Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

17 godzin temu, TheEquinoxe napisał:

Z tego co zrozumiałem podczas live streamu to miejsce, w które trafisz pojazd ma mieć znaczenie.

Od tyłu i z góry zadaje się większe obrażenia, ale to tylko tyle.

 

Cytat

Po pierwsze, już w Czwórce wprowadzili system, który uniemożliwia oddanie celnego strzału w ruchu.

Po drugie, coś takiego jest już od BF'a 1942 więc nie rozumiem czemu nagle mieliby to zmieniać tym bardziej, że to nic nikomu nie szkodzi.

Zatrzymujesz się na ułamek sekundy, by oddać strzał i tańczysz dalej.

Nikt nie używa dwójnogów, bo zatrzymanie się w jednym miejscu na dłuższą chwilę to samobójstwo. LKMy dzięki temu są trochę cięższymi karabinami szturmowymi z większym magazynkiem, bo rozłożenie się z nimi nie ma sensu, gdy snajper może bez problemu wybiegać zza zasłony, oddać strzał i schować się zanim nasza seria cokolwiek mu zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SniperV napisał:

Od tyłu i z góry zadaje się większe obrażenia, ale to tylko tyle.

Polecam nauczyć się słuchać bądź nauczyć się języka angielskiego. Nie dość, że było to widać na nagraniu, to jeszcze mówili, że można zniszczyć chociażby te działka po bokach. Od sterowca odpadają gondole strzelnicze. Ale jak się nie uważa, to warto ponarzekać, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie da się grać, gra na dysku SSD, proc leci w 100% grafika w 50% i ściny/freezy, gra domyślnie ustawia Medium, ale gram na full low i nie grywalne.
Nie mogę się ustosunkować do Battlefronta bo w niego nie grałem, ale po wyłączeniu BF1, zmieniłem grę dla testu na Hardline i wszystko śmiga, zero ścin, więc to nie wina kompa- w znaczeniu "popsuty".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci EA za udostępnienie bety BFOne:brawa: 

Teraz już wiem jakiej gry nie kupię. Kompletnie nie bawi mnie walka "przedpotopową" bronią. Grałem 3h i miałem z tego zero zabawy. Grałem każdą postacią, latałem, jeździłem, galopowałem (nawet usiekłem szablą dwóch przeciwników pod flagą) i .... nie chcę więcej w to grać. To już nawet SW Battlefront bardziej mnie wciągnął na początku niż to "coś".  

Optymalizacja tej gry to kpina ale do tego się już nie czepiam bo to beta i może coś poprawią. Na GTX1070 w ultra (2560x1440) miałem 25-28 klatek (mapa to 90 procent pustynny piasek więc nie wiem "o co kaman", zero wody, odbić, refleksów , efektów cząsteczkowych, pojazdy-samoloty bez szczegółowej grafiki itp itd). W tym samych ustawieniach w The Divison mam 55-58 klatek (gdzie na mapie pada śnieg, światło dobija się od kałuż , okien domów, szyb samochodów, świetlnych reklam i ogólnie bez porównania więcej graficznych detali obciąża kartę).

Teraz  czekam na kolejnego BF i idę pograć w Overwatch-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to na moim sprzęcie: GTX770 (2GB), 4670K (4.3GHz), 16GB RAM na 1920x1080, wszystko low/off, mesh high, skalowanie 42% (tyle domyślnie miałem), jest 70-90 FPS na 64 osobowym CQ. Czyli w sumie lepiej niż myślałem. Ale jeśli ustawi się skalowanie na 100% to FPSy można podzielić przez 2.


Przechodząc do samej gry to pograłem prawie 3h i jakoś na razie mnie mnie porwała. O ile przed zagraniem w betę byłem pewny, że kupię BF1 to teraz zacząłem się zastanawiać czy jest sens. Co prawda wrażenia dużo lepsze niż z bety Hardline czy nawet samego BF4 (ale w niego grałem dawno, wiele patchy temu, więc nie wiem jak obecnie się gra). Jednak do BF3 czy BC2 nie ma startu. Ciężko mi konkretnie określić czego tej grze brakuje jednak nie ma tego czegoś co sprawia, że gra się z przyjemnością. Strzela się niby nie najgorzej, ale mam wrażenie, że każda broń ma bardzo wąską specjalizację, aż za wąską. Miałem wrażenie, że każda broń poza snajperkami ma mały zasięg. Movement jest całkiem przyjemny, płynniejszy niż obu BFach po BF3. Nie ma tego uczucia ociężałości postaci. To na pewno na plus, ale z drugiej strony przeciwnicy bardzo szybko przeskakują nad przeszkodami w mieście i ciężko ich trafić. Przy fladze C, gdzie jest dużo małych zabudowań i murków, można właściwie skakać od jednej przeszkody do drugiej i być niemal nie do trafienia. To przez to, że model postaci po animacji przeskoczenia nad przeszkodą szybko i nienaturalnie przesuwa się do przodu.

Dam tej becie jeszcze jedną szansę, ale na razie jestem trochę rozczarowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko upewnilem sie, ze preordera nie musze anulowac. Te 8 meczy bylo calkiem przyjemnych, nawet pomimo faktu, ze do broni musze sie przyzwyczaic. Do tej pory najdluzszy killstreak udalo mi sie zdobyc strzelajac miedzy zabudowaniami na bliskim dystansie z pistoletu... Samolotem tez lata sie przyjemnie, choc przyznaje, ze wykorzystuje do tego pada, klawiatura i mysz mi nie podchodza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem i pierwsze co rzuca się w oczy to optymalizacja. Na GTX970 spodziewałem się maksymalnie 1080p, a tu ze skalowaniem ustawionym na 62% (czyli renderowanie 1440p) mam stałe 60 klatek. To mi się podoba ale całościowo mnie gra nie porwała, cały czas się zastanawiam nad preorderem ale chyba sobie odpuszczę i zakupię jak będzie na jakiejś przecenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta jak na pierwszy rzut ok jest fajna ale wydajnośc na moim sprzęcie dosłownie leży i kwiczy.

I3 2100, 4 GB ram i GTX 465 cudów nie oczekiwałem, ale na low skalowanie 42%, typ wyswietlania bordeless, 1333x768 (bodajże), motion blur wyłączony, v-sync równieć.

No i co z tego jak fps skaczą od 70 do dosłownie 0. Ja rozumiem beta, sprzęt tez najlepszy, ale czytając wynika, że ludzie o podobnym sprzęcie działa im stabilnie innym nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę pograłem. U mnie na I5-4690,GTX970 i 8gb ramu chodzi płynnie na praktycznie maksymalnych detalach. Niestety bardzo często gra crashuje, nie wiem od czego to zależy, bo nie ważne czy mam ustawione najniższe czy najwyższe detale gra sie wysypuje. Średnio co 2 mecze, czasem nawet czesciej.

 

Co do samej rozgrywki to jest całkiem przyjemna fajnie się pyka, jednak poziom graczy jest zwykle mizerny. W trybie rush: bardzo łatwo można wyciagnąc staty 20/2 itd. Moim zdaniem mocno przesadzone są czołgi. Grając lekkim czołgiem, i umiejętnie nim sterując można z łatwością rozwalać większość wrogiego teamu. Mój rekord to 40/2 nabity tylko w czołgach. 

Z drugiej strony z broni maszynowej trudno się strzela na dalsze odległości, jest strasznie niecelna. Najlepszą bronią na mapę którą udostępnili zdaje się być snajperka.

BF1 miał być moim must have w tym roku. Beta mimo,że oczekiwań nie zawiodła i pokazała ze gra jest świetna to poważnie zastanowię się nad jej zakupem. Bardzo podobną sytuację miałem z SW:Battlefront. Beta mega mnie wciągneła, nie mogłem sie oderwać, po czym po kupnie pełnej wersji poczułem sie rozczarowany, a BF1 bardzo przypomina Battlefronta niektórymi rozwiązaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem ludzi, ktorzy pisza, ze BF1 to Battlefront w klimatach pierwszej wojny swiatowej. Pomijajac juz to, ze Battlefront stawial na bardziej zrecznosciowa rozgrywke w widoku TPP, to blastery byly niesamowicie precyzyjne, bez bullet dropu i czesto bez odrzutu, przez co najbardziej oplacalo sie walic do przeciwnika z hipfire. W BF1 jest na odwrot, uzbrojenie jest nieprecyzyjne, pociski wraz z odlegloscia opadaja, magazynki sa niezbyt pojemne, a bron ma spory odrzut, wiec strzelanie bez przycelowania nie ma wielkiego sensu. W przeciwienstwie do Battlefronta mamy tez klasy postaci o wyraznie odmiennym uzbrojeniu, przy czym miedzy dostepnymi w becie pukawkami naprawde czuc roznice i niesamowicie roznia sie miedzy soba skutecznoscia w zaleznosci od danej sytuacji. No i to, co mi sie podoba, czyli wplyw ostrzalu na mape - niejednokrotnie leje po eksplozjach ratowaly mi cztery litery. 

Aktualnie mam 26 poziom i z bledow technicznych zauwazylem okazjonalne problemy z wyswietlaniem rynsztunku na modelach zolnierzy (zdarza sie, ze kabura z pistoletem i granaty kreca sie jakby byly przyczepione na niesamowicie elastycznej gumie). Do tego rwaca sie animacja wchodzenia po drabinie i dwukrotne znikniecie mi na okolo 10 sekund trzymanej w rekach broni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, chemikKKS napisał:

Bardzo podobną sytuację miałem z SW:Battlefront. Beta mega mnie wciągneła, nie mogłem sie oderwać, po czym po kupnie pełnej wersji poczułem sie rozczarowany

Ja miałem z SW:Battlefrontem podobnie więc może (na zasadzie odwrotności) skoro beta BFO mnie "odrzuciła" to może finalna wersja przypadnie mi do gustu? :blush:

Pogram jeszcze trochę i zobaczymy. Nie chce mi się czekać 3 lata na następnego BF-a no chyba, że wcześniej wydadzą HardlineOne :laugh:

Cholera muszę znowu ściągać instalkę bety.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 2real4game napisał:

A jeśli chodzi o optymalizację, to miałem ustawione z automatu wszystko na medium i ze skalowaniem 42% (i bez dxa 12 co mnie trochę zastanawia) i fpsy nie spadały poniżej 70. Podejrzewam, że przy większej ilości graczy trochę by spadły, ale odnoszę wrażenie, że więcej wątków w tej grze się przydaje.

Powiem tak: u mnie na i7-6700k, GTX 970 i 16GB RAM odpalam BF1 w 1920x1080 ze wszystkim na ultra, skalowaniem ustawionym na 58% z DX12 i G-Sync i w Conquescie przy pelnej liczbie graczy w meczu i intensywnej akcji ilosc klatek na liczniku nie spada mi ponizej 89, a przez wiekszosc czasu jest powyzej 100. Dla mnie optymalizacja jest swietna, ale pewnie DICE w pelni wykorzystuje rdzenie w i7. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO bym chciał, żeby w becie Battlefielda dali do ogrania jakąkolwiek inną mapkę, choćby tą, którą udostępniali w zamkniętych testach. Ta pustynna jest naprawdę słaba i patrząc tylko po niej nie jestem w stanie przekonać się całkowicie do gry. Ta sama w sobie jest przyjemna, chodzi dobrze (co jest dla mnie mocnym szokiem, bo nie sądziłem, że w ogóle mi sięuruchomi na minimalnych!), wygląda ładnie, ale jednak odczuwam ją jakoś kompletnie inaczej niż poprzednie części. Jakoś nie potrafię się odnaleźć w mechanice strzelania i ciężko jest mi trafiać cele. Zresztą, wcześniej też miałem z tym kłopot przy celownikach mechanicznych i tak szybko jak tylko się dało starałem się montować kolimatory, no bo się po prostu nie dało. Tu niestety zbytnio się tego przeskoczyć nie da, więc jestem trochę w tyłku. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerf0

Wydaje mi sie, ze dostalismy akurat te mape pustynna "bo konie". ;)

Mnie tez strzela sie ciezej, ale na szczescie cos tam w celownikach da sie zmienic. Pomijajac juz to, ze ta sama bron w wersji factory, trench i artillery ma rozne celowniki, to w becie jest jeszcze widoczna opcja modyfikacji broni, choc jest ona nieaktywna. Kto wie, moze oprocz zmiany parametrow broni da sie w niej jeszcze cos zdzialac z celownikami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tesu napisał:

Wydaje mi sie, ze dostalismy akurat te mape pustynna "bo konie". ;)

I pociąg, nie da się ukryć, że jak się go zobaczy pierwszy raz, to robi wrażenie.

 

Mam wrażenie, że snajperzy są tutaj jeszcze bardziej wkurzający niż wcześniej. Snajperki nie są szczególnie gorsze niż w BF4, a bronie na średni dystans już tak i ze snajperami walczy się jeszcze trudniej. Ale poza tym to jest ok. Gra ma w końcu jakiś klimat, którego w BF3 i 4 nie czułem, wszystko było zbyt zwyczajne i oklepane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, TheEquinoxe napisał:

Oj o taką informację to pytaj raczej po zakończeniu bety. Teraz ludzie raczej nie wyrzucają gry z dysku

Po zakończeniu bety ...  dobre:tongue: 

Może ktoś zerknie w jakim katalogu zapisały się pliki instalki? Rozumiem, że pliki instalki lądują na hdd i dopiero w tedy gra się instaluje - pamiętam że po jakiejś becie po odinstalowaniu jej zostały mi na dysku pliki instalacyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, le_Fey napisał:

Mam pytanie: Czy po odinstalowaniu bety, na kompie zostają pliki instalacyjne gry?

Nie chcę znowu tracić czasu na ściąganie tych kilku giga.

Ponieważ już betę wywaliłem to mogę powiedzieć, że nic mi nie zostało. Chociaż ja się bawiłem przez origina (nie wiem czy można inaczej) a tam bodajze sobie można ustawić co gdzie ma być. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka meczy i muszę powiedzieć, że takiej frajdy jak tutaj nie miałem w żadnym BF'ie od czasu Bad Company 2 :) Snajperki fajnie działają, pojazdy w końcu coś znaczą, a nie zostają zniszczone bo na mapie jest 10000 inżynierów, a samo strzelanie jest bardzo przyjemne. Samolotami też się całkiem przyjemnie lata, choć nie rozumiem o co chodzi z ich naprawą. Mapa całkiem niezła, zdziwiłem się jak rozpoczęła się burza piaskowa i trzeba było całkowicie zmienić taktykę. Optymalizacja rewelacyjna! Niemal cały czas mam na liczniku około 70 FPS a poniżej 60 spada jedynie jak faktycznie dużo się dzieje. 

Ale największy plus to wywalenie potrzeby korzystania z przeglądarki! Tą jedną decyzją niemal zachęcili mnie do zakupu :)

Jedyny minus jest taki, że jak przy okazji każdej bety zleciało się multum ludzi, którzy nie wiedzą do czego służy przycisk Q :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...