Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

You mad?

Nie każde, spotykałem się z ludźmi, których opinia o danym filmie była najwazniejsza i jeżeli według nich jakiś film jest średni to taki jest ogólnie, a inni się nie znają.

@Nolaan

To lepiej oglądać wersję oryginalną czy remake?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitchcockowskie "Okno na podwórze" mnie zupełnie nie trzymało w napięciu, ale obejrzałem z przyjemnością z uwagi na dialogi i doskonałą grę aktorską pary głównych bohaterów :) Remake jeszcze czeka na obejrzenie. Z thrillerów mogę polecić (zdaje się, że jeszcze nie był wymieniany) "Psychopata" z Sigourney Weaver. Kilka niedociągnięć się znajdzie, ale końcowa scena naprawdę jest mocnym akcentem filmu i ogólnie fabuła trzyma poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloverfield jeśli jeszcze nie oglądałeś

Coś (przede wszystkim oryginał, acz zeszłoroczny prequel, choć do pierwszej części się nie umywa, jest całkiem przyzwoity)

przewrotny Dom w głębi lasu

japoński The Host

Rogue (tu "potworem" jest krokodyl, ale obejrzyj, jest naprawdę dobry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejście już oglądałem, mało straszny ale w miare dobry

W miarę? Pha! Jeden z lepszych horrorów moim zdaniem. :P

Obejrzyj sobie Silent Hill - według mnie świetny film.

Mgła - choć ostrzegam; jak dla mnie ten film jest beznadziejny, choć z drugiej strony pełno w necie opinii wręcz przeciwnych... Trzeba zatem zobaczyć i ocenić samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu katastroficznego:

Na północy USA (albo w Kanadzie) zaczyna zapadać sie ziemia. Leci ona na południe, a naukowcy chcą ją zatrzymać. Pamiętam, ze chcieli wykorzystać elektrownie atomową do zatrzymania, ale nie wyszło.

Kończy sie to wszystko porażką, Rów dobiega do końca USA a film kończy widok z wysoka, pokazujący wielka rzekę przecinającą kontynent.

Nie był to chyba jakiś tandetny film i jest bodaj sprzed 2005 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu filmu, który leciał w telewizorku jakieś dziesięć lat temu. Z filmu pamiętam że jakieś dzieci uciekały przed złym kolesiem, było tam pełno dziwnych stworów, łazili po labiryncie i ten czarny charakter ich złapał i w klatki pozamykał, a oni wezwali komboi na pomoc. Na koniec filmu te dzieci stały przed domem, który gasili strażacy i ich rodzice dotkneli jakiś kamieni i znikneli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy przypomniałem sobie o pewnym filmie, a jego urywki nie dają mi wciąż spokoju. W filmie była przedstawiona jedna z wypraw krzyżowych (na końcu jak dobrze pamiętam była bitwa o Jerozolimę). Było dwóch głównych bohaterów. Jeden to typowy rycerz, a drugi jakiś biedak, który zaciągnął się na wyprawę (ewentualnie wzięli go siłą). Ów biedak był kimś w rodzaju geniusza (jak na biedaka umiał czytać, a na początku zrobił perfumy z róży dla swej ukochanej, za co chyba został ogłoszony sługą szatana i aby zmazać winy musiał udać się na wyprawę krzyżową). W wyniku różnych działań dostał się do Jerozolimy gdzie zbudował miotacz ognia.

Ze scen utkwiła mi jeszcze jedna. Któryś z rycerzy miał dość otaczającej go śmierci (albo oszalał), wszedł do jakiegoś kościoła i wyniósł stamtąd relikwie Św. Krzyża. Coś tam krzyczał o zakończeniu walk, ale dostał po łbie, a relikwia wpadła do ognia.

Ktoś ma pomysł co to był za film? (ewentualnie pomieszały mi się sceny z kilku filmów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu animowanego, w którym chodziło o to, że facet z babką chcieli przejąć dom, w którym mieszkały gadające psy, i gdy im się wydawało, ze przejeli dom, okazało się, że był tam jeszcze jeden pies. Dodam, że ta parka chciała wygonić te psy. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu - jak zawsze przy pytaniu o porządny horror - pojawia się problem... Sam chętnie obejrzałbym coś ciekawego. Skończy się zapewne tak, że odświeżę sobie "Jeźdźca bez głowy" Burtona, ewentualnie "Miasteczko Salem" (pierwowzór z 1979 r., bo remake jest raczej mdły). Zawsze dobrym pomysłem jest też jakaś bezstresowa rzeźnia, jak "Czarodziej Gore" Lewisa lub coś z twórczości Dario Argento.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...