Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

@up

Najwidoczniej mnie nie zrozumiałeś, nie zakładałem tamtego tematu żeby coś ludziom uświadomić.

Mnie ostatnio się to nie zdarzało, ale wyrzucenie z niemieckiego serwera z notatką "graj na polskich serwerach" to nic rzadkiego i nie jest to sporadyczny problem. Miałem tak kilkanaście razy.

Nie mniej jednak wiele niemieckich serwerów takich problemów nie stwarza.

Nie wiem w czym tkwi problem i dlaczego tak się dzieje, ale masz rację. Nie jest to miłe i normalne.

Ps. 1. Działo się tak przed aktualizacjami gry, po nie spotkałem tego problemu.

2. Występowało to tylko na niemieckich serwerach.

3. Nawet gdyby dotyczyło to narodowości, to nie ma co się tym przejmować, choć fakt, nie jest to normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matt

Mówiąc wprost jesteśmy banowani za to że jesteśmy polakami, a nikomu nie trzeba tłumaczyć czym jest dyskryminowanie ze względu na narodowości i owszem masz rację to nie jest normalne.

Ps. W sumie tylko Niemcy tak robią i pomimo że nie chcę brzmieć stereotypowo to im najbliżej do dyskryminacji ludzi z oczywistych powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jest sens korzystać z Soflam? Wydaje mi się, że przenośny znacznik jest lepszy, mam rację?

i tak i nie

- tak, jest lepszy-> bo nie stoi w miejscu i nie można go łatwo znaleźć i zniszczyć

- nie, nie jest lepszy->bo... nie stoi w miejscu i oznaczanie wrogich pojazdów zależy od "widzimisię" snajpera

Najczęściej PLD używany jest przez snipera do wyszukiwania celów dla siebie a nie na oznaczanie wrogich jednostek,

za to dobrze (podkreślam d.o.b.r.z.e!) postawiony Soflam jest bezcenny dla graczy z twojego teamu, potrafi kompletnie sparaliżować wszelki ruch pojazdów wroga na mapie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że często trudno znaleźć to DOBRE miejsce, choć w BF3 było jeszcze trudniej.

gdyby to było łatwe to wszędzie biegaliby tylko piechociarze jezyk1.gif

a poważniej na pewno warto pamiętać o najważniejszej zasadzie

- zawsze stawiamy sofę z boku linii natarcia, nigdy na linii natarcia! - jadący w jakimkolwiek pojeździe muszą wtedy "rozglądać się" w poszukiwaniu sofy co powoduje, że stają się łatwiejszym celem oraz spowalnia to ich atak

- nie ma nic bardziej idiotycznego niż pędzący przed siebie tank w stronę naszej flagi i po drodze walący w sofy stawiane mu przed "nosem" - widziałem to nie raz na BF3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zazwyczaj gram na serwerach 4netplayers.de i nigdy nie dostałem auto kicka, po drugie nie dziwie się, że polacy są wyrzucani z serwera bo zachowują się jak dzikusy i niedorozwoje. Na czacie pojawia się informacja typu "only english/german plz" i polak od razu musi wylewać swoje żale używając niecenzuralnych słów, które tylko on rozumie. Mój nick w grze nie ma żadnego PL na końcu ani w żaden sposób nie sugeruje, że jestem z polski, a w bf3 i bf4 niezliczoną ilość razy zdarzyło się, że kogoś zabiłem z daleka/przypadkiem/fartem i na czacie od razu widziałem wiązankę najpopularniejszych polskich słów. Dlatego też od wielu lat unikam grania na polskich serwerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wiesz ja nawet jak miałem PL prze nickiem to mnie niemcy nie kickowali z serwera bo z dużej mierze większość admin'ów to rozsądni ludzie, ale niestety dochodzi często do tego że serwer jest po prostu zablokowany dla nas z powodu takiej a nie innej narodowości, a co śmieszniejsze najczęściej tacy admini tłumaczą się że to z uwagi na wysoki ping.... yea right lol....

BF4 ma dość mało serwerów, a wieczorami czy koło północy czasami nie da się po prostu wejść na te kilka serwerów, które są dostępne właśnie z uwagi na taki IP bloki ;/

@SOFLA'm

To ktoś tego w ogóle używa? biggrin_prosty.gif Ile gram już w tą 4'kę to SOFLAM'ów po prostu nie widzę nigdzie, a gram CQ cały czas. Chyba teraz moda jest na "papierowy samolocik" xD

EDIT:

Właśnie się dowiedziałem że mam bana n Battlelogu lmao chyba chodzi o temat odnośnie tych regionalnych banów dla polaków xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę razy tylko zdarzyło mi się zagrać na polskim serwerze. Zawsze staram się unikać serwerów z polakami (wyjątek to Portalgraczy team deathmatch na kanałach) , bo po prostu nie da się czytać tych przekleństw. Znam bardzo dobrze angielski i niemiecki, więc wiem co inni piszą i jakoś nigdy nie zdarza się innym rzucać w takiej częstotliwości obelgami w swoim ojczystym języku. Nasi prowadzą w tej kwestii. Oczywiści są wyjątki. Ja sam jak się zdenerwuję używam, tylko delikatnego, ironicznego bastardooo albo smeghead. Polecam serwery Oscarmike, tam nie banują za polskość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kewl

nie masz bana tylko wątek ci zamknęli, pewnie chodziło o "...stop feeding the fire" , chociaż to akurat poowiedział Polak , to ludzie zachodu lubią spokój icon_wink.gif , ja proponuję olać sprawę i nie dawać satysfakcji german-adminom-baranom, że się przejmujemy ich zachowaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nope, mam 7 dniowego bana za tamten temat wink_prosty.gif Nawet nie dostałem maila co, jak i dlaczego tylko mnie zbanowali na forum i nawet nie mogę napisać komentarza pod udostępnionymi postami przez kumpli z listy. NP: podziel się raportem z gry, a ja nie mogę go skomentować wink_prosty.gif Szczerze to jakaś paranoja ale cóż ja mogę poradzić.

EDIT:

Ok, okazuje się ze jeżeli np: czujesz się obrażony z powodów typu rasizm, obelgi, religia, itd. to nie można pisać o tym w żaden sposób na forum :D Just L.O.L . . . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z BL: możesz być obrażany w grze, na PW, być obrażanym przez adminów (ile to ja razy dostałem kicka o treści "admin space mofo"...) - ale jak to zgłosisz, to TY dostaniesz bana -.-

Czas na trochę odpoczynku od serii... Niech załatają Betafielda 4...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko działa na zasadzie "what happens in the game, stays in the game"... ale gadać o tym na forum nie można, tzn. że jeżeli masz problem pokroju "ktoś cię wyzywa, itd" to nie da się pisać o tym na forum bo ban. Mówiąc prościej każdy admin serwera może robić co mu się żywnie podoba i nikt z tym nic nie zrobi, a jak napiszesz o tym na forum to ban xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz po prostu piękna: http://cdn.bf4central.com/wp-content/uploads/2013/12/bf-kicked.jpg

Niby też mam "dni BF4", że działa pięknie, ale po 3 dniach spędzonych na lagach i rubberbandingu (nagram dla was kiedyś filmik jak wygląda u mnie początek meczu ;_; ) to mi się odechciewa i żałuję hajsu za pre-order...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest BF3, póki BF4 nie działa. Szkoda, że z dnia na dzień znikają kolejne serwery (wszystkie moje ulubione już dawno wyparowały). Myślę, że dłużej pożyje Bad Company 2 niż Battlefield 3. Na szczęście ja miałem problemy z BF4 zaraz po zakupie, teraz wszystko śmiga, że aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmm101

Akurat rubberbanding to wina serwera i do tego dziwna sprawa bo np: jest polski serwer, który ma ping 30ms jak dla mnie ale RB jest kosmiczny... co ciekawe po tygodniu wpadłem na ten sam serwer i RB przepadł i można grać bez problemów XD

Co do lagów to muszę przyznać że o ile sam serwer nie jedzie na żadnym gltchu po restarcie i mamy dobry ping to nie powinno być lagu. Czyli znowu tutaj wina leży po stronie serwerów a nie samej gry.

W sumie jedyne za co można teraz winić grę samą w sobie to problemy z dźwiękiem i crashe/freezy, które są skutkiem tych problemów. Muszę przyznać że tylko mapy z jakimiś wieżowcami się dla mnie freezują jak Siege of Shanghai (wjedź na C i bam freez) XD IMO najwięcej problemów jest z samymi serwerami bo to one wywalają grę kiedy np: przechodzimy z mapy do mapy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam freezy takie jak w becie miał 80% graczy, idę i nagle losowy skok użycia proca połączony ze spadkiem o +/- 30-40 FPS :c

Freezów na Szanghaju i nigdzie z powodu game-eventów nie uświadczyłem. Dobra, przypomniałem sobie malutkiego laga przy spadku anteny na Transmisji.

W sumie może to być wina serwera, bo u mnie cyrki zaczynają się dopiero po patchach do serwerów. Na poligonie mam 150 FPS bez odczuwalnych spadków, a wchodząc na Fabrykę (nie oszukujmy się, to jedna z najmniejszych map) mam 80-90 ze spadkami już odczuwalnymi. RB jest kosmiczny i występuje lag typu "idę do przodu, akcja stopuje i nagle po chwili wraca wszystko do normy i wszystkie ruchy myszką są wykonywane" - znacie to chyba? No i coś takiego dzieje mi się przez początek meczu, a jak dostanę LOSOWEGO skoku pingu na 100% nie z mojej winy to zaczyna się to ponownie i kończy się autowyłączeniem (normalnie wyskakuje kropka u góry i BL uważa, że wyszedłem z gry normalnie). Zna ktoś jakiś fix, lub chociaż się z tym spotkał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno wina serwerów, a nie samej gry. Jakiś czas temu zdarzył się mi jeden wieczór, kiedy ciągle dostawałem disconnecty podczas łączenia. Niestety nie szło dołączyć do 80-90 % serwerów. Cóż nie mamy co spekulować, tylko czekać cierpliwie, aż postawią wszystko na nogi. Jeśli się im jednak nie uda, to czarno widzę przyszłość tej części i całej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie plus posiadania konsoli tj. nie wywala z gry, serwery ogarnięte (również z nich nie wywala), ludzie z całego świata a nie z 2 - 3 krajów na krzyż, nawet kiedy USA wchodzi w grę to ping spada leciwie o jedną kreskę - żaden problem. No i oczywiście zachowanie graczy - pełna kultura, jeśli ktoś już wyzywa to w tzw. "powietrze", ale przynajmniej można się pośmiać z frustracji i poirytowania innych.

Piszę te słowa mając na myśli konsolę Xbox 360, jeśli inni mięli z czymś problem na tej platformie to jest mi bardzo przykro. To moje zdanie z osobistych doświadczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@

dobra , dobra - mimo, że konsole są po prostu cudne, i zamiast "bąków" wypuszczają kolorową tęczę jezyk1.gif to prawda jest taka że akurat z powodu BF4 kosolowcy też się wk... niewąsko

BF4 daje im popalić podobnie jak "blaszakom" więc spokojnie z tymi peanami na cześć konsol icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o zachwycie, jakby to byłby mój pierwszy raz, ale tak samo jest w BF3, Modern Warfare, czy też Black Ops, problemy z serwerami, ludźmi i ich zachowaniem, stąd moja taka a nie inna opinia. Nie piszę, że nie ma problemów bo te są, ale to problemy związane z grafiką czy dźwiękiem, nie samymi serwerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dostałem bana grając na niemieckich serwerach, a gram praktycznie tylko na niemieckich, ew hiszpańskich i jednym ze stanów który polecam - Pure battlefield, ludzie tam staraja się grac teamplayowo i wogóle jest fajnie - chociaż czasami są duże kolejki.

Jesli chodzi o Niemców, to staram się wogóle nie myśleć stereotypami, większość z nich to spoko ludzie, swego czasu nawet na steamie byłem w jakimś niemieckim klanie, graliśmy w Men of War. Jak przestaniecie myśleć stereotypami to świat będzie piękniejszy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...