Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Podam od razu z linkami do filmwebu :).

Hornblower - nie jest to typowy film, a raczej składający się z 8 półtoragodzinnych części "serial".

Sztorm - film w trochę innych klimatach. Akcja również dzieje się na morzu, ale w czasach nam teraźniejszych. Może nie pasuje dokładnie do twojej prośby, ale film jest całkiem niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje filmu w którym grał Clive Owen. W filmie chodziło o to, że amerykański krążownik pływał sobie po morzu śródziemnym amerkańskie patrole samolotów odrzutowych latały nad Bośnią i Harcegownią(czy jakoś tak ;) ) I dwóch gościu wsiadło do samolotu (Clive Owen i jakiś drugi) potem zostali zestrzeleni, nasz blondyn przeżył zobaczył śmierć przyjaciela(egzekucja przez ruskich przeprowadzona) uciekał przed ruskami próbował przeżyć, przeżył i happy end. Więcej nie pamiętam. Z góry thanks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem- szukam pewnego filmu, który jakiś czas temu widziałem na plakacie w multikinie, ale nie potrafię przypomnieć tytułu.

Film familijny, komediowy. Pamiętam, że na plakacie byli duzi i mali ludzie. Kojarzyło mi się że w tytule filmu był hefalumpy ( czy coś podobnego) , ale w google ani słuchu o takim filmie. Ogólnie- był to film, że została odkryta nowa cywilizacja, a jego mieszkańcy byli znacznie mniejsi od zwykłych ludzi czy coś takiego

Edytowano przez gr86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billy Budd (1962)

H.M.S. Defiant (1962) polskie tłumaczenie tytułu wprowadza w błąd

Bunt na Bounty (1935) moim skromnym zdaniem najlepsza wersja (pozostałe to 1962 i 1984) i fenomenalna rola Charlesa Laughton-a

Kapitan Blood (1935) ten film może nie spełniać Twoich warunków brzegowych ale sądzę że warto

Captain Horatio Hornblower R.N. (1951)

Drake of England (1935)

Pozostałe nie za bardzo pamiętam ale też powinny podpasować

Korsarz (1958)

Piraci z Tortugi (1961)

Ps. Filmów o Admirale Horatio Nelsonie nie oglądałem ale warto się się pochylić nad tą nietuzinkową postacią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu "Kiss Kiss Bang Bang" naszła mnie ochota na coś bardziej rozrywkowego niż kolejne dołujące dramaty czy mroczne thrillery.

Dlatego poszukuję komedii tak od 2006 roku z jeszcze jednym zastrzeżeniem. Niech to nie będą do cna głupie historie z kwartetem 17 latków którym przyrodzenia wyskakują z gaci. American Pie oglądałem nie raz, podobało mi się, ale za kolejne marne popłuczyny z tą samą fabuła raczej podziękuję.

@down: Widziałem dość dawno temu. Całkiem znośne toto.

Edytowano przez Tomoslav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że poza Francuzami (Nic do oclenia, Czyja to kochanka, Jeszcze dalej niż północ,Faceci od kuchni,Niewierni, Wyszłam za mąż, zaraz wracam,Paryż - Manhattan,Przepis na miłość, Dziewczyna dla dwóch,Wspaniały) w dziedzinie komedii jest po prostu beznadziejnie.

Poza tym nie rozumiem tego "rasizmu" wiekowego dotyczącego filmów.

To że film ma 30 lat nie oznacza że jest złą komedią ba niektóre komedie są nieśmiertelne.

Mogę podać 50 komedii które dalej bawią mimo "podeszłego wieku".

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomoslav

"Rybka zwana Wandą" - rzeczywiście datą bym się nie przejmowała, a po prostu obejrzała smile_prosty.gif Również polecam, choć możliwe, że już kiedyś oglądałeś.

A jeśli chodzi o nowsze filmy, to ostatnio oglądałam parę filmów z Adamem Sandlerem i jeśli lubisz komedie z nim, to polecam np.: "Just Go With It" ("Żona na niby"), "Jack and Jill", czy "50 First Dates" (choć to ostatnie to z 2004 i komedia romantyczna :D )

@UP

Dziękuję za podpowiedź, bo sama właśnie miałam poprosić o radę, a nawet nie pomyślałabym, że mogłabym odświeżyć sobie pamięć przy "A Fish Called Wanda" smile_prosty.gif

Edytowano przez emilien2183
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie rozumiem tego "rasizmu" wiekowego dotyczącego filmów.

To że film ma 30 lat nie oznacza że jest złą komedią ba niektóre komedie są nieśmiertelne.

Mogę podać 50 komedii które dalej bawią mimo "podeszłego wieku".

Oczywiście że tak. Dla mnie złoty czas komedii to lata 90, ale jednak chciałem obejrzeć coś nowszego dlatego napisałem o 2005 roku.

Dziękuje za odpowiedzi, widzę że jest kilka pozycji których nie widziałem. Samemu przyszło mi do głowy "Zanim odejdą wody" który niedawno leciał na TVN-ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos polecić jakieś smutne,dołujące i niekoniecznie dobrze kończące się filmy? Żeby dawały do myślenia itp . W temacie takich filmów jestem całkowicie nowy więc możecie podawać tytuły i mieć pewność, że ich nie oglądałem.

Edytowano przez Massinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Eden Lake. Chyba już o nim gdzieś tutaj pisałem, ale napiszę i tutaj: jest znakomity. Pokazuje jak okrutne mogą być zdemoralizowane nastolatki - w dodatku nie ma także happy endu. Po obejrzeniu godzinę zbierałem szczenę z podłogi. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...