Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Gość 2fast4you

Grą, która zaslugiwała na 10 była "Kozacy:Europejskie Boje", byc moze jestem odosobniony w tym, jednak grywalnosc tej gry jest ogromna!!

Muzyka, dla kazdej nacji inna. I nie pisac mi, ze np. FarCry jest lepszy od kozaczkow(to kwestia gustu). Rowniez roznorodnosc klas robi niemałe wrazenie, w kazdej nacji piec jednostek(chyba) dla tej nacji wyrozniajaacych!! np. Polska- husaria; Ukraina- Kozacy(w odmianach); i inne!!

Co prawda grafika jest juz na nasze czasy crampowat'a jednak jako klasyka powinna dostac ocenke 10 plus znaczek jakosci! :!: :!: :!: :cry: :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym naprzyklad nigdy nie dal DS 10 .... nawet zastanawialbym sie nad 9. Ta gra strasznie nuzy.... nie ma tego "czegos" co ma Diablo2. Moze to ze jestem milosnikiem Diablo jakos na to wplywa... ale nie sadze. Jestem otwarty na gry i do DS podchodzilem przyjaznie, no ale w koncu nie wyszlo i do dzis lezy gdzie tam odlogiem w pudelku.

Uhne ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Knedziul
(...) I nie pisac mi, ze np. FarCry jest lepszy od kozaczkow(to kwestia gustu). Rowniez roznorodnosc klas robi niemałe wrazenie

Hmm.. no ja bym nawet nie próbował porównywać Far Cry'a i Kozaków, bo to by przypominało porównywanie sedesu marki President z samochodem marki BMW (i nie chodzi mi tu o jakość tylko o zupełnie inną dziedzinę).

A co do DS to mi się akurat spodobał tak jak i Diablo 2, choć z zupełnie innych powodów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym, co powiedział Arnie. Diablo II należała się dycha jak psu buda. Niewiele gier łaczy w sobie prostotę rozgrywki z niesamowitą wręcz grywalnością, tak w misjach solo jak i multi. Do tego dochodzi fenomelna muzyka (osobne audiotracki królują u mnie na półce), a całość wieńczą wspaniałe filmiki, bedące majstersztykiem animacji komputerowej. Do niewielu gier mam ochotę wracać po ich przejściu, ale Diablo II zdecydowanie do takich należy. No i o słuszności oceny świadczy również niesłabnąca popularność tej gry wśród społeczności graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na dychę zasługiwał Morrowind. Gra jest długa jak cholera(niektórzy to uznają za wadę, ale chyba lepiej jak gra jest długa niż krótka), ogromny świat, mnóstwo przedmiotów,tony NPCów,ciekawa fabuła,swoboda,wolność wyboru(można np. być wampirem :twisted: ),każda postać jest unikatowa ze względu na obszerne statystyki. Dzięki modom i tak długa historia może się ciągnąć praktycznie bez końca. No i oczywiście genialna muzyka i świetna jak na owe czasy grafika(choć dziś też robi wrażenie). Tak więc według mnie Morrowind był murowanym kandydatem do dychy :!: :!:

Nie zgadzam się!!! Grałem w Morrowinda tygodniami. W pewym momencie zaczałem tęsknie spogladać w strone okna...i nagle mnie olśniło. Myślę sobie tak: "Człowieku co ty robisz? Tracisz tyle czasu na łażenie po nudnym świecie i pakowanie herosa. Przecież nic się nie dzieje, ba wiesz dobrze że nic się nie wydarzy! Schemat męczony już w dziesiatkach gier...a za oknem taka pogoda" :D I tak sie skończyła moja przygoda z wielkim M :twisted:

No właśnie! A jednak tygodniami grałeś w tą grę, bo samo pakowanie herosa wciągało. A że pomyślałeś że marnujesz życie to inna sprawa(bo niestety nadmierne granie to tak jakby marnowanie życia), mogłeś tak pomyśleć przy każdej innej grze w którą grasz za długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Świnka-zgred DeBeZet

Dla mnie na 10 zasługuje War]|[...bo tak jak większość przekładam grywalność nad resztę.Nie wiem co w tej gierce jest takiego ale gierduję od chwili kiedy dostałem (gwiazdka 2002) i nie mogę przestać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S_T_A_L_K_E_R

10 należy się grom nie tylko odkrywczym, całkowicie odmiennym w dobrym tego słowa znaczeniu, ale też grom idącym śladami najlepszych a nawet ulepszającym tamte pomysły itp. Empire Earth było większe od AOE a 10 nie dostało choć mojim zdaniem powinno.

Aha 10 DLA STALKERA!!!!!!( bo was wygnam do Czernobyla)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia i Splinter Cell - dwa tutuły, dla których dycha się należy. Mafię jeszcze można było przeżyć bo miała troszke malutkich bugów (choć i tak na 10 zasługiwała!) ale SC? Giera z fantastycznym klimatem i ogromną grywalnością. Pamiętam, że strasznie żałowałem, że SC nie dostał 10...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iCe-doOm
Dla mnie na 10 zasługuje War]|[...bo tak jak większość przekładam grywalność nad resztę.Nie wiem co w tej gierce jest takiego ale gierduję od chwili kiedy dostałem (gwiazdka 2002) i nie mogę przestać...

Podpisuje sie pod tym oburącz... najpierw dostałem pirata(;/) od wujka i gralem z miesiac... w pazdzierniku 31 (na urodzinki ^^)dostalem orginalna wersie i zaczelem grac na BN...ach... gralem w wara na BNecie przez prawie 2 lata a przestalem z MUSU ! Moja polska versia mnie troszq zniechecila a angielska qmplowa sie "przerysowala" ostatnio jak chcialem zainstalowac polską i przecierpiec to tez sie okazalo ze zbyt porysowana jest :/ [jakby ktos swoją drogą miał ochote komuś dać swoją Angl. versię to : ice-doom@o2.pl] gdybym mial angl versie to WCIAZ bym w to rypal ! za grywalniosc 10 muzyka jest swietna i klimatyczna pasuje do gry jak muza z d1 ... czyli : 9+ grafika niejest zbyt [beeep]*** ale dzieki temu dziala(lo wtedy) na kiepskich sprzetach (teraz dziala prawiie na kazdym ^^) 10 oj tak oj tak WG. mnie WarCraft ]I[: Regin of Chaos zasluguje tak na 10 jak dodatek (Frozen Throne) na 9+ (Ba, a moze nawet tez na 10) Eld niepowinien recenzowac RTS'ów , wyraźnie się nielubią :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam_Margera

A jak dla mnie to THPS 4 wcale nie byl taki zly jak napisali w cda... mogliby dac 10. Moze to kontrowersyjna opinia ale popatrzcie na: Rozmiar leveli i ich wykonanie, mini-gierki na kazdym etapie, nowa (lepsza !) wersja Career mode, swietna muzyka [offspring, system of a down, sex pistols, iron maiden], bardzo duza grywalnosc. Jedyne 'przeciw' to fatalnie wykonane twarze zawodnikow. Ale mozna sie do tego przyzwyczaic. no i kolejne 'za' ktore pojawilo sie dopiero teraz to fakt, ze gra bedzie dostepna w wersji PL za 20 zl :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synt3zi5
10 dla Diablo II do wg mnie jedna z najbardziej niepodwazalnych dych w CDA. Owszem, zaraz sie odezwie grupa krytykow, ktorzy oczekiwali czegos innego, ale to juz ich problem :P. Ta gra tak wciaga, ze po prostu chce sie grac! Szczegolnie w multiplayu.

Tak! To co pisze Arnie to najprawdziwsza prawda. Nawet teraz, po 4(!!!) latach od swojej premiery giera wciąż ma miliony zwolenników na całym świecie pykających w battle.necie (rym zamierzony:))! Jaka inna giera może pochwalić się takim osiągnięciem? (wiem, wiem... Starcraft). A zdecydowanie na dychę nie zasłużył Dungeon Siege. Owszem dałbym mu bez wahania mocne 9/10 i ze znakiem jakości, lecz nigdy całej dychy! Ta giera po prostu nie wciąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka gra powinna dostać 10? Oczywiście, że Europa Universalis 2! W końcu jest to gra w swoim rodzaju niemalże idealna. Ja w EU 2 pogrywam po dzień obecny. Nie wiem co jest w niej tak wciągającego, ale jednak to coś jest. U mnie większość gier ląduje w koszu po miesiącu, góra dwóch (a to musi być bardzo dobra, np. GTA 3 czy DS or Diablo 2). Tymczasem Europka trzyma się cholernie dobrze.

Stanowczo! EU2 powinno dostać 10. HoI już na nią nie zasługowało, ale 9 już bym postawił. EU2 jest grą przełomową w gatunku stategii, acz bardzo trudną.

Dyszkę postawiłbym także Star Wars : Knights of the Old Republic. To jesyna gra rpg, która mnie wciągnęła i "zmusiła" bym ją przeszedł w całości.

Na dyszkę nie zasługiwały za to: GTA: Vice City i kilka innych (nie będę się rozwodził bo by było za długo na temat np. NOLF2, czy Dungeon Siege). GTA 3 była innowacyjna, wciągająca, miała ciekawsze, prawdziwsze miasto niż VC. W VC bowiem np. ulice były ułożone na zasadzie jedna równolegle do drugiej i przecznice. Mam nadzieję, że zrozumiałę jest o co mi chodzi. A druga dzielnica była weręcz tragiczna! Samo VC pachniało odgrzewanym kotletem i rozgrywka była monotonna. Jedynymi plusami w stosunku do "trójki" było wchodzenie do budynków i główny bohater, posiadający język. Inna sprawa, że gdzyby to VC było wydane przed GTA3 to skarżyłbym się na część z Liberty City. Jest to jednak moje zdanie (z którym kilku moich kolegów się zgadza).

EDIT: Głupie (a raczej głupio-śmieszne) było to, że gdy nie było można przejeżdżać do drugiej dzielnicy z powodu sztormu to łódeczki sobie po wodzie pływały :). Nie miało to jednak żadnego wpływu co do moich negatywnych uczuć w stosunku do VC.

PS. Sam bym postawił GTA: Vice Cty ocenę 7+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu
10 dla Diablo II do wg mnie jedna z najbardziej niepodwazalnych dych w CDA. Owszem, zaraz sie odezwie grupa krytykow, ktorzy oczekiwali czegos innego, ale to juz ich problem :P. Ta gra tak wciaga, ze po prostu chce sie grac! Szczegolnie w multiplayu.

Zgadzam się z tym w całej zupełności. Diablo II posiadało to "coś", dzięki czemu był po prostu hitem. Ta gra posiadała wszystko co potrzebne jest hitowi: wspaniałą grywalność, niesapmowity klimat nie do skopiowania (niby tyle gier było klonami Diabełka II, a były to gry nadzwyczaj marne), dobrą grafikę i tą muzykę która bardzo umilała i tak doskonałą rozgrywkę. Po tylu latach które mineły od premiery Diablo II nadal gra się w niego niezwykle miło i mówcie co chcecie, ale ja kilka razy zagłębiałem się w ten świat, świat Diablo II, i za każdym razem dawało mi to taką samą frajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@ster of mineralna
Takimi grami dla mnie była seria Jedi Knight (JO, JA), Medal Of Honor: Allied Assault (bardziej multi, ale ta omaha...) i Call Of Duty (Single Player). Aha - jak mogłem zapomnieć - jeszcze Enter The Matrix (ang oczywiście).

Nie zgadzam sie! Enter the Matrix nie powinno dostac 10! Ta gra to jest klon MaxPynea ze sztuka walki! Gdybys zagral w nieoficjalny dodatek do MP to bys mial te same mozliwosci. Max jest o wiele lepszy od matriksa :!:

Call of duty i medal of honor. Hm... Jakby obydwie polaczono w jedna gre to 10 by bylo. Omaha+Pegasus Bridge i Stalingrad=full satisfaction :lol:

Bezsprzeczna jak dla mnie dyche nalezalo sie Star Wars: Knights of the old republic! Przeszedlem 6 razy i jeszcze nie wykorzystalem wszystkich aspektów gry :!: Jej ogrom, klimat, fabula, grywalnosc, muzyke, swiat, tury, RPG'owosc, wiarygodne postacie i light oraz dark strone i moce dalbym 10/10 :!:

Nie pisz postów jeden pod drugim... Po to masz opcję "Zmień", żebyś mógł swoje teksty edytować. Takie statsowanie jest tu tępione. Dla nowej osoby - delikatne upomnienie, zapoznaj się z regulaminem i tematem "Dla początkujących. Twój kolejny post, jako nie wnoszący nic i pisany pod tym - usunąłem. Colidor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Shogun: Total War zasługiwał na 10. Oryginalna, świetna graficznie, bardzo grywalna. Mimo o dostałą tylko 9. Taka sama ocenę dostał też Medieval, mimo iz był bardziej rozbudowany niz poprzednik. Wieć albo Shogun, albo Medieval powinien dostać 10. Po prostu są lepsze od Age of Empires 2, w którego grałem i uważam go za standardowy RTS, a przecież AoE 2 dostało 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrus_pan

Thief1 i 2

Splinter Cell

Championship Manager 4

^10

A GTA 3 i GTA WC vel Vice City powinny dostać maks 7

Dlaczego, psiakrew, dlaczego??? Argumentować swoje stanowisko, a nie tylko lista i koniec. Colidor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie ramke w recenzji Syberii 2 i dowiedziałem się, że jeśli gra ma dostać 10, to musi ją poprzeć przynajmniej 3 osoby z redakcji :roll: Co do tego nic nie mam. Ale czasem wychodzi na to, że jest to paranoja :? UT 2004 nie miał żadnych minusów tak jak własnie Syberia 2 - oceny 9+. Far Cry - stwierdziliście aż 3 minusy - ocena 10. Przecież to jest nie normalnie i całkowicie się z tym nie zgadzam :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.
UT 2004 nie miał żadnych minusów tak jak własnie Syberia 2 - oceny 9+. Far Cry - stwierdziliście aż 3 minusy - ocena 10. Przecież to jest nie normalnie i całkowicie się z tym nie zgadzam :evil:

SMG już wielokrotnie na ten temat się produkował. ;) Minus minusowi nierówny. Po pierwsze, czym jest minus "brak save'a w dowolnym momencie", czy "tylko na DVD"(przykłady właśnie z Far Cry), gdy po przeciwnej stronie mamy niesamowitą grafikę, wspaniały klimat(to bardzo ważne), AL, jakiej jeszcze nie było. Liczy się też, że gra starczy na długo. No i jeden plus Elda mówi za wszystko - "GRYWALNOŚĆ !!!" - On jeden już nominuje moim zdaniem grę do oceny 9+. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Crazy_Demon
10 dla Diablo II do wg mnie jedna z najbardziej niepodwazalnych dych w CDA. Owszem, zaraz sie odezwie grupa krytykow, ktorzy oczekiwali czegos innego, ale to juz ich problem :P. Ta gra tak wciaga, ze po prostu chce sie grac! Szczegolnie w multiplayu.

Tak! To co pisze Arnie to najprawdziwsza prawda. Nawet teraz, po 4(!!!) latach od swojej premiery giera wciąż ma miliony zwolenników na całym świecie pykających w battle.necie (rym zamierzony:))! Jaka inna giera może pochwalić się takim osiągnięciem? (wiem, wiem... Starcraft). A zdecydowanie na dychę nie zasłużył Dungeon Siege. Owszem dałbym mu bez wahania mocne 9/10 i ze znakiem jakości, lecz nigdy całej dychy! Ta giera po prostu nie wciąga.

Ok z Diablo II sie w 100% zgadzam, gra od momentu wydania do dzis jest swiatowym hitem! z checia moge w nia grac godzinami. To wlsnie Diablo II przekonalo mnie do cRPG. Ale wedlug mnie (wiem ze juz to pisalem..) Dungeon Siege zasluzylo na 10/10! ta gra jest cudowna! Przez nia milem wyciety dluuuugi czas z zyciorysu! Z niecierpliwoscia czekam na druga czesc!

Peace :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego poprzedniego postu nie dopisąłem Half-Life'a. Tej grze też należała się 10. Była to chyba pierwsza gra, w którą grało się z autentycznym przerażeniem, a każde wychylenie się za róg kosztowało mnóstwo nerwów. Poza tym była to pierwsza gra, w której wcielaliśmy się w zwykłego człowieka, który znalazł się w niewłaściwym miejscu i czasie, w człowieka, który po prostu chce przeżyć i musi uciec z Black Mesy na powierzchnię. Do HLa powracam co jakiś czas nawet teraz, co świadczy o tym, że jest to gra ponadczasowa. 10 powinna być jak nic!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nautilus
A jak dla mnie to THPS 4 wcale nie byl taki zly jak napisali w cda... mogliby dac 10. Moze to kontrowersyjna opinia ale popatrzcie na: Rozmiar leveli i ich wykonanie' date=' mini-gierki na kazdym etapie, nowa (lepsza !) wersja Career mode, swietna muzyka [offspring, system of a down, sex pistols, iron maiden'], bardzo duza grywalnosc. Jedyne 'przeciw' to fatalnie wykonane twarze zawodnikow. Ale mozna sie do tego przyzwyczaic.

w recenzji bylo napisane, ze THPS4 nie dostaje dychy glownie przez wymagania. ja sam dwójke i trójke przeszedlem wszystkimi zawodnikami, a czwórka poprostu mi nie ruszyła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam_Margera
A jak dla mnie to THPS 4 wcale nie byl taki zly jak napisali w cda... mogliby dac 10. Moze to kontrowersyjna opinia ale popatrzcie na: Rozmiar leveli i ich wykonanie' date=' mini-gierki na kazdym etapie, nowa (lepsza !) wersja Career mode, swietna muzyka [offspring, system of a down, sex pistols, iron maiden'], bardzo duza grywalnosc. Jedyne 'przeciw' to fatalnie wykonane twarze zawodnikow. Ale mozna sie do tego przyzwyczaic.

w recenzji bylo napisane, ze THPS4 nie dostaje dychy glownie przez wymagania. ja sam dwójke i trójke przeszedlem wszystkimi zawodnikami, a czwórka poprostu mi nie ruszyła

ale dostalo chyba 7 za grafike

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiatki powinny dostac dwie gry, ktore dostaly zaledwie osemki. Te gry moim zdaniem wniosly do gatunku wiele nowego, a takze pokazaly co to znaczy grywalnosc- spedzielm nad nimi wiele czasu i bede spedzal jesze wiecej

Sa to:

Majesty, Knights and merchants

PS: na 10 zasluzyl takze W]|[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...