Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Gość Miszczunio89
Przeczytałem sobie ramke w recenzji Syberii 2 i dowiedziałem się, że jeśli gra ma dostać 10, to musi ją poprzeć przynajmniej 3 osoby z redakcji :roll: Co do tego nic nie mam. Ale czasem wychodzi na to, że jest to paranoja :? UT 2004 nie miał żadnych minusów tak jak własnie Syberia 2 - oceny 9+. Far Cry - stwierdziliście aż 3 minusy - ocena 10. Przecież to jest nie normalnie i całkowicie się z tym nie zgadzam :evil:

Ale w Far Cry Cała reszta była idealna (według mnie)!! A to że był brak Sejwów w dowolnym momęcie miało tylko gre (tródną zresztą) utródnić!! Ja brak sejwów uwarzam za plusa, przynajmniej nienudzi się szybko jest dłuuuuuga, piękna pod względem grafiki i ma idealną oprawe dźwiękową, a podawane wymagania sprzętowe były mocno przesadzone!! Far Cry dostał jak najbardziej zasłużoną ocene!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Majesty, Knights and merchants...

Tak! Majesty to piękna gra. Grałem po 100x i za każdym razem z taką samą sadysfakcją i zaciekawieniem. Może kiedyś doczekamy się 2-giej części?

Knights and merchants - nie, nie, nie - moim zdaniem ta gra nie powinna dostać nawet 5 - nieudany klon Settlersów.

[PS. Mógłby mi ktoś na PW napisać jak odpalić Majesty z CDA na Windows XP bo po ok 5 sec grania gra się wyłącza]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Majesty, Knights and merchants...

[PS. Mógłby mi ktoś na PW napisać jak odpalić Majesty z CDA na Windows XP bo po ok 5 sec grania gra się wyłącza]

Ta gra chodzi na Win XP i nie chodzi. U mnie na XP nie chce się nawet włączyć, a mój kumpel mając XP bez problemu w ową grę pyka :). To chyba kwestia szczęścia. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synt3zi5
Ja uważam, że Shogun: Total War zasługiwał na 10. Oryginalna, świetna graficznie, bardzo grywalna. Mimo o dostałą tylko 9. Taka sama ocenę dostał też Medieval, mimo iz był bardziej rozbudowany niz poprzednik. Wieć albo Shogun, albo Medieval powinien dostać 10. Po prostu są lepsze od Age of Empires 2, w którego grałem i uważam go za standardowy RTS, a przecież AoE 2 dostało 10.

No właśnie, AoE 2 to standardowy RTS i jako taki dostał 10/10, ponieważ nie ma sobie równych w obrębie własnego gatunku (przynajmniej według autora recenzji), a Szoguna raczej do standardowego RTS'a trudno zaliczyć, więc błędem jest porównywać te dwie gry. Natomiast dziwię się czemu dychy nie dostał Starcraft? Przecież, podobnie jak Diablo 2, nadal ma rzesze fanów na całym świecie i nadal schodzi z półek sklepowych jak świeże bułeczki więc czemu nie 10/10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@ster of mineralna
Przeczytałem sobie ramke w recenzji Syberii 2 i dowiedziałem się, że jeśli gra ma dostać 10, to musi ją poprzeć przynajmniej 3 osoby z redakcji :roll: Co do tego nic nie mam. Ale czasem wychodzi na to, że jest to paranoja :? UT 2004 nie miał żadnych minusów tak jak własnie Syberia 2 - oceny 9+. Far Cry - stwierdziliście aż 3 minusy - ocena 10. Przecież to jest nie normalnie i całkowicie się z tym nie zgadzam :evil:

Ale w Far Cry Cała reszta była idealna (według mnie)!! A to że był brak Sejwów w dowolnym momęcie miało tylko gre (tródną zresztą) utródnić!! Ja brak sejwów uwarzam za plusa, przynajmniej nienudzi się szybko jest dłuuuuuga, piękna pod względem grafiki i ma idealną oprawe dźwiękową, a podawane wymagania sprzętowe były mocno przesadzone!! Far Cry dostał jak najbardziej zasłużoną ocene!!

Ale to oto chodzi drogi Kolusie i Mszczunio, ze niewazne ile ma minusów, moze miec nawet ze sto i dostac 10, ale te minusy to sa takie pyci ,pyci ze prawie ich nie widac i nie utrudniaja rozgrywki ze gra jest warta tej dziesiatki. Dla mnie takie minusy w Farcry jak chekpointy sejwajowe zamiast savów w dowolnym miejscu to plus, bo jak to napisal Eld, wymaga to rozpoznania sytuacji i ograniczenia brawury (wyszedl nawet patch dzieki któremu sa sejwy). Jedyne minusy w Farcry to dla mnie przprzepzrzeblablabla ogromne wymagania sprzetowe i nie za odkrywcza fabula.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz :!: Duże wymagania sprzętowe i nie odkrywcza fabuła - i ocena 10 :?: :shock: I tylko dlatego, że 3 osoby w redakcji za tym się opowiedziały :?: :? Dlatego właśnie to mi się nie podoba, szczególnie że świetna Syberia 2 nie dostała 10, a 9+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S_T_A_L_K_E_R
10 dla Diablo II do wg mnie jedna z najbardziej niepodwazalnych dych w CDA. Owszem, zaraz sie odezwie grupa krytykow, ktorzy oczekiwali czegos innego, ale to juz ich problem :P. Ta gra tak wciaga, ze po prostu chce sie grac! Szczegolnie w multiplayu.

RACJA! Diablo II to gra wspaniała nie tyle pod względem grafiki itp. ale GRYWALNOŚCI. Pamiętam jak bałem się zaatakować mefisto bo miałem słabego hiro;). A na dodatek jest jeszcze dodatek:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś porządnie zbluzgał już redakcję (bo prawdę mówiąc nie przeczytałem całego tematu, tak samo jak nie czytam większości na 'O CDA' 8) ) za brak dychy dla Mafii i Baldur's Gate. O tej pierwzej już pisałem w temacie veto (a nawet linkiem zapodam, a co), natomiast jeśli chodzi BG... ech, no qrza przełom w rpg-ach, świetne fabuła, grafika, audio, grywalność, naprwdęnie wiem czego tutaj się można uczepić. Nie mam numeru z recenzją, więc nie wiem jakie daliście jej minusy i sam chyba przenigdy nie wpadnę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Shogun: Total War zasługiwał na 10. Oryginalna, świetna graficznie, bardzo grywalna. Mimo o dostałą tylko 9. Taka sama ocenę dostał też Medieval, mimo iz był bardziej rozbudowany niz poprzednik. Wieć albo Shogun, albo Medieval powinien dostać 10. Po prostu są lepsze od Age of Empires 2, w którego grałem i uważam go za standardowy RTS, a przecież AoE 2 dostało 10.

No właśnie, AoE 2 to standardowy RTS i jako taki dostał 10/10, ponieważ nie ma sobie równych w obrębie własnego gatunku (przynajmniej według autora recenzji), a Szoguna raczej do standardowego RTS'a trudno zaliczyć, więc błędem jest porównywać te dwie gry. Natomiast dziwię się czemu dychy nie dostał Starcraft? Przecież, podobnie jak Diablo 2, nadal ma rzesze fanów na całym świecie i nadal schodzi z półek sklepowych jak świeże bułeczki więc czemu nie 10/10?

Może dlatego, że autor, gdy pisał recenzję StarCrafta nie wiedział, że w 2004 gra będzie się dalej bardzo dobrze sprzedawać ? :) Niemniej SC to gra nadal świetna gra, ale ja dałbym jej 9, 9+. Tak, czy siak 8 to ocena stanowczo za niska !

Co do Shoguna to raczej się nie wypowiem, gdyż w niego nie grałem. Jednak druga część serii Total War, czyli Medieval, zdecydowanie mogłaby być pretendentem do dziesiątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado
A ja mam odrobinę odmienne zdanie. Otóż według mnie 10-tki powinny dostawać nie tylko gry, które są kamieniami milowymi w dziedzinie rozrywki komputerowej. Myślę, że poza jakimiś udoskonaleniami grafiki, mixem (udanym) pewnych typów rozgrywki, najważniejsze, co powinno być brane pod uwagę, to przyjemność płynąca z rozgrywki, ta słynna grywalność. W grę na 10-tkę powinno przede wszystkim wspaniale się grać, powinna ona pozostawać w pamięci, powinna sprawiać, że wszystko co się w niej dzieje przeżywamy naprawdę emocjonalnie. Gra na 10 nie musi być od razu rewolucją. Najważniejsze, aby była naprawdę grywalna, od początku do końca, bez znudzenia się na trzecim zakręcie szóstego levelu... Nie wiem, czy udało mi się przekazać to, co chcę, ale chyba mniej więcej wiadomo, o co mi chodzi...

Popieram w pełni kolegę. Ocena gry nie powinna zależeć tylko od strony technicznej. Dla mnie liczy się przede wszystkim grywalność. Na przykład FIFA. W nowych edycjach poprawiają tylko grafikę. Ale cóż mi po grafice skoro gra nie będzie miała grywalności? Wszyscy czekają na Doom III. Grafika co by nie powiedzieć świetna. Ale gra może okazać się totalną kichą właśnie przez tę grafę, bo świetna grafika = duże wymagania sprzętowe. Ja poświęciłbym tą grafę na rzecz płynności grania, klimatu i grywalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

Pretendentem do 10, dla mnie oczywiście, jest SpellForce. Gra łączy w sobie świetną grafikę, chociaż na duże wymagania sprzętowe, wysoką grywalność, ile razy zanudziłem kumpla gadając ile to punktów obrażeń zadaje ta czy inna jednostka a jestem dopiero na 5 misji, klimat oraz przede wszystkim wciąga!! Kupiłem sobie niedawno FarCry, ale gdy dorwałem SpellForce to FarCry poszedł w odstawkę i teraz leży na pułce i zarasta kurzem, a komp grzeje się na Mocy Magii. To tyle mojej argumentacji(na razie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena gry nie powinna zależeć tylko od strony technicznej. Dla mnie liczy się przede wszystkim grywalność. Na przykład FIFA. W nowych edycjach poprawiają tylko grafikę. Ale cóż mi po grafice skoro gra nie będzie miała grywalności?

Dokładnie. Grafika i klumat to dwie najważniejsze rzeczy w grze. Grałem we wszystkie fify, ale najlepszą jest dla mnie ta 98 roku. Grafika nie za dobra, ale ogromna grywalność. i na hali można było pograć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś porządnie zbluzgał już redakcję (bo prawdę mówiąc nie przeczytałem całego tematu, tak samo jak nie czytam większości na 'O CDA' 8) ) za brak dychy dla Mafii i Baldur's Gate. O tej pierwzej już pisałem w temacie veto (a nawet linkiem zapodam, a co), natomiast jeśli chodzi BG... ech, no qrza przełom w rpg-ach, świetne fabuła, grafika, audio, grywalność, naprwdęnie wiem czego tutaj się można uczepić. Nie mam numeru z recenzją, więc nie wiem jakie daliście jej minusy i sam chyba przenigdy nie wpadnę

Baldury, to jest coś. Hej eRPeGowcy trzeba będzie zbluzgać redakcję za brak dychy dla Tormenta i Baldurów (a przy okazji Morrowinda), które są wyśmienite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość >=:GROMEL:=<

Niezaprzeczalne 10-tki w CDA to:

:arrow: DiabloII

:arrow: Far Cry

:arrow: Unreal

Dziesiątki, które nie powinny ujrzeć światła dziennego:

:arrow: Monster Inc.(dzizzzzz)

:arrow: NHL2000(sic!!!)

Gdybyś jeszcze napisał dlaczego!!! Skasuję, jak pragnę zdrowia, skasuję. Colidor.

Ogólnie oceny stawiane są bardzo obiektywnie, więc nie ma się w zasadzie czego czepiać!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, ta dycha Unrealowi nie daje mi spokoju :), ona była niesłuszna...wahtever^^ ta dyszka była bezapelacyjnie najbardziej trafiona, doszedłby jeszcze Nobel z Oscarem za całokształt twórczości.

THPS4 - gra jeszcze bardziej rozbudowana niż dwie poprzedniczki, a tu taki numer, 9+ :o . Zdziwiłem się nad wyraz mocno, a i Qn`ika notowania na 5 minut u mnie spadły jako recenzenta :).

THPS2 - tutaj dycha oczywiście, że oczywista :D. W tej grze zdobyłem wszystko, łącznie z gapami, przeszedłem wszystkim dostępnymi skaterami... i nie miałem jej jeszcze dość! Shock normalnie... IMO To jedyna gra, która spełniała POCZĄTKOWE kryteria przyznania 10 w CDA. Nie interesowałem się skatingiem, pokochałem po tej rozgrywce...

NOOKIE ma rację - BG winna dostać dychę, ta gra jest ogromna, pełna wszystkiego najlepszego, można w nią grać i grać...

HoM&M3 - też "uczciwa" dyszka. Kumpel wczoraj mnie zaprosił na "małą" partyjkę (już widzę tą małą partję - będziemy siedzieć z 10h :) )w hirołsów. Dalej dopowiedzcie sobie sami o nadczasowości^^ tej giery...

ple, ple, ple nie mam weny pisać o kolejnych dziesiątkach, może kiedy indziej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado
Ja tam nie mogę przeboleć braku "10" dla Mafii: The City of Lost Heaven. Przecież to takie GTA VC wzbogacone o tonę klimatu 8) zatem dycha jak nic...

No nie wiem. GTA ma to do siebie, że misje możesz wykonywać kiedy chcesz i czasem jesli nie przejdziesz misji nie oznacza to końca gry, bo nie koiecznie musisz wykonać tą misje. W Mafii natomiast gra prowadzi cię po sznurku. Jeśli nie wykonasz danej misji nie przejdziesz gry. Następnie czy do Mafii możesz włożyc własne mp3 i ustawić jako stację radiową? Ale z drugiej strony GTA VC bylo trochę za bardzo cukierkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeśli nie wykonasz danej misji nie przejdziesz gry.
No ale zobacz: w Mafii nie wykonanie misji wiąże się ze śmiercią glównego bohatera i niemożliwością dalszej gry - cóż za realizm, jak w naszej normalnej rzeczywistości! :P
Następnie czy do Mafii możesz włożyc własne mp3 i ustawić jako stację radiową?
Masz rację, nie można było. Ale tylko dlatego, że akcja gry rozgrywała się (chyba) we wczesnych latach 30, a wtedy nikt o czymś takim jak radio samochodowe nie miał najmniejszego pojęcia! - kolejna zaleta (a może wada?) realizmu :)
Ale z drugiej strony GTA VC bylo trochę za bardzo cukierkowe.
A Mafia? Wręcz przeciwnie - niemal jak dobry film gangsterski :) A zatem - dycha jak nic!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado
(...)Jeśli nie wykonasz danej misji nie przejdziesz gry.
No ale zobacz: w Mafii nie wykonanie misji wiąże się ze śmiercią glównego bohatera i niemożliwością dalszej gry - cóż za realizm, jak w naszej normalnej rzeczywistości! :P
Następnie czy do Mafii możesz włożyc własne mp3 i ustawić jako stację radiową?
Masz rację, nie można było. Ale tylko dlatego, że akcja gry rozgrywała się (chyba) we wczesnych latach 30, a wtedy nikt o czymś takim jak radio samochodowe nie miał najmniejszego pojęcia! - kolejna zaleta (a może wada?) realizmu :)
Ale z drugiej strony GTA VC bylo trochę za bardzo cukierkowe.
A Mafia? Wręcz przeciwnie - niemal jak dobry film gangsterski :) A zatem - dycha jak nic!

Po piewsze: dobra, w pierwszej kwestii wygrałeś. Po drugie (tu Ci nie daruję): To prawda, o czymś takim jak radio samochodowe nie mogło być mowy. Ale popatrz sobie w lewy górny róg ekranu jak będziesz grał w Mafię. Radarów ani GPS w latach trztdziestych też nie było :P Po trzecie: Taa... dobry film gangsterski... gdyby jeszcze był czaro-biały... W filmacz gangsterskich, ani w latach trzydziestych samochody nie osiągały 90 mil na godzinę. A te prototypowe w Extreme? Śmiech na sali! Nie dość, że super szybkie to jeszcze nie z tego okresu czasowego! Teraz powiesz że dla tego nazywały się prototypami. No dobra ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A te prototypowe w Extreme?(...)
Ten cały tryb (nie tylko samochody) jest czymś w rodzaju nagrody za przejście całej gry :!: Nie jest on powiązany z fabułą, więc nie ma jakiego kolwiek wpływu na klimat gry. A z drugiej strony tryb ten jest swoistym urozmaiceniem rozgrywki :!: Dlatego, jest on jednym z wielu powodów, dla których Mafia powinna dostać 10 :!: (bo przecież o tym tu rozmawiamy :) )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

Dobra pójdźmy na kompromis. Swojego czasu także zachwycałem się Mafią. Masz nowego sojusznika w walce o 10 dla Mafii. Nazywa się el_gringo_dado

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najwiekszym zaskoczeniem było 9+ dla Morrowinda. Za samą fabułe i muzykę powinien dostać 10. Do tego dochodzi grafa świetny edytor (może nie tak prosty w obsłudze jak w NWN ale dało się robić więcej rzeczy) i ogrom questów.

Na 10 zasługiwała też mafia. Świetna muza, grafa duży realizm (dla mnie to zaleta) Gra strasznie mnie wciągneła a niektórych misji się nie zapomina(masakra w kościele czy finałowa z Samem, chociaż ta bardziej ze wzgłedu na filmik -you ratt you dangeours Tommy-)

Pozatym nie zgadzam się z 10 dla NWN. Fabuła przewidywalna i za dużo wrogów. Gdy miał być Hack'slash to bym sie zgodził, Ale to miało być rpg

Podsumowując

10 dla

Morrowind

Mafia

Poniżej 10 dla

NWN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci nie pasuje w 10 dla nwn?? Przeciez grywalnosc podobna, setki modow i roznego rodzaju dodatkow [beeep]ISTY multiplayer, no i lepszy edytor, czego chciec wiecej??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...setki modow i roznego rodzaju dodatkow...

Ja tylko wspomnę, że ocenia się grę jaka zostaje wydana, a nie to co można do niej ewentualnie dołożyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kroolik
Co ci nie pasuje w 10 dla nwn?? Przeciez grywalnosc podobna, setki modow i roznego rodzaju dodatkow [beeep]ISTY multiplayer, no i lepszy edytor, czego chciec wiecej??

Tja, mody i grywalność mówisz? :wink:

Eh, uważam że akurat Neverwinter nie zasłużył na 10 właśnie za grywalność i fabułę. Jako wielki maniak cRPG (i podobnych :wink: ) od Diablo, przez Baldurs'a i Gothica, na Tormencie kończą, uważam że NWN jest całkowicie wyprany z klimatu i "miodności". Gra sprowadza się właściwie tylko i wyłącznie do idź, zabij, przynieś. Zero jakichś większych ciekawszych zadań, brak interakcji z członkami drużyny. Grywalność w trybie solo jest naprawdę średnia, gra nie potafiła mnie wciągnąć nawet na chwilę. A co do modów, to do każdej RPG jest ich sporo, więc to nic nowego. Zresztą ocenia się chyba tylko oryginalnągrę, bez żadnych dodatków do niej. Gdyby NWN była tylko w multi, to bym jeszcze się zgodził z oceną 10, ale tak to tylko 8+ (wielu ludzi nadal nie ma stałego łącza).

No chyba że potraktować tryb solowy jako darmowy dodatek do gry, wtedy to zupełnie inna gadka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...