej epoki. W SS II nadal gra moze 0,0001 % graczy...

nie dramatyzujmy tak z tym procentem...akurat co do SS2 to wszyscy moi znajomi doskonale wiedza co to za tytul...zreszta to zalezy w jakim srodowisku o to zapytasz. jak ktos tlucze w gry sportowe to nic dziwnego ze potem nie wie co to w ogole ten SS2...

Ja zartuje ?! Przepraszam, ale o jakich zwrotach w BG II mowisz ? Gra jest nudna(...) A po uwolnieniu Imoen z Czarowięzów już po prostu można usnąć.

a widzisz...a ja dopiero tam jestem :wink: a jak dotad bardzo mile bylem zaskoczony - pogram to zobaczymy...moze zmienie zdanie.

Genialna intryga polityczna [no powiedz czy gdziekolwiek taka byla ?],

tak, w Deus Ex :wink:

pozdrawiam,

Chimaera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk
Ale powaznie - dlaczego nie byla uznawana za ideal? bo miala jak na tamte czasy koszmarrrne wymagania sprzetowe(do dzis pamietam kawalek recki, w ktorej rec.pisal ze gdyby sie tak zamknac w jakims wyimaginowanym pokoju z zajemocnym sprzetem to moznaby bylo pograc...) i dlatego tez na nia psioczono. do konsensusu sie tu nie dojdzie, moze to nasze inne spojrzenia na U1 i tyle.

W chwili obecnej Doom III pojdzie pewnie tylko kilkunastu promilom [sam mi kazales o procentach zapomniec ;]] forumowiczów, a jakoś mało kto na niego psoczy. A i alternatywa jest wieksza [HL, STALKER, FAR CRY]

zreszta to zalezy w jakim srodowisku o to zapytasz. jak ktos tlucze w gry sportowe to nic dziwnego ze potem nie wie co to w ogole ten SS2...

Cale moje srodowisko, ku mej rozpaczy obraca sie przewaznie w grach FPP, z drobnymi wyjątkami na sportówki. No i oczywiście żeńska część tlucze Simsy...

a widzisz...a ja dopiero tam jestem :wink: a jak dotad bardzo mile bylem zaskoczony - pogram to zobaczymy...moze zmienie zdanie.

A poza tym - kiedys zobaczysz, ze postep technologiczny w grach to nie wszystko. Na razie jeszcze onieśmielają Cię nowości, ale pobyt na wyspie i to co dalej nastąpi... W ogole beznadziejny pomysł ! Powiem Ci tylko, ze BG [saga] kończy się...po prostu nie tak jak powinno. Momentami czułem się jakby te 2 gry nie mialy nic wspolnego. Chociaz oczywiscie BG II spokojnie moge dac 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...