Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Uwazam ze redaktorzy CDA wystawiają magiczne 10 bardzo rozważnie i zasłużenie... :wink:

Dziwi mnie tylko jedno, jeszcze żadna z gier z serii FIFA, dziesiątki nie dostała. FIFA to gra z wielkimi tradycjami sięgającymi roku 95'. Przez tyle lat aż do ukazania się PES-a była najlepszą i jedyną pożądną piłką kopaną na PC. Według mnie powinna dostać 10 przynajmniej za to że przez tyle lat będąc jedyną, EA sports nie wycofało jej z PC. Liczę że wersja 2005 dostanie 10 jaka by nie była, ale powinna mniec 10 za samą markę i tradycję.

Takie moje sakromne zdanie :)

Jest w tym sporo racji. Co prawda nie zgadzam się, że FIFA 2005 "jaka by nie była" powinna dostać 10, ale na pewnio któraś poprzednia mogła dostać tą najwyższą ocenę. W końcu "NHL ileśtam" dostało...

No ale jestem pewien, że jak ELD uzna, że zasłuży na 10, to na pewno tą ocenę wystawi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dla Fify: nie zgodze sie z Hansim i Jacobem gdyz ocena 10 jest przeznaczona dla gry nie "tylko" bardzo dobrej. To musi byc gra wybitna, prawie pozbawiona wad, przelomowa, wciagajaca, nie majaca jakis slabych punktow. Seria Fifa byla bardzo udana seria ale zadna z kolejnych czesci nie byla ta wyjatkowa. Owszem wiele poprawek wprowadzono ale jednoczesnie pojawily sie stare bledy lub obnizono poziom innych walorow tej gry. NHL 2000- Eld i reszta redakcji uznal ze ta czesc NHL byla wlasnie gra wybita, najlepsza czescia w serii i pewnie posiadajaca inne walory ktore wymienilem. Fifa caly czas ewoluje i (moze) w koncu dojdzie do poziomu ktory dalby jej najwyzsza ocene w CDA.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czułem w kościach, że DOOM 3 10/10 to nie dostatnie. Miał kampanie reklamową jak Matrix Reaktywacja i jak Matrix Reaktywacja nie tyle rozczarował, co nie spełnił oczekiwań. Dobra, ale do rzeczy – kto obstawia, że Half – Life 2 dostanie 10/10? Oczywiście kampania reklamowa Half – Life 2 też pozostawia wiele do życzenia (skradziony kod, a premiera to o rok się przedłużyła, sprawa śmierdzi jak zdechły pies), i przypomina mi kampanie z filmu Ostatni Samuraj (czyli takie triczki co to mają zmartwić i zainteresować). Half – Life 2 to dla mnie gara, na którą warto wydać kasę w ciemno. Na żadną inną grę tak nie czekałam (może poza Doom3), dla niej kupuje nowego kompa, mam już zamówioną edycje kolekcjonerską, wcześniej zakupiłem half – life Generacje (super kubek jest jako gadżet). Jest jeszcze taki można powiedzieć czarny koń jak S.T.A.L.K.E.R. co to każdy wie, że będzie dobry, ale chyba nie na 10/10. Kto wie, ja po takim FarCry też się dużo nie spodziewałem, a tu masz hiciora. A i takie EARTH 2160, też zapowiada się ciekawie (każdy cykl tej gry, a były trzy, to PRZEŁOM W GATUNKU RTS, 2d pod dos’em (!!!), później pierwsze 3d, a teraz zastosowanie na tak dużą skalę PIXELSHADER). A wasze typy 10/10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wasze typy 10/10?

to ja wybiegnę baardzo do przodu (gdzieś tak rok ;) ) moim zdaniem kandydatem na 10 jest FIFA 2006 :P Widać po najnowszej osłonie że EA trafiła na tą właściwą ścieżkę i że teraz naprawde będzie w stanie zrobić kopaninę doskonałą. Tegoroczna edycja wbrew zdaniu Qn'ika (pozdrawiam ;) ) jest bliska ideałowi i naprawde niewiele brakuje do dyszki. A jeżeli nie FIFA 2k6, to World Cup 2006 :) może troche przesadzam z tą fifą, ale naprawde EA Sports zmierza w dobrym kierunku. Kierunek ten panowie "zgubili" już w 2003 ale wygląda na to (chyba się powtarzam ;) ) że na nią powrócili.

Reasumując, pomarzyć jest rzeczą ludzką a niektóre marzenia się spełniają...

pozdrawiam :)

EDIT do posta poniżej <czerwieni sie ze wstydu na twarzy gdyż dostrzega iż uwaga ta kierowana jest do niego>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uprzejmie proszę <cedzi przez zaciśnięte zęby> o nie robienie z tego topiku kolejnego "koncertu życzeń i gdybania" na zasadzie: "A ja myślę, że 10/10 dostanie gra XXX". Dyskusje tutaj mają być prowadzone na temat gier, które oceniono już w CDA. Jak mi zrobicie śmietnik na zasadzie gdybania, że Half-Life 9 będzie pretendował do 10-tki, wywalę na zbity pysk... zrozumiano??? <toczy wokół wściekłym spojrzeniem>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. dycha magiczne slowo w cda ktore budzi kontrowersje jak i niektorych zachwyca. mnie trudno jest wybrac gre, ktora powinna otrzymac 10/10. jednak bylbym raczej za tym, jak inni, dyche otrzymala fifa 2005 lub P(i)ES3. dla mnie kazda nowa fifa to cos nowszego, lepszego i swiezszego. mowie wam, powstanie kiedys fifa doskonala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem na onetowym czacie, o grach. Rozmowa zeszła do Diablo 2 i jego 10/10 w CDA. Swoją drogą jedna z NJLEPRZYCH recenzji jaką w ogóle czytałem napisana luzacko, czytało się tak swobodnie, że czytam ją sobie do dziś jak nie mam co robić. Ale do rzeczy, większość osób uważała, że ocena wpełni zasłużona, znalazło się jednak paru, którzy to nie dali by tej grze nawet 8/10 bla, bla. Nie powstał jeszcze lepszy hack&slash, z lepszą fabułą i muzyką, a o multi nawet nie wspomnę. Drugim hack&slash’em jaki dostała 10/10 to Dungeon Siege, graficznie rozwalał każdego „rpg’a”, ale muzyczni i fabularne z Diablo 2 przegrywał, multi Diablo 2 miał również lepsze. O dziwo grywalność obu gier stała na równi. Ale co z tego, moim zdaniem DS nie zasłużył na 10/10, między innymi dlatego, że z Diablo 2 przegrywa w moim notowaniu, a i teraz o DS nie słychać. O popularności Diablo będzie świadczyć jeszcze jedno, jeśli Blizzard’owi wysmyknie się coś o Diablo 3, to na wszystkich stronach diablowych, czatach na BattleNecie i w innych miejscach zawży tak mocno, że studzić trzeba będzie lodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z dycha dla Syberii2. Ta gra nie jest fajna, ona jest _piękna_ Miałam łzy w oczach, gdy Hans odjeżdżał z mamutami! Owszem, jest troche za krótka, ale jak to któryś recenzent powiedział 'nie liczy sie rozmiar tylko technika'. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zostaną z ciebie kości!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to na 10 w pełni zasługują 2 gry. TLJ za fabułę, klimat, grywalność i takie magiczne "coś" co sprawiało, że nie mogłeś odejść od kompa, no i Planescape Torment. Za podobnie... klimat, fabułę lepszą niż nie jedna książka, możliwość, nietypowość, świat. Te gry są kamieniami milowymi w historii (ale PT 10 nie dostał w CDA) w życiu, a są już gierki dość stare nie widziałem lepszych. Teraz czekam na Dreamfalla ( EGM, jest jedynym rdaktorem mający dobry gust. też czeka :P) No i myślę, że fifa nigdy nie dobiję do 10-tki. Gra się zmienia, ale pozostaje z tyłu PESa. Poza tym co ciekawego w tym, że paru odpicowanych, ubłoconych kolesi biega za umorusaną w błotku piłeczką. Nawet jeśli zmieni się muzykę, grafikę i poprawi fizykę to dalej idea będzie ta sama. Gra nie ma głębi, nie pasjonuje, nie porywa. To gra na 9, ale na 10 potrzeba czegoś więcej i nie sądza, żeby nawet w ramach ukoronowania serii, gra kiedykolwiek dostała 10. Nie zasługuje na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne gry, po Operation Flashpoint(wg. najlepsza gra w historii for ever) które na 10 od CDA zasługują są:..... STARCRAFT, Quake 3 Arena i Commandos 2: Men of courage(świetna), juz wyjaśniam dlaczego....

O Operation Flashpoint już pisałem w tym topicu(chyba na 2-3 stronie), więc przejde od razu do Starcrafta. Otóż gra dostała od Cd-Action tylko ocene 8 !! Dlaczego się pytam ?? Przecież jest to świetna gra zasługująca na 10. Grafika stoi na dobrym poziomie(gra jest z 1998/99), a jak na tamte lata była na B. dobrym. Kampania jest długa i wciągająca. W grze mamy możliwość grania 3 rasami, dla każdej rasy inna kampania, wszystkie rasy mają DUUUŻEE możliwości na polu walki i ogólnie mówiąc postawiłbym 10

Quake ]I[ Arena ---- czy ten tytuł trzeba komuś przedstawiać ?? Chyba nie :twisted: Gra dostała 9 i w sumie ta ocena pasuje, ale ale 10 jeszcze bardziej by pasowała.... Przecież TA grafika, TA grywalność, TE areny i bronie są w moim sercu "wieczne"(w Q3 gram codzinnie) Na mojej liscie jesst na 2 miejscu :) W Q3 gra nadal tysiące osób, a singel player jest również na wysokim poziomie.....

Commandos 2: Men of Courage --- ŚWIETNA, cudowna i itp. Bajeczna grafika, cudowne misje(jestem w 4, ale misja Guns on Sawio Island wymiata) ogromna grywalność i przedewszystkim poziom trudności -- to najwiękisze zalety gry..... ogółem 10 powinno być !! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake ]I[ Arena ---- czy ten tytuł trzeba komuś przedstawiać ?? Chyba nie :twisted: Gra dostała 9 i w sumie ta ocena pasuje, ale ale 10 jeszcze bardziej by pasowała.... Przecież TA grafika, TA grywalność, TE areny i bronie są w moim sercu "wieczne"(w Q3 gram codzinnie) Na mojej liscie jesst na 2 miejscu :) W Q3 gra nadal tysiące osób, a singel player jest również na wysokim poziomie.....

Jeden jedyny kontrargument... W single player po pewnym czasie nie ma co robić. Bez dostępu do rozgrywek sieciowych z innymi ludźmi po pewnym czasie gra ląduje na półce i na tym kończy się przygoda z nią. Tak więc moim zdaniem Q3 słusznie nie zarobił 10-tki, bo mnie na przykład, jako typowo singleplayerowego gracza na dłużej ten tytuł nie przyciągnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake ]I[ Arena ---- czy ten tytuł trzeba komuś przedstawiać ?? Chyba nie :twisted: Gra dostała 9 i w sumie ta ocena pasuje, ale ale 10 jeszcze bardziej by pasowała.... Przecież TA grafika, TA grywalność, TE areny i bronie są w moim sercu "wieczne"(w Q3 gram codzinnie) Na mojej liscie jesst na 2 miejscu :) W Q3 gra nadal tysiące osób, a singel player jest również na wysokim poziomie.....

Jeden jedyny kontrargument... W single player po pewnym czasie nie ma co robić. Bez dostępu do rozgrywek sieciowych z innymi ludźmi po pewnym czasie gra ląduje na półce i na tym kończy się przygoda z nią. Tak więc moim zdaniem Q3 słusznie nie zarobił 10-tki, bo mnie na przykład, jako typowo singleplayerowego gracza na dłużej ten tytuł nie przyciągnął.

Otóż to. Aby gra w CD-A dostała najwyższą ocenę musi być najlepsza pod KAŻDYM względem. Racja- multi w Q3 jest boskie, ale single to już nie to... Walka z botami IMHO NIGDY nie będzie tak pasjonująca, jak z żywym przeciwnikiem.

Z mojej strony poparcie 10 po raz n-ty dla Baldur's Gate II. Po prostu ta gra to FENOMEN. Nie znalazłem chyba jeszcze gry, która by miała taką siłę przyciągania mnie do kompa. Te nocne godzinki, te wojny z mamą o kompa, byle tylko móc zagrać w Baldur'a... Ach. Idę szukać reedycji całej kolekcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteks207

Ja uważam że 10 powinna dostać gra pt. FALLOUT 2.

Mimo że gra ma 7 lat gram w nią nadal bo ma świetny klimat. Nawet

nie tak dawno widziałem ją w sklepach(ekstraklasyka.)

:shock: -cholerne promieniowanie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paladyn

Tja. Dla mnie najbardziej zasłużoną 10 w CDA jest Deus Ex potem Unreal, Homeworld, Homm3, Aoe2, najmniej zasłużone to Monsters Inc., Dungeon Siege, Diablo 2 (jeden owszem ale nie dwa), NWN(za Hacka i Slasha, badziewna kampanie) i Far Cry (Gra b.dobra ale nie 10).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake ]I[ Arena ---- czy ten tytuł trzeba komuś przedstawiać ?? Chyba nie :twisted: Gra dostała 9 i w sumie ta ocena pasuje, ale ale 10 jeszcze bardziej by pasowała.... Przecież TA grafika, TA grywalność, TE areny i bronie są w moim sercu "wieczne"(w Q3 gram codzinnie) Na mojej liscie jesst na 2 miejscu :) W Q3 gra nadal tysiące osób, a singel player jest również na wysokim poziomie.....

Jeden jedyny kontrargument... W single player po pewnym czasie nie ma co robić. Bez dostępu do rozgrywek sieciowych z innymi ludźmi po pewnym czasie gra ląduje na półce i na tym kończy się przygoda z nią. Tak więc moim zdaniem Q3 słusznie nie zarobił 10-tki, bo mnie na przykład, jako typowo singleplayerowego gracza na dłużej ten tytuł nie przyciągnął.

hm... w takim razie co z dziesiątką dla enemy territory, które to singla nie ma w ogóle? czy ten fakt ją usprawiedliwia? a więc gdyby,hipotetycznie, nie było singla w menu głównym q3 - powinien on dostać 10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dychy z którymi się zgadzam

Unreal, HoM&M3, Diablo II, THPS2, GTA3, Wolf:ET

2. Dychy z którymi się nie zgadzam

- Deus Ex - bo nie

- THPS3 - bo imo dwójka była lepsza

- Monsters Inc. - komentarz zbędny

- Dungeon Siege - bo Diablo i tak jest lepsze

- Neverwinter Nights - :o tak samo jak Quake3 singlowego gracza nie przycięgnie

- NOLF2 - odradzający się przeciwnicy + zerowa grywalność

- GTA:VC - mimo motorów, helikopterów i fabuły wolę GTA3

- FarCry - nóda przez "ó"!!!

3. Które gry powinny dostać dyche, a jej nie dostały

- Desperados:Wanted Dead of Alive - znacznie lepsza od śmieci pokroju Commandos i Robin Hood (bo mało jadł hahahaha :/)

- TES3:Morrowind - ogromny świat do zwiedzenia, wspaniała (jak na tamte czasy, chociaż i tak lepsza od niektórych dzisiejszych produkcji) grafika, klimatyczna muzyka

- Rome:Total War - po zainstalowaniu patcha i realism moda 3.1 GRA STAJE SIĘ GENIALNA

p.s.

imo dychę dostanie Stalker, a HL2 pójdzie się schować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bonhart

Co do tych z którymi sie nie zgadzasz

1 Nie bede komentował argumentu 'bo nie'

2 Trójka pod kazdym wzdledem byla lepsza za wyjatkiem (subiektywnym) muzyki

3 Tu sie musze zgodzic

4 Dungeon Sige - Nie grałem to sie nie wypowiem

5 Odradzajacy przeciwnicy(?), zerowa grywaloność? Nie pomyliło ci sie z NIna kroniki agenta? :wink:

6Co dokładniej wolisz w GTA3

7HAHAH nie rośmieszaj mnie grałes w FarCrya? Przeciez ten Fpsik jat tak miodny jak dla mnie seria Dark Forces

Które gry powinny dostać dyche, a jej nie dostały

1 Star Wars: KOTOR : autor nie napisal w rece czemu naprzykład muzyka - 9/10.... Przeciez ta muza w połączeniu z dzwiękiem daje NAJLEPSZY DZWIEK w histori gier komputerowych Grytwalnośc -Boska. Grafika jak na tamten czas - boska. Jedyny minus autora - interfejs. I tu moje pytanko - Czy interfejs zabiera grze CALY jeden punkt??

2 Half-life (AI + grafika + silnik + długość + masa broni + brak nudy przez duże ó :twisted: +klimat+ komandosi + xen+jego trofea+masa modów

Jego jedyny minus:

NIE JEST W SWIECIE SW :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Deus Ex - no dobra nie lubię tego typu klimatu (theme), dla mnie 7

2. THPS3 - a mi się dwójka bardziej podobała nie wiem czemu, dla mnie 9

3. Nolf2 - nie lubię takiego klimatu, dla mnie 7+

4. FarCry - grąłem w polskawową wersję, więc to może dlatego :), ale u qmpla grałem w angielską i też mi się niezbyt podobała dałbym 8+/9

5. 3 bardziej mnie wciągneła i tyle

6. Seria DF też mi się nie podoba :), chyba, że możemy w nią wliczyć Dark Forces:Jedi Knight II Jedi Outkast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrus_pan

Gry, które powinny dostać 10

- Silent Hill 2 [ Najlepszy horror. Na PC, psx i inne maszynki. Fabuła, grafika i dziwne pytania po grze... To nie jest gra - to jest COŚ :P ]

- Thief: The Dark Project [ Pierwsza skradanka i wg. mnie - najlepsza. Perfekcyjna poprostu. Świetna fabuła, świetne mije i klimat ]

- Codename Panzers [ Świetne! Bez dwóch zdań :) ]

- Morrowind [ Potęga! Wielkość! RPG tysiąclecia! ]

Gry, które nie powinny dostać 10

- FarCry [ Kurka... Co tu jest TAK rewolucyjnego? AI, fizyka i grafika. To wszystko? Wow, a gdzie grywalność? To ja już wole Tresspasera :D ]

- DeusEx [ Jak sie gra pierwszy raz - wspaniała. Za drugim razem - nuda ]

- Monster. INC [ No comment! ]

- Enemy Territory [ Z tym się nigdy nie zgodze. Kiepskie, nudne i wogule kiszka. ]

THE END!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

MOIM SKROMNYM ZDANIEM GRA KTORA POWINNA DOTAC 10 JEST ELDER SCROLLS III MORROWIND JA POPROSTU UWIELBIAM TA GRE SWIETNA GRAFIKA PIEKNA MUZYKA GRYWALNOSC.... W SWIECIE MORROWINDA SIE POPROSTU ZYJE I GRAM W NIEGO OD 1,5 ROKU ALE NIE DLATEGO ZE NIE MOGE PRZEJSC ALE DLATEGO ZE CHCE SIE WOWCZAS PRZENIESC DO MOJEGO DRUGIEGO DOMU- SWIATA MORROWIND

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam Grand Theft Auto: Vice City dostało 10 i słusznie najlepsza gra w jaka grałem ale niestety to się zmieni wychodzi Grand Theft Auto: San Andreas ile dostanie możliwe że 11.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...