Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

W sumie wczoraj był jakiś problem z teksturami w kilku grach i w sumie wychodziło na to że tekstury terenu nie mogły zdecydować, która jest na wierzchu, a która na samym dole czego skutkiem były znikające połacie trawy i widok łysego gruntu bez tekstury ziemi czy czegokolwiek innego XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co rubberbanding niemal zniknął (pomógł restart routera), ale wciąż obecne są inne bugi typu brak dźwięku na początku rundy czy zgon od 1-2 kulek. Wczoraj sobie nagrałem wreszcie paręnaście minutek gry, by sprawdzić czy tylko mi się wydaje, i rzeczywiście - praktycznie połowa zgonów to albo zejście ze 100 hp do zera, albo do 70-60 a potem zgon, i mówię tu o śmierci od karabinów maszynowych, nie snajperek (także tych półautomatycznych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zadawania obrażeń (trafienia) kuleje ostro już od BF3. Tak, jak piszesz czasem umiera się od połowy wpakowanego maga w klatkę, albo 2 strzałów w nogę. Zacytuję swoją wypowiedź z innego forum:

Z własnego punktu widzenia już dawno stwierdziłem, że BF3 to świetna gra, odkąd dostałem ją w ręce MW3 poszło na półkę i zbiera kurz, ale niestety i w tak dobrym tytule znajdzie się coś, co doprowadzi człeka do szału.

Generalnie chodzi o multi i ludzi tam grających. Wiem, wiem, że zazwyczaj są to pozbawieni odpowiedniego toku rozumowania gówniarze ale nie tylko o to chodzi.

Gra ma trochę błędów (wciąż), które potrafią napsuć nerwów ? oto kilka z nich.

*Podczas leżenia tekstury naszej postaci przenikają np. przez ścianę, kontener, bądź też inny obiekt, dzięki któremu możemy zdjąć przeciwnika w ogóle się nie wychylając.

*Kiedy przyjmujemy na siebie serię z karabinu, a mimo to zdążymy się schować to i tak zdarza się zginąć, ot co ? jak? Pocisk nie da rady przeniknąć przez dwie metrowe ściany.

*Dwójnóg ? bardzo pomocny gadżet ale chyba najbardziej doprowadzający do szału, chce się zdjąć ostrą serią z Pecheng'a z ów dodatkiem to zdarza się go użyć za 93485723895723895738998 razem podczas gdy powierzchnia i odległość jest idealna do rozstawienia.

*Obrażenia, przy spotkaniu close combat dokładnie widzę, że przeciwnik otrzymuje obrażenia (krew, odrzut), mało tego dostaje po torsie i głowie ale mimo to zdąży mnie zabić a sam w stacie ma 100% HP (licznik obrażeń w tej grze jest w ogóle śmieszny).

Pominę fakt ludzi, którzy nie przestrzegają zasad w danym pokoju np. gra ma odbywać się bez ?Tuby', bez Shootgun'ów, bez Mass'a, granatów czy cholera wie czego jeszcze, ale do tego zdążyłem się już przyzwyczaić.

Żeby nie było, net idealny do pomiatania w sieci, także nie ma możliwości, by spowalniało połączenie. To samo tyczy się pingu na roomie ? zawsze staram się wchodzić do pokoju, gdzie jest pięć bądź cztery kreski.

I teraz pytanko do was, czy po tak długim już czasie premiery wciąż są babole, które was irytują bądź też przeszkadzają w grze?

Tyczy się to konsol, ale na PC jest podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@firstborne

prośba , jak wklejasz tekst ze strony www to najpierw wrzuć to do Notatnika i z niego zrób kopiuj/wklej do naszego forum - wtedy pozbędziesz się wszelkiego formatowania tekstu i nie będzie on wyglądła tak jak wyżej - oczy boląjezyk1.gif

a w temacie BF3 to już przegadaliśmy chyba wszystko dogłębnie ale awkos masz rację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no dobra, mój fail xd

Generalnie swój egzemplarz BF4 na Xboxa sprzedaję, ponieważ chcę zobaczyć, jak ma się ten tytuł na PS4. Ponoć jest dość ostra zmiana, ogólny zachwyt i sraczka, no ale wiem, że chłodno należy brać opinie z filmików na YT - trzeba się przekonać samemu. Generalnie chodzi mi o większą ilość graczy na mapie, 24 to mało niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że na serwerze z 30ms łąduję z Famas'a pół mag'a w klatę dla typa, a jego pierwsza kula mnie zabija od tak sobie.... i nie jest to żadne HC lol. Wczoraj padłem chyba z 30 razy od czegoś takie jak trafienie z jednej kuli ... trup..... le fuq?

EDIT:

O co kaman z serwerami dzisiaj wszystkie chodzą na 150-200+ms lol też tak macie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Update bez zapowiedzi? Czy po prostu coś przeczyłem? :D Tak czy owak już jest git, a co do zgonów to po prostu nie czaje jak można jako pierwszy wpakować serię w kogoś i zginąć od jednej kuli przeciwnika, która w żaden sposób nie powinna mnie zabić nawet gdyby to był heashot ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrywanie trafień jest (jak wiadomo) "jak się zdarzy" :), gdzie te czasy z QUAKE, gdzie jak przywaliłem z wyrzutni rakiet to gościu wylatywał w górę i wykańczałem go ze spawary, ech :) Ogólnie to największy popłoch niosą goście z karabinami szturmowymi, chociaż dzisiaj miałem piękną akcję jak oberwałem ze śrutu ze spasa z przeszło 20 metrów i mając 100 życia padłem na glebę :) Miałem taką sytuację kiedyś w BF3 zabijając jednym strzałem na scrap metal kogoś z 30 metrów ze spasa strzałkami. Najbardziej mnie wnerwia w BF to, że mając ciężki karabin maszynowy nie mogę zabić "z ręki" przeciwnika serią z 5 metrów :/ lepiej wyjąć już pistolet :) Przecież strzelam z dużego kalibru, więc jak można przeżyć taką serię z bliska :/ Lubię BF, nie powiem, że nie, ale gdyby ktoś zrobił ET:QW2 z grafiką i zniszczeniami (nota bene bardzo prostymi) jak w BF4 to chętnie wcieliłbym się spowrotem w Strogga :) Nie pamiętam z resztą żebym w serii QUAKE (nawet w ETQW) miał problem z dziwnym wykrywaniem kolizji broni, jak ktoś mnie zabił to poprostu był ode mnie lepszy albo miał farta, bo się zagapiłem i już, a nie, że raz strzelba zabija "na raz", a za drugim razem już nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już narzekamy na dziwne zasady na niektórych serwerach, dzisiaj grając na jednym wyleciałem dwa razy - najpierw za używanie "niedozwolonej broni", a drugi raz za zbyt dużo team killi. Problem z tą "niedozwoloną bronią" był taki, że to chodziło o limit snajperów, tymczasem ja zająłem slot dla snajpera, grałem tą klasą kilkanaście minut i nagle... kick. Potem niefortunnie poleciał mi granat tuż po rozbrojeniu przeze mnie przekaźnika i... kick. Żeby było jeszcze gorzej, mapę wcześniej na szturmie na zaporze byłem atakującym i najlepszym graczem w grze, wbiłem kilkanaście tysięcy punktów... i uzmysłowiłem sobie, że zapomniałem włączyć premii +50% :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ostatniego patcha mam przy zmianie mapy Czerwony Ekran Śmierci. Całkowicie zacina komputer, nic się nie da zrobić. Ściągnąłem najnowsze sterowniki, dalej to samo. Ciekawostka: jak sobie drugi ekran podłączyłem, to po crashu mam jeden ekran czerwony, a drugi niebieski :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyt absurdu... mając bana na forum dostajemy info że jesteśmy zbanowani na Battlelogu, aczkolwiek dalej gramy via battlelog mimo bana.. to raz wink_prosty.gif Teraz tak... mając bana za coś na forum ... NA FORUM... nie jesteśmy w stanie edytować emblematu wink_prosty.gif Co do czego? Co ma emblemat do forum? To samo tyczy się komentowania aktywności znajomych z listy, np: dawanie Hooah! Co ciekawe wiadomość wyświetlająca się na forum jasno mówi ze nadal możemy wchodzić w interakcję ze znajomymi z listy... więc le fuq?

Osoba, która zaprojektowała system banów i jak one wpływają na nasze konto jest po prostu pustakiem bo to jak ban wpływa na nasze konto na Battlelogu nie ma po prostu sensu.

_______________

EDIT:

Jest sobie server BIMBROWNIA na niemieckim hostingu ale nigdy nie mogę na niego wejść..... też tak macie czy to jeden z tych serwerów gdzie polskie IP jest zbanowane czy coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem BF4 i chętnie pograłbym z jakąś zgraną (mniej lub bardziej smile_prosty.gif) ekipą w multi więc dawajcie znać jakby coś. Nick na Battlelogu też "rupecz". Przy okazji, pomłóciłem trochę i konkretnie się wciągnąłem. Gierka super, kampania solo taka sobie, przynajmniej ładnie wygląda ;P ale wszyscy wiemy że nie o to w Battlefieldzie chodzi. Przypomniały się przecież nie tak odległe czasy Bad Company 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu jestem wielkim miłośnikiem robotów saperskich. Na początku traktowałem to jako zbędną ciekawostkę, ale w praktyce sprawdza się świetnie. Zwłaszcza na szturmie są niezastąpione - z jednej strony można się podkraść i podłożyć ładunek, a z drugiej można biegać po całej mapie, a gdy zostanie podłożony ładunek sprawnie przełączyć się na zawczasu rozmieszczonego robocika i rozbroić bombę. No i nic nie daje takiej satysfakcji jak podjechanie pod czołg i wysadzenie go w powietrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak.... M16A4.... jest boski >biggrin_prosty.gif

Zacząłem go używać i od razu 2 razy MVP wbiłem, a z tymi samymi graczami używając choćby ACE 23 cały czas w tyłek dostawałem. M16A4 przypomina mi imba M16A2 z BC2 z, którym wychodziłem na gołe klaty i nie było mocny. Full auto/Shogun wybiegając zza rogu? No problemo. Koleś tak daleko że widać tylko znacznik ze spota? No problemo. To samo mam teraz z m16a4, że tak się wyraże ... nosi się tak samo wink_prosty.gif To trochę jak znowu włożyć swoje ulubione wygodne buty biggrin_prosty.gif

Dobrą stroną M16a4 jest też to że ta broń po prostu uczy użytkownika strzelać... nie wiem jak to jest ale to prawda po prostu strzelając z niej nagle kontrola ognia jest idiotycznie prosta, a strzelanie pojedynczym ogniem na odległość nabiera precyzji i nawet snajperzy na TDM'ie się kłaniają XD

W sumie nie muszę już nic odblokowywać m16a4 i nic mi więcej nie potrzeba już do szczęścia w tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach to zbugowane ACE 23... na nim występuje najczęściej glitch - one shoot, one kill. Ile razy to dostałem z ogromnych odległości jednym strzałem z tej broni i ginąłem na miejscu. Pamiętam jak zastrzeliłem jednego kolesia, a on zdążył na trybie single wystrzelić tylko jeden nabój, który mnie trafił (nie strzał w głowę) i zginąłem również. Sam potem pisał, że nie ma pojęcia jak mnie zabił. Później na oscarmike sprawdzaliśmy tą broń. Jeden strzał z trybu single w uwaga... NOGĘ, co jakiś czas potrafi zabić na miejscu. Jeśli tego DICE nie naprawi, to każdy używający tej broni będzie dla mnie potencjalnym bugerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem czemu wczoraj po Lockerze wszysce biegali z ACE 23 jezyk1.gif

@Kewl

Próbowałem znaleźć wczoraj tą Bimbrownię ale wyszukiwarka Battleloga nie mogła mi tego serwa wyszukać

@Reg

miałeś rację - "Strzelby są całkiem spoko" icon_smile.gif

jedyna rzecz, która wkurza w strzelbach to kompletnie bezsensowne statystyki kolejnych modeli -

dalsze modele strzelb mają podbijane tylko Accuracy - a na jako cholerę? wallbash.gif

SHotguny to broń stworzona do walki tylko na krótkim dystansie, więc używana jest najczęściej podczas rushu a nie do celowania w odległe cele

- zamiast w dalszych modelach podbijać HIp Fire - to łądują statystyki w Accuracy przydatne owszem ale przy strzale z "przymierzenia" - bzdura totalna w strzelbach

- naprawdę czasami odechciewa się grać, naładują do gry 9 modeli strzelb i po jaką cholerę? , żadnej przyjemności z postępów w grze - zresztą ten wątek przewija się w wielu postach dot. BF4 - im jesteś lepszy tym broń jest bardziej...byle jaka confused_prosty.gif

- ale przy strzelabach to już przegieli na maxa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

870 mcs ze slugami to była jedna z moich ulubionych broni w bf3, a w bf4 slugi i fragi w shotgunach są po prostu bezużyteczne. Żeby nawet wysadzIć głupie c4 używając frag rounds musisz trafić idealnie w ładunek.

EDIT:

1. Nie wiem o co chodzi ale ale miałem ~400 skill, pograłem jedną runde dominacji jakieś 10min i skill mi spadł do 180

2. Czy ktoś z was doświadczył buga z revivem - ktoś cie ożywia i mimo zaakceptowania przez cały czas wyświetla się ten pasek z boku i znika dopiero po zgonie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...