Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Gość Finalblade

Idąc tym tokiem rozumowania(ależ mądre stwierdzenie :D ) że liczy się przede wszystkim grywalność 10-tke bezapelacyjnie powinno dostać FinalFantasy7 jako najlepszy w swojej klasie jRPG(ff8 i tak było o 5 klas lepsze ale to moje zdanie).Dowodem na to jest że na licznych forach poświeconych konsolom ludzie opowiadaja jak to przechodzili po 10 razy. Popieram to że BG2 powinno dostać dyszkę ale to że Starcraft to już nie.Mój kolega zachwyca się tym niesamowicie a ja w tym nic ciekawego nie widzę.Każda rozgrywka przebiega według określonego schematu.Z takich Blizzardowskich gier zdecydowanie wolę Warcrafta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiak

Tak props to ciekawsze według mnie są recenzje 1-nek :D. Powinni i im poświęcić dział. Czasem po prostu miło poczytać jak ktoś najeżdża na grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr

IMO szkoda, ze Torment nie dostal 10, ja w tej grze nie odnalazlem bledow, moze procz kilku malutkich bugow. Natomiast dziwna rzecza byly dziesiatki dla Monters Inc i NOLFa 2, wydaje mi sie ze NOLF 1 byl lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S_T_A_L_K_E_R
IMO szkoda, ze Torment nie dostal 10, ja w tej grze nie odnalazlem bledow, moze procz kilku malutkich bugow. Natomiast dziwna rzecza byly dziesiatki dla Monters Inc i NOLFa 2, wydaje mi sie ze NOLF 1 byl lepszy.

Czytaj 10 w CDA Elda z numeru 100 a znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak props to ciekawsze według mnie są recenzje 1-nek :D. Powinni i im poświęcić dział. Czasem po prostu miło poczytać jak ktoś najeżdża na grę.

:shock: ty chyba nigdy CDA nie czytales przeciez od wiekow taki dzial jest.No moze nie wszystkie gry sa na 1.

Wracajac do tematu popieram to ze dycha nalezy sie Tormentowi.

Ta wspaniala fabula...aaaj =D>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HoMMik

Ja się nie zgadzam z opinią Elda w piśmie, odnoszącej się do The Longest Journey. Jest to najlepsza przygodówka(w syberię grałem, poluję na dwójkę) w jaką grałem. Niezwykła historia, ładna bohaterka(w 2giej części ładniejsza, ale tam jest Zoe...) i wspaniała grywalność dają niezapomniane przeżycia do dziś. Po przejściu tej gry nic już nie będzie takie jak kiedyś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RoSe-BuSTeR

Według mnie MAFIA powinna otrzymać ocenę 10. Jest to bowiem gra perfekcyjna w swoim gatunku. Do tej oceny jeszcze bardziej przekonuje mnie fakt, że w recenzji był taki akapit "Dlaczego nie 10/10" i wymienione tam minusy moim zdaniem nie były wcale uzasadnione. Zresztą pojawiło się później VETO, w którym ktoś obalił wszystkie argumenty z tego akapitu.

Poza tym grę niesłusznie porównywano z GTA 3 i pokazywano, czego w Mafii nie ma, a jest w GTA 3. Ale niby czemu Mafia miałaby mieć wszystko to, co miało GTA 3. Przecież to jest jednak INNA gra i posiada inne zalety, które czynią ją niesamowicie klimatyczną, wciągającą i grywalną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia? Owszem wspaniała gra, ale jak tramwaj przejeżdża 6 goniących mnie policjantów? 8) oraz pierwsze misje z tymi przeklętymi Boltami!!! :evil:

Jak dla mnie 10 powinien dostać Warcraft III! Po pierwsze za grywalność (gram do dziś), po drugie za GENIALNY edytor świata, po trzecie za (wtedy) bardzo ładną grafikę, zbalansowanie jednostek, zróżnicowane umiejętności, KAPITALNĄ muzykę... mogę wymieniać bez końca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skwara

Strasznie mnie zdziwilo to ze Sybieria 2 nie dostala dziesiatki :( troche dziwnie to wygladalo z tymi ocenami czastkowymi :) Wedlug mnie Syberia 2 calkowicie zasluguje na 10. Jestem ciekaw kto byl sprzeciw (zapewnie nie lubial przygodowek) :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a Szoguna raczej do standardowego RTS'a trudno zaliczyć, więc błędem jest porównywać te dwie gry.

Wiec tym bardziej Shogun powinien dostać dychę, gdyz częściowo stworzył własny gatunek(wczęsniej miksów turóek i RTSów raczej nie było). A tymczasem dostał tylko 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@ster of mineralna

Wszyscy ludzie piszacy do tego topicu!!! Jak czytajac kilka postów to widze, ze dajecie (albo ujmujecie) jakiejs grze 10 nie patrzac na cala gre. NWN dostal 10 jak pisza w CDA szczególnie za tryb multi! A tu widze ze niektórzy oceniaja gre wylacznie za singla! jak sie ocenia to za cala gre. :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HoMMik
Strasznie mnie zdziwilo to ze Sybieria 2 nie dostala dziesiatki :( troche dziwnie to wygladalo z tymi ocenami czastkowymi :) Wedlug mnie Syberia 2 calkowicie zasluguje na 10. Jestem ciekaw kto byl sprzeciw (zapewnie nie lubial przygodowek) :(

Przeczytaj w Gamewalkerze. WSZYSCY(chyba) za wyjątkiem Generała nie chcieli dać 10/10 "bo jest za krótka". Apropo- chyba trzy osoby w redakcji(dosyć) lubią przygodówki, a więcej nie potrzeba no nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej zasluzona "dychą" było Vice city. Nie odrywam sie od niego od 3 tygodni.

>>> nie obraź się, ale do nie jest wiele :? Mnie Black & White przyk(u/ó)ło na ponad 2 miesiące 8) O ET nie wspominająć :P

PS witam szystkich po przerwie spowodowanej brakiem dostepu do sieci

>>> witamy wśród... żywych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dickinson
Dla mnie najbardziej zasluzona "dychą" było Vice city. Nie odrywam sie od niego od 3 tygodni.

PS witam szystkich po przerwie spowodowanej brakiem dostepu do sieci

W całości zgadzam się z przedmówcą!!! z tym' date=' ze ja nie odrywam się od niej już od października :D/

:D+-->

(kotśtam :D)
Strasznie mnie zdziwilo to ze Sybieria 2 nie dostala dziesiatki troche dziwnie to wygladalo z tymi ocenami czastkowymi Wedlug mnie Syberia 2 calkowicie zasluguje na 10. Jestem ciekaw kto byl sprzeciw (zapewnie nie lubial przygodowek)[/quote']

Ja też się nie zgadzam, z oceną! Uważam, że ta gra zasługuje co najwyużej na 4.5!!! Za ładne tła :D A to dlatego że ne lubię przygodówek... :D ale to tylko moje zdanie :)

ps. do tego jest nudna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D+-->
(kotśtam :D)
Strasznie mnie zdziwilo to ze Sybieria 2 nie dostala dziesiatki troche dziwnie to wygladalo z tymi ocenami czastkowymi Wedlug mnie Syberia 2 calkowicie zasluguje na 10. Jestem ciekaw kto byl sprzeciw (zapewnie nie lubial przygodowek)

Ja też się nie zgadzam' date=' z oceną! Uważam, że ta gra zasługuje co najwyużej na 4.5!!! Za ładne tła :D A to dlatego że ne lubię przygodówek... :D ale to tylko moje zdanie :)

ps. do tego jest nudna :)[/quote']

Syberia 2, mimo że nie miała żadnych minusów nie dostała oceny 10, nie nie zezwoliło na to minimum trzech redaktorów, a szkoda :? A najbardziej to mnie zdziwiło to, że w tym samym numerze Far Cry dostał 10, mimo że miał aż 3 minusy :roll: No ale też ciężko, by w jednym numerze pojawiły się dwie oceny 10, byłoby za ładnie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@ster of mineralna

Jeszcze jednym moim pretendentem do dychy jest Command&Conquaer Red Alert 2. Gierka stara, ale mimo tego gram w nia do dzis. Ma wszystko (wedlug mnie) co potrzeba strategowi do wystawienia dychy. Najpierw: fabula, muzyka, grafika, dobra AI, multi, zróznicowane jednostki, fajne misje. Wiekszosc tych atutów jest jesze postrzegana do dzis. Albo podam wam przyklad mojego brata. Ma on bodaj 9 lat. Czesto widac go z Vice City. Jak przyjechal do mnie powiedzial zebysmy pograli na dwa kompy w cos w multi (tak mam dwa kompy). QuakeIII porzyczylem. Ale pomyslalem o Red Alert 2. Chociaz ze nie dalo sie spiac komputerów (za krótki kabel) to i tak bawilismy sie przednio w singlu. Ale mówie wam pogral chwile i powiedzial ze jest super. I oczywiscie wysepil ja ode mnie :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAd_Phantom
Mam pewną propozycję co do systemu przyznawania „dziesiątek”: Otóż recenzent po napisaniu recenzji gry, której to chciałby wystawić 10, stawiałby specjalną nominacje (mógłby to być jakiś specjalny znaczek, podobny do znaku jakości ) i na razie poprzestawałby na wystawieniu 9+. Następnie redakcja zakładałaby na forum temat pt. np. ”Czy XYZ zasługuje na 10?”. Potem forumowicze wyrażaliby swoją opinię na dany temat tzn. pisaliby DLACZEGO dana gra (nie)zasługuje na 10. Po jakimś czasie (np.1-2 miesiące) redaktorzy zapoznawaliby się z opiniami z forum i z ich pomocą decydowali czy danej grze 10 wystawić, czy też nie. Oczywiście ostateczny głos wciąż należałby do redakcji(to chyba oczywiste), ale zdanie forumowiczów z pewnością byłoby pomocne. Metoda ta ma dodatkowo tę zaletę, że zmniejszyłaby do minimum szanse wystawienia 10 „niesłusznej”, czyli nie zasłużonej(Monster Inc. Się kłania). Poza tym owe wspomniane wcześniej 1-2 miesiące pozwoliłyby spojrzeć na grę z dystansu, zmniejszając tym samy znaczenie pierwszego wrażenia (które często bywa mylne i wyidealizowane). Tak to przynajmniej wygląda w teorii, bo w praktyc może być różnie(np. masa sprzecznych opinii mogłaby jeszcze bardziej zdezorientować recenzenta). Mimo tu uważam iż warto by było wypróbować, a przynajmniej przedyskutować i rozważyć ten pomysł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NiestetyTwoja propozycja jest nieralna z kilku powodów:

1. Redakcja nie może wystawić tematu dla forumowiczów na temat jakiejś gry, gdyż to opóxniłoby jej recenzję o jakieś 2-3 miesiące (proponowany przez Ciebie czas oceny dla forumowiczów + cykl produkcyjny).

2. Na jakiej podstawie niby mieliby się wypowiadać gracze? Na podstawie opinii w sieci? W prasie konkurencyjnej, która daną grę zrecenzowała? Na podstawie dema, które niejednokrotnie nie oddaje całości wrażeń z gry, bywa że jest zabugowane do granic możliwości, lub wręcz przeciwnie - wspaniałe demo, natomiast pełna wersja zostaje skaszaniona? Bo hycba nie na podstawie zdobytych piratów?

Tak więc, reasumując - NO WAY! Nie da się, ale zawsze możesz napisać VETO, jeśli uważasz, że gra niesłusznie nie dostała dziesiątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal, po tych sześciu latach, zastanawiam się czemu Fallout i Fallout 2 nie dostały dychy.

A sądzisz, ze powinny? N oto napisz, dlaczego tak uważasz?

Wiem, że trochę nieświeża sprawa, ale skoro jest o tym specjalny dział. :D Podobne odczucia miałem odnośnie Planscape: Torment. Jest to, według mnie, najlepsze cRPG.

Ale dlaczego najlepsza? Co ją wyróżnia, czemu jest najlepsza? Przypominam o uzasadnianiu swoich twierdzeń.

P.S. "Bierzcie" a nie "bieżcie" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drake_Love_SmartGun

10 powinno dostać Avp2. Za klimat , za te przerażenie , za grafe (jak na tamten rok 2001/2002) , za Preda , za Aliena (rulezz!!!) , za Marine'sa( oh my god! Let's Rock!) , za LV-cośtam , za KLIMAT!!(powtarzam się , ale tak już musi być). Jestem tez za 10 dla Baldura 2, za ożywienie (kompletne , bo ożywił ten gatunek Baldur 1) gatunku RPG, Morrowindowi , za jego złożoność , pomimo bug'ów (denerwujących aczkolwiek) , i Call of Duty , za Stalingrad , grafę , audio , i miodność. To jedna z tych nielicznych gier , w których przeszedłem wszystkie poziomy trudności. Howgh. A tak z innej beczki , ma ktoś zdjątko Smugllera? Mój e-mail to beren_16@op.pl. Z góry dzienks :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Need for Speed: Underground. Gra jest przecierz przełomowa jeśli chodzi o wrażenie prędkości (znacie jakąś inną, która by jej dorównywała?). Poza tym, nie zauważyłem ŻADNYCH wad i zgadzam się z czytelnikiem, który zgłosił Veto co do tej gry. Cenię ją też przede wszystkim za to, że działa i wygląda świetnie nawet na takim sprzęcie jak mój (a to niełatwa sztuka :) ).

Mimo wszystko uważam, że Max Payne powinien dostać 10/10. Naciąganą, ale jednak. Jest nowatorska jeśli chodzi o Bullet Time (co prawda, nie zapoczątkowali tego Finowie, ale na pewno im to w dużej mierze zawdzięczamy). Nie ma też zarzutu co do grafiki i fabuły (do dziś z chęcią odkrywam jej kolejne wątki). Jest to też jedna z najzabawniejszych gier w historii (na swój czarny sposóB). W każdym elemencie składającym się na całość gry widzę profesjonalizm pracowników Remedy, w przeciwieństwie do wielu innych (zazywczaj amerykańskich, co ciekawe). I klimat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAd_Phantom
NiestetyTwoja propozycja jest nieralna z kilku powodów:
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie chcę się tutaj wykłucać(zwłaszcza z moderatorem), ale nie chcę też wyjść na kogoś wysyłającego nieprzemyślane posty. Tak się składa, że pisząc swoją propozycję pomyślałem także o tym co zawarłeś w swojej odpowiedzi. Pozwól więc, że przynajmniej (ekhem.. :) )ustosunkuje się do twoich argumentów:
1. Redakcja nie może wystawić tematu dla forumowiczów na temat jakiejś gry, gdyż to opóxniłoby jej recenzję o jakieś 2-3 miesiące (proponowany przez Ciebie czas oceny dla forumowiczów + cykl produkcyjny).
Tu zaszło chyba małe nieporozumienie, gdyż (jak zresztą napisałem) chodziło mi o to aby redaktor pisał recenzje normalnie (tj. w terminie), ale poprzestawał na wystawieniu 9+ i specjalnego znaczka oznaczającego nominację do 10. Następnie zakładałoby się temat na forum, a po 1-2 miesiącach zapadałby ostateczny werdykt, ogłaszany na stronie www i na łamach pisma. Pozwoliłoby to na rozpatrzenie danej 10 ze wszystkich stron i punktów widzenia, dzięki czemu 10 w CDA znaczyłoby.. jeszcze więcej niż znaczy(bo znaczy i tak BARDZO dużo)
2. Na jakiej podstawie niby mieliby się wypowiadać gracze? Na podstawie opinii w sieci? W prasie konkurencyjnej, która daną grę zrecenzowała? Na podstawie dema, które niejednokrotnie nie oddaje całości wrażeń z gry, bywa że jest zabugowane do granic możliwości, lub wręcz przeciwnie - wspaniałe demo, natomiast pełna wersja zostaje skaszaniona?
Owszem masz rację, ale myślę, że nie byłoby tak źle - 2 miesiące to całkiem sporo czasu, zazwyczaj dość by fani gatunku mogli nabyć pełną wersje danej gry. Zresztą na stronie CDA jest możliwoś wystawiania ocen grą, które ledwo co zostały zrecenzowane (lub dopiero zapowiedziane) - a jest to o tyle kontrowersyjne, że większość "oceniających" danej gry na oczy nie widziało - więc skoro to przeszło więc może mój poysł z dziesiątkami też możnaby wyprubować. Pozatym redaktorzy (i ewentualnie admini i moderatorzy), którzy w daną grę grali mogliby odrzucać posty ewidentnie błędne(Wiem, że mogłoby z tym być trochę roboty, ale dla chcącego...).
Bo hycba nie na podstawie zdobytych piratów?
Tu niestety leży największy problem, gdyż oczywiście nie miałem na myśli piratów, aczkolwiek ciężko byłoby sprawdzić czy ktoś pisze na podstawie oryginału czy też nie. Choć z drugiej strony istnieje możliwość(bardzo mała, co prawda) , że cała pomocna dłoń idzie na piratach, ale mimo to jakoś istnieje.
Tak więc, reasumując - NO WAY!
Być może masz rację, ale sądzę, że można by chociaż spróbować i np. założyć tematy dla gier, które w ostatnim czasie miały zansę (lub dostały) na 10 np. Syberia 2, Far Cry. Myślę, że dobrze byłoby spytać o zdanie kogoś z redakcji.
Nie da się, ale zawsze możesz napisać VETO, jeśli uważasz, że gra niesłusznie nie dostała dziesiątki
Owszem mogę, ale przecież lepiej zapobiegać błędom, niż je potem naprawiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...