Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Dla mnie Morowind byl, kiepski, miał full będów i wogóle był jakiś taki......nudny. Najlepsze gry które dostały zasłużone oceny to: DE - ma boski klimat, muzyke, nie chce wyjśc na frajera ale płakałem kiedy zabili Paul'a (lol). MP - zamiatacz total, grałem w niego rok, na wszystkich modach - cudowny :P. OF - sooper gra w Singlu, ten realizm, ta grafa (normalnie kumpla pobiłem jak powiedział, ze gra wygląda do d**y :twisted: ). No i na koniec VC. Na początku nie zgadzałem się z oceną. Wogóle wkurzyła mnie ta recenzja bo była napisana w takim dziwnym stylu. A i autor jeszcze walił ściemy!! czego wybaczyć nie mogę!! Później przeszedłem całe VC, zacząłem grać w MTA i stwierdziłem że gra zasługuje na 10. Do dziś prześladuje mnie Crockets Theme 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michalus

Popieram Pana Królika z posta nr.4, KOTORowi dzesiątka, należała się jak psu buda.

Tak naprawdę,jedyne 2 dziesiątki do których moge mieć zastrzeżenia to "Monsters Inc." i "THPS 3". Pierwsza, poniewaz poza fajnymi (przyznaję!) filmikami nic nowego nie wnosiła, druga, bo właściwie niczym, oprócz nowych planszy nie różniła sie od boskiego "THPS 2".

Żałuję, że CnC Generals nie dostał 10-tki. Jakby na to nie patrzeć, dokonał SPOREGO przełomu w dziedzinie RTS'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Pana Królika z posta nr.4, KOTORowi dzesiątka, należała się jak psu buda.

Tak naprawdę,jedyne 2 dziesiątki do których moge mieć zastrzeżenia to "Monsters Inc." i "THPS 3". Pierwsza, poniewaz poza fajnymi (przyznaję!) filmikami nic nowego nie wnosiła, druga, bo właściwie niczym, oprócz nowych planszy nie różniła sie od boskiego "THPS 2".

Żałuję, że CnC Generals nie dostał 10-tki. Jakby na to nie patrzeć, dokonał SPOREGO przełomu w dziedzinie RTS'ów.

Ok- od początku. KOTOR-a przemilczę, bo jeszcze w niego nie grałem (szok, prawda? :P).

Ale zastrzeżenia co do 10 dla THPS3 są wyssane z palca.

"(...)Nic nowego nie wniosła (...)"... No comments w tym momencie.

Lepsza grafika, więcej tricków, większe możliwości, "żywe elementy plansz", filmiki (o czym zresztą wspomniałeś) i CUDOWNA grywalność. Grzechem dla niej byłby brak najwyższej oceny! WSZYSCY moi znajomi (a wierzcie mi- mam ich bardzo... wiele... mnóstwo ;) ) twierdzą, iż THPS3 jest o niebo lepsza, niż edycja poprzednia (świetna, ale nie genialna).

Acha- i na czym polegał ten przełom, którego jakoy dokonał C&C:G? Chyba chodzi Ci o przełom nie w gatunku, a w serii- tutaj jeszcze mogę się zgodzić.

Hyh... Ja jestem za 10 dla NOLF 1. Była lepsza i bardziej oryginalna, niż edycja nr. 2. Humor, grywalność, klimat... Masa plusów optuje za 10 dla tej gry.

Z drugiej strony- popieram ocenę, jaka została wystawiona Warcraftowi III. Prawda- WIII króluje (chociaż teraz mam trochę wątpliwości :P) na scenie RTS-ów. Ale niczego odkrywczego w niej nie było- powiela elementy z innych gier, obudowując to wszystko własną fabułą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Dranzer
10-tkę powinna dostać gra Baldur's Gate II:Cienie Amn.Od czasu premiery tej gry nie grałem w lepszego cRPG.Baldur powinien dostać bezapelacyjnie 10,ten klimat,masa godzin wspaniałej rozgrywki,fabuła pełna zaskakujących zwrotów tego nie ma żadna inna gra.10-tkę powinna tez dostac gra Star Wars K.O.T.O.R.ten pierwszy RPG w świecie Gwieznych Wojen,to doskonała gra,dla nmie to był pewnego rodzaju przełom. :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, z ust mi to wyjąłeś (bez skojarzeń ;) ), ta gra NAPRAWDĘ zasłużyła na 10. Wiele MIESIĘCY zabawy, interakcja z NPC, niesamowite quest, niezliczone profesje, dziesiątki magi, setki potworów tysiące zadowolonych graczy w każdym kraju (to już odemnie, niekoniecznie prawdziwe:) ). Przeszedłem tę grę 3 razy, aż osiągnęłem magiczny 40 lvl, a coś czuję, zę niedługo znowui się zabawię!!!!! NAJLEPSZA SINLGE PLAYER'OWA GRA RPG!!! Bo w multi jednak króluje Diablo 2, (wiem wiem, zręcznościówka z elementami rpg) w którą także ostatniu ostro pogrywam (62 level druidkiem, i chyba z pół godzin walę w jednego zombiaka na hell'u :) ). A przepraszam, jaka notkę właściwie dostał Baldur? Bo w tedy jeszcze nie zbierałem Cda :(:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_U_R_D_O_C
A ja uważam że na dziesięć + znak jakości CDA zasłużył Star Wars Knights of the Old Republic. Chociażby za grywalność, świat w jakim się toczyła akcja :D i panią Bastilę :twisted:

Zgadzam się z powyższym tekstem w 100%, aczkolwiek chiałbym do zalet jeszcze dodać:

- grafikę (jak na cRPG1a i jak nie na cRPG`a :D )

- klimat StarWars (bziuuum! :D ) :!:

- wiele dróg do wyboru (wiadomo o co chodzi :wink: )

- dwa zakończenia: dobre :) i trochę nie dobre :twisted:

- GRYWALNOŚĆ (choć początki są nieco nudne ale trzeba na to przymknąć oko i wytrzymać te 4 godzinki :wink: )

- duży świat do zwiedzenia (w porównaniu np. do Gothica 2)

Ostatnie 2 "-" są potwierdzeniem tego, co napisał Kroolik. Gorąco polecam tą gierkę i gratuluje Kroolikowi posta :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr_MojoRisin

:twisted: MAFIA MAFIA MAFIA!!! :twisted:

Jak dla mnie przebiła GTAIII i choć była liniowa to fakt to wciągała miała ten klimacik i policja która zatrzymywała cię za przejechanie na czerwonym.Max realizm nie jak w GTA gdzie zapierdalasz przed siebie, w Vice City spróbujcie skoczyć ze szczytu wieżowca i co żyjecie dalej jeeeee... :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half-life 2 half-life 2 i jeszcze raz half-life 2!!!

A dlaczego zasługuje on na pełne 10??? a bo:

1) sam kupiłem oryginała gierki i naprawde hl2 moze wciagnac, przykuc czlowieka do monitora, co sprawia sie ze ciagle jestes ciekaw co bedzie dalej

2) supr realistyczna grafika, w rzadnej grze tego jeszcze nei bylo :))

3) fajne potworki

4) super fabuła

5) bronie

6) pojazdy

7) jak zagracie na poziomie high to przeciwnicy nie sa wcale tacy glupi, :)

8) super zakonczenie

9) w grze mozesz prowadzic team

10) bo to poprostu half-life :D udana kontunuacja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blood_rage
A przepraszam, jaka notkę właściwie dostał Baldur? Bo w tedy jeszcze nie zbierałem Cda :(:(

Z Baldurem jest o tyle ciekawie, że werjsa angielska dostała "tylko" 9 i znaczek jakości, ale z adnotacją, że dzięki temu wersja PL będzie mogła dostać więcej (CDA 11/2000). Natomiast wersja polska wydana przez CD Projekt (O.Ż.W.), dostaje ...10 (1/2001). Pytanie więc - dlaczego Baldur's Gate II nie został wpisany na liste gier "dziesiątkowych" numeru 100 :twisted: ?? To jest chyba najbardziej skrzywdzona gra, ponieważ ma 10, ale jej nie ma ;). Argumentacja, że 10 dostała polonizacja troche mnie nie przekonuje, w końcu w recce orginalnej wersji napisane jest o zaniżeniu oceny z myślą o wersji PL. Należała się dycha, i tyle! ;)

A największe nieporozumienie? Neverwinter Nights - mam takie wrażenie, że enigne (słynna Aurora) powstała na długo przed koncepcją samej gry. Stworzyli fajny silnik i jemu podporządkowali gre. Dla mnie wieje nudą z ekranu :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAFIA MAFIA MAFIA!!!

Jak dla mnie przebiła GTAIII i choć była liniowa to fakt to wciągała miała ten klimacik i policja która zatrzymywała cię za przejechanie na czerwonym.Max realizm nie jak w GTA gdzie zapierdalasz przed siebie, w Vice City spróbujcie skoczyć ze szczytu wieżowca i co żyjecie dalej jeeeee... :evil:

W PEŁNI SIĘ ZGADZAM!!! :o Wydaje mi sie, że Mafia została pokrzywdzona, nie dostając 10/10. Ta gra była i jest genialna (według mnie jest dużo lepsza od GTA III). Ten realizm, grafika (jak na 2002), klimat... W GTA III tego nie było!!! Co z tego, że Mafia była liniowa? Trudno zrobić grę o takiej fabule, nie czyniąc jej liniową!!! Rozumiem, że misje mogłyby być tak rozgrywane, jak w GTA III, ale to mogłoby zniszczyć cały filmowy klimat Mafii!!! A właśnie to było jedną z zalet Mafii. :o

Także Morrowind powininbył dostać 10. Według mnie był lepszy od Neverwinter Nights, które dostało 10/10. Morrowind miał i ma wspaniałą grafikę, wspaniały klimat i wogóle był wspaniały. Wydaje mi się, że i Morrowind i Neverwinter Nights były tak samo dobre i obydwie te gry powinnybyły dostać po takiej samej ocenie (mianowicie 10/10). :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cypher303

Ech 10 niepotzrebnych była masa : Monsters Inc. , Dungeon Siege czy Far Cry. ALe co do gier niedocenionych ... na pewno wspomniana Mafia a poza tym Combat Mission, Syberia2 i IMHO Toca Race Driver2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech 10 niepotzrebnych była masa : Monsters Inc. , Dungeon Siege czy Far Cry.

Monsters Inc. to serio przegięcie- ale redakcja przyznała się do błędu, jaki popełniła, honorując tę grę najwyższą oceną.

Ale czego ty chcesz od Dungeon Siege? I (zwłaszcza) od Far Cry'a??

DS to chyba jedyna z gier typu Hack 'n Slash, która przyciągnęła mnie na tak długi czas (hm... Coś ok. półtora roku chyba...). Można wspomnieć, iż w D2 grałem jeden dzień, a później płytka poleciała do okopu...

A FC dla mnie był, jest i będzie hitem. Nawet w konkurencji z H-L 2 trzyma się dzielnie. Boska grafika, niezła fizyka, świetne AI... Zalet dużo. 10 to ocena jak najbardziej zasłużona, kropka :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cypher303

Garfield ja nie mówię, że Far Cry czy DS są złe! Po prostu 10 dałbym tylko grze absolutnie świetnej i BOSKIEJ :). DS jest grą dość prostacką w gruncie rzeczy no i wszystko dzieje się tu samo jakby. Dla mnie 8/10. A Far Cry ... grafika,engine,fizyka są super ale zabrakło klimatu. Dla mnie "tylko" 8+/10. A z tym Monsters Inc to jak zobaczyłem tą ocenę to aż się zakrztusiłem :) Przegięciem było też 10 dla Homeworld:Cataclysm , nie sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666
A Far Cry ... grafika,engine,fizyka są super ale zabrakło klimatu. Dla mnie "tylko" 8+/10.

Klimatu??? Przecież właśnie jest klimat górzystych wysepek lub ciasnych korytarzy!!! Przecież gdzie uświadczysz takiej przestrzeni (wyspy w tle to obiekty, nie bitmapy) i swobody jak nie tutaj?

Inna sprawa, że kłócić się o brak klimatu w fpsach, to jak oskarżać o Chessmastera o brak elementów zręcznościowych :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cypher303

W Far Cryu nie poczułem klimatu. Jest za jasno i za...ładnie :) Ta gra jest świetnie zrobiona, ale brak jej tego czegoś co przyciąga do kompa. Takie jest moje zdanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gemfan:)

Dziwię się, że jedyną 10-tkę ze wszystkich gier trzech największych twórców RPG-ów( Black Isle, BioWare i Troika) dostał ten, z najnudniejszą kampanią singleplayer (Neverwinter Nights). Z pewnością "dychę" powinny dostać Planescape i KotoR. Oby KotoR II był tak dobry, by mógł dostać, należną też "jedynce" 10-tkę

PS Obiecaliście, że w numerze XIII napiszecie artykuł o grach, które na 10-tkę zasłużyły, lecz z różnych powodów jej nie dostały. Napiszecie jeszcze o tym ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kafthaan

Zagadzam się z tym, że BGII zasługiwał i zasługuje na 10. Nawet moja siostra która prawie na kompie nie grywa przeszła całego Baldura (a jak klęła przy pokonywaniu Sendai:) zarówno I jak i II.

A z moich własnych propozycji to jeszcze Earth 2150. Dlaczego?? Bo do dziś jest nowatorski, i niektóre rozwiązania są do dziś powielane w innych RTS-ach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cypher303
A z moich własnych propozycji to jeszcze Earth 2150. Dlaczego?? Bo do dziś jest nowatorski, i niektóre rozwiązania są do dziś powielane w innych RTS-ach.

Earth 2150 na 10? Ej bez przesady. To niezły RTS, ale na pewno nie na 10 ... góra 8 IMHO... A co Baldura to fakt - powinna być 10tka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slaveous_the_one

A z moich własnych propozycji to jeszcze Earth 2150. Dlaczego?? Bo do dziś jest nowatorski, i niektóre rozwiązania są do dziś powielane w innych RTS-ach.

Earth 2150 na 10? Ej bez przesady. To niezły RTS, ale na pewno nie na 10 ... góra 8 IMHO... A co Baldura to fakt - powinna być 10tka :)

I tutaj sie zgodzę i ja!

Baldur był na tyle przełomowy i innowacyjny że gram w niego do dzisiaj! A jest to jedyna gra w którą gram dłużej niż rok!

Z kolei nie powinna 10-ki dostać NeverwinterNigths.

Mam nadzieje że się zrewanżujecie i 10-kę dostanie BG3!! (premiera już w... 2006 :cry: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kafthaan

Wracając do tego Eartha, zwróćcie uwagę, że takie rzeczy jak limita amunicji jednostek, zmienne warunki pogodowe czy możliwość instalowania broni na budynkach oraz oświetlenie ich i jednostek jeśli pojawiają się dziś w jakimś RTSie to są reklamowane jako "przełomowe i nowatorskie rozwiązanie". A Earth miał to wszystko już dawno. No i grywalność jest miodna. Dodajcie do tego nutkę patriotyzmu :wink: i mamy murowaną 10-tkę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutno mi że HL2 nie dostał dziesięć buuuu. Ale wiem dlaczego głównie dzięki steamowi i tej aferze z kradzierzą kodu :( przez to rzekome opóźnienie premiery :(.

Aha BTW znalazłem ciekawego buga w HL 2: w pierwszym rozdziale gdy jest sie już na polu, obok huśtawek, zwróćcie uwage na słońce-gdy wejdziemy w jego promień na ziemi i popatrzymy do góry w piejsce gdzie powinno być słońce, jeszcze tego słońca nie widzimy :D trzeba się bardzo cofnąć do tyłu by to słońce wreszcie zobaczyć :D:D:D:D:D (hahaha)

____________

HL2 - da best game (prawie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earth 2150 nie zasłużył z pewnością na dychę. Ma parę fajnych bajerów, ale czegoś mu brakuje. Ja go kupiłem i trochę tego żałuję. Szkoda, że Fallout 2 nie dostał dychy, bo to kultowa giera. Swoją drogą, czy Fallout1 dostał 10? Bo wydaje mi się, że nie było go na liście dziesiątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej nierozumiem czemu nie zgadzacie się z oceną HL 2. Według mnie jest obiektywnie wystawiona. Wydaje mi się, że mowicie tak dlatego że to jest Half-Life 2. Miał być super i jest, nie przecze. Nie zwiódł, jest piękny i równie wielki jak jedynka, ale jest kilka bugów. Przy prowadzeniu pojazdów nie widać rąk prowadzącego tylko kierownicę. Trochę mnie to śmieszy, sądzę, że w takiej grze nie powinno tego być, albo żeby chociaż zrobili taki widok, żeby kierownicą było widać tylko troszkę i już błędu by nie było. Poza tym steam, który według mnie jest dobry bo tępi piractwo. I jeszcze jedno 10 wystawiane są grom przełomowym i najlepszym na całej linii, a tutaj wyścig wygrał FarCry i on był pierwszy. Według mnie 9+ i znaczek jakości jest maksymalną oceną i za razem w pełni zasłużoną dla HL 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HL2... Dla mnie ocena jest jak najbardziej odpowiednia. Uważam argumentację z ramki za wystarczającą i nie zamierzam się z nią kłócić. Ale jeśli już przy HL-ie jesteśmy, to IMHO 10 powinna dostać część pierwsza...

Co do Earth'a... Ludzie- bez przesady! Ta gra jest fajna- ale żeby 10? Dla mnie 8 (no, może 8+, bo jednak trochę w nią grałem ;)).

Przegięciem było też 10 dla Homeworld:Cataclysm , nie sądzicie?

Nie- nie sądzimy. Homeworld, tak jak i H:C to gry FENOMENALNE i w pełni zasługujące na najwyższe oceny. Ta grafika! Ta grywalność!! To gra, której poświęciłem trochę czasu. I nie żałuję ani jednej minuty, którą z nią spędziłem. Wątpliwości wydają mi się bezzasadne. A jeśli uważasz inaczej- to może jakiś przykład ułomności, która powinna sprowadzać tę grę do oceny niższej, co? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...